Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-08-05, 05:18   #1
teDUAty
 
Avatari i teDUAty
 
Anėtarėsuar: 26-06-05
Vendndodhja: n'Pushime
Postime: 2,816
teDUAty i respektuarteDUAty i respektuarteDUAty i respektuarteDUAty i respektuarteDUAty i respektuarteDUAty i respektuar
Gabim vargje per ate qe dua

ateher kur te flas e ti
s'degjon
kur une ty te dua e ti nuk
me don
athua pse kaq shume te dashuroj
te pres
kur ti ndoshta tjetrit i ke
dhen bes
ateher kur te flas e ti
s'degjon
kur syri im loton
zemra me pikllon
vetmia me ngushllon
ne gjume per ty enderroj
dhe qiellin shiqoj
me zogj fluturoj
pran teje te jem deshiroj
ateher kur ty flas e ti
s'degjon


teDUAty Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 11-01-12, 01:06   #2
iLOVEyou!!!
Banned
 
Anėtarėsuar: 23-08-10
Vendndodhja: n'Pushime
Postime: 382
iLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: vargje per ate qe dua

dua te hesht.....

dua te hesht para se te flas
kam tjera obligime por ty ste le pas
o ti qe flet ne endrrat e heshtjes sime
lexo se per ty po shkruaj kujtime.

dua te hesht para se te flas
vetem heshtja me ben shoqeri
as cigarja nuk me shoqeron ngaqe tymin se duroj dot
as dielli nuk me ngroh ngaqe zemra eshte e ftoht.

dua te hesht para se te flas
athua nje dite do e kuptosh heshtjen time
e ti do me thuash te mos shkruaj kot
por kot ne nuk erdhem ne ket bot.
iLOVEyou!!! Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-01-12, 10:37   #3
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: vargje per ate qe dua

Te pres...
aty ku humben gjurmet tona
aty ku bota dikur ishte e jona,
te pres...
aty ku premtimet u harruan,
aty ku une dhe ti dashuruam.

Te pres...
aty ku zogjte ishin deshmitare,
aty ku kam qeshur e ku kam qare.
Aty ku dhembjen e kam kaluar me dashuri
te pres!
te pres aty ku dielli perendon
e lind perseri
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-01-12, 02:37   #4
iLOVEyou!!!
Banned
 
Anėtarėsuar: 23-08-10
Vendndodhja: n'Pushime
Postime: 382
iLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėmiLOVEyou!!! i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: vargje per ate qe dua

bora

diku pash fyra te buzeqeshura
diku pash fytyra te sbehta,
diku gezim ,diku hidherim
bora ne qytetin tim!
iLOVEyou!!! Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-12, 01:47   #5
teDUAty
 
Avatari i teDUAty
 
Anėtarėsuar: 26-06-05
Vendndodhja: n'Pushime
Postime: 2,816
teDUAty i respektuarteDUAty i respektuarteDUAty i respektuarteDUAty i respektuarteDUAty i respektuarteDUAty i respektuar
Gabim Titulli: vargje per ate qe dua

Kujdes!

me ngriten lart ato qe kisha
shkolla,pasuria dhe "shoqeria"
njerez verdall silleshin
une nuk i vereja.

me ngriten lart ato qe kisha
e lumturin vetem e endrroja
plot njerez te buzeqeshur
me habi i shikoja.

me ngriten lart ato qe kisha
nuk ndihesha mire diqka mungonte
njerez te mire injorova
sepse isha me lart se ata.

me ngriten lart ato qe kisha
njoha njerez te perulur
nuk i vlersova ,i injorova
dhe me pas i pergojova.

me ngriten lart ato qe kisha
cdo kush kishte me pak se une
cdo kush vlersohej me pak se une
cdo kush dinte me pak se une.

me ngriten lart ato qe kisha
derisa nji dit u rrezova mbi vuajtje
te gjithe me shikonin
askush sme ndihmonte.

medja me tha ishe rrexuar qemoti
ateher kur nuk te dilte loti
ateher kur shikove veten mbi te tjeret
ateher kur mendja tu rrit,qe ateher ti nuk pave drit.


__________________
une jam iLOVEyou!!!
teDUAty Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:06.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.