Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona Administrative > Tema tė vjetra
Emri
Fjalėkalimi
Tema tė vjetra Arkivi i forumitTemė e mbyllur
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-04-13, 18:55   #1
AmonRa
 
Anėtarėsuar: 14-12-12
Postime: 163
AmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Ēka na mėson kurani ?

Ajo qė s'kam kuptuar kurrė ėshtė se si e racionalizojnė myslimanėt faktin qė arketipi i tyre moral ngrihet mbi njė figurė pedofile. Pra pavarėsisht se ėshtė figurė imagjinare, por tė kesh pėr idhull njė figurė pedofile ka vetėm dy shpjegime: 1. Nivel blozė i intelektit (injorancė, hipokrizi) ose 2. Nivel blozė i moralit. (Ose tė dyja)

Nga aspekti juridik kėtu kemi tė bėjmė me njė komunitet potencial pedofilėsh, gjė qė mbase shpjegon dhe faktin se pse ky komunitet ėshtė nė tėrė botėn nėn vėzhgimin e shėrbimeve shtetėrore. Dhe atje ku ėshtė vetė shtet e ka legalizuar pedofilinė, siē shohim herė pas here nė lajme qė janė sjellė edhe nė kėtė medium.


AmonRa Nuk ėshtė nė linjė  
Nyje Interesante
Vjetėr 22-04-13, 18:56   #2
AmonRa
 
Anėtarėsuar: 14-12-12
Postime: 163
AmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka na mėson kurani ?

Imam accused of child sex offences
February 11th, 2010

THE imam of a Stoke-on-Trent mosque appeared in court this week accused of committing serious sexual offences against two young boys.

Mohammed Hanif Khan, 41, is a leader at the Capper Street Mosque, in Tunstall. According to this report, he appeared on Tuesday before North Staffordshire Magistrates’ Court, sitting in Fenton, accused of five offences – the attempted rape and sexual assault of a 15-year-old boy in Meir last year, and a further three counts of rape of a boy under the age of 13 last year in Tunstall.


http://freethinker.co.uk/2010/02/11/...-sex-offences/
AmonRa Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 22-04-13, 18:57   #3
AmonRa
 
Anėtarėsuar: 14-12-12
Postime: 163
AmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka na mėson kurani ?

Police in Spain launch hunt for imam accused of sexually abusing children
February 15th, 2010

JUST days after a Stoke-on-Trent imam – Mohammed Hanif Khan, 41 – was remanded in custody after being charged with serious sexual offences against two young boys, an imam from a small Spanish mosque in El Algar (Murcia) has gone missing after being accused of sexually abusing minors.http://freethinker.co.uk/2010/02/15/...sing-children/
AmonRa Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 22-04-13, 18:58   #4
AmonRa
 
Anėtarėsuar: 14-12-12
Postime: 163
AmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka na mėson kurani ?

Njė pyetje mė shkon nėpėr mend; a marrin avdes para se tė bėjnė kėto "vepra", apo thjesht thonė bismilah?
AmonRa Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 23-04-13, 00:00   #5
Besi:)
 
Anėtarėsuar: 08-11-10
Postime: 451
Besi:) e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Ēka na mėson kurani ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AmonRa Shiko postimin
Ajo qė s'kam kuptuar kurrė ėshtė se si e racionalizojnė myslimanėt faktin qė arketipi i tyre moral ngrihet mbi njė figurė pedofile. Pra pavarėsisht se ėshtė figurė imagjinare, por tė kesh pėr idhull njė figurė pedofile ka vetėm dy shpjegime: 1. Nivel blozė i intelektit (injorancė, hipokrizi) ose 2. Nivel blozė i moralit. (Ose tė dyja)

Nga aspekti juridik kėtu kemi tė bėjmė me njė komunitet potencial pedofilėsh, gjė qė mbase shpjegon dhe faktin se pse ky komunitet ėshtė nė tėrė botėn nėn vėzhgimin e shėrbimeve shtetėrore. Dhe atje ku ėshtė vetė shtet e ka legalizuar pedofilinė, siē shohim herė pas here nė lajme qė janė sjellė edhe nė kėtė medium.
Masi pe lidh nga mendja e trash po ta spjegoj nga mendja e trash
Spo don me dit se njeri mas pubertetit mundet me qen nan apo bab
Gjith edim se Kurani i permend profetat te gjith nje nder ta edhe Isajen apo Jezusin edhe aty thot se Maria virgjiresh ja lind Jezusin po qysh kerkush nuk vet a oshte e mundun nji virgjiresh te lind apo ....... ndoshta jem tolerant dhe respektojme fet e tjera mbaz Kuranit :)
Ndoshta ma mir me fshi ket tem qe paske tregu mllef ndaj dikujt ....
Besi:) Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 23-04-13, 16:49   #6
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Exclamation Titulli: Ēka na mėson kurani ?

Titulli: Ēka na mėson kurani ?
Nese ke argumente qe kurani na meson pedofilizmin na sill ketu dhe mos u kap per pedofilizmin e personave qofshin ata persona fetare, ne kete rast hoxhallare!
AmonRa, me nje menyre e kuptoj reakcionin tend por nje teme ne forme hakmarrjeje nuk mund ta toleroj. Shpeshe e kemi "rrahe" kete problem ne kete forum, personalisht nuk mendoj qe kurani predikon pedofilizem pa marre parasysh pedofilizmin e Muhamedit a.s..

Si e tille edhe kjo teme mbyllet!


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė  
Temė e mbyllur


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:52.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.