Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona Administrative > Tema tė vjetra
Emri
Fjalėkalimi
Tema tė vjetra Arkivi i forumitTemė e mbyllur
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-05-12, 08:05   #31
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do te shkojne fetaret ne ferr

Liriki eshte duke bere pyetje te mencura.

Po pyet keshtu : "Pse pse pse pse pse, mesuesi i shkollės fillore e te mesme nuk zbuloi mekanikun e vetures/anijės/aeroplanit ? Pse, pse, pse nuk zbuloi se si vllaqitet ara ? A do te shkojn mesuesit ne ferr pershkak qe zgjodhen profesionin e edukatorit ? Sipas lirikut po, sepse keta te fundit s'paskan zbuluar asgje, madje as shkronjat.

Nese njeriu nuk merre kohe per t'menduar ne privat e jo ne publik sic ben liriku, ndoshta do ta kishte kuptuar vet qe secili ne degen e vet, secili ne profesionin e vet e secili ne drejtimin e vet ! Asgje su krijua pa prit e pa kujtu, e gjitha eshte nje permiresim i dickaje te me parshem, shembull : iPhone 4, nuk ka pas shanca mu shpik ne shekullin 10 para J.Krishtit ! Sikurse qe s'ka pas shanca mu shpik para iPhone 3-shit ! Dhe jo, mesuesi, hoxha, prifti, historiani e gjeografi nuk mund te shpifin iPhona as ne vitin 3500 !!!
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė  
Nyje Interesante
Vjetėr 10-05-12, 08:05   #32
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

Me vjen keq per fetaret edhe jan njerz ndjenje dhimbje kan lot perjetojne dhe jan qenje njerzore por ata duhet te vedijsohen se jan njerzit tane ene ne planet endajme fatin e jetes per te jetuar ne nje glob dhe nuk duhet te shkojne aq larg por te vedeijsohen e te frneojne te keqen dhe rrezikun eimponimit te diktatures fetare n ejemi deshmitar te kohesse qka kan sjelle diktaturat qofshin ato fetare apo fashiste etj .- ata nuk duhet te shkojne aq larg per tej kufijve sa qe ne emer te zotit te shkatrrojne njerzimin
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 08:09   #33
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lirik Shiko postimin
Me vjen keq per fetaret edhe jan njerz ndjenje dhimbje kan lot perjetojne dhe jan qenje njerzore por ata duhet te vedijsohen se jan njerzit tane ene ne planet endajme fatin e jetes per te jetuar ne nje glob dhe nuk duhet te shkojne aq larg por te vedeijsohen e te frneojne te keqen dhe rrezikun eimponimit te diktatures fetare n ejemi deshmitar te kohesse qka kan sjelle diktaturat qofshin ato fetare apo fashiste etj .- ata nuk duhet te shkojne aq larg per tej kufijve sa qe ne emer te zotit te shkatrrojne njerzimin

Dallo arabin nga muslimani.

1 njeri te pafajshėm, po e vrave nė Islam (qoft musliman apo tjeter ēka), ke denim te perjetshem, plus kesaj, me sa di un : Tė gjitha gjynahėt e krimineleve qe vien pas teje, akumulohen mbi gjynahėt e ketij gjynahtqari ! Ata qe jan musliman tė vėrtet, pra qė i permbahen Kur'anit dhe shembullit te jetės sė Muhamedit a.s., ata as buburrecin nuk e shkelin mbi tok te Zotit !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Makresh : 10-05-12 nė 08:10
Makresh Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 08:09   #34
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Titulli: A do te shkojne fetaret ne ferr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Liriki eshte duke bere pyetje te mencura.

Po pyet keshtu : "Pse pse pse pse pse, mesuesi i shkollės fillore e te mesme nuk zbuloi mekanikun e vetures/anijės/aeroplanit ? Pse, pse, pse nuk zbuloi se si vllaqitet ara ? A do te shkojn mesuesit ne ferr pershkak qe zgjodhen profesionin e edukatorit ? Sipas lirikut po, sepse keta te fundit s'paskan zbuluar asgje, madje as shkronjat.

Nese njeriu nuk merre kohe per t'menduar ne privat e jo ne publik sic ben liriku, ndoshta do ta kishte kuptuar vet qe secili ne degen e vet, secili ne profesionin e vet e secili ne drejtimin e vet ! Asgje su krijua pa prit e pa kujtu, e gjitha eshte nje permiresim i dickaje te me parshem, shembull : iPhone 4, nuk ka pas shanca mu shpik ne shekullin 10 para J.Krishtit ! Sikurse qe s'ka pas shanca mu shpik para iPhone 3-shit ! Dhe jo, mesuesi, hoxha, prifti, historiani e gjeografi nuk mund te shpifin iPhona as ne vitin 3500 !!!
------------

mesuesi nuk ka zbuluar vet por mjeshtira e tij matematika fizika e tij qe ka zhvilluar pune mendore dhe praktike ndersa pune te tilla kurr nuk kan zhvilluar as prifti as hoxha duhet te jemi real gjithmone kam thene si qenje njerzore q ejan ata dhe si fe qe jan ata ne bindjet e tyre un nuk do ti kisha denuar sepse ata jan te bindur ne nje diqka qe esht veshtire per te ua qrrjenosur dhe zgjedhja nuk esht dhuna jone qe ne ata me dhune do ti shtynim te mendojne diqka tjeter por ne kekrojme dialog dhe ndriqim mendjesh -ndriqim relaitetesh dhe faktesh kekrojme te vendosim marveshje me fetaret paqen qe ata te mos shkojne shum larg ne bindje fanatike duke rrezikuar te tjeret seps e sa do q ete jene besimtar ata asnjiher nuk mund ta ariijne pernedine
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 08:16   #35
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Titulli: AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Dallo arabin nga muslimani.

1 njeri te pafajshėm, po e vrave nė Islam (qoft musliman apo tjeter ēka), ke denim te perjetshem, plus kesaj, me sa di un : Tė gjitha gjynahėt e krimineleve qe vien pas teje, akumulohen mbi gjynahėt e ketij gjynahtqari ! Ata qe jan musliman tė vėrtet, pra qė i permbahen Kur'anit dhe shembullit te jetės sė Muhamedit a.s., ata as buburrecin nuk e shkelin mbi tok te Zotit !
.........................
ata do te ishin njerz te mire te paqes por jan te tjeret q ene emer te ekstremit
shkojne ne fanatizem dhe bota ka filluar te mendoj ndryshe duke i pa si te rrezikshem ne urdhra dhe impnime ne shkuarje deri ne fund per te ju impnar te tjerve -
pse nuk e mbajne vetem per vete at qka ekan ne at fe por duan me qdo kusht te zgjerojne te propagandojme -po si do ti dukej per shembull fese islame ose asaj te krishtere nes e ne do te shpernanim nje ide tonen me qdo kusht neper libra e ku do per shembull idene e te ecurit lakuriq neper qytet si do ti dukej kjo njerzimit nes ene grupe te caktuara njerzish nat e dit e ku do neper te gjitha mediat e me ane te qdo metode te shüerndanim ket propagande duke e thene se esht e mire dhe e suksesshme jepjani fmiut si edukim -si do te i dukej njerzimit nes e ne do te inssistonim gjithmone ne ket duke e ngarkuar njerzimin me ket propagande ku do -
pra asnji propagande etepruar nuk esht e mire e kemi pa se disa reklama pas paraqitjes dy deri ne tri her ne televizion filloje ebehen te teperta -
prandaj secili duhet te din s eku jan kufijt e jetes ne ket bote qe jetojme
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 08:17   #36
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: Titulli: A do te shkojne fetaret ne ferr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lirik Shiko postimin
------------

mesuesi nuk ka zbuluar vet por mjeshtira e tij matematika fizika e tij qe ka zhvilluar pune mendore dhe praktike ndersa pune te tilla kurr nuk kan zhvilluar as prifti as hoxha duhet te jemi real gjithmone kam thene si qenje njerzore q ejan ata dhe si fe qe jan ata ne bindjet e tyre un nuk do ti kisha denuar sepse ata jan te bindur ne nje diqka qe esht veshtire per te ua qrrjenosur dhe zgjedhja nuk esht dhuna jone qe ne ata me dhune do ti shtynim te mendojne diqka tjeter por ne kekrojme dialog dhe ndriqim mendjesh -ndriqim relaitetesh dhe faktesh kekrojme te vendosim marveshje me fetaret paqen qe ata te mos shkojne shum larg ne bindje fanatike duke rrezikuar te tjeret seps e sa do q ete jene besimtar ata asnjiher nuk mund ta ariijne pernedine

Po gabohesh. Askush nuk mund ta mohon egzistencen e shpirtit, as ateisti me radikal ne bote ! Dhe ky shpirt, ne nje moment te jetes do te vuan dhe do te kerkon pergjigje qe as mekaniku e as mesuesi i matematikes nuk mund t'i jap pergjigje ! Eshte feja ajo e cila i qarteson keto problematika te metafizikės. Greket e lasht, qysh moti kan bere pyetje te mencura mbi realitetin dhe kosmosin ! Njerez qe jan zhytur aq fell ne kuptimin e kesaj jete e ne munges te pergjigjeve, jan luajtur edhe mendesh ! Feja eshte kod i jetes, nga Zoti.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 08:18   #37
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

ne ket bote ku jetojme ne pernedia eka caktuar jo vetem qe te jetojne njerzit se bashku ne ket planet por njeriu me gjarprin me krokodilin e kq ati bejme tash ketij fati pse si qka -
a duhet ne q ete ngritemi e te shuajme faren e tyre ku do -a ka thene keshtu zoti sigurisht q e jo-
e pse pra njeriu per njeriun si nga ana e diktatures fetare e si nga ana e diktatures ekstreme fashiste etj predikon ket qe te tjeret te shuhen qe te jetojne vetem ata -a esht kjo deshir e eperendise
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 08:24   #38
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Titulli: AW: Titulli: A do te shkojne fetaret ne ferr

[QUOTE=Makresh;2215479]Po gabohesh. Askush nuk mund ta mohon egzistencen e shpirtit, as ateisti me radikal ne bote ! Dhe ky shpirt, ne nje moment te jetes do te vuan dhe do te kerkon pergjigje qe as mekaniku e as mesuesi i matematikes nuk mund t'i jap pergjigje ! Eshte feja ajo e cila i qarteson keto problematika te metafizikės. Greket e lasht, qysh moti kan bere pyetje te mencura mbi realitetin dhe kosmosin ! Njerez qe jan zhytur aq fell ne kuptimin e kesaj jete e ne munges te pergjigjeve, jan luajtur edhe mendesh ! Feja eshte kod i jetes, nga Zoti
...............................

dijetaret hershem kan qene shum te te aft ne kekrime para se te dal feja dhe
asnjihe rnuk kan luajtur mendsh prandaj esht e pa kuptueshme kjo lloj filozofie dhe si e shprehni si kod i zotit kekrimet shkencore jan te lejuara nga zoti dhe mendja per veq se esht ndriquar ajo nuk ka psuar -ne ket forme ju predikoni stagnimin prapambeturine dmth mos vepro se deshton psiqikisht -po sikur te ishte keshtu ather do te duhej te ndaleshim te gjith-
e te mso prodhojmeasgje eperse hoxha a sprifti asnjihe rnuk e lavdrojne punene inxhinjerit e shpiksit -per se nuk organizojne nje lutfje per te si ndihms i njerzimit dhe natyrisht edhe i fese sepse si hoxha si prifti si terroristi islamik si teroristi i krishtere apo ai budist e kush do qofte ne ket rast s ekam fjalen per fe per ta nenqmuar por per teroriistet jam duke i nda -pra te gjith ata shkojne me aeroplan qe e ka shoike inxhinjeri pse nuk e shfrytzojne deven kamilen po punene inxhinjerit mundit te tij pse nuk organizojne qe ta shpallin inxhinjerin engjell qe ua lehtesuar hoxhes dhe priftit fluturimin te shkojne ne paris ne rome ne meke eku po ua do qejfi per rehati
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 08:33   #39
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do te shkojne fetaret ne ferr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh;2215471


Liriki eshte duke bere pyetje te mencura.


... !!!

...

Lere se ka tani e disa dite ( nuk e di ose mu kujtua kenga ka nje muaj e disa dite ... ) eshte nen emocione patriotike .Nuk eshte momenti me debatu me te o Makresh . Prit deri te lirohet nga to , pra te qenurit shqipetare e pastai eventualisht vazhdojme !


o Lirik , nje pyetje nese me lejon ? Keshtu :

- me ba e me ba vakija , a di une veē po theme , se larg qofte kush s po do me na ngrene as me na myte neve muslimaneve , as nuk po na shan kush , ...po veē thash hajt te baj qet pytje ...thash me ba vakija , kshtu nese ndodhe najhere , najhereee tybejstikfa , me u kthy krejt gjarperinjet e krejt krokodilat e krejt zhapina e ēka mban xhunglla , naj luan a tiger , leopard a arusha asi t'mdhash ...e me na e vnu zorin me na hanger a me na myt , ose me na dhunu grat , ose motrat ose vajzat , me ardhe krejt qato kafsh te egra e me na hi neper shpija e katune , shehreve e qyteteve , shteteve e kontinenteve ... ēka me ba na te mjeret ?

...kallxom drejt Lirik , a me i lane me na hanger , a me i myte ??? Ata nime se Zoti i ka kriju , po nimom veē pak se s' po muj gjej pergjegje ne qet pytje , ne halle kam rene , beso !


Nimoma pak vella te kam !


ps.Lirik , nese nuk perdore ende shenja pikesimi , une tash e mas sahere te bisedoi me ty as me i nda fjalet nuk kame me i nda , dije !.
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 08:43   #40
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do te shkojne fetaret ne ferr

...

Diēka edhe per titullin e temes , se drejt po te tregoi shume kishe shkru , nese ndojhere do keme kohe , do i lexoi , a titulli me ra ne sy .

Keshtu qe po vAllahin , do shkojne edhe fetaret ne ferr , bile ma s pari ka me u ndez zjarri me dijetare , si kranet per zjarr me e ndez . E tash pse , te tregoi pak me vone se tani kame me dale pak , pasi me ka keshillu Murrizi , une jame e ndigjushme !


PS. pasi te shkojne ne ferr , aty do vuajn denimin , e mandej prap do shkojne ne parajse , pergjithemon bi izni Lah !.
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 08:50   #41
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

Alima ? sipas metafores tende forme alegorie e te shprehurit -krokodila e gjarpij jan te tjeret e islami kush qenka ! !!
Askush nuk e ka ndermend per ta ngrene islamin!
Akoma nuk po e kuptoni nje gjė !
Njerzimi trembet nga diktatura qe paraqet nje pjes ee islamit nga ferexhja dhe fanatizmi i saj .
Njerzimi nuk trembet nga islami por ka filluar te trembet nga esktremizmi i islamit ,por ju akoma nuk po dini te dalloni ket pse ?
Ndersa shqiptarėt jan shqiptarė nuk mund ti lėmė tirqit e plisat per shkak te mbuleaave te talibanit as gjubletat e a s traditen tonė kombtare as gjuen amtare as kulturen .
Feja kohet e fundit po del ne ekstrem dhe sikur ben thirrje ta leme kulturen dhe kombin
,kjo nuk do te dnodhe te shqiptarėt dhe pse behet kjo me qfar qellimi.
Feja islame ka filluar te vi ne kundershtim em kutluren gjithnji e ma shum po impnohet ne fakt disa rryma te saj jo komplet ajo fe islame , por disa rryma te saj, po tregohen kemngulse, ne kohet e fundit! dhe kan dale ne nje lloj forme si diktat diktaturė! dhe po shperndahet me te madhe si propagande e kjo per ne esht antikombtare rrezik per kombin shqiptar dhe kulturen tone shekullore ,qe edhe pansllavizmi e pan ghelenizmi e pan latinizmi u mundua ta zhduke %
e pse pra shfaet kjo me qfar qellimi -apo q ene shqipztaret te shkrihemi ne islam
te gjith apo pse ? e njerzit kan filluar te dyshojne se gjith kjo ofenzive ka prapavija qe paraqesin rrezik per vlerat tradicionale te kombit tone islami ka filluar te tregohet aktiv dhe po na rrezikon me rryma te ndryshme kohete fundit wehabizmi u shfaq si rrezik per kosoven -
nes e nuk ke sy me pa e vesh me ndegjue hiqe shamine dhe degjoje e shihe pra .
Konflikti i fese me kulturen automatikisht nagjalle reagime sepse kultura kekron te mbetet e pa cenuar ashtu siq kekron edhe interesi i fese dhe interesi i te tjerve -logjike esht kjo prandaj kohete fundit po ka shum debate te ashpra ,sepse secili don ti mbroj interesat e tij.
Gjithmone kam thene nuk jam kunder ndonje feje por kur ato kalojne kompetencat bien ne kundrshtim me te tjeret poashtu kur prekun interesat e shtetit feja bjen ne kundershtim me shtetitn ,
perse nuk i akceptoni keto kur e dini rrini ne boten tuaj se krejt boten nuk mund ta beni me fe
,zoti i din punet e veta mos eluani rrolin e zotit ju lenjani atij keto pune pra
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 08:54   #42
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

Ishalla oj alima shkon ne parajse -nuk jam sadist qe ti shoh njerzit duke bertite ne zjarre as kur i shoh te smuret kah renkojne nuk m e pelqen -edhe un vuaj por mos mendoni s evetem feja i lane te gjitha mekatet ;
mekatar po ka plot edhe nga radhet efetarve -shum lufta i kan ndeze
fete prapa te cilave jan mshefe interesat per dominim -
dihen historikisht ato luuftra dhe vuajtje -nuk jam perseri per te shkuar bota ne nje ferr te ri me luftra fetare -prandaj duhet te ndalet ky turr qe kohet e fundit ka marr shum permasa konfliktesh dhe ndeshje te ashpra -feja me kulturen me civilizimin me njera tjetren me ateizmin me dijet me filozofite etj -
kan ra shum ne kundershtim e do te bjen nje dite ne kundershtim edhe me vet sportin se me muziken ve q ka ra ne kundershtim
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 10:08   #43
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do te shkojne fetaret ne ferr

...

Lirik ,

pash te madhin Zot , mos fol permendesh , te lutem !


Cillt tirqi a cilat tesha kombetare e ki fjalen o i gezum ??? !!!!

I ka rru dreqi cullak jane kah dalin , po ku je kah jeton ti ??? Burra e gra cullak he moZomakeq ēka na ka gjete ooo Lirik patrioti ... po tregom ti mu kur jane dal nanat e grat e motrat tona cullak more heeej , veq me nder me thane qato dy vende i ha dala e i mlojne , se po m shtin me fol gjithēka edhe ti ...


Pastaj normal qe extrem , se ato fund e kry te mbuluara , e drejt me te thane po ngushtohen prej tyne mandej , se dallim i madhe ... e hajde qysh me ua thy qafen , po ti shajm e po ti rrehim , qe besa edhe n'mufshim me i myt krejt se po na e cenoin te drejten e cullakut , qurat e mbuluta njehere ,atje qurat !


A burrnimi , mos t'ja nisi hiē me fol Lirik se me hyp tensioni , ma ka ndalu mjeku me u nervozu rreptesisht , tha po ja shkurton veti jeten me nervoz ... burra he mos kofshin ooo Lirik ... as burra as gra jane met prej gjunahi , po a ka ma kijamet se me i pa burrat e sodit qysh pi sheh ti , nejse s'di ti a po i sheh , po une po vAllahin edhe zemra po me dheme , edhe pse mjeku me tha msheli syt ...^po une me sy mshel sun eci as kurgjo pa sy s'un boj ... masi ma shkruvi nje terapi mjeku , ja nisa .... e ku mbeta tuj t'kallxu ....

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Alima : 10-05-12 nė 10:10
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 10:41   #44
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do te shkojne fetaret ne ferr

Kur ateizmi kundershton filozofin : It's ok per Lirikin.
Kur shkenca kundershton ateizmin : It's ok !
Kur filozofia s'perputhet me shkencen : It's ok !

-- por kur Islami kundėrshton filozofin ! Kundėrshton shkencėn ! Kundėrshton ateizmin ! ... daz ist nisht ok per Lirikin !

Sipas Lirikit, feja duhet me ja boe krejtve rrafsh :)
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 11:01   #45
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,548
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

Ne fakt Makresh nuk me ke kuptuar -gjithqka po e merr ateizem apo anti fe - shkenca nuk ka arrite aq larg te konstatoj fuqite me te larta mbi qiellore as ateizmi por as feja ketu te ndalemi pra dhe te pyesim vetveteten dhe psehet tjera


lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Temė e mbyllur


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:35.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.