Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona Administrative > Tema tė vjetra
Emri
Fjalėkalimi
Tema tė vjetra Arkivi i forumitTemė e mbyllur
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 06-02-13, 13:25   #1
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Katolikja 8-vjeēare lind femije

Nėntė vjeēarja meksikane lind njė vajzė!

Meksikė - Njė vajzė nėntė vjeēare nga Meksika ka sjellė nė jetė njė bebe, kanė njoftuar sot autoritetet lokale.
“Vajza ishte pak mė shumė se 8 vjeē kur kishte mbetur shtatzėnė. Babai i foshnjės ėshtė njė 17-vjeēar, por nuk po mund ta gjejmė sepse ėshtė zhdukur”, - u ka thėnė nėna e meksikanes Dafne autoriteteve lokale nė shtetin Halisko tė Meksikės.
Meksikania 9-vjeēare e lindi foshnjėn 2.7 kilogramė mė 27 janar. Tė dyja janė nė gjendje tė mirė dhe tashmė kanė dalė nga spitali. Por, mjekėt po e ndjekin gjendjen e tyre pėr shkak tė moshės sė nėnės sė mitur, transmeton BW.
Rasti qė ka tronditur Meksikėn, ėshtė marrė nė shqyrtim nga organet e drejtėsisė.
“Ne po e kėrkojmė djaloshin pėr tė dėgjuar edhe rrėfimin e tij, sepse vajza nuk po e kupton ēfarė ka ndodhur. Bėhet fjalė ose pėr dhunim ose keqtrajtim seksual”- ka thėnė njė zyrtar i Prokurorisė sė shtetit Halisko.
_____________________________________
http://www.kohaditore.com/index.php?page=1,8,133898
_____________________________________________
Si me kane diku ne ndonje kurdmestistan! Edhe keta katoliket(dafne) na u kane ba si qita te -stanave qe po na shokojne aq shume kur asht fjala per muslimane.
Nagjarja ka ndodhur ne Meksikistan, ne nje familje te mire katolike.


__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė  
Nyje Interesante
Vjetėr 06-02-13, 15:04   #2
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Question Titulli: Katolikja 8-vjeēare lind femije

Titulli: Katolikja 8-vjeēare lind femije


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Meksikania 9-vjeēare e lindi foshnjėn ....

Cila ėshtė e vėrteta ? 8 apo 9 ?

ps: Urime pėr temėn interesante Fshatari, veq njė pytje: ku e din ti qė ishte katolike ?
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 06-02-13, 17:48   #3
AmonRa
 
Anėtarėsuar: 14-12-12
Postime: 163
AmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Katolikja 8-vjeēare lind femije

Edhe ne Meksike sikurse ne Azi femrat piqen ma shpejte. Me ligjet kuranore kjo nuk ka be asnje mekat.
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Nėntė vjeēarja meksikane lind njė vajzė!

Meksikė - Njė vajzė nėntė vjeēare nga Meksika ka sjellė nė jetė njė bebe, kanė njoftuar sot autoritetet lokale.
“Vajza ishte pak mė shumė se 8 vjeē kur kishte mbetur shtatzėnė. Babai i foshnjės ėshtė njė 17-vjeēar, por nuk po mund ta gjejmė sepse ėshtė zhdukur”, - u ka thėnė nėna e meksikanes Dafne autoriteteve lokale nė shtetin Halisko tė Meksikės.
Meksikania 9-vjeēare e lindi foshnjėn 2.7 kilogramė mė 27 janar. Tė dyja janė nė gjendje tė mirė dhe tashmė kanė dalė nga spitali. Por, mjekėt po e ndjekin gjendjen e tyre pėr shkak tė moshės sė nėnės sė mitur, transmeton BW.
Rasti qė ka tronditur Meksikėn, ėshtė marrė nė shqyrtim nga organet e drejtėsisė.
“Ne po e kėrkojmė djaloshin pėr tė dėgjuar edhe rrėfimin e tij, sepse vajza nuk po e kupton ēfarė ka ndodhur. Bėhet fjalė ose pėr dhunim ose keqtrajtim seksual”- ka thėnė njė zyrtar i Prokurorisė sė shtetit Halisko.
_____________________________________
http://www.kohaditore.com/index.php?page=1,8,133898
_____________________________________________
Si me kane diku ne ndonje kurdmestistan! Edhe keta katoliket(dafne) na u kane ba si qita te -stanave qe po na shokojne aq shume kur asht fjala per muslimane.
Nagjarja ka ndodhur ne Meksikistan, ne nje familje te mire katolike.
AmonRa Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 06-02-13, 21:16   #4
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Pordhi kali nder t'ahrit

Ndersa une dua ta pergezoj Fshatarin tone ne perparimet e dukshme drejte xhehnetit, perdite e me shume.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga murrizi : 06-02-13 nė 21:16
murrizi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 06-02-13, 22:17   #5
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Pordhi kali nder t'ahrit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Ndersa une dua ta pergezoj Fshatarin tone ne perparimet e dukshme drejte xhehnetit, perdite e me shume.

po de parja po e kthen ujt perpjet paren ja kana edhe Fshatareskut , kjo katolikja paska lind nė moshen 9 vjeqare e muslimanen nė moshen 9 vjeqare e shesin per burr 70 vjeqar
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 07-02-13, 20:53   #6
Bujari-d
 
Anėtarėsuar: 04-05-10
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 60
Bujari-d i respektuarBujari-d i respektuarBujari-d i respektuarBujari-d i respektuarBujari-d i respektuarBujari-d i respektuar
Gabim Titulli: Katolikja 8-vjeēare lind femije

Katolikja 8-vjeēare lind femije

Ēka eshte kjo me rendesi se a eshte katolike,muslimane,ortodokse,budiste,ateiste...... .spo muj me kuptu.

Me rendesi eshte se femija ka lind femi.Keshtu ka qen dashur te jet titulli i temes.Shihet se ka nje lloj tendence ketu.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bujari-d : 07-02-13 nė 20:54
Bujari-d Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 07-02-13, 21:36   #7
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Katolikja 8-vjeēare lind femije

Vav! Te gjitha pislleqet e myslimaneve, me kete gjest u shpaguan!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 07-02-13, 22:36   #8
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Katolikja 8-vjeēare lind femije

...


Kryesorja mos me mbet shtatzene dhe me bere kuror ... te gjitha mardhenjet tjera intime jane OK !

Paj sikur qe kemi thene edhe me heret experimentet epshore ne te shumten e rasteve fillojne ne ate moshe,pra moshen e pjekjes seksuale e jo pjekjes sipas ligjit dhe rendit te njerezve ...kryesorja te jene ilegale dhe me prezervativa dhe preventiva tjera eventuale kunder shtatzanis dhe edhe semundjeve ...perndryshe sexi ne te zezen eshte i mireseardhur dhe "legal , apo ?


PO!


.
__________________
Kurr mos debato me budallenjte,...ata te terheqin ne nivelin e tyre,pastaj te mundin me pervojen e tyre !
M.T.
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 07-02-13, 22:41   #9
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Katolikja 8-vjeēare lind femije

Po te lihej titulli ashtu siq eshte botuar nga burimi i informacionit , atehere tema nuk do te bente buje ,prandaj autori i temes te teres i jep nje ngjyre fetare, shume qesharake .
Femija ne fjale eshte keqtrajtuar seksualisht nga nje person qe gjindet ne arrati .KRIM. Ndersa autori i temes pa fije turpi mundohet qe kete akt te shemtuar ta shfrytezoj per denigrimin e nje religjioni te tere , qe ai vet nuk i perket .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LOJETARI : 07-02-13 nė 22:43
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 07-02-13, 22:46   #10
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Katolikja 8-vjeēare lind femije

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
Po te lihej titulli ashtu siq eshte botuar nga burimi i informacionit , atehere tema nuk do te bente buje ,prandaj autori i temes te teres i jep nje ngjyre fetare, shume qesharake .
Femija ne fjale eshte keqtrajtuar seksualisht nga nje person qe gjindet ne arrati .KRIM. Ndersa autori i temes pa fije turpi mundohet qe kete akt te shemtuar ta shfrytezoj per denigrimin e nje religjioni te tere , qe ai vet nuk i perket .
...

Eh po Komshi, keshtu zakonisht propagandohet me te madhe kundrejt Islamit !

Me habit ti dhe ca si ti psh qe tani kane /keni qendrime tjera LOL ... perderisa nikoqirin e temes e pergezoj nga zemra per shigjeten e mpreht ;)


.
__________________
Kurr mos debato me budallenjte,...ata te terheqin ne nivelin e tyre,pastaj te mundin me pervojen e tyre !
M.T.
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 07-02-13, 22:51   #11
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Katolikja 8-vjeēare lind femije

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

Eh po Komshi, keshtu zakonisht propagandohet me te madhe kundrejt Islamit !

Me habit ti dhe ca si ti psh qe tani kane /keni qendrime tjera LOL ... perderisa nikoqirin e temes e pergezoj nga zemra per shigjeten e mpreht ;)


.

Ti nikoqirin e temes mundesh edhe me e marr ne shpi krejt , kjo aspak nuk ja mbulon turpin as atij e as ty qe i gezoheni fatkeqesise se atij femiu .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LOJETARI : 07-02-13 nė 22:52
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 07-02-13, 22:55   #12
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Katolikja 8-vjeēare lind femije

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
Ti nikoqirin e temes mundesh edhe me e marr ne shpi krejt , kjo aspak nuk ja mbulon turpin as atij e as ty qe i gezoheni fatkeqesise se atij femiu .
...

Ah,
mirreni ju neper shpija kur mbuloni turpe te njeri tjetrit kur ka kesosh rastesh eventuale edhe ne Islam ???!!!

Ne nuk kemi nje praktik te tille,pra te te marrurit neper shtepija ... thjesht qendrojme parad ne favor te drejtesis !


PS.Fshatunar,a po vjen a po vij ?


.
__________________
Kurr mos debato me budallenjte,...ata te terheqin ne nivelin e tyre,pastaj te mundin me pervojen e tyre !
M.T.
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 07-02-13, 23:02   #13
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Katolikja 8-vjeēare lind femije

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

Ah,
mirreni ju neper shpija kur mbuloni turpe te njeri tjetrit kur ka kesosh rastesh eventuale edhe ne Islam ???!!!

Ne nuk kemi nje praktik te tille,pra te te marrurit neper shtepija ... thjesht qendrojme parad ne favor te drejtesis !


PS.Fshatunar,a po vjen a po vij ?


.

Oj zoje ,
Ky nuk eshte turp , por eshte krim , thjesht; ......njeriu normal ndjen keqardhje ,ndersa te tjeret i gezohen :


ti radhitu ku te dush , nuk eshte e imja te te edukoj .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 07-02-13, 23:13   #14
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Katolikja 8-vjeēare lind femije

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
Oj zoje ,
Ky nuk eshte turp , por eshte krim , thjesht; ......njeriu normal ndjen keqardhje ,ndersa te tjeret i gezohen :


ti radhitu ku te dush , nuk eshte e imja te te edukoj .
...


O komshi zotnija,ku e di ti ne gezohem une a jo?

Mos paragjyko! ... apo thene me mire : - Mos u nis nga vetja tjera here , dakor?


Dakor!

.
__________________
Kurr mos debato me budallenjte,...ata te terheqin ne nivelin e tyre,pastaj te mundin me pervojen e tyre !
M.T.
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 09-02-13, 20:31   #15
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Katolikja 8-vjeēare lind femije

Policia kėrkon djaloshin pėr tė dėgjuar atė, sepseeee, vajza nuk po e din ende se ēka ka ndodhur!!!!!!!!!


Kėtė fjali ėshtė dashur ta kuptoj secili qė mundohet ta pohoj nė tė mirė kėtė rast.

A ėshtė 17 vjeēar apo 70 vjeēar, ky rast ėshtė KRIM, siē e ka theksuar edhe Lojėtari.

Ta zėmė djaloshin e ta pyesim se a beson nė Muhamedin.
.


__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė  
Temė e mbyllur


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:47.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.