Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ... 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 26-03-04, 12:17   #1
Xix_Djal_Pz
 
Anėtarėsuar: 25-03-04
Vendndodhja: Prizren_City
Postime: 6
Xix_Djal_Pz e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Xix_Djal_Pz Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Xix_Djal_Pz
Gabim Dashuri e Fshehur

DASHURI E FSHEHUR

Te dua le te di qdo kush
edhe pse emrin e dashur
haptaz smund te them
por e din se ne zemer te kam
e emri aty ka vler
se dashuria jone nuk ka kufi
edhe pse fshehurazi naten te vij
vij ne krahrorin tend te nxeht
me ato puthje qe vetem ti mi jep
me ato ledhatime qe te dy kemi
e ashtu te perqafuar fshehurazi ngelim
buzet e tua te ngrohta
trupin ma perkdhelin
duart e tua perqafimin e vjedhin
zemrat tona rahin
sikur te terbuara
vetem e vetem kur duart i kemi te bashkuara
a thua deri kur keshtu
fshehrazi do te dua
a thua se nje dite te gjith do ta din
se per ne te dy kjo ka qen dashur


__________________
Pershendetje Juve Chatista
Xix_Djal_Pz Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:26.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.