Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona Administrative > Tema tė vjetra
Emri
Fjalėkalimi
Tema tė vjetra Arkivi i forumitTemė e mbyllur
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-06-12, 21:35   #1
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Ligji kundėr synetit

Kėln, Gjermani. -Liria fetare dhe e drejta e ushtrimit tė fesė janė tė
garantuara nė kushtetutėn gjermane. Por ato hasin
nė limitet e veta aty, ku preken tė drejtat e tjera tė
njė rėndėsie tė konsiderueshme. Njė e drejtė shumė
e rėndėsishme e njeriut ėshtė "e drejta pėr
integritet fizik". Dhe sipas Gjykatės sė Kėlnit kjo e
drejtė shkelet pa dyshim nė rastin e... synetit. Njė i
rritur mund ta pranojė atė pa problem vullnetarisht,
por jo njė foshnjė.

Me njė vendim tė tri ditėve mė
parė Gjykata e Kėlnit e konsideroi synetin si dėmtim
tė trupit dhe pėr kėtė arsye si vepėr penale.


Dhe
vendimi ka shkaktuar menjėherė shqetėsim si nė
radhėt e myslimanėve edhe tė hebrejve nė
Gjermani.
Rrethprerja e djemve ėshtė njė ritual i lashtė, apo
zakon fetar. Nė judaizėm procedura zhvillohet ditėn
e tetė pas lindjes dhe vulos "besėlidhjen me Zotin".
Edhe pėr muslimanėt bėrja synet ėshtė njė detyrė
fetare, ajo ose kryhet sa djemtė janė foshnja, ose mė
vonė nė fėmijėri, shpesh nė kuadėr tė njė feste tė
madhe familjare.
Debati qė hap vendimi pritet tė pėrqėndrohet nė
pyetjen: Tradita tė lashta fetare dhe kulturore duhet
tė gjykohen nga kuptuarit modern tė ligjit? Njė
zgjidhje do tė ishte p.sh. qė vendimi pėr bėrjen
synet tė shtyhet, derisa personi tė jetė i rritur sa
duhet, qė tė vendosė vetė?


Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė  
Nyje Interesante
Vjetėr 29-06-12, 21:53   #2
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

...

Rrnoft xharrahi!

.
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 29-06-12, 23:23   #3
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

Eshte vertetu edhe me mjeksi se femijet qe nuk behen synet kane shume gjasa te kene infeksion ne traktin urinar.
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 09:24   #4
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

Atehere e njejta gje duhet te vleje edhe per te ksrishteret qe i pagezojne femijet ne kishe si foshnje .


Duhet dhene te drejten edhe atyre qe te vendosin vete !
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 11:39   #5
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium Shiko postimin
Eshte vertetu edhe me mjeksi se femijet qe nuk behen synet kane shume gjasa te kene infeksion ne traktin urinar.

..plotesisht korrekt!.. e gjithe ajo qe behet ne baza mjeksore asht OK!


(per mendimin tim zorra qorre dhe synetija nese ndermirren sa me heret aq me lehte do kalonin me vone pacientet,pavarsisht nga feja)
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 12:24   #6
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

Nuk di cka ju intereson gjermaneve me pru ligje per nje gje qe se bejne vet?
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 14:29   #7
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

Njė
zgjidhje do tė ishte p.sh. qė vendimi pėr bėrjen
synet tė shtyhet, derisa personi tė jetė i rritur sa
duhet, qė tė vendosė vetė?


uu qiiqeeeeeee um ka karzu ni dost i jem tha, um vetshin ,apu don qikit ver mu bo sinet? jojo viq ere qikit ver,... oni be oni qe veren qete, opet opet !!!!, haaaj u rita th au bona 20 vjet, qiiqeeeee qiiiqeeee mus kofsha tha um bonen masi u fijovaaa, ere vishin ingjet e kujshive mum pa ere mi bishin do bakshisha e mi leshin tu dera se ju vike mare mum kshiren e um thojshin , ishadha gjali jem e kapurcen me kadhajdhak ere shiqir qi e ki heken gajle .


eh qa deshta me thonene qituqene, ma i vogel ma mir se gjina be tutet
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 14:34   #8
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Ligji kundėr synetit

Hallė
deshta me tė tregu diēka
A e din se medicina, biologjia, fizika,kimia, matematika , edukata etj kanė thelbin nė Kur'an .(janė nxjerrur nga Kur'ani fisnik).

Ti leje Bajloshin katran se qka thotė ai , po i pėrgjigje atij tė gjen tema kėshtu diqka , mbasi vet nuk ėshtė bėrė synet.
Mozamakeq, pasynetisė mundet edhe riqna me bo strokėll aty :)
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 15:17   #9
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Titulli: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium Shiko postimin
Hallė
deshta me tė tregu diēka
A e din se medicina, biologjia, fizika,kimia, matematika , edukata etj kanė thelbin nė Kur'an .(janė nxjerrur nga Kur'ani fisnik).

Ti leje Bajloshin katran se qka thotė ai , po i pėrgjigje atij tė gjen tema kėshtu diqka , mbasi vet nuk ėshtė bėrė synet.
Mozamakeq, pasynetisė mundet edhe riqna me bo strokėll aty :)
Po,jam ne ngjarje prej se kam fillu te lexoj libra me te vlefshme se Picimulin,prandaj ndaj mendimin me ty!
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 15:22   #10
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Ligji kundėr synetit

Premium,
vete hallen e madhe a eshte e banne synet. Se kjo eshte ne ngjarje.

p.s.

popujt qe jetojne ma gjate e ma te shendetshem ne kete bote jane japonezet, holandezet. E keta nuk behen synet.

Kur Pitagora e Euklidi, e kur Kurani o premium?
Kur Hipokrati e Asklepi, e kur Kurani o premium?
Kur ari, argjendi e bakri, e kur Kurani?
Kur piramidat ne Egjipt, e kur Kurani?

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bajlozi i Zi : 30-06-12 nė 15:28
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 15:47   #11
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bajlozi i Zi Shiko postimin
Premium,
vete hallen e madhe a eshte e banne synet. Se kjo eshte ne ngjarje.

p.s.

popujt qe jetojne ma gjate e ma te shendetshem ne kete bote jane japonezet, holandezet. E keta nuk behen synet.

Kur Pitagora e Euklidi, e kur Kurani o premium?
Kur Hipokrati e Asklepi, e kur Kurani o premium?
Kur ari, argjendi e bakri, e kur Kurani?
Kur piramidat ne Egjipt, e kur Kurani?
...

Ti nime ja je pernjemend budall, ja po shtihohesh!

Zebur ,Teurat , Ungjill ,Kuran = nje brum ,e mandej do kulaq i kan hanger ,ose ndrru formen .....o gjunah !
.
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 15:48   #12
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bajlozi i Zi Shiko postimin
Premium,
vete hallen e madhe a eshte e banne synet. Se kjo eshte ne ngjarje.

p.s.

popujt qe jetojne ma gjate e ma te shendetshem ne kete bote jane japonezet, holandezet. E keta nuk behen synet.

Kur Pitagora e Euklidi, e kur Kurani o premium?
Kur Hipokrati e Asklepi, e kur Kurani o premium?
Kur ari, argjendi e bakri, e kur Kurani?
Kur piramidat ne Egjipt, e kur Kurani?
Bajloz_mos ja tepro,po ja humb vetit edhe ate pak dije qe posedon!
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 15:50   #13
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

Ti nime ja je pernjemend budall, ja po shtihohesh!

Zebur ,Teurat , Ungjill ,Kuran = nje brum ,e mandej do kulaq i kan hanger ,ose ndrru formen .....o gjunah !
.
ti, alima, a e ke pre mentorin hala?
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 15:57   #14
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bajlozi i Zi Shiko postimin
ti, alima, a e ke pre mentorin hala?
...

U prefsh i zi ti !


.
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 16:47   #15
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga halla e madhe Shiko postimin
Bajloz_mos ja tepro,po ja humb vetit edhe ate pak dije qe posedon!
halla,

Problemi i dijes eshte problem "llogarie". Perafersisht njejte sikur liqeni i hidrocentralit.
E matė miiiiirė sa prurje ke, edhe sa derdhje bėn. E kam fjalen per "llogaritjen e truve", sigurisht.

Psh, eshte mjaft evidente ne kete forum qe disa derdhin me shume tru sesa qe kane prurje prej jashte. E tani normal qe nje dite kaplloqja shterret krejt.

E atehere duhet me ia nisė prap nga fillimi: mbyllen digat, mbyllen krejt skutat, edhe lihet truri qe te mbushet sadopak.
Ka asi tipa qe jane te ngutshem: sapo t'iu kete shkuar mbushja deri tek kocka e kembes, i hapin digat prape.
Por, ndonje i rralle tek-tuk i mbyllė vrimat deri ne mbushje te plote dhe pastaj i hap digat kur s'ka kah me shku ma, ose e hap digen ose pelcet koka.
Ē'lidhje ka kjo me problemin e synetit, xhanem ti halla? Kurrfar lidhje. Une po flas gjithnje per dukurine e ashtuquajtur te Llomo Titjes se tipit "jam ne ngjarje".

Nė cilėn ngjarje bre?
Cilėn ngjarje?

Sa herė lexove bre ti qe filani vdiē ose u sėmur ose jetoi shkurt, veē pse nuk u ba synet???
A na tregon?

Sa vjet jeton muslimani, sa vjet jeton i krishteri?

Ēfarė niveli medicine ka muslimani, ēfare i krishteri?

Ne cilen ngjarje je?Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bajlozi i Zi : 30-06-12 nė 16:48
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė  
Temė e mbyllur


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:00.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.