Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-05-21, 04:30   #3316
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 14,507
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

harambashat e tradhtis
autori xhelal ferizi
kah do fort jan katandisė
kjo shqipni kjo toke jetime
shum krahthate e shum mundime
nda e vyshke ne njiqind copa
kah po i bjen mohim europa
politika me shqelmime
me perbuzje e me mohime
politika nderkombtare
thone shqipnine don me e qite fare

e sa rrguaq tjerė ziliqarė
ushkurli degjenerimtar

politiken kurve q e kan
kush si bishe kush si satan

duan te na lene te mjere pa atdhe
lot e gjak me na derdhe rrke

politika e zeze kurvare
me s aklane nderkombtare
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-05-21, 04:33   #3317
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 14,507
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

autori xhelal ferizi qellimisht u izolue nga shum qarq e individ
esht injrorue ,loja u be me parpavija u be me plane te nje politike
dikur ne kohen e ali shukrisė dhe titizmit jugoslav
e me vone cenzurat kurvat te intersit
politika dyf5tyrshe e pa shpirte e shum harbutve
individve intereaagji dhe e shum a gjentve e mohuesve
per ta lene autorin ne izolim vargjet dhe punen e prirjet
agjentura sabotatore
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-21, 22:39   #3318
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 14,507
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

AI Regjė Osaj nji djalė drangue
''''''''''''''''''''''''''''
autori xhelal ferizi
'''''''''''''''''''''''
o trim regjė osaj pika e djalit
t- lindi nana sokol t' malit
ta dha frymen patriote
me e dashtė token kastriote
-------
ai regjė osa i carrabgregut
turr e vrap shkon atij shtegut
porsi zana anes t' malit
ashtu osa pika e djalit
''''''
tue qitė pushkė e pa ja nda
turr e vrap tue msy at shkja
holl e rrept po i qet martina
thonė se e lindi gjeraqina
''''''''''
n
betejė t'logjes ka ushtue toka
fort jan dridhė po suka e boka
fort jan ndje sa shum batare
thonė se u ndezė toka shqiptare
''''''''''
prej baroti e prej beteje
thue se flak*t vinin prej rrf'eje
regjė luani ather bertiti
pushka e tij* thonė sa holl qiti
---------
kadal shkja se leht se ke
se shqiptart gjallė jan mbi dhe
s' kan vdekė shqipet as s' jan shtrue
rrept martina ka vetue

----------
ndezur n' mėri ne shkjaun e shkines
briti zogu i gjeraqines
ai regjė osa e ne thum ka marrė
e mi bėn tri gjaqe e i varrė

edhe edhe dy shkje tjerė i ka varrue
ne besė te zotit ėsht betue
se pa gjak se lshon kėt dhe
fyt per fyt pa shkue me shkje

---

------------------------

ai regjė osaj po bertet
bjerni shokė bėni gajret
per atdhe vdekja esht jetė
edhe u turr si trim me fletė

'''''''''''''
mu n' mes zjarrit kah armiku
per pa i lue syri as qerpiku
per me i nxjerrė do shokė t'plague
ka msy regja si drangue
''''''''
ah kadal o shkja mizorė
thirri regja e pushken n* dorė
po e mbante e qet si rrfe
thonė se gjaku fort ju nxe
''''''''''
edhe i dha aq zjjarr martines
kah po msynte te bijt e shkines
shpi me shpi e ne qdo dritare
tu i jehue pushka shqiptare
'''''''''

Autori xhelal ferizi
kushtuar mikut shokut tim patriot rexhe osaj nga carrabregu i deqanit
Rexhe osaj trim e patriot qe i ka sherbye atdheut ne diaspor me patriotizmine vet
shkoj ne kosove luftoj trimerisht si ushtar i uqkas
dhe me ne fund ra viktimė
e disa grupeve dhe klaneve e sherreve u vra pa fajshem per veprimtarine e tij patriotike luftarake atdheu duhet ta shpalle deshmor te komnbit#
shum shoke e miq te xhelal ferizit jan vra e nuk jan ma#
autori xhelal ferizi ndjende dhimbje#
e kundershtarve politik
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-21, 22:40   #3319
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 14,507
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

autori xhelal ferizi qellimisht u izolue nga shum qarq e individ
esht injrorue ,loja u be me parpavija u be me plane te nje politike
dikur ne kohen e ali shukrisė dhe titizmit jugoslav
e me vone cenzurat kurvat te intersit
politika dyf5tyrshe e pa shpirte e shum harbutve
individve intereaagji dhe e shum a gjentve e mohuesve
per ta lene autorin ne izolim vargjet dhe punen e prirjet
agjentura sabotatore


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:48.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.