Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 18-05-05, 15:59   #16
Ex_Burri
 
Anėtarėsuar: 15-05-05
Vendndodhja: pune per mu
Postime: 20
Ex_Burri e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Ex_Burri Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Ex_Burri Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Ex_Burri Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Ex_Burri
Gabim

Po mendimi ime kishte qene se per vajza shqiptare ka me se shumti hamburgi kurse per djeme shqpitar,ka si pas mendimit time stutgarti. Kurse per europe ka me se shumti shqiptar/e zürihu i zvicrres keshtu mendoja te persh dhe te uroje gjdo gje te mira ne jeten tuaj tung.
__________________
Ahhh jet o jet a,bone me dite bre vlla ka jame se mu kane perzi kabllat total..ev_ev
Ex_Burri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 18-05-05, 15:59   #17
Ex_Burri
 
Anėtarėsuar: 15-05-05
Vendndodhja: pune per mu
Postime: 20
Ex_Burri e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Ex_Burri Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Ex_Burri Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Ex_Burri Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Ex_Burri
Gabim

Po mendimi ime kishte qene se per vajza shqiptare ka me se shumti hamburgi kurse per djeme shqpitar,ka si pas mendimit time stutgarti. Kurse per europe ka me se shumti shqiptar/e zürihu i zvicrres keshtu mendoja te persh dhe te uroje gjdo gje te mira ne jeten tuaj tung.
__________________
Ahhh jet o jet a,bone me dite bre vlla ka jame se mu kane perzi kabllat total..ev_ev
Ex_Burri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-05, 21:15   #18
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Statistikat nuk i di , veq mashallah nga te shkojsh gjene Shqiptar :!:
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-05, 13:51   #19
Bronx
 
Anėtarėsuar: 07-10-04
Vendndodhja: Germany/München
Postime: 104
Bronx e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Bronx Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Bronx
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
Statistikat nuk i di , veq mashallah nga te shkojsh gjene Shqiptar :!:
dea te pershendes,

ashtu esht.
__________________
Statt zu klagen, daß wir nicht alles haben, was wir wollen, sollten wir lieber dafür dankbar sein, daß wir nicht alles bekommen, was wir verdienen.
Bronx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-09-05, 10:08   #20
Bleona
 
Anėtarėsuar: 19-08-05
Vendndodhja: Germani
Postime: 286
Bleona e ka pezulluar reputacionin
Gabim

mu meduket se stuttgarti ka masshumti shqipetar!!!!
por edhe ne leverkusen ka shum !!!
Bleona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-09-05, 08:29   #21
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Mynheni me rrethine ka me shume se 11000 shqiptare.
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-09-05, 10:01   #22
kaola
 
Anėtarėsuar: 24-08-05
Postime: 59
kaola e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GURI SYLAJ
Mynheni me rrethine ka me shume se 11000 shqiptare.
zoti i ruajte hahahahaahahahah
__________________
me i marrshin te ligat kush ma ka inat ;)
kaola Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-10-05, 14:40   #23
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GURI SYLAJ
Mynheni me rrethine ka me shume se 11000 shqiptare.
edhe une mendoj se mynheni ka mas,shumti shqiptar se nuk kan dit me shkue ma larg si e kan kalue austrin je ndal qaty mynhen frajsing deri ne ingollshtat
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-05, 22:00   #24
Andon
 
Anėtarėsuar: 19-10-05
Postime: 13
Andon e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bleona
mu meduket se stuttgarti ka masshumti shqipetar!!!!
por edhe ne leverkusen ka shum !!!
Mendoj se ja ke qėlluar. Shtutgarti me rrethinė.
Andon Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-05, 10:11   #25
Bleona
 
Anėtarėsuar: 19-08-05
Vendndodhja: Germani
Postime: 286
Bleona e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Andon
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bleona
mu meduket se stuttgarti ka masshumti shqipetar!!!!
por edhe ne leverkusen ka shum !!!
Mendoj se ja ke qėlluar. Shtutgarti me rrethinė.


po normal ce ja kam celu spaß!!!!!
__________________
das leben ist schön, wenn es jemanden gibt,
der einen versteht!!!!!!
Bleona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-05, 14:13   #26
Hazard
 
Anėtarėsuar: 09-11-05
Vendndodhja: Deēan
Postime: 1
Hazard e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Hazard Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Hazard Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Hazard Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Hazard
Gabim

Mendoj se edhe Sttutgart, Munchen dhe Hamburg kane me se shumti shqiptare ne Gjermani
Hazard Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-05, 14:25   #27
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

E krejt Gjermania,sa shqiptare ka athua?
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-05, 15:32   #28
Bronx
 
Anėtarėsuar: 07-10-04
Vendndodhja: Germany/München
Postime: 104
Bronx e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Bronx Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Bronx
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
E krejt Gjermania,sa shqiptare ka athua?
Barbaroza naj ke be nje pytje shume te shtire.

vetem me intereson kjo shum, shpresoj se dikush e di!
pershendetje
__________________
Statt zu klagen, daß wir nicht alles haben, was wir wollen, sollten wir lieber dafür dankbar sein, daß wir nicht alles bekommen, was wir verdienen.
Bronx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-05, 19:05   #29
Espresso
 
Avatari i Espresso
 
Anėtarėsuar: 09-11-05
Vendndodhja: Aty ku sduhet
Postime: 709
Espresso
Gabim

Per qytete, se cili ka me shume shqiptare mund te spekulojme me muaj. E di qe ne keto qytete eshte i perqendruar numri me i madh i shqiptareve: Stuttgart, Hamburg, München, Düsseldorf dhe Frankfurt.
Ndersa sa i perket Bundesländer-ve besoj qe me sa shumti ka ne NRW.

Me nderime

Espresso
Espresso Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-05, 19:07   #30
Espresso
 
Avatari i Espresso
 
Anėtarėsuar: 09-11-05
Vendndodhja: Aty ku sduhet
Postime: 709
Espresso
Gabim

Numri i shqiptareve ne Gjermani flitet te jete diku rreth 200000-300000, afersisht sa ne Zvicer.


Espresso Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:01.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.