Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-01-12, 12:14   #31
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: aeroporti i kosoves turpi i kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Neferta Shiko postimin
Pritni edhe pak sa te fillon me pase zot shtepije se deri tani me njohtesi veq edhe dhi e lop nuk i paten punesur politikanet tane.
Te gjitha ndermarjet shoqrore (familarve politik jan te njejta)
Pra eldorado kush mundet bene si don e mundet deri ne privatizim total dhe pastaj prona e askujt behet e nje titullari apo e nje korporate, ateher do t'ia ruaj imigjin emrit te vete.
Menyra e menagjimit te tashem eshte alla titiste alla magjupiste.
Avash avash behet qengji dash.
Mos u baft dash bahet Kurban!!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-01-12, 14:40   #32
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: aeroporti i kosoves turpi i kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GURI SYLAJ Shiko postimin
Mos u baft dash bahet Kurban!!
.......... Edhe nese behet dash do te del nje ''Edvin'' qe do ta shperndaj neper nahije.
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-01-12, 23:17   #33
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: aeroporti i kosoves turpi i kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GURI SYLAJ Shiko postimin
Mos u baft dash bahet Kurban!!
Ani mir , prap kemi dobi nga mishi , e lėkura .
a thu kush dotė hajė se :)
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-01-12, 20:45   #34
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Aeroporti i Kosoves turpi i Kosoves

More, dikush i ka fajet por kush spe dije.

Vitin e kalum gjate vershimeve ne Shkoder, po shihja tv dhe u mbusha pikellim. Shtepi, lagje, gjithe Shkodra me rrethine nen uje. Per nje moment mu kujtuan shtepite e Kosoves gjate luftes, te gjitha te djegura,,,

Pas pak doli Edi Rama me nje deklerate qe tingelloi perafersisht keshtu: ... "faji eshte i Saliut, me politiken e tij te mbrapsht..."

Nejse se u largova nga tema.
Tybe faji asht i dikujt por i kujt spe dije ose ndoshta per kan asht , shume i bukur asht !
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 10:09   #35
Arbenito
 
Anėtarėsuar: 17-01-12
Vendndodhja: Suedi
Postime: 55
Arbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Aeroporti i Kosoves turpi i Kosoves

Tash ne nentor isha ne Pr me nje shok timin Suedez dhe udhetojshim per ne CPH dhe po me thot ai shoku po e pijme nga nji kaffe! Oh me erdh merzi drejt me ju tregu se e dijsha qe as Filgjana nuk kane ata , per fat te keq ashtu ishte por para se te porosisim hyme ne rend mbasi qe kishin qene 2 persona para neve dhe njerit i sherbej kurse tjetrin e le me prit dhe neve e doli nga shanku e humbi!!!
Mbas nja 5-6 min u kthye e i vijke era ne kilometer , pisi kish qene me pi Cigare e myshtrija ne rend duke e prit!!!
Edhe kur sherbej sikur me ja sha nanen!!! Thu se me zor i kemi shku aty!!!

Servisi ne aeroport te Prishtines KATASTROFAL!!!
Me erdh marre prej atij Suedezit , dojsha me plas!!!
Arbenito Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 11:39   #36
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Aeroporti i Kosoves turpi i Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arbenito Shiko postimin
Tash ne nentor isha ne Pr me nje shok timin Suedez dhe udhetojshim per ne CPH dhe po me thot ai shoku po e pijme nga nji kaffe! Oh me erdh merzi drejt me ju tregu se e dijsha qe as Filgjana nuk kane ata , per fat te keq ashtu ishte por para se te porosisim hyme ne rend mbasi qe kishin qene 2 persona para neve dhe njerit i sherbej kurse tjetrin e le me prit dhe neve e doli nga shanku e humbi!!!
Mbas nja 5-6 min u kthye e i vijke era ne kilometer , pisi kish qene me pi Cigare e myshtrija ne rend duke e prit!!!
Edhe kur sherbej sikur me ja sha nanen!!! Thu se me zor i kemi shku aty!!!

Servisi ne aeroport te Prishtines KATASTROFAL!!!
Me erdh marre prej atij Suedezit , dojsha me plas!!!
Mos plas se as ata sjan ma te mire

Ps: Ma shum erdha met thane iwwwww awwwwwwww Po te mire e pasa len ket Emer kur je regjistru qiknenaj .... hahahahhhahaa
__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 12:24   #37
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Aeroporti i Kosoves turpi i Kosoves

qe qe sa Trapat jan aty ide skeni

Mirdita Zonjusheeee,e nreg ai doganieri zanin,kishe me demek une e kam rrespektin e madhhhhh per fembra nejse,kqyre mu kqyre pasaporten kqyre mu kqyre pasaporten,,,,,,edhe shkakun spe tregoi veq po nja 30 minuta zojusha pi kqyre ata insonat qa po dojne bre prej meje,,,,,,,,je qytqtare gjermane andaj duhem ti shkojme disa te dhena ne Kopljuterrr,e tipat kan kompjuteraaaaaaa,,,,,,,dikure merdh maje hunde edhe pi tham :a po ma bjen pasaporten ,e kapa fap ne qant,,,,,,,mendojsha qka kqyren bre qatje qka,qka pat me kqyre en pasaporte temen,,,,,,,,

Mas nja disa ditve kqyri ne FB,ftese miqesie (filan fisteku)) dy copa,,,,,mase ken fotot shlirune sallamadije po kqyri cfare surrati mpaska qu ftes,,,,,eh ata dy kungijut ne dogan te airoportit,qe njerz qka jane malli i flliqt,,,shajne evropianet per nder e blla blla,po asnje polic,doganier dhe njerz te evropes nuk e flliqin emnin e vete dhe nuk e bajne vendin e punes loje argetimi,plus kur te shikojne nuk jargiten si kta TRAPAT e kosoves,,,,,qeshtu po leje kafen e cafiterin se tugi te qohet kush puno aty dhe ne cfare tasi te srviret kafja,,,,ma ftyrat e tyne si ata ma kush ne bote jo

eh inati valla kur bjen fjala me fole per vendin tand e njerzt tu bash inati,po te till jan PISA,PISEJKA
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 12:37   #38
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Aeroporti i Kosoves turpi i Kosoves

emine, ndoshta s'ka pas faj more doganieri... I ke pelqy shume tipit.
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 12:39   #39
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Aeroporti i Kosoves turpi i Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
qe qe sa Trapat jan aty ide skeni

Mirdita Zonjusheeee,e nreg ai doganieri zanin,kishe me demek une e kam rrespektin e madhhhhh per fembra nejse,kqyre mu kqyre pasaporten kqyre mu kqyre pasaporten,,,,,,edhe shkakun spe tregoi veq po nja 30 minuta zojusha pi kqyre ata insonat qa po dojne bre prej meje,,,,,,,,je qytqtare gjermane andaj duhem ti shkojme disa te dhena ne Kopljuterrr,e tipat kan kompjuteraaaaaaa,,,,,,,dikure merdh maje hunde edhe pi tham :a po ma bjen pasaporten ,e kapa fap ne qant,,,,,,,mendojsha qka kqyren bre qatje qka,qka pat me kqyre en pasaporte temen,,,,,,,,

Mas nja disa ditve kqyri ne FB,ftese miqesie (filan fisteku)) dy copa,,,,,mase ken fotot shlirune sallamadije po kqyri cfare surrati mpaska qu ftes,,,,,eh ata dy kungijut ne dogan te airoportit,qe njerz qka jane malli i flliqt,,,shajne evropianet per nder e blla blla,po asnje polic,doganier dhe njerz te evropes nuk e flliqin emnin e vete dhe nuk e bajne vendin e punes loje argetimi,plus kur te shikojne nuk jargiten si kta TRAPAT e kosoves,,,,,qeshtu po leje kafen e cafiterin se tugi te qohet kush puno aty dhe ne cfare tasi te srviret kafja,,,,ma ftyrat e tyne si ata ma kush ne bote jo

eh inati valla kur bjen fjala me fole per vendin tand e njerzt tu bash inati,po te till jan PISA,PISEJKA
kshiree ti kshiree!!!ani ta kan bo ftesen un fb, pi pashoshit ,a! Qiqeee pur ta viq mus i nxofsha he. Une qe sa e kom miqe ,ere s'pu muj me ja bo qat pun,ata purmeniher ,dilidipsuzat,he.
viq karzaj ti kalimers qfar brinash kishin pasen ,kom mi nxonen be pur 24 sahat e s'ju ka vyten ma qiky dinjallik ,he
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 12:42   #40
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Aeroporti i Kosoves turpi i Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga valiii Shiko postimin
emine, ndoshta s'ka pas faj more doganieri... I ke pelqy shume tipit.
ore gjest idiot eshte,nese i kam pelqy kishte mujte me me dhan nje kompliment aty,edhe u kry puna,po e dini mire si e kepqerdoin njerzit vendin e punes ne kosove,thjesht Turp,ka rrug tjera per me shpreh pelqimin...

Kalimerk rri mire se te rraf qika inxhes fari ty:P
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 12:47   #41
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Aeroporti i Kosoves turpi i Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
ore gjest idiot eshte,nese i kam pelqy kishte mujte me me dhan nje kompliment aty,edhe u kry puna,po e dini mire si e kepqerdoin njerzit vendin e punes ne kosove,thjesht Turp,ka rrug tjera per me shpreh pelqimin...

Kalimerk rri mire se te rraf qika inxhes fari ty:P
Qe pra mua me ka ndodhe i nejti rast me nje police ama s'ja kom pas nxone qaq per t'madhe, (Mendoje si keqperdorim detyre) po problemi ish se... Po ta merr mendja se ēfare police kemi ne :p
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 12:57   #42
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Aeroporti i Kosoves turpi i Kosoves

,hiq s'pu ju karzaj une qish um ka bo vaki me qikit vlora qitakjen. tibe as ajo nuk pat faj, nime kur e pa qikit hijeshin tem,u alivanos e s'mujti kurgjo hiq ,hiq de hiq,he
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 13:15   #43
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Aeroporti i Kosoves turpi i Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalimero Shiko postimin
,hiq s'pu ju karzaj une qish um ka bo vaki me qikit vlora qitakjen. tibe as ajo nuk pat faj, nime kur e pa qikit hijeshin tem,u alivanos e s'mujti kurgjo hiq ,hiq de hiq,he
mus um shurdho
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 15:37   #44
Arbenito
 
Anėtarėsuar: 17-01-12
Vendndodhja: Suedi
Postime: 55
Arbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Aeroporti i Kosoves turpi i Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albonita Shiko postimin
Mos plas se as ata sjan ma te mire

Ps: Ma shum erdha met thane iwwwww awwwwwwww Po te mire e pasa len ket Emer kur je regjistru qiknenaj .... hahahahhhahaa
hehe veq nja 3 shkronja ja kom shtu perndryshe emri im osht!!
Keto 3 shkronjat qe i kom shtu jane si kujtim prej nje shoku te ngushte qe nuk e ka pas fatin te jetoj gjate , ai me ka thirr Benito gjithmone... ehh kahve e dynje!!!

Te kthehemi ne teme , sa i perket asaj se me ka ardh inati me beso se po se keta sa i perket servisit jane shume me te perpjekur dhe i japin shume rendesi! Jo vetem ne Suedi po ne gjithe Evropen Perendimore!!

me ka ra rasti ne Shkup ata sillen sikur dikush me ju pas borxh , edhe ate kaffe qe ta bijn ta perplasin per tavoline!
Ne Budapest punetoret e Aeroportit ma kane qu mallin sikur para lufte ne Kosove qysh u sillshin shkijet ne institucionet e veta dhe te trajtonin si kafshen e ata ne Budapest ende e kishin ate kulture nenqmuese!!!
E sa i perket ne Prishtine me te vertet eshte per me te ardh marre sa mbrapa jemi ne krahasim me Europe!!
Arbenito Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 16:42   #45
almalik
Guest
 
Postime: n/a
Gabim AW: Aeroporti i Kosoves turpi i Kosoves

Tung
jo vetem ne Aeroport por ne shume shitore apo butiqe te Prishtines sillen njerezit ashtu me arrogance me klientet e tyre,thuajse i kemi shkuar me zor aty,ne shume raste ka ndodh qe kam hyre e kam shikuar,kam dalur pa me thene as Miredita as Diten e mire,me nje fjale shume njerez primitiv.As ske pa as ske ni ,vetem tek Shqiptaret ben kjo pune vaki


  Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:18.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.