Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kultura kombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Kultura kombėtare Materiale tė reja, zbulime dhe ide personale per gjuhėsinė, artin, historinė ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-09-08, 11:22   #1
Veterani
*************************
 
Anėtarėsuar: 25-04-08
Postime: 147
Veterani i vlerėsuar jo keq
Gabim Elita politike e TREDHUR

Shqiptarėt nė Tranzicion, tė fjetur, papėrgaditur apo edhe mė e keqja, tė shitur !


Shqiptarėt jo pėr herė tė parė janė bėrė si llastiku, nga tė gjitha anėt i ngrehin, e i zagjasin nga tė katėr anėt e globit.
Tė vjenė tė mendosh kėsisoji dhe nuk duhet kushedi ēfar pėrgaditje profesionale tė arrish deri te ky pėrfundim.
Tė kėqijat sikur vijnė qė nga lart, nga vetė ata qė ua dhamė besimin tė na udhėheqin. Kryeministri nė Tiranė si tė mos i kishte dy ditė shkollė Historie i quan gjysmen e popullit tė tijė me "ATA". Ata luftuan pėr Pavarsin e Kosovės, Ata luftuan pėr tė drejtat e tyre nė ish Republiken e Jugosllavis FYROM. Ata kėshtu, e Ata ashtu. Pra Kryeministri Shqiptarė nė Tiranė shprehet mu sikur tė ishte njė Mikė i mirė i ATYRE, duke i ikur asajė qė ka obligim historik, qė Shqiptari kudo qė tė jetė ėshtė Shqiptarė. Dhe duke harruar qėllimisht pėr Kombin e ndarė nė pesė Shtete!

Pse i frigohėt "ELITA" politike Shqiptare njė UNISIMI tė sė gjithės Shqiptare

Derisa fuqitė e mėdha kanė nisur tė lėkunden nga pluhuri i vitėve tė fjetura/ftohta, Rasti na e bėnė me dije qė edhe ne tė zgjohemi,e tė mos na zė nė gjumė Historia si gjithmonė.
Ky shekull ėshtė edhe shansi i fundit ndoshta para se tė ngulen "megjėt"sepse kėsaj here ato nuk do tė jenė tė njė shkopi apo ca guriēkave tė grumbulluara, por do tė betonohen edhe atė thellė nė dhe.

Nėse "AI" nė Tiranė dhe "KY" nė Prishtinė nuk u'a mbanė, le tė kujtohėn e tė mos na hynė nė hak "NEVE" tė tjerėve, e NEVE jemi shumė, shumė mė shumė sesa ka njohuri ndoshta AI nė Tiranė e KY nė Prishtinė.


__________________
Qeverit vijnė e shkojnė. Janė miqėsit e popujve ato qė mbesin ! (Mbretėresha Elizabet e II-ta)
Veterani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 14-09-08, 11:40   #2
Shpat
Prishtinas.
 
Anėtarėsuar: 27-05-08
Vendndodhja: Shteti mė i ri.
Postime: 573
Shpat e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Elita politike e TREDHUR

Si nė tė gjitha kohėrat historike,shqiptarėt vegel tė shitur dhe tė tredhur e ku tregon edhe sot nė ė' situate jemi.
__________________
Luftėn e fitova , fenė e ruajta.
Shpat Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-09-08, 00:51   #3
Besiana
 
Anėtarėsuar: 06-01-04
Postime: 62
Besiana e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Elita politike e TREDHUR

Pershendetje,

Me sa e muj me e diten qe nga Heroi i yne kombetar ma skena pas kurr aqe trima dhe udheheqes te mire se te gjithe qka i patem deri me tani kane qen o te shitur o tuxa ose ju kan servilosun najkuj ne prapanic pak pat mas Skenderbeut ndonje qe pat guxim me i kundershtu te huajve dhe okupatoreve,shihini keta te sodit sa me rahati e pranun planin e Ahtisarit apo flamurin e ri qe me shume i perngjan ndonje flamuri qe vnohet per Olimpiada apo qe jepen falas ne Mekdonalds e pse ndodhen keto gjera sepse spatem udheheqesi te fort, e perqeshte Thaqi dhe shume te tjer
Flamurin e Rugoves e vet shkoi dhe e gjet nje flamur si mos ma keq po Thaqi se ka pasen qe me i kundershtu Rugoves se ka qen ma i mire por se vet ka pasun qef me hypen ne karrik ku edhe ndodhet sode he qka ashte ai qka ashte.
deri dje e peqeshte Rugoven e vet sode shkon dhe i perkulet te varri i Rugoves pastaj ju viziton shkieve patrikanat e manastiret pastaj ju dhuron traktora serbeve dhe tata i shesin menjher te pakten Rugova nuk ju blente Traktora sjau vizitonte Manastiret e nuk ju zgerdhijke Shkieve si ky Thaqoviqi.
Besiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-09-08, 00:57   #4
Dardani_K1
 
Avatari i Dardani_K1
 
Anėtarėsuar: 15-09-05
Postime: 427
Dardani_K1 e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Elita politike e TREDHUR

Uhuhuh te lumt goja Besiana se ma mire ski folen kurre se bashe qashtu ashte siq the se qe nga Skenderbeu spatem ma udheheqes qe jane brengosen per vatan dhe popull por te gjithe ma te keqij se te tjeret e perqeshin te parin derisa te hipin vet ne karrik, se te varfer po hipin ne karrika e te pasur po zhdrypin nga karrika me shpija te medha e te mira me vetura luksoze e qka skan tjeter,po qka ti bajsh per qata skemi mujten kurre me qen shtet por vetem te okupun ashtu siq jemi edhe sode nga te huajt kurre te huajt sna u hjeken nga vendi i yne sepse skemi udheheqes te fort por kena tuxa,Lepra dhe Servila qe per interesa te veta e shesin Kosoven po flas per te gjithe pa ba dallim.
Dardani_K1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:34.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.