Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kultura kombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Kultura kombėtare Materiale tė reja, zbulime dhe ide personale per gjuhėsinė, artin, historinė ... 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 14-09-08, 11:22   #1
Veterani
*************************
 
Anėtarėsuar: 25-04-08
Postime: 147
Veterani i vlerėsuar jo keq
Gabim Elita politike e TREDHUR

Shqiptarėt nė Tranzicion, tė fjetur, papėrgaditur apo edhe mė e keqja, tė shitur !


Shqiptarėt jo pėr herė tė parė janė bėrė si llastiku, nga tė gjitha anėt i ngrehin, e i zagjasin nga tė katėr anėt e globit.
Tė vjenė tė mendosh kėsisoji dhe nuk duhet kushedi ēfar pėrgaditje profesionale tė arrish deri te ky pėrfundim.
Tė kėqijat sikur vijnė qė nga lart, nga vetė ata qė ua dhamė besimin tė na udhėheqin. Kryeministri nė Tiranė si tė mos i kishte dy ditė shkollė Historie i quan gjysmen e popullit tė tijė me "ATA". Ata luftuan pėr Pavarsin e Kosovės, Ata luftuan pėr tė drejtat e tyre nė ish Republiken e Jugosllavis FYROM. Ata kėshtu, e Ata ashtu. Pra Kryeministri Shqiptarė nė Tiranė shprehet mu sikur tė ishte njė Mikė i mirė i ATYRE, duke i ikur asajė qė ka obligim historik, qė Shqiptari kudo qė tė jetė ėshtė Shqiptarė. Dhe duke harruar qėllimisht pėr Kombin e ndarė nė pesė Shtete!

Pse i frigohėt "ELITA" politike Shqiptare njė UNISIMI tė sė gjithės Shqiptare

Derisa fuqitė e mėdha kanė nisur tė lėkunden nga pluhuri i vitėve tė fjetura/ftohta, Rasti na e bėnė me dije qė edhe ne tė zgjohemi,e tė mos na zė nė gjumė Historia si gjithmonė.
Ky shekull ėshtė edhe shansi i fundit ndoshta para se tė ngulen "megjėt"sepse kėsaj here ato nuk do tė jenė tė njė shkopi apo ca guriēkave tė grumbulluara, por do tė betonohen edhe atė thellė nė dhe.

Nėse "AI" nė Tiranė dhe "KY" nė Prishtinė nuk u'a mbanė, le tė kujtohėn e tė mos na hynė nė hak "NEVE" tė tjerėve, e NEVE jemi shumė, shumė mė shumė sesa ka njohuri ndoshta AI nė Tiranė e KY nė Prishtinė.


__________________
Qeverit vijnė e shkojnė. Janė miqėsit e popujve ato qė mbesin ! (Mbretėresha Elizabet e II-ta)
Veterani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:38.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.