Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...) 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 11-08-11, 02:59   #1
taraku-1
Banned
 
Anėtarėsuar: 20-06-11
Postime: 1,208
taraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Fejohet Mirsa...Fejesa jonė do tė bėhet sipas traditave tona Shqiptare

Publikuar: 10.08.2011 - 21:58

Gjilan, 10 gusht - Me t’u kthyer nga pushimi, Mirsa menjėherė ka nisur pėrgatitjet rreth fejesės. Ajo ka vendosur qė mė 20 gusht ta mbajė ceremoninė e fejesės me Granitin. Sipas saj, kjo ceremoni do tė bėhet nė praninė e shumė miqve dhe dashamirėve tė saj nė hotelin “Luxos” nė Gjilan. Procedura e fejesės thotė se do tė bėhet sipas traditave.

“Fejesa jonė do tė bėhet edhe dy javė, do tė kemi mysafir tė shumtė rreth 300 veta, ku nė mesin e tyre do tė ketė edhe shumė kolegė tė mi. Fejesa do tė bėhet sipas traditave tona shqiptare, ku Graniti do t’i dėrgojė shkuesit te familja ime. Tani sapo u ktheva nga pushimi nė Ulqin, dhe menjėherė kam nisur pėrgatitjen e pajės dhe dhuratave qė do t’i dėrgoj familjes sė Granitit.

Jam e gėzuar dhe me plot emocione”, ka thėnė ajo, transmeton “Zėri”. Krahas pėrgatitjeve pėr fejesė, Mirsa nuk do tė pushojė dhe ajo ka menduar qė nė muajin shtator tė sjellė nė treg edhe njė videoklip tė ri. “Unė sapo kam lansuar kėngėn dhe videoklipin e fundit “Kėtė natė”, tė pėrgatitur nga Hekuran Krasniqi dhe me tekst tė Linda Halimit. Kjo kėngė po vazhdon tė pėlqehet mjaft shumė nė publik.

Menjėherė pas fejesės sime do tė merrem me pėrgatitjen edhe tė njė kėnge tė re, tė cilėn do ta plasoj nė treg nė muajin shtator. Kėnga do ta ketė edhe videoklipin qė do ta punoj me “Grafi ka” nga Gjilani”, shton ajo. Mirsa shpreson qė edhe kjo kėngė tė pėlqehet nė publik.


taraku-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:35.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.