Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-05-05, 22:48   #31
E Panjohura
 
Anėtarėsuar: 31-03-05
Postime: 33
E Panjohura e ka pezulluar reputacionin
Gabim hej

Shkelqimi dhe Renia e shokut ZYLO- Nga Dritero Agolli...

P.s. ka tematik interesante, dhe mbi te gjitha gjuhe shume te pasure...
E Panjohura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-05-05, 18:35   #32
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: hej

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga E Panjohura
Shkelqimi dhe Renia e shokut ZYLO- Nga Dritero Agolli...

P.s. ka tematik interesante, dhe mbi te gjitha gjuhe shume te pasure...
hahahahaha...a akoma po miresh me komesarin Meto,,,
ani ani "e panjohura" te uroj lexim te mbare?!!
tungji bukuroshja forumit
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-05-05, 13:35   #33
ARVANITI
meditues...
 
Avatari i ARVANITI
 
Anėtarėsuar: 25-12-04
Vendndodhja: **Tiranė**
Postime: 1,149
ARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: hej

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tomori
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga E Panjohura
Shkelqimi dhe Renia e shokut ZYLO- Nga Dritero Agolli...

P.s. ka tematik interesante, dhe mbi te gjitha gjuhe shume te pasure...
hahahahaha...a akoma po miresh me komesarin Meto,,,
ani ani "e panjohura" te uroj lexim te mbare?!!
tungji bukuroshja forumit
Na e pe qe eshte e bukur?

"Shoku Zylo" eshte liber i mire, por kur fillojne ato perrallat ne Afrike ta shpif fare. Mgjth ia vlen ta lexosh, per te kuptuar nje sistem.
__________________
Krejt miqėsisht....nga Arvaniti
ARVANITI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-05, 23:26   #34
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kam nė dorė Librin Engjuj dhe Djajė nga Dan Brown.
Kur ta pėrfundoj ju tregoj pėrshtypjet e mia. :lol:
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-05, 12:53   #35
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Kam nė dorė Librin Engjuj dhe Djajė nga Dan Brown.
Kur ta pėrfundoj ju tregoj pėrshtypjet e mia. :lol:
Murgeshe shum bukur..Dan Brown eshte autore eminent ju deshiroje lexim te kendshem?!!

Po ashtu libri Kodi i Da Vincit nga Dan Brown. eshte nje liber shum interesant?
Ky eshte nje thriller gjenial me plot kuptimin e fjales.
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-05, 13:17   #36
ARVANITI
meditues...
 
Avatari i ARVANITI
 
Anėtarėsuar: 25-12-04
Vendndodhja: **Tiranė**
Postime: 1,149
ARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Kam nė dorė Librin Engjuj dhe Djajė nga Dan Brown.
Kur ta pėrfundoj ju tregoj pėrshtypjet e mia. :lol:
Para tre ditesh e mbarova se lexuari.

Eshte shume interesant dhe meson shume gjera nga ai liber, por nuk eshte aspak ne lartesine e Kodit te Da Vicit.

Cfare gjuhe po e lexon Murgesha?
__________________
Krejt miqėsisht....nga Arvaniti
ARVANITI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-06-05, 22:39   #37
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ARVANITI
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Kam nė dorė Librin Engjuj dhe Djajė nga Dan Brown.
Kur ta pėrfundoj ju tregoj pėrshtypjet e mia. :lol:
Para tre ditesh e mbarova se lexuari.

Eshte shume interesant dhe meson shume gjera nga ai liber, por nuk eshte aspak ne lartesine e Kodit te Da Vicit.

Cfare gjuhe po e lexon Murgesha?
Nė gjuhėn daneze.

Mua mė ka rrėmbyer tė tėrėn, ende jam nė 100 faqet e para, por se besoj tė jetė as pėr sė afėrmi sikur Kodi i da Vinēit.
Shpresoj se do ta komentojmė pasi ta lexoj.

Ps. Nė cilėn gjuhė e keni lexuar ju???
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-05, 13:20   #38
ARVANITI
meditues...
 
Avatari i ARVANITI
 
Anėtarėsuar: 25-12-04
Vendndodhja: **Tiranė**
Postime: 1,149
ARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha

Ps. Nė cilėn gjuhė e keni lexuar ju???
Shqip.
__________________
Krejt miqėsisht....nga Arvaniti
ARVANITI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-05, 13:21   #39
ARVANITI
meditues...
 
Avatari i ARVANITI
 
Anėtarėsuar: 25-12-04
Vendndodhja: **Tiranė**
Postime: 1,149
ARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kur e lexon ne gjuhen tende, e kupton me mire dhe je me i perqendruar.
__________________
Krejt miqėsisht....nga Arvaniti
ARVANITI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-05, 16:49   #40
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ARVANITI
Kur e lexon ne gjuhen tende, e kupton me mire dhe je me i perqendruar.

Fatkeqėsisht nuk kam mundėsi ta siguroj nė Shqip, se mė me dėshirė do ta lexoja nė gjuhėn e bukur shqipe.
Por edhe danishtja ėshtė gjuhė e pasur me shprehje.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-06-05, 01:59   #41
Panopticon
 
Anėtarėsuar: 08-06-05
Postime: 236
Panopticon e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Momentalisht u lodha duke lexu libra profesionale te Informatikes :D .

Qershor tash - e sic e dini krejt me provime (njerin e kam pas 12 oreve, LOL). Nese deshironi te me deshironi fat - ju faleminderoj paraprakisht.

Perndryshe - librin e fundit (jo te informatikes) qe kam lexu para 3 javeve quhej: "Asnjehere me i mashtruar" nga autori Douglas (psikolog amerikan).

Panopticon.
Panopticon Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-06-05, 02:00   #42
Panopticon
 
Anėtarėsuar: 08-06-05
Postime: 236
Panopticon e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Hopa,

Tash po e shoh se PAS dy vjeteve une qenkshna duke shkruar ne kete teme. Edhe kjo ndodh.

Ju do Panopticoni.
Panopticon Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-06-05, 16:03   #43
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sapo pėrfundova Engjuj dhe Djajė nga Dan Brown.

Edhe ky ishte i shkruar nė stilin ta shmė tė njohur tė kėtij autori, me plot tė papritura tė befasishme dhe me shkoqitje interesante tė ngjarjeve tė ndryshme.
Edhe nė kėt vepėr padashur tė shkon mendja tėrė kohėn ēka nėse ato qė fliten atje janė tė vėrteta? Kur gjatė leximit gjithnjė tė vete ndėrmend Inkuzicioni dhe ndjekja e shkencėtarėve tė kohėve tė vjetra nga Kisha.
Pėrshtypja mė e madhe gjatė leximit.
Autori jo njėherė flet pėr pjesė tė papublikuara Biblike ndonjėherė.
vetvetiu lind pyetja.
Cilat pjesė?
Ēka fshihet nė koridoret e nėndheshme tė Vatikanit??????????

Ju kisha preferuar ta lexoni se ja vlen.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-06-05, 20:54   #44
ARVANITI
meditues...
 
Avatari i ARVANITI
 
Anėtarėsuar: 25-12-04
Vendndodhja: **Tiranė**
Postime: 1,149
ARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Sapo pėrfundova Engjuj dhe Djajė nga Dan Brown.

Edhe ky ishte i shkruar nė stilin ta shmė tė njohur tė kėtij autori, me plot tė papritura tė befasishme dhe me shkoqitje interesante tė ngjarjeve tė ndryshme.
Edhe nė kėt vepėr padashur tė shkon mendja tėrė kohėn ēka nėse ato qė fliten atje janė tė vėrteta? Kur gjatė leximit gjithnjė tė vete ndėrmend Inkuzicioni dhe ndjekja e shkencėtarėve tė kohėve tė vjetra nga Kisha.
Pėrshtypja mė e madhe gjatė leximit.
Autori jo njėherė flet pėr pjesė tė papublikuara Biblike ndonjėherė.
vetvetiu lind pyetja.
Cilat pjesė?
Ēka fshihet nė koridoret e nėndheshme tė Vatikanit??????????

Ju kisha preferuar ta lexoni se ja vlen.
Mua mu duk fallso kur gjasme profesor Langdonit i shkriu ne xhep "Diagrama" e Galiliett. Me kete dua te them qe gjithsesi ai mbet nje sajese.

Shume interesante ishin pikturat e Berninit, menyra e konceptimit te tyre si "Altare te Shkences".

Edhe ato Ambigramat ishin te hatashme fare. Kur po i shihja ne fillim nuk po i besoja syve, pasi ishin shume "te cuditshme".

Por "Kodit te Da Vincit" as te thoji nuk i arrin. "Kodi" eshte nivel i larte, dhe komplet i besueshem.

****

Ne Bibloteken e Vatikanit fshihet (besoj) e verteta e Krishterimi, manipulimet qe mund t'i jene bere dhe ndoshta edhe pergjigjet e K. te Da Vincit.

Merreni me mend, prej 2000 vitesh te pahapura. Kushedi c'fshihet aty!

Ndoshta edhe ndonje gje per shqiptaret...
__________________
Krejt miqėsisht....nga Arvaniti
ARVANITI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-06-05, 21:22   #45
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ARVANITI

Mua mu duk fallso kur gjasme profesor Langdonit i shkriu ne xhep "Diagrama" e Galiliett. Me kete dua te them qe gjithsesi ai mbet nje sajese.

Shume interesante ishin pikturat e Berninit, menyra e konceptimit te tyre si "Altare te Shkences".

Edhe ato Ambigramat ishin te hatashme fare. Kur po i shihja ne fillim nuk po i besoja syve, pasi ishin shume "te cuditshme".

Por "Kodit te Da Vincit" as te thoji nuk i arrin. "Kodi" eshte nivel i larte, dhe komplet i besueshem.

****

Ne Bibloteken e Vatikanit fshihet (besoj) e verteta e Krishterimi, manipulimet qe mund t'i jene bere dhe ndoshta edhe pergjigjet e K. te Da Vincit.

Merreni me mend, prej 2000 vitesh te pahapura. Kushedi c'fshihet aty!

Ndoshta edhe ndonje gje per shqiptaret...
Jo nuk mund tė krahasohet me Kodin e da Vinēit.

S`ėshtė ēudi tė ketė edhe pėr ne shqiptarėt diē atje, jo mė kot po na mbajnė gjithnjė tė robėruar.


Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:57.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.