Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Kurani
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Kurani Besimtarėt myslimanė mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar dhe ndarė me njėri-tjetrin mėsimet fetare dhe experiencat e tyre tė jetės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-08-09, 17:53   #31
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Citim:
Pse ti nuk po i bashkangjitesh ktyre.....

Allahu ja u pranoft agjerimin te gjithve Alahu qoft i knaqur me eve dhe na i mundsoft te kemi agjerim te leht.
Ka mall njeri edhe me uru pi juve,
P.s. mfalni aty se e pasna harru me shkru kabull.
Po po, edhe une do te agjeroj.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bond : 20-08-09 nė 18:35
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-08-09, 18:13   #32
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murriz
Qorrit , Makreshit edhe Pirros urime Ramazani.
Urime edhe ju tjerve qė e agjironi, zoti ja u boft bull bre njerz.
Kofsh faqe bardh Murriz, urime edhe per ty.
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-09, 18:42   #33
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Ne besimtarėt Musliman ,, tė lidhemi shpirtėrisht besimit pėr '' Allah '' -Allahu na jep plot fuqi pėr axherim .
Allahu na shtoftė begatinė e axheruesve .. Amin !
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-09, 19:38   #34
Llapjani_HH
 
Avatari i Llapjani_HH
 
Anėtarėsuar: 05-06-08
Postime: 1,262
Llapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Tė gjithė Shqiptarėve Musliman dhe gjith Muslimanėve nė mbarė botėn

JU UROJ FILLIMIN E RAMAZANIT

Ju dėshiroj agjerim tė leht, dhe Zoti na e pranoft agjėrimin, amin.
Llapjani_HH Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-09, 19:40   #35
Dallandyshja_718
Malsore per jete!
 
Avatari i Dallandyshja_718
 
Anėtarėsuar: 17-10-08
Vendndodhja: Ne perendim... :D:)
Postime: 4,352
Dallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Te nderuar vellezer dhe motra, Urime Muaji i bekuar i Ramazanit! Zoti xh.sh. n'a lehtesoft dhe pranoft agjerimin, gjithashtu n'a pranoft ibadetin!
Amin!

P.S. Faleminderit te gjith atyre qe n'a uruan, qofshin katolik apo mysliman, Zoti i udhezoft dhe i meshiroft!

URIME
Dallandyshja...
__________________
Me viēa nuk l’vrohet!
Dallandyshja_718 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-09, 20:34   #36
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Me lejoni edhe mua qė me rastin e fillimit tė muajit tė bekuar tė Ramazanit t'ju shpreh urimet dhe pėrgėzimet e mia mė tė mira, duke ju dėshiruar agjėrim tė lehtė tė gjithė agjėruesėve dhe njėherit duke uruar qė tė gjithė agjėrueseve t'ua pranoj agjėrimin ZOTI xh.sh dhe t'i shpėpėrblej me tė mira, bgati dhe devotshmėri.

Tė nderuar antar/e tė besimit islam, me fat ky muaj i shenjtė, Zoti ua pranoft agjėrimin agjėrues dhe ju shpėrbleftė me tė mira dhe devotshmeri.

Zoti qoftė begati dhe tė mira nė cdo sofėr shqiptari, nė cdo sofėr besimtari!

Me fat!
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-09, 20:38   #37
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ShEjToNkA
Me lejoni edhe mua qė me rastin e fillimit tė muajit tė bekuar tė Ramazanit t'ju shpreh urimet dhe pėrgėzimet e mia mė tė mira, duke ju dėshiruar agjėrim tė lehtė tė gjithė agjėruesėve dhe njėherit duke uruar qė tė gjithė agjėrueseve t'ua pranoj agjėrimin ZOTI xh.sh dhe t'i shpėpėrblej me tė mira, bgati dhe devotshmėri.

Tė nderuar antar/e tė besimit islam, me fat ky muaj i shenjtė, Zoti ua pranoft agjėrimin agjėrues dhe ju shpėrbleftė me tė mira dhe devotshmeri.

Zoti qoftė begati dhe tė mira nė cdo sofėr shqiptari, nė cdo sofėr besimtari!

Me fat!
Gajret Shejtonk bre se nuk oshtė tu shem toka, veq ramazani ka fillue ej,
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-09, 20:43   #38
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murriz
Gajret Shejtonk bre se nuk oshtė tu shem toka, veq ramazani ka fillue ej,

hahahahahahahahaha

kesh kah menoj, Shejtani u lut qe veq n sofer t besimtarit me qu Zoti begati, po tani e pash kish thane edhe t shqiptarit


po e shfrytzoj rastin e edhe une ua uroj muajin e Ramazanit te gjithe besimtareve musliman :):)
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lovely : 20-08-09 nė 20:44
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-09, 20:47   #39
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely
hahahahahahahahaha

kesh kah menoj, Shejtani u lut qe veq n sofer t besimtarit me qu Zoti begati, po tani e pash kish thane edhe t shqiptarit


po e shfrytzoj rastin e edhe une ua uroj muajin e Ramazanit te gjithe besimtareve musliman :):)
A pi sheh erdh koha edhe na dy me qesh mes veti hahahaha

Jo jo une u mahita pak, se m'quditi Shejtonka sa e paska marr me seriozitet ramazanin.
p.s tema ėshtė delikate e mos t'na idhnohet kush.
mjafton me kaq hajgare, ama ta dini qė jemi mahit se ramazani ėshtė i shenjėt dhe si i till duhet rrespektuar.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-09, 20:50   #40
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murriz
A pi sheh erdh koha edhe na dy me qesh mes veti hahahaha

Jo jo une u mahita pak, se m'quditi Shejtonka sa e paska marr me seriozitet ramazanin.
p.s tema ėshtė delikate e mos t'na idhnohet kush.
mjafton me kaq hajgare, ama ta dini qė jemi mahit se ramazani ėshtė i shenjėt dhe si i till duhet rrespektuar.
pse, n ate dyjene (nikun) tjeter, a jena kan n lufte une e ti a?
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-09, 21:13   #41
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool
Tė gjithė juve qė agjėroni: Urime muajin e shenjtė tė Ramazanit. Zoti ju ndihmoftė gjatė agjėrimit dhe i pranoftė veprat tuaja.
i bashkangjitem urates se Zeros , sepse thenja e tij e fundit me la mbresa ,
Zoti i panofte veprat tuaja
kete ja deshiroj cdo krijese ne toke ..
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-09, 21:41   #42
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Tė gjithė atyre qė kan vendosė tė agjėrojnė ju qoftė Urime Muaji i Shejtė Ramazani.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-09, 21:51   #43
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Agjerim te leht dhe na e pranoft Allahu Agjerimin.
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-09, 22:00   #44
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

*

Agjėrim tė lehtė...


...njėherit edhe: falemnderit atyre qe (na) uruan.

peace4all


*
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-09, 22:03   #45
Marco
Banned
 
Avatari i Marco
 
Anėtarėsuar: 26-06-06
Postime: 995
Marco i dashurMarco i dashurMarco i dashurMarco i dashur
Gabim Urime Muaji I Shenjėt i Ramazanit

Urime Gjith besimtarve Musliman Muajin e Shenjėt te Ramazanit

Njėashtu Lusim Allahun qe tjav pranoj gjdo muslimani axhirimin e Ramazanit si dhe

Besimtarve Mysliman ju Deshiroj Axherim sa me te lehetė..


Marco Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:53.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.