Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-03-04, 11:29   #1
vushtrria
 
Anėtarėsuar: 09-03-04
Vendndodhja: zvicer
Postime: 4,876
vushtrria e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek vushtrria
Gabim A E DINI QE ME SE MIRI SOT ESHTE PER TE JETUAR NE KOSOV

ju pershendes te gjithve nga zvicra,

Ja pse une mendoi keshtu p.sh nese e llogarisim nje rrog te zvicres 4500 franga vjen barabar me 300 EURO ne kosov nese e llogarisim nje rrog te gjermanis tani p. sh 1200 euro edhe kjo vjen ashtu me 300 EURO te kosoves athere ku eshte llogoria te jetojme ne perendim ti humbasim femijet nese thoni se ka siguri ne perendim ma shum ateher nuk eshte e vertet . Pra qka po fitojme stresin merzin te gjitha te kqijat.

ju pershendet vushtrria nga zvicra!!! :shock:


vushtrria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 14-03-04, 04:37   #2
K-man
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Vendndodhja: Chicago, SH.B.A.
Postime: 357
K-man e ka pezulluar reputacionin
Gabim

qfar sigurimi n'kosove? e qysh mujten qata bombardust me e gjujt granaden para shpis se Rugoves? edhe kosova so kerka se qysh duhet mu kon. p.sh. ekonomia so kurqysh, s'ka infrastruktura, uji hala nalet gjat dites, besa edhe rryma, papunesi e madhe... qeshtu shoki
__________________
Ēdo fillim i keq, e ka mbarimin e keq.
K-man Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-03-04, 10:52   #3
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Megjithate,me gjithe te keqiat qe sot po perballet Kosova,shpresojme ne nje te ardhme me te mire,ajo dite nuk do jete aq e larget mendoj une.
Nuk thone kot:"Guri peshon me shume ne vend te vet"dhe"Ku eshte balta me e embel se mjalta"?
Une,personalisht jam e lumtur edhe pse jetoj ne Kosove.
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-03-04, 11:56   #4
vushtrria
 
Anėtarėsuar: 09-03-04
Vendndodhja: zvicer
Postime: 4,876
vushtrria e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek vushtrria
Gabim ju pershendes Barbaroza dhe K-man

Barbaroza ju pershendes shum dhe une pajtoi me juve kur thoni se guri peshon ne vend te vet dhe sidomos per keto fjal te bukura qe i flisni dhe e flisni nje te vertet. :D
Kurse juve K-man ju kisha pytur edhe nje her se qfar sigurie eshte ne
perendim :?:
Zoteri prej ketij perendimi erdhen te gjitha te kqijat e kesaj bote qe jan si p.sh.droga,prostitucioni,pedofilia dhe shum te tjera te kqija kurse papunsia eshte gjithkund ne bot...dhe une mendoj se ne kosov kurr ma te punsuar nuk ka pas e tjeter qe te ne ende nuk eshte ne funksionon enti per punsim !!!!! dhe shpresoi qe do te vin te gjitha te mirat ne kosov do te vin edhe dritat edhe uji e te tjerat me rend!!!!
Sa i perket siguris ne perendim eshte ne zero a po eshifni ne spanje qka po ndodh ne gjermani ne zvicer nese keni ndegjue vitin e kaluar njeri eshte futur me nje kalashnikov ne parlament dhe i ka vrar 12 veta e e keshtu me radh jan shum nuk po i ceki po fundja lumi ai i lumi qe jeton ne kosov!!!!!!

JU PERSHENDES
vushtrria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-03-04, 15:56   #5
aferdita
 
Avatari i aferdita
 
Anėtarėsuar: 31-10-03
Postime: 4,075
aferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek aferdita
Gabim

ne kosov nuk eshte kurgje e sigurt
dhe pa pa re nuk ke kurgje dhe as pune nuk ka
krejt njerzit po shetiten rruges se nuk po kan qka te punojn dhe keta politikanet tone nuk po dojn as me dit hiq bile perveti po kan pare per te tjeret nuk po i intereson

kurse ne perendim e ke punene,banesen tende dhe kerkush nuk te perzihet se qka ben dhe siguri me te madhe se ne kosove ka ketu

mendimi im eshte per me jetu ne kosov nuk ben vetem per pushime
aferdita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-03-04, 02:32   #6
illyria
 
Anėtarėsuar: 19-03-04
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 370
illyria e ka pezulluar reputacionin
Gabim

e mė tragjikja sot nė Kosovė ėshtė kur tė shohėsh se kush po don me u bė kryetar i komunės tėnde,pėr shembull njė njeri qė se ka as shkollėn e mesme tė kryer,mandej kush ėshtė polic,pėr shembull njė hajn mė i madh i qytetit dhe i krejt rrethit ose kush ėshtė kryetar i gjykatės,pėr shembull njė pijanec kronik i sėmurė.Mandej kur tė mendosh se kush ti edukon fėmijėt,pėr shembull njė ish nxėnės i shkollės i cili nė fund tė vitit i ka pasė 11 nota tė dobėta etj etj etj etj etj...
...cili ke kontinenti mė larg Kosovės? Australia...bjeri ktu pasaportat se shkova!!!
__________________
\"O Zot,na jep mė shumė mend e jo tru,tru ka edhe lopa\"
illyria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-03-04, 13:24   #7
Blondina
 
Anėtarėsuar: 23-02-04
Vendndodhja: Danimark
Postime: 25
Blondina e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Blondina
Gabim Te jetosh ne Kosov..

Mir bre vllezer e motra mir po ju duket ne Kosov aa..Shiqoni sukur te ksih em qe mir ne Kosov ne as nje nuk kishim ndejt ne gurbet po "pa sigurija pa punsija shkollimi"edhe shum shumm tjera,se kushnuk ka qef me jetu ne Kosoev se cili njeri ma mer mendja qe ka deshir me jetu ne Kosov se vendi i huaj kurr i yti nuk behet mirpo thuaj qe na ka qit zori ne gurbet pse per qef kurr skisha dal nga Kosova se vend me i mir ne bot nuk ka.Un shpresoj edhe besoj se ne Kosov ka me qen mir si ne gjith boten..E per fund kisha me thes ne Kosov ehst mir te jetosh mirpo kur nuk kesh pun ske shkoll ske asgje ather :oops: vetem shendosh se na vin edhe neve t emirat se zotin me gur se kemi gjujt..
__________________
Jeto jeten ahstu si te vjen harro dhembjen e trishtimin jeto e gjeje gezimin..
Blondina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-08-04, 19:40   #8
vushtrria
 
Anėtarėsuar: 09-03-04
Vendndodhja: zvicer
Postime: 4,876
vushtrria e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek vushtrria
Gabim titulli i mesazhit

blondina ju pershendes

blondina te gjitha ato qka ju i keni then eshte e vertet por me do sene pak me mangu qe jan por jan me te mira se ketu ku jem ne perendim une mendoi se se shpejti edhe ne kosov do ti kem te gjitha

me nderime
vushtrria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-08-04, 19:45   #9
vushtrria
 
Anėtarėsuar: 09-03-04
Vendndodhja: zvicer
Postime: 4,876
vushtrria e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek vushtrria
Gabim titulli i mesazhit

illyria pershendetje

illyria te gjitha keto dukuri te kqija qe jan tani prezent ne kosov ne nuk duhet te dorzohemi para njerzve te korruptuar por ne duhet dalngadal ta luftojme te keqen keshtu qdo gje do te vjen ne vendin e vet

me nderime vushtrria
vushtrria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-08-04, 19:55   #10
Cool_Boy
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: UK
Postime: 1,679
Cool_Boy e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Pershndetje vushtrria

Nuk pajtona me ju lidhje me mendimin tende shokut se nuk eshte vetem paraja ok por eshte npytje sigurimi,shendetesija,edukimi etj etj ...Sot per sot nuk ka asgje ne kosov se cili keqyr qe ta leshon kosoven,disa njerz kan para por prap keqyrin qe te iken per shkak varferises dhe kushtet e jetses qe keshtu nje rrog e till nuk dot mjaftonte dhe aq shuem kur mos te jesh i sigurt nje rrog e till nuk eshte e mjaftueshme nese ke nevoj per mjekesi(nje fotografim 40Euro kan thene)tashti be hesap tjerat,nje rrog e till nuk do te mjaftonte po te dojshe nje shkoll te mire,rryma,uji etj etj gjera e bejn te vesjtir te jetojsh ne Kosov por qka te bejm duhesh te pajtohhe me ate............

Ne perendim ke merzi per atdhe ne mergim humb kulturen dhe gjuhen e atdheout kaq....

tung tung ky ke mendimi im kalofshi bukur
Cool_Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-04, 16:50   #11
vushtrria
 
Anėtarėsuar: 09-03-04
Vendndodhja: zvicer
Postime: 4,876
vushtrria e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek vushtrria
Gabim titulli i mesazhit

TUNG COOL-BOY

cool-boy edhe uen nuk pajtohem me juve shokut se ne kosov nuk eshte gjendja edhe aq siq po thojme ne po jetojne dy milion njerez.Po them edhe nje her nese ne perendim kemi ardhe per te fituar para shokut ajo pun ka marr fund se me para ka vetem per te jetuar tani per mua cool-boy ne punojme vetem per te humbur e asimiliuar dhe asgje tjeter une mendoi se edhe ne kosov po te jem te organizuar edhe atje ka jet edhe atje do vin sigurimet shendetsore do vjen edhe siguria e njerezve por mos harro shokut se nuk ka edhe aq siguri per mua edhe ne perendim edhe ketu behen plaqkitje ,vrasje per dit mua ketu ne perendim nuk me pelqen edhe aq jeta eshte nje jet shum me stres pa pasur kurr koh me dal as me shetit as me femit e tu nuk mundesh me nejt si duhet tani ne nuk i kemi dy jeta o shokit edhe ket jet me mall te familjes te farefisit te te ghithave une mendoi keshtu juve ju pershendes dhe shendet

me nderime vushtrria
vushtrria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-04, 17:00   #12
Vera
 
Anėtarėsuar: 24-03-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 2,138
Vera e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Vera
Gabim

Pershendetje

Une do te thoja se me te gjitha mangesit qe i ka Koasova momentan megjithate eshte mir do e kisha perkrah mendimin tuaj zotri vushtria. Ju e ceket shum mir se cka po fitojme ne ne mergim dhe te gjith besoj qe e din por cka te bejme, gjithnje e kemi pas te detyruar qe te largohemi nga Memdheu dhe asnjeher nuk kemi pas fuqi qe ta ndalojme flusin e mergimtareve Kosovar, e tash duhet te durojme-----por po jetojme me shpresen se do behet edhe me mir se ce eshte dhe te kthehemi te gjith e ti gezojme te gjitha bukurit e Kosoves per jet e mot.

me kenacsi Vera
Vera Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-04, 18:59   #13
Cool_Boy
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: UK
Postime: 1,679
Cool_Boy e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: titulli i mesazhit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vushtrria
TUNG COOL-BOY

cool-boy edhe uen nuk pajtohem me juve shokut se ne kosov nuk eshte gjendja edhe aq siq po thojme ne po jetojne dy milion njerez.Po them edhe nje her nese ne perendim kemi ardhe per te fituar para shokut ajo pun ka marr fund se me para ka vetem per te jetuar tani per mua cool-boy ne punojme vetem per te humbur e asimiliuar dhe asgje tjeter une mendoi se edhe ne kosov po te jem te organizuar edhe atje ka jet edhe atje do vin sigurimet shendetsore do vjen edhe siguria e njerezve por mos harro shokut se nuk ka edhe aq siguri per mua edhe ne perendim edhe ketu behen plaqkitje ,vrasje per dit mua ketu ne perendim nuk me pelqen edhe aq jeta eshte nje jet shum me stres pa pasur kurr koh me dal as me shetit as me femit e tu nuk mundesh me nejt si duhet tani ne nuk i kemi dy jeta o shokit edhe ket jet me mall te familjes te farefisit te te ghithave une mendoi keshtu juve ju pershendes dhe shendet

me nderime vushtrria
Vushtria pajtone me mendimin e juaj qe keni thene po ti ishim te organizuar ama kjo po na novoitet shokut, dhe 2 milion njerz jetojn ne Kosov nuk eshte e muhushme ama me te thene te drejten sot mu hap dera per ata per mendimin tim 1milion do te ikin qe keshtu atdheu duhet ama nuk eshte mire te rrezikojsh jeten tende kur ke ra me mire....I kuptoj ndjenjat e juaj per stressin qe jetojm dhe si jetojm ne Gurbet se edhe une jetoj ne Gurbet...........

Pershdnetje per ju Vushtrria qdo te mire ne jete

Cool_Boy
Cool_Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-08-04, 20:07   #14
vushtrria
 
Anėtarėsuar: 09-03-04
Vendndodhja: zvicer
Postime: 4,876
vushtrria e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek vushtrria
Gabim titulli i mesazhit

VERA JU PERSHENDES SHUM

vera te rrall jan ata njerez qe flasin si ju oj e nderuar ju me te vertet e keni kuptuar se nuk ka me mir se vendlindja edhe po te jet pakez jeta e veshtir edhe po te jet pak lloq por ato tani jan te kaluara

vera edhe nje her ju pershendes e knaqu ne vedlindje kalo sa me mir
vushtrria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-04, 14:22   #15
genti_boy
 
Anėtarėsuar: 26-08-04
Vendndodhja: kosove
Postime: 29
genti_boy e ka pezulluar reputacionin
Gabim

te gjithe e dim se kosova ashte e sapodalur nga lufta edhe per mua me mire eshte me jetu ne kosove edhe jeta me e mire ashte ne kosov per shume arsye
e perkrah edhe vushtrien edhe edhe veren sepse siguria ne kosov nuk ehste por edhe nu shmanget me mundesute tona tash q akena me ba
se pari ne vet nuk kujdesemi per sigurin tone por mundohemi me fsheh krimin edhe nje fjal popullore thoot :
qka mbjell sedhe korr
po por ne kosov ashte jeta me e veshtire kupto9het por duhet te ballafaqohemi me jeten se ne jemi popull gjithmon i shty[ur por i forte edhe kurr nuk jemi dorzuar pra ju apeloj gajret se shume shpejte do te jemi me te sigurte se ne perendim


__________________
ju pershendes te gjithve edhe uromeni edhe ju qe ju bashkangjita ahahah flm
genti_boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:46.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.