Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-04-04, 09:37   #1
timi9875
 
Anėtarėsuar: 18-03-04
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 32
timi9875 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek timi9875
Gabim Tė drejtat e femrės nė Kosovė

SA PO MBROHEN TE DREJTAT E FEMRES NE KOSOVE, DUKE PASUR PARASYSH EDHE INVESTIMET E MEDHA NE KETE DREJTIM NGA BASHKESIA NDERKOMBETARE.
NGANJEHER LIND PYETJA E KETA TE FUNDIT DUKE U MUNDUAR QE TU JAPIN TE DREJTA FEMRAVE KANE HARRUAR QE NE KOSOVE EKZISTON EDHE NJE GJINI TJETER PER TE MOS THENE E LENE PAS DORE QE SHUME SHEKUJ
UN NUK DI EDHE AQ SHUME PRANDAJ EDHE HAPA KETE TEME PER FORUM
JU LUTEM, ME RESPEKTIN ME TE MADH
JU PERSHENDES GJITHE JU!


__________________
ASKUSH S\'ĖSHTĖ PRONĖ E ASKUJT...!
timi9875 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 02-04-04, 10:02   #2
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Timi, kjo esht tem serioze dhe mendoj se ketu nuk e ka vendin,keshtu qe esht me mir te shkon tek Diskutimet shoqerore.

Pershendes.
Genta
__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-04-04, 11:02   #3
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

timi9875-Kur isha ne kosove para nje dy jave pashe nje dukumentar per nje plake 104 vjet.....Me ka sejlle lotet kjo plake se ishte shume qesharake,e per temen kush e ka pare ate plake e dini ju femrat qfare te drejte keni :lol: :lol: :lol: :lol:
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-04-04, 16:01   #4
timi9875
 
Anėtarėsuar: 18-03-04
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 32
timi9875 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek timi9875
Gabim

Ju flm Lazdran
Edhe une e kam percjellur ate dokumentar (jam njeri i Mediave) , mund ndoshta te thuhet edhe se nga aty jam inspiruar, apo jka sherbyer per t'me dhene edhe pak me teper force. KE SHIKUAR FILMIN NUK KAM QKA FLAS...ju flm per pegjegje
__________________
ASKUSH S\'ĖSHTĖ PRONĖ E ASKUJT...!
timi9875 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-04, 13:07   #5
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

tash femra si femer ne kosove ka mjaft te drejta edhe po miratohen krejt :lol:
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-12-04, 23:29   #6
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Gjumashe!Loqki mos fole qyfte ti,ti flet veq per veti,kurr mos u pajto me ate qe vetem ti zoteron,mos harro se ne rrethinen e pr. jane shume fshtra qe femra nuk i gezon te drejtat e barabarta,e mos te flasim per keqtrajtimet ne familje,mos e vizato ti pikturen sipas deshires tende,ti si e re e shef situaten vetem ne rrethin tende te shoqerise e ma larg nuk te intereson mos me keqkupto te lutem por duhet te njizani te flasim ne qdo hap,se vetem fjalet dhe mendimet tona te perbashka mund te ken nji dite efekt :!: kokave primitive ju nevojitet vetem cekani per qdo dite te ju troket koken
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-12-04, 23:51   #7
Mafiozi
 
Anėtarėsuar: 27-10-04
Vendndodhja: Geneve
Postime: 4,586
Mafiozi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga halla e madhe
Gjumashe!Loqki mos fole qyfte ti,ti flet veq per veti,kurr mos u pajto me ate qe vetem ti zoteron,mos harro se ne rrethinen e pr. jane shume fshtra qe femra nuk i gezon te drejtat e barabarta,e mos te flasim per keqtrajtimet ne familje,mos e vizato ti pikturen sipas deshires tende,ti si e re e shef situaten vetem ne rrethin tende te shoqerise e ma larg nuk te intereson mos me keqkupto te lutem por duhet te njizani te flasim ne qdo hap,se vetem fjalet dhe mendimet tona te perbashka mund te ken nji dite efekt :!: kokave primitive ju nevojitet vetem cekani per qdo dite te ju troket koken
halla e madhe, me duket se gjumashja tregon mendimin e saj simbas
qka perjeton ajo ne rrethinen e vet, ashtu edhe ti e ki mendimin tend
qe rrjedh prej njoftimet e tua. Mos thuaj qe tregon diqka qe nuk e njeh.

Forumi esht per ket, i nderrojm ideat me bisedime dhe e pranojm me
respekt iden me interesante per te gjith.
Me duket se gjumashja esht ende e re per me dit se si ndodh ne gjith
kosoven. Mos me keqkupto halla e madhe por duhet me len te lirt sicilin
ne mendimin e vet, pa forcuar asgje.

Me drejt e ki siq spjegon shoqe, shpresoj qe e ben keshtu edhe me gjumashen
Se diten ne gjum po e kalon :D hahahhahhahahahaahaaa
Te pershendes halla e madhe
Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-04, 01:11   #8
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Mafioz,me erdhi mire qe reagove menjihere.Nuk ishte ky mendim i imi vetem per Gjumashen por per shume gjumashe qe nuk kane kurrfare br
enga ne jete,i gezojne te gjitha te drejtat,per ate gezohem pa mase :!: por duhet mendu qe nji numer i madh i femrave shqiptare nuk guxojne akoma ta permendin shkollimin e mesem e mos te flasim per internetin :!: :!: per ate mendimi im ishte te ngrehim za per kete qeshjte e mos te hudhim zemra te shkelqyera...por zemra te brengosura te shume femrave shqiptare :( :( keni mirekuptim :!:
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-04, 12:24   #9
Mafiozi
 
Anėtarėsuar: 27-10-04
Vendndodhja: Geneve
Postime: 4,586
Mafiozi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga halla e madhe
Mafioz,me erdhi mire qe reagove menjihere.Nuk ishte ky mendim i imi vetem per Gjumashen por per shume gjumashe qe nuk kane kurrfare br
enga ne jete,i gezojne te gjitha te drejtat,per ate gezohem pa mase :!: por duhet mendu qe nji numer i madh i femrave shqiptare nuk guxojne akoma ta permendin shkollimin e mesem e mos te flasim per internetin :!: :!: per ate mendimi im ishte te ngrehim za per kete qeshjte e mos te hudhim zemra te shkelqyera...por zemra te brengosura te shume femrave shqiptare :( :( keni mirekuptim :!:
Ashut esht halla e madhe, vetem shpresoj qe vazhdon ne keto vepra
me rendesi per femrat shqiptare dhe te ardhmen e gjith popullit.
Qdo njeri lind prej nje femre, femra esht nėna e jetes, ju duhet nje
respekt dhe mirkuptim, prej gjithve.

Te pershendes halla e madhe
Me respekt
Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-04, 12:58   #10
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Mafiozi,te flnd. shume per mirekuptimin :!: jame e bindur qe ty te kame krahun e djathte ne kete drejtim, TE LUMTE :!: :!:
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-04, 13:21   #11
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga halla e madhe
Mafioz,me erdhi mire qe reagove menjihere.Nuk ishte ky mendim i imi vetem per Gjumashen por per shume gjumashe qe nuk kane kurrfare br
enga ne jete,i gezojne te gjitha te drejtat,per ate gezohem pa mase :!: por duhet mendu qe nji numer i madh i femrave shqiptare nuk guxojne akoma ta permendin shkollimin e mesem e mos te flasim per internetin :!: :!: per ate mendimi im ishte te ngrehim za per kete qeshjte e mos te hudhim zemra te shkelqyera...por zemra te brengosura te shume femrave shqiptare :( :( keni mirekuptim :!:


Halla te pershendes, pajtohem me mendimin ten :) :)
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-04, 14:33   #12
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga halla e madhe
Gjumashe!Loqki mos fole qyfte ti,ti flet veq per veti,kurr mos u pajto me ate qe vetem ti zoteron,mos harro se ne rrethinen e pr. jane shume fshtra qe femra nuk i gezon te drejtat e barabarta,e mos te flasim per keqtrajtimet ne familje,mos e vizato ti pikturen sipas deshires tende,ti si e re e shef situaten vetem ne rrethin tende te shoqerise e ma larg nuk te intereson mos me keqkupto te lutem por duhet te njizani te flasim ne qdo hap,se vetem fjalet dhe mendimet tona te perbashka mund te ken nji dite efekt :!: kokave primitive ju nevojitet vetem cekani per qdo dite te ju troket koken
halla e madhe te pershendes shume ka ende asi njers po shpresojm qe me kalimin e kohen do te mbushen edhe ata mend se sjemi ma ne kohen e gurit :)
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-04, 17:38   #13
Mafiozi
 
Anėtarėsuar: 27-10-04
Vendndodhja: Geneve
Postime: 4,586
Mafiozi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga halla e madhe
Mafiozi,te flnd. shume per mirekuptimin :!: jame e bindur qe ty te kame krahun e djathte ne kete drejtim, TE LUMTE :!: :!:
Ska perse halla e madhe, them vetem qka mendoj, nese esht ne te njejtin
drejtim me ty me vjen shum mir. Besom qe ka edhe tjer anetar qe jan
ne drejtimin ton, dhe pak e shum mundemi me i perparu ne anen e drejt,
ideat e popullit per femren shqiptare.

Te pershendes
8)
Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-04, 19:49   #14
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

dr1ta_ te flnd. nga zemra qe tregoni mirekuptim :!:


Gjumashja_edhe ty loqki nuk te harron halla e di qe ti je e zoja sa i perket mendimeve te lira...ashtu,veq vazhdo :!:


Mafiozi_sa me vjen mire kur behemi kaq shume me te njejtin qellim,besoje qe do te na bashkangjiten edhe ma shume,se paku te tregojme gadishmeri ne shpehjen e mendime,edhe nese nuk mundemi ma shume ta kujtojme femren shqiptare e cila sakrifikon jeten vetem te kalise nji familje te shendosh e cila dita me dite po shifet ne opnjionet boterore :!: Mburremi me femren Shiptare :!: :!:
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-04, 20:01   #15
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Halla e madhe,te uroj se pari mireseardhjen ne forum dhe se dyti pershendes edhe une mendimet tua shume te qelluara!


Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:15.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.