Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 19-05-05, 10:01   #31
Stuhia
 
Anėtarėsuar: 15-05-05
Vendndodhja: USA
Postime: 360
Stuhia me shokė shumeStuhia me shokė shume
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Stuhia
Gabim

Viti 2050, une ateher plake 80 vjeqare.
Ndoshta tuj u mbajt ne shkop ose ne karroce te pleqve, sigurisht se do te perpjekem te vij e te vizitoj ket ekspozite, ku fati e deshti qe edhe une te jem anetare e Dardanise.
Stuhia Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 24-05-05, 11:12   #32
yllka
 
Anėtarėsuar: 26-04-04
Vendndodhja: Australien-Vicktoria
Postime: 1,013
yllka e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lazdrani
Eh sa me paska marre malli te vije prape kety,nuk ikam besuar kembeve te mija por ja ndal ngadal me shtagen tem erdha.Ufaaa te ulem pake se fryme nuk po ngihem.Mbasi eshte vone po i dhezi dritat e te qmallem me Ekspoziten 2050.
Ku tja nisi hajt se po hy pake nga pake ne te gjitha dhomat e ketij Ekspozite.
Cka po shkruan kety,besa jam plake e nuk po shohe mire,po ti marre syzat.Ah Poezia,sa shpeshe here kam lexuar kety poezit e Nakit,Florianit,Shejtonkes,Albanam,Psigologu,Dr.Le one,Barbarozes,Honesty,Zanes,Cakit,Engjulleshja,Ci crrima....Shpirti po me pushon duke lexuar gjithe keto poezi te bukura.
Dale nga kjo dhome e afrohem ne disa Albume me Foto te Antareve,ah po po pi njohe te gjithe.Murgesha ime eshte kjo :P Ja Gentiana,Barbaroza,Shejtonka,Aferdita,Zana,Mickoja ,Anna,Hanna,Miss Peja,Diana007,Gjumashja,DEA,Maca,Kaltrushi,Yllka,B rikenda,Vera,Engjulleshja,Luana,Erita,Drita,Paolin a.... e shume te tjera,me kujtohet si sot po shpeshe here kemi pire se bashku kafe e jemi argetuar,nuk mundem ti harroje keto fetyra si princesa....
Afrohem ngadal te dhoma e Shokeve te mi ku edhe ketu jane nuk mungojne fotot e tyre:Honesty nga Londra(vllaqko im)syte me lotojne,Albanam Poet dhe Besimtar i Madhe me kujtohet shpeshe here Fjalet e Urta te tije,Naki njeriu me i dashure ne Jeten time,Floriani Tropojani jone qe me poezit e tije dinte gjithmone te na Argetonte,RRUSHI ah RRUSHI Artist i madhe,Loloku nje Persone me nje shprehje te bukure,intelegjent besa edhe terheqes ate kohe per shume vajza...Mafiozi&Turisti ishin dy persona qe ne nje kohe te shkurte sillen nej Atmosfere te mrekullshem,Qeshjet e tyre ikam ende ne vesh(hahahahahahahah),Kercovari njeri simpatik,Ulliksi gjentelmenti i Forumit,ARMANI Avanturisti,Agroni i Dashuruari,Blusky nje djalosh modern me kultur te pastert,Ah Cool Boy koheve te fundit nuk dukej shpeshe,Bond Gjithmone i sinqert dhe korrekt......Dhe shume e shume tjere qe nuk po mundem te rrije me se jam plake e qenka bere vone e me duhej te shkoje ne Shtrate se Mjeku im me ka udhezua mos ta mundoje veten shume shpirtnisht...Naten e mire te dashurit e mi e ishallah shihemi ne Boten tjeter,Ejvallah....Lazdrani i juaj

:cry: :cry: :cry: :cry: Mirupafshim Dashuria ime e Rinise
__________________
I EM FOR YOU
YOU ARE FOR ME
yllka Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-05, 19:02   #33
florian
 
Anėtarėsuar: 28-02-04
Postime: 2,480
florian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIP
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek florian
Gabim

Ne nje dit me diell nje plak rruges shkonte , dhe me gjysem zeri nipit histori i trgonte . Nipi si i magjepsur rrinte dhe e degjonte , dhe her pas here me gjumin luftonte .Po cte bente i mjeri gjyshin do degjonte se per ekspoziten ai po tregonte .
Dhe historia keshtu vazhdonte ; Degjo Dardan i dashur , nje her ekzistonte nje sit i quajtur dardani , aty gjyshi jot kishte shum shoqeri .
GJysh gjysh nuk me rrihet me eja te ikim te bejm nje xhiro , gjyshi rrinte e pastaj i thoshte mir nipce ta tregoj nje her tjeter historin .

Duke hecur ne mes te nje sheshi nipi uleret , gjyshhhhhhhhhhh gjyshhhhhhhhh eja e shiko ketu esht nje moster informatike .
gjyshi duke u afruar lexon expozita e dardanis viti 2050 dy lot i rrjedhin dhe nipi e pyet gjysh cke ti nuk je mir ateher gjyshi fillon perseri historin .
Degjo nip i dashur e shef ket lap topin , kete e perdorte shoqja ime e madhe MURGESHA e duke bertitur shkrim pas shkrimi <mos shkruani me germa te medha > shkruante tema nga me te bukura ne forum , disa prej shkrimeve te saj me kan ber te mendoj ne thellesi per shum gjera e ne shum raste kemi ber biseda gjer ne mengjes , me ate bisedohej qet dhe mir tamam si mbreteresh e madhe . gjysh gjysh gjysh urdhero dardan po ky Naki kush esht , aaaa Naki nje nga miqt e mi me te shtrenjte esht gjyshi i Dardanes
MIK i madh i gjyshit tend me ata bisedoja ne cdo or e per tema te ndryshme , ne vecanti na pelqenin poezit dhe ai shkruante poezi qe te benin zemren mal . Ime edukuari ne mesin ton nuk i degjova nje nje fjal te keqe edhe sot jemi shok e kembejm mendime te ndryshme me njeri tjetrin .
gjysh ky esht shoku im musa lazdrani cfar kush jeni ju ????Kam pasur nje mik qe e quanin ashtu ti duhet te jesh nipi . lazdranin gjyshin tend e kam pasur shum mik dhe vetem ne e dim sa lap topa i kemi prishur .Ja shiko ky esht nje nga ata e shikoni i shlyer. me lazdranin te qeshurat nuk kishin fund prandaj dhe jemi shum miq , tani qe e mendoj me lazdranin kemi vajtur shum her dhe me pushime ..........
ops Dardan '' DARDAN Eja e shiko ket lap top ne ket tavolin e shiko sa e rregullt qe esht cdo gje ne vendin e vet lexoje emrin Genta [/b]apo jo <po nga e dije > ajo ka qen gjithmon seriopze edhe me shum e kam dashur si moter dhe e kam rispektuar per te atill vajz me nje mije te mira e vetem nje te keqe<cila>ishte shum e bukur . e shikon tavolinen keshtu e kujtoj dhe un gjithmon ne rregull, ja shikoje ate tjetren e crregullt ne te gjitha anet e saj harta te gjith botres ai me siguri esht Turisti qe nuk kishte kooh kur kthehej nga nje shtet qe te rregullonte ai ishte turist i perjetshem shok i madh i gjyshit tend dhe mik i te gjitheve me ate kam shetitur boten .

shiko kete tjetren <jo gjysh jo kjo e kujt esht > nje shpate ???? Honesty vetem ai mund ta mbante se patriot mbi patriotet ja dhe flamuri jon i dashur ja dhe fotoja jon e ber ne tropoj ah koh te tjera cti besh kaluan , Honesty qe ta dish ti nip i dashur ka qen shum mik i gjyshit tend po edhe i gjyshit te musas ai ka qen gjithmon i drejt ne te gjitha shkrimet dhe postimet e tij dhe prandaj u bem miq se e donim shum atedheun qe te dy . me ate kam akoma lidhje .
Shiko Shiko kjop tavolina me jastekun ketu i perket gjumashes e kishte si ves qe e merrte gjumi ne tavolin , vajz e shkelqyer dhe studente shum e mir , shakat e saj ngrinin moralin e te gjith foorumit pa ekzagjerim .
[color=blue]e shikon ate lap topin me lezo pak emrin shejtonka> jo shejtani nipce se ajo ishte tamam shejtan se nuk linte asnje pa ngacmuar me te foluren e saj si shejtan po kishte ca shkrime qe te benin te mendoje thell mbi gjerat dhe gjithmon ajo ishte e sjellshme ne temat serioze vejz e mrekullueshme e shoqe e dashur
ja dhe bond me seriozitetin e tij , me raste dukej sikur ndenja me te te rendonte por nuk ishte keshtu po te rrije me te e kuptoje qe ishte i shkolluar dhe shum i respektueshem njeri i persosur.
Cool-Boy nga Anglia,Florin nga Italia,Hanen&Anen nga Shqiperia,Gentianen&Jehone nga Zvicra,Nakin&Veren nga Gjermania,RRushin nga NY,Yllka&Brikenda nga Australia,Zanen nga Austria C'jan keta emra nipce??? esht nje list e dardanis hajde ikim se u bem von me von do mbarosh se treguari per te tjeret.
__________________
dashuri fruti i jetes se burgosurit te perjetshem .
florian Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-05, 22:14   #34
florian
 
Anėtarėsuar: 28-02-04
Postime: 2,480
florian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIP
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek florian
Gabim

NE NJE CEP KU AS NJE PIKTUR SISHTE VEN RRINTE NJE PLAK DHE DARDANI ME THERITI VEMENDJEN DREJT TIJ , DUKE E SHIKUAR ME ERDHI NE MEND COOL-BOY VITET KISHIN KALUAR DHE NE FYTYREN E TIJ KISHIN LEN SHENJEN POR NJE KOHESISHT UN ARRITA TE NJIFJA EDHE POSHT 20VJETEVE LEKUR MIKUN DHE SHOKUN TIM TE RINIS , DUKE BISEDUAR ME TE VURA RE QE VITET MUND EHDE TE KISHIN KALUAR POR AI RUANTE TE NJEJTEN FORCE SHPIRTI SI DIKUR DHE SI GJITHMON FILLUAM TE TREGONIM PER TE GJITHA ATO QE MBANIM MEND .
__________________
dashuri fruti i jetes se burgosurit te perjetshem .
florian Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-05, 22:41   #35
florian
 
Anėtarėsuar: 28-02-04
Postime: 2,480
florian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIP
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek florian
Gabim

GJYSH PO DEA KUSH ESHT AJO???? JO NIPCE JO ESHT NJE SHOQE E IMJA DHE E COOL-BOY APO JO COOL-BOY TE KUJTOHEN QYFYRET QE BENIM TE GJITH SE BASHKU , ISHT ME TE VERTET FANTASTIKE VAJZ E CILTER DHE NJE MIKE E VETET. KU E LEXOVE KET EMER ?? DHE DARDANI DUKE BER SHENJE ME DOR ME TREGOJ NJE PIK NE FUNMD TE SALLES KU ????
SIPER NJE PJANOJE QENDRONTE NJE PC QE NGA PERDORIMI I GJITHANSHEM NUK KUPTOHEJ AS MARKA , KU AFERDITA ME SHKRIMIN E SAJ SENSUAL NE NJERIN CEP KISHTE SHKRUAR PC E DEAS QE SI DEA E VERTET NUK LEJOJ QE NJE SHKRIM TI IKTE PA E LEXUAR DHE NE FUNDIN EN JETES SE KETIJ PC AJO SHKRUAJTI PLOT 466549 SHKRIME TE KENDSHME , TANI MBAHET SI RRELIKE NE KUJTIM TE DEAS.

GJYSHO PO AFERDITA KUSH ISHTE ???
A MORE DARDAN AJO ISHTE MODERATORE KUR UN U SHKRUAJTA NE FORUM POR ME GJITHATE GJENTE GJITHMON KOHEN TE PINTE TE VINTE E TE PINTE KAFE ME NE , GJITHMON E QESHUR DHE E DASHUR ME TE GJITH .
MIQESIN E SAJ DO E KUJTOJ PER JET SE KEMI MBAJTUR LIDHJE DHE TANI QE JEMIO PLAKUR I DERGOJM KARTOLINA NJERI TJETRIT .
VAJZ E CILTER QE ME SHKRIMET E SAJ KA VEN NE MENDME SHUM NJEREZ.
__________________
dashuri fruti i jetes se burgosurit te perjetshem .
florian Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-06-05, 22:51   #36
florian
 
Anėtarėsuar: 28-02-04
Postime: 2,480
florian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIP
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek florian
Gabim

DARDANI ECTE NE MES FOTOVE QE TREGONIN JETEN TON , PAPRITUR NDALET PERPARA NJE FOTOJE DHE PYET <KUSH ESHT KJO QE BUZQESH>
I HEDH NJE SY DHE MENJEHER ME VJEN NDERMEND BUZQESHJA E SAJ PERSONALITET I VECANT NE SHKRIMET E SAJ POR GJITHMON E PRANISHME NE SHKRIMET TONA , VAJZ E CILTER NIPCE ME PELQENTE SHUM MENYRA E SE SHKRUARIT <PO SI QUHEJ> BARBAROZA PREZENCA E SAJ NE DARDANI KA DHEN SHUM PERMIRESIME DHE E KA CUAR PERPARA FORUMIN. NUK DI PSE POR PER NJE KOH TE GJAT NUK SHKRUAJTI POR DASHURIA JON E BERI TE RIKTHEHEJ.GJYSH GJYSH PO KJO DDDDDIIIIANA007 KUSH ESHT???
NJE MIKE E IMJA NIPCE QE EDHE SOT JEMI NE KONTAKT , SHUM E RESPEKTUESHME GJITHMON E HAPUR ME TE GJITH , ME PELQENTE SHUM KARAKTERI DHE SHKRIMET E SA . TANI JETON KETU AFER KUSHEDI NDONJEDIT DO TA PREZANTOJ .
__________________
dashuri fruti i jetes se burgosurit te perjetshem .
florian Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-05, 11:18   #37
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Tė nderuar diskutues luteni qė tė mos e shėndrroni kėtė temė nė biseda tė zakonshme sikur nė shumicėn e temave te kafja.
Jepini udhė imagjinatės sė juaj, ose mos shkruani fare kėtu.
Murgesha.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-05, 15:20   #38
florian
 
Anėtarėsuar: 28-02-04
Postime: 2,480
florian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIP
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek florian
Gabim

ne nje ane te salles madheshtore ishte ven nje album fotografik qe me beri te kujtoja nje person shum xhentil Mickojen qe me fantazin e saj ishte me te vertet si Mickoja dhe me shkrimet e saj shum her me ka pickue por esht dhe nje nga shoqet e mia te perhereshme .
__________________
dashuri fruti i jetes se burgosurit te perjetshem .
florian Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-05, 21:25   #39
Nexhati
 
Anėtarėsuar: 13-09-04
Vendndodhja: FFM
Postime: 173
Nexhati e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Viti 2050

Ah Babo Babe..Plqnia sqenka e mire hiq.Oj qika jem..Kaltrina goca e Babit apo vjen me mua ne Qytet ta marre pensioni.Po Babe me njeher mu pergjigj Vajza.Duke udhetuar me Auton e Vajzes neper Qytet me ra ne Sy Ekspozita Dardania.Ndal Ndal pake kety bija ime.Shiko Vjaza ime me ndihmo te shkojme ne kete Ekspozit se tybe shpirti po do me ndal.
Sapo arritem ne hyrje rreshti i vizitoreve isht shume i madhe,mundoja qe fetyrat e disa moshatreve te mi ti kerkoja..
Me ne funde Hyme ne Ekspozit ,Vajza ime Kaltrina me pyte:Babi pse kerkove mu kety te jemi tani.Eh Bija sa isha i ri kam qene shpeshe here kety edhe pse nuk isha aktiv ne forum ,shume shkrime te disa njerzeve ,miqeve te mi me kane argetuar.
Dua ti shohe fetyrat e disa njerzeve qe ka merituar ti prezentoje bija ime..

Murgesha Mbreteresha e Pare e Dardanise,Lazdrani Mbreti dhe Qifti me i bukure ne Forum.Keta ishin Protagonista qe mbanin gjalle Forumin..Te flasesh per keta Dy Ylla duhet shume kohe por nje dite do te tregoje te gjitha per keta miqe te mi.
Naki Poeti i Madhe ,Respekt te madhe per kete Njeri qe dinte gjithmone te na kenaqte me Poezit e tija.Floriani Tropojani po ashtu,Psigologu,Cicerrima,Honesty dhe shume tjere me te vertet ishin Shkrimtar te dalluar...
Babi po keto foto kush jane gjithe keta?
Ah bija ime keta jane Fotot e 10 shit te Dardanise

Murgesha
Lazdrani
Shejtonka
Naki
Dreni
Honesty
Barbaroza
Gentiana
Psigologu
Turisti

Njerzit me aktiv te Forumit njerzit me te sinqert qe dhane shume kontibut per forumin Dardania...Po keta te tjeret ne kete abum kush jane Baba.

Ah keta jane Miqet e mi Bluskay,Armani,Muki,Floriani,DEA,Luana,Diana,aferd ita dhe shume e shumeAntare qe me te vertet ishin per lakmi ti lexoja shkrimet e tyre.
Baba pse po qane ?
Ah Kaltrina bija ime u permallova shume dhe nuk kam besuar qe ne vitet emia e perjeto edhe kete ekspozite te aurores Mbretereshes Murgesha..
Nexhati Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-05, 22:38   #40
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Sonte kam vendosure te fleje kety...
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-10-05, 09:41   #41
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sa qenkan zgjeruar galeritė e ekspozitės me miq.
Sa shumė po i ka hije vendi fotos sė Sy_katrės, e ballė saj Urata.
Mė duket se po i ndėgjoj tė qeshurat e tyre femėrore se si rrjedhin valė, nėpėr kėto galeri.
Mė tutje, nė njė foto pak si serioz, shkep bujari Lali.
Pak mė tutje dajkoja Rafet Llapjani.
Nė tė djathtė tė fotos sė Sykaltrės, hijerėndė e me plot marifet foto e Guri Sylajt mė duket se edhe nė foto rrezatojnė urtėsi, miqėsi, dashuri...
Shoh Uliksin me Hallėn e Madhe bashkė nė njė foto tė marrur dikund nė Meksikė, kur ishin pėr tė pushuar. Ishte bujar Uliksi kur e mori Hallėn me vete, pėr ta shetitur Hallėn tonė tė mirė.
Kjo shėtitje i bėri miq tė pėrjetshėm, kam ndėgjuar qė sot e kėsaj dite ata janė miq tė mirė.

Kujtime, kujtime mė ngjall Ekspozita..........
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-10-05, 13:56   #42
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Jame moshuar 82 vjeqar,spo mundem te eci me shume se 2000 metra ne kembe,forca me ka humbur mende me mirren tensioni i ulte i gjakut,dhe syte me jane dobsuar,biri im tani 54 vjeqar me pyet baba kohrat kane ndryshuar para 46 viteve duhej te mbahen syza tani ti mbane nje laps digital qe zmadhone profilet e shkronjave dhe objektet dhe keni mundesi te lexoni pa probleme.
bashkeshortja ime bashkangjitet bisedes dhe shfletone kujtimet rinore dhe hobet ,ate kujtohet naki forumi i dardanise sa shume me endje lexoje dhe postoje shkrime.
duke qeshur nga mallengjimi kujtoja pseodonimet e shume forumisteve
mu kujtua kafja e forumit aty pinim qdo dite kaffe dhe shkembejshim mendime,pastaj mire mengjesi dardanie,fjale te urta,dhe mbreteria dardane Murgesha dhe lazdrani qe kishin simpatine me te madhe nga forumi ata ishin promotori dhe truri i forumit argetues.
jame rralluar pake vajza ime me sjelle ndermende me pyet sa anetare ka pasur forumi une pergjigjem nuk me kujtohet numri po ishin me mija,nuk mundem pa i permendur disa miqe te mi BARBAROZA;GENTA;MICKOJA ;JEHONA;VERA ;ANNA;AFERDITA;BRIKENDA;YLLKA ;PASTAJ FLORIANI ;ALBANAM ;HONESTY;COOL BOY R LEONE ;FISNIKU ;QIKA E PR dhe shume te tjere.
me rrodhen lotet ,vajza ime me ofrone faculeten e une i jape nje porosi
jeto jeten ashtu siq ti deshiron japi jetes vite e jo vitete te japin pleqerin.

e nderuar autore e ekspozites ju falenderoje per inovacionet qe keni ofruar forumit ju pershendes ku do qe jeni-Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Naki : 28-05-07 nė 22:53
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-07, 07:31   #43
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Kam marre stermbesen per dore e dola ne nje sheti. Uf korba une kembet menxi po me mbajne. Kur qe po me thot stermbesa.
O stergjyshe qenka hap nje ekspozite ketu ne qoshe. A te hyjme ta vizitojme?
Po cka shkruan moj bi aty?
Ekspozita e Dardanise-me tha mbesa.
Dardania a?- Eja moj shpejt te hyjme e te shikojme.

Hyra cka me pa kompjuter, tastatura, mouese, LapTopa te ktyne herav. Syte mu mbushen me lot.

Pash nje tastature te vjeter. Aty shkruante
Kjo eshte tastatura e famshme e Murgeshes. Ajo ne ket tastaure ka shkruar per 20 vite rrjesht. Nje dite burri i saj i merzitur nga pritja e gjate e hjeku tastaturen nga kompjuteri dhe ja ndaloi te shkruaj Murgeshes pergjithnje.
Thuhet se ne pyetje eshte nje afere, por nuk mund te prishim imazhin e mire te saj qe e ka pasur mes diskutuesve ne Dardania. Prej asaj dite nuk ka shkruar me kurre ne forum. Si duket ishte mesuar te shkruaj vetem ne ket tastature.
(eh nuk eshte krejt keshtu. Nuk ishte aspak afer, por dashuri ama kur sban nuk shkon me zor. Eh plaku im te ma kishe lene ateher tastaturen sot skisha mbet e veje.)


Me poshte nje LapTop
Ne ket LapTop ka derdhur djerset e veta e nderuara Barbaroza. Ka shkruar 5 vite me rradhe ne dardani. Na vjen keq, qe nuk dijme me teper per te. Kur u martua me nje katundar ai nuk e la me me hy ne Dardani. Ishte gjeloz shume, mendonte se LapTopi eshte magjik e mundet me ja marre nusen. Dardania ne ate kohe pat pesuar nje humbje te madhe.
(Po keshtu ka qene me te vertet. Me kujtohet e gjora vashe. Me sa shpresa i pat thene Po nje djali te njoftuar ne internet. I thoshte se eshte mjek e paska qene katundar)

Me tutje nje monitor.
Ne ket monitor shkroi dhe lexoi e nderuara Genta. Ajo ishte aktive 7 vite ne Dardania. Shikohej shume ne ket monitor qe e kishte bere si pasqyre. Nje dite rastesisht u shikua me shume. Pa veten se i kishin dalur thinjat ne floke. E deshperuar u largua nga Dardania ne drejtim te panjohur.
(Eh Genta bukuroshja ime po fat te keq paske pas)


Pak me poshte nje CD-rom.
Ne ket CD-rom per 15 vite u kyq e shkyq Lazdrani.
Ne vitin 2004 shkoi e martua. Por nusja i doli e menqur per 15 vite me rradhe. Edhe pse lexonte ne dardani nuk donte ti shikonte aferat e tija me Murgeshen e me vajzat tjera ne forum. I besonte shume Lazdranit.
Pas 15 viteve nusja e pa se flirtet spo mbaronin kurre e nervozuar e fiku per gjithnje kete CD-rom. Qe ateher Lazdrani su ba me i gjalle ne Dardani.
( Me merrte nganjeher ne telefon e me thoshte se po i mungoj shume une dhe dardania)


Pastaj ne nje vend tjeter shoh nje maus apo mi elektronik. Me kurreshtje afrohem te lexoj.
Ky mi sypozohet te ket qene i annes. Ajo shkroi 25 vite me rradhe ne Dardani. Pas 25 viteve e plakur dhe e braktisur nga te gjithe, por pasurin e vetme kishte miun e pa se Dardania e la pa burre e pa familje e deshperuar doli te kerkoj fatin. Ende eshte duke e kerkuar.
(nc-nc, dukej bre vajze e zgjuar, sigurisht gjer me tani e ka gjet ndonje plakush te mire)


Eci ne ket ekspozite te quditshme, takoj emra te njohurish nga Dardania.
Permallohem e me dalin tinzisht lotet kur kujtoj momentet e bukura te kaluara ne forumin e dardanise.


Ne nje qoshe e te ndritur mire shoh nje LapTop.
Cudi me duket se eshte i njofshem. Afrohem te lexoj.
Ky eshte LapTopi i Murgeshes qe me zemergjeresi ja fali Barbarozes.
Ky LapTop cuditerisht gjate punimeve ne ekspozite na eshte paraqitur vet. Nuk e dijme se nga ka ardhur as kush e solli, kur ta ndezim del nje mbishkrim "Me dashuri e perjetesisht i juaji Rrushi"
(Po Rrushi eshte i zhdukuri nga dardania. Me duket se kam ndegjuar se kur u largua nga Dardania lajmerohej nga nje bote tjeter. Qudi te jet ende gjalle Rrushi)


Ejani ju lutem mos harroni te vini e te lexoni mbishkrimet tjera per cdo anetar te forumit.
Me nderime nga Stergjyshja-Murgeshe.
Ende pa u bėrė viti 2050 ca nga parashikimet vetėmse dolėn tė vėrteta.
Ftoj anėtarėt e rinj qė tė vijnė e t`a vizitojnė kėtė galeri ku gjindet expozita
Dardania 2050.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-07, 17:19   #44
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Cool phaaaaa,sa shpejt erdhi viti 2050

phaaaa viti 2050,a eshte e mundur,wooowwww.....
sa shpejte iku kohaaaaa,...
--------------------------------------
...... qyteti plote dhembje,dhe ngjyre te murrme...dielli nuk rrezonte me ,sepse OZONIN e kishin shkaterruar tymerat e oxhaqeve nga fabrikat qe prodhonin energji atomike,dhe industri te rende...as lule nuk kishte me ,as zogje,as kenge....
...
luftrat me arme bilogjike kishin shkaterruar cdo gje,tani me njerzit nuk vdisnin ,"VIRUSI -T"qe ishte zbuluar ne nje nga laboratoret sekrete te Amerikes,e cila kishte apetite megallomane qe te pushtoj planetin... i infektonte dhe i ngjallte pas vdekjes-NJEREZITE,e ata shendrroheshin ne KREATURA TE FRIKSHME dhe hanin njeri -tjetrin ...
ehhhhh,,, GARAT PER PUSHTIMIN E GLOBIT,...
...
(e , si shpetova une,hmmm po a jam Legend a jooo,ahahaa..)
...
eci me vetmine time-une dhe mendimet e mia pafund...qe rritemi bashke....
dhe zemren ma ka pushtu nje akull,kerkoj nje ngrohje shpirtnore...po ku ta gjej ne kete peisazh te coptuar qe mberthen ne vete vetem dhembje dhe trishtim....kur ja,sikur me terheq nje force si gravitacioni ne nje kahje...
nje EKSPOZITE kishte shpetuar rremujen qe shkaktuan superfuqite,...
a ka gje me te bukur se nje EKSPOZITE , qe stagnon nje momemnt,nje kohe,nje MIT....
afrohem ngadale duke u dridh si nje thuper,athua vetmise sime i erdh fundi...
ererat i kishin rrezuar ekzemplaret,lap-topa,monitore,testatura, ku dikur derdheshin dhembjet dhe ndjenjat,deshirat dhe afshet,MENDIMET dhe VIZIONET....
ahhh,c““KOHE,
...plote romantizem ,emocione,....dashuri njerzore,....e edhe ngapak zili,xhelozi urrejtje...me nje fjale JETE (VIRTUALE)...
ne nje qoshe e kishte mbuluar pluhuri lap-topin tim,mu dhimbs si nje qenie e gjalle,e mora dhe fillova te c““palose temat....
me mbertheu mallengjimi,po lote nuk derdha ( ehhh ku ka me lote ne vitin 2050,ata jane shterre....moti dikur...)
dhe kujteses sime i erdhi drita...
...
-ishte nje vjeshte e shemtuar,e vitit 2006 kur cdo gje po vdiste...e dimri po pregaditej te gllaberije gjithqka....edhe une po vdisja dalengadale...
....merzia me kishte lodhe,si nje shi i rrembyeshem qe te bie panderprere ne shpatulla...mora lop-topin dhe fillova te hulumtoj neper google,...dhe ohhhh me ra ne sy nje faqe ku shkruhej DARDANIA.DE ketu bisedohet shqip...

Shqiiiip,,,Shqiiiip,,,Shqiiiiip,,,....sa bukur ,

e hapa faqen me vrull,u qel Forumi,....ooohhhh po ai ishte nje DET I GJERE PA SKAJ,....
me kujtohet se nofkat e para qe me rane ne sy kane qene MURGESHA ,TURISTI dhe PARADOX ;lexova nje komunikim i aferte mes tyre,sa mire,...Sa njerzore....ne nje faqe tjeter nje nofke interesante POKERI ....
...pastaj humba neper faqet e DARDANISE,kur mu lodhen syte nga monitori e pashe se naten e kishte perqafu agimi,dhe dielli sapo kishte filluar te lind....
......


vijon....nuk e di deri kur.....

fantazoi (ndoshta,nuk dihet....)per JU
LEGENDA
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-07, 18:28   #45
Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.
 
Anėtarėsuar: 09-11-06
Postime: 4,028
Albanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėm
Talking

Ah pleqni e gėrrdi, tash i bėra 62 vjet (2050), phaaaa mu ba djali mu martue, e tash n'pension m'kaqin nxjerr, pom thojne, edhe pse nuk e ke kohen pot lishojm n'pension, bile me shkrue neper forume, se mosha ma ideale per me humb koh kot neper forume eshte pleqnija kur nuk t'do kurkush, as reja e as fmija,... edhe plaka mu ka
lodh boll valla, n'kom t'veta sun po rri, po po duhet me i ba hyzmet se rejat hiq spo ja'u nin, tani pom thot djali, a be plak po ti s'ma kupton at boten teme, e me vete thojsha, eh more bacit, kur kam dit une cka neti e forumi ti e ke pi cucllen n'xhep more fmi i pergazt, po ske faj ti, kam faj une qe kom nejt dit e nat neper forume, e s'jam marr me edukimin tend e met ba djal terbije, e tash po e shoh gazepin, po edhe nese me perzen prej shpije bile naj llaptop be djal blema me hy n'dardani n'pleqni se ska ma lezet, ani me ato plakat e mija qe dikur qojsha dashni, o huuu, pa pa pa pa ishin ba kuklla hiq sishin plak, ndoshta s'kan pas gajle, n'dek kan nejt tan diten n'forume, e s'ja u ka ni as per emvlad e as per vjehrri, po hajt lumi ai qe i ka pas ato margaritar...

ju pershendet plakushi i sterlodhur...
mixha bib


Albanian eX|PerT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:13.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.