Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-06-04, 10:50   #1
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim 2 Oferta

Pershendetje. Mu kujtua kjo tem dhe mendova se do te jet e mir per diskutim, pra ju ftoj qe ta jepni mendimin e juaj, si do kishit vepruar ne rast te tille?!


Po marrim shembull i keni 2oferta (Lidhje dashurie, apo lidhje martese) ku njeri/a esht me plot aventura dhe e dini se me te kurr nuk do te keni monotoni, kurse tjetri/a me ate do keni siguri dhe romantizem, cilin do ta merrni?? Nuk esht ne pyetje per kend rreh zemra, ngase marrim shembull per asnjerin/ren nuk rreh zemra, apo per te dyt/dyat rreh zemra njesoj???!!!


Un mendoj kte te dyten, mbase aventura nuk mundet te jet kohgjat dhe nuk esht e tera.......

Po JU????


__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 08-06-04, 10:58   #2
anna
 
Anėtarėsuar: 17-01-04
Vendndodhja: ........
Postime: 2,539
anna e ka pezulluar reputacionin
Gabim

edhe une te dyten e kisha zgjedh
anna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-06-04, 11:10   #3
qika_pr
 
Anėtarėsuar: 16-05-04
Vendndodhja: Prishtina
Postime: 343
qika_pr e ka pezulluar reputacionin
Gabim

E dyta me e logjikeshme por e para eshte me terheqese
nesa kisha zgjedh me koke hahah do ishte e para nese me zemer ateher e dyta
__________________
Nese nuk deshironi kete jete nuk jeni te detyruar ta jetoni
qika_pr Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-06-04, 15:05   #4
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Une te parin do e zgjidhja. Me pelqen jeta e rrezikshme dhe e pasigurte. Kam aftesi qe ta bej per vete ate qe dua.
Kujdes seriozet jane shume endrrimtar dhe kurr nuk ngopen me ate qe e kane. Her do kur do tju lind deshira te perjetojne aventura.
Ne anen tjeter nje aventurist eshte i ngopur nga gjithcka. Ngopja e tij eshte shenje e sigurise dhe jetes se lumtur qe do te pasoje. Ne ket rast mendoj ne propozim per martese.
Murgesha
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-06-04, 15:13   #5
Vera
 
Anėtarėsuar: 24-03-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 2,138
Vera e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Vera
Gabim

Une do ta mirja te paren ofert, sepse edhe vet me pelqejn shum aventurat (por ne ket fjalen aventur nuk duhet te them qe ve qe shkon me tjeter kon po ka aventura te ndryshme ne ket jet), pra te dyten doe kisha heq ne vend, sepse edheh zonja Murgesha e tha me lart se cka kan keta qe jan me serioz.
Vera Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-04, 08:54   #6
Loloku
 
Anėtarėsuar: 06-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,707
Loloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Loloku
Gabim ...

E para ėshtė gjithėsi shpirtrore e pėrmbushur me avantura - kėnaqėsi e liri pafund (nevojė shpirtrore); kurse e dyta mė shumė si nevojė jetėsore dhe ka mė shumė kėnaqėsi pragmatike, por edhe telashe e preokupim tė pafund! Jeta, mendoj unė, do tė ishte mirė tė jetohet e lirshme dhe ndoshta do tė ishte zgjidhja te kombinimi i dy rasteve: deri nė moshėn 50 vjet pėr meshkuj dhe 40 pėr femra, tė jetohet e para, pastaj e dyta a!
__________________
Rasti ėshtė mbret, sexi mbretėreshė!
Loloku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-04, 20:02   #7
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Keshtu njeriu mundet te msoj shum gjera, si Murgesha nuk kam menduar, keshtu qe me duhet te mendoj mir, cilen me e zgjidh, po ti kisha kto dy shansa!!!
__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-06-04, 16:24   #8
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: 2 Oferta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiana
Pershendetje. Mu kujtua kjo tem dhe mendova se do te jet e mir per diskutim, pra ju ftoj qe ta jepni mendimin e juaj, si do kishit vepruar ne rast te tille?!


Po marrim shembull i keni 2oferta (Lidhje dashurie, apo lidhje martese) ku njeri/a esht me plot aventura dhe e dini se me te kurr nuk do te keni monotoni, kurse tjetri/a me ate do keni siguri dhe romantizem, cilin do ta merrni?? Nuk esht ne pyetje per kend rreh zemra, ngase marrim shembull per asnjerin/ren nuk rreh zemra, apo per te dyt/dyat rreh zemra njesoj???!!!


Un mendoj kte te dyten, mbase aventura nuk mundet te jet kohgjat dhe nuk esht e tera.......

Po JU????
Te dyten,per ate kam"kaqik"
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-04, 00:36   #9
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Femrat e ngopura me avantura,e kan humbur vullnetin per lidhjet serioze ose hyjnė ne lidhjet serioze ja martese per shkak se eshte e rendit....a jeta nuk eshte vetura-ngjitja tabelat dhe ngrahi.Ajo i ka ligjet e veta,rrjedhat e veta,deshtem ne me pranue a jo,por ma mire eshte nese mendohet me heret...e njejta vlen edhe per mashkujt... :oops:
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-09-04, 19:03   #10
mickoja
 
Avatari i mickoja
 
Anėtarėsuar: 04-02-04
Vendndodhja: jetoj mas kodrave!!!
Postime: 1,486
mickoja e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Une te parin do e zgjidhja. Me pelqen jeta e rrezikshme dhe e pasigurte. Kam aftesi qe ta bej per vete ate qe dua.
Kujdes seriozet jane shume endrrimtar dhe kurr nuk ngopen me ate qe e kane. Her do kur do tju lind deshira te perjetojne aventura.
Ne anen tjeter nje aventurist eshte i ngopur nga gjithcka. Ngopja e tij eshte shenje e sigurise dhe jetes se lumtur qe do te pasoje. Ne ket rast mendoj ne propozim per martese.
Murgesha
dhe un mendoj keshtu si inxhja Murgesh do ta zgjidhja te paren
__________________
Tč jetosh duke vdekur,a tč vdesčsh duke jetuar?
mickoja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-09-04, 22:36   #11
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim

A bėn me i pranuar dy ofertat, se edhe ashtu nuk duket qė janė shumė.
Sė fundit i kombinon njeriu tė parėn dhe tė dytėn dhe del kombinim i shkėlqyeshėm dhe ishin plotėsuar njėra-tjetrėn
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-04, 14:37   #12
nitushe
 
Anėtarėsuar: 08-09-04
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 724
nitushe e ka pezulluar reputacionin
Gabim

e dyta ma e mire
__________________
You\'ll Never Be Alone
nitushe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-01-09, 17:36   #13
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: 2 Oferta

te tretin;)
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 22-01-09 nė 17:36
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-01-09, 19:29   #14
Teuta2
 
Anėtarėsuar: 20-12-08
Postime: 86
Teuta2 i dashurTeuta2 i dashurTeuta2 i dashur
Gabim Titulli: 2 Oferta

Te dyten. Kenaqesia me oferten e par do te ishte ndoshta me e madhe por jetshkurter dhe pastaj ajo kenaqesi do te kthehet ne kujtime e nostalgji (keq) dmth ne dhimbje. Keshtuqe te dyten, e do te isha mundu vet me i bo gjerat interesante dhe te kenaqshme (krhyesore do e dija qe jam e sigurt).
Teuta2 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-01-09, 23:20   #15
Alkimisti_ch
 
Avatari i Alkimisti_ch
 
Anėtarėsuar: 07-06-08
Vendndodhja: Univers
Postime: 1,457
Alkimisti_ch i dashurAlkimisti_ch i dashurAlkimisti_ch i dashur
Gabim Titulli: 2 Oferta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Une te parin do e zgjidhja. Me pelqen jeta e rrezikshme dhe e pasigurte. Kam aftesi qe ta bej per vete ate qe dua.
Kujdes seriozet jane shume endrrimtar dhe kurr nuk ngopen me ate qe e kane. Her do kur do tju lind deshira te perjetojne aventura.
Ne anen tjeter nje aventurist eshte i ngopur nga gjithcka. Ngopja e tij eshte shenje e sigurise dhe jetes se lumtur qe do te pasoje. Ne ket rast mendoj ne propozim per martese.
Murgesha
Ka te ngjare qe keshtu edhe munde te jete siq thot Murgesha por munde te ndodhe edhe e kunderta, pra seriozet mund te ken kaluar jeten avantureske dhe te jen pershendetur me te per tju kthyer pjeses tjeter te jetes, te asaj me serioze pra qe nenkupton edhe marrjen e pergjegjesive, kurse avanturieret qe nuk i kan kaluar keto me kohen, ka rrezik qe te mos mund te dalin me nga kjo humnerr dhe problemet e jetes se perbashket sipas rregullave me pergjegjesi me te madhe mund tju sjellin strese qe veshtire tejkalohen. Pra me nje fjale ndoshta eshte veshtir me dal nga guacka e tyre ashtu si ata jane mesuar. Tipi avanturier ka sukses me teper me tipin e gjinise femrore qe parapelqen avanturat.

Diqka nuk munda me kuptu ne tersi tek Gentiana kur thot: me ate serioz mund te kesh monotoni por nje jete me te sigurte? Nuk e kam te qarte se ēfar kuptimi mendohet ketu ne "monotoni"?
Monotonia perher egziston edhe tek qiftet me te persosura, sepse ajo eshte pjese perberse e jete sone, ngase asnje njeri nuk mund te jete perher 100 % i disponuar, bile as edhe kur je avanturier..?


__________________
Qeveritaret jane valet, populli eshte era, shteti eshte anija, dhe koha eshte deti.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Alkimisti_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:58.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.