Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-08-04, 14:35   #1
Kullerka
 
Anėtarėsuar: 21-08-04
Vendndodhja: ,,,,,,
Postime: 212
Kullerka e ka pezulluar reputacionin
Gabim Edhe kete pranvere!!!..

EDHE KETE PRANVERE…

Bari,gjethet qelen ,
Ty te presim tek dera
Por ti nuk vjen!!!

Te prźt nena,nusja,djali ,
Te presim me pranveren,
Te gjithe qe tit e vish!

Dhe erdhe me pranveren,
Me plot shok te tjere,erdhet
Te gjithe me arkivole
Dhe nenen e lat te mjere…

Te mjere mbeten femijet,
Edhe,pse po rriten ne liri
Po ata qe u vrane keshtu,
Kur do te denohen
A ka drejtesi?????

Luftuat me mund
Per lulet pranverore,
Sakrifikuat jeten ,
Per liri shekullore……..


Gjaku I juaj kurr
S’do te harrohet
E ne zemrat tona
Gjithmone
Do te kujtohet… :!:

Kjo poezi i dedikohet nje shoqes
se ciles pa meshire ja vrane te atin.
:arrow: :arrow:


Kullerka Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 24-08-04, 12:51   #2
Kullerka
 
Anėtarėsuar: 21-08-04
Vendndodhja: ,,,,,,
Postime: 212
Kullerka e ka pezulluar reputacionin
Gabim Kujtimeeeeeeeeee.............>>>

**1.Deshiroje te behem lote
e te pikoje ne faqet e tua
dhe te tregoje sa shume
TE DUA2.Droga kushton shtrenjet
qmimin nuk ia dij nese
me trradhton do filloj
Te pij.

3. Do te behem Zoge ti
s'do te me njohesh
do te vij ne dasmen tende
kur ti te martohesh
do ti bij daulles per
lumturine tuaj e une
e mjera gjithmone
do te vuaj..!!!!

4. Hekuri ndrryshket
Lulja vyshket
gj'do gje tretet
por dashuria e pare
ne ZEMER mbetet

5. Lulja mbi dhe eshte
plote arome por
lulja me e bukure
eshte DASHURIA jonė.

6. Ti je zjarr e une
e une jam prush
ne te dy s'mund
t'na ndaje askush!!

7. Sa te bukura jane
ditet e rinise askush
s'mendon tjeter
perveq DASHURIS>>!!

8. S'ka lule pa zambak
s'ka zemer pa gjak,
s'ka dimer pa stuhi,
s'ka rini pa dashuri!

9. Hekuri eshte metal
qe kure nxehet lakohet
Dashuria eshte simbol
qe kurre s'harrohet

10. Kur nuse te behem
veq per ty do te mendoje
edhe nese s'jam e jotja
kurr s'do te harroj>>>

11. Te dua me don,
nje shtyll na pengon
na ndan perjete
vetem vdekja dhe
varri i shkrete!>>

12. Sa lule qelin mbi dhe
te gjitha do te thahen
por dy zemrat tona
kurre s'do te ndahen!!

13. Nuk dua premtime nuk dua
avantura dua te verteten
fjalen TE DUAAA!!!

14. Anija nen lundrim te
sjell kte kujtim nese,
nuk me do kujtimin ma prano....

15. Sikur dy pluse tri
qe bejne pese
nese eshte nevoja
per ty do te vdes>>>

16. Nese ndahesh prej
meje vuaj dite e nate
nenen time do ta mallkoje
qe me lindi te pa fat>>>..!!

17. Mos ma afro lulen qe ti mare
ere po afroma buzen
qe ta puthe njehere...!!

18. Dashuri lumturi
te uron kullerka ty
nje zemer nje yll,
nje Engjell te vertete,
si ke deshire ti vete!!
Te kujtoje dhe nga zemra
kurre s'te largoje!!

19. Me fal qe nuk dija
te shkruaj kujtime
por ti gjithmone je
ne Zemren timeeee>>>

20.Kujtimi i pare te dua me malle
kujtimi i dyte te dua me shpirte
kujtimi i trete te dua per jeteee!!


21.Dola ne dritare
yjet po i shiqoje,
yllin me te bukure,
me syrin tend e krahasojee>>>...

22.Nese une kam vdeke
e ti je gjalle kujtimet
e mija perqafoj me malle!!

23.Dhe pse jemi large,
me disa kilometra
dashurine tone po e shprehim
me letra!!!!.....

24.Ne detin e qete kishte
rene nje flete ne te shkruan
Te DUA PER JETE!!!!

25.Lapsi shkruan ,
koha kalone
te pershndet kullerka
qe aq shume te don>>>

26.Te dua te dua te them
te verteten per ty e jap
jeten si ROMEO per XHULIETEN!!!>>


27.Shkruaj per erresiren
ku mungone shkendija
shenoje dy simbole
per vitet e mija>>>

28.Shkruaj ekuacionin
e s'mund ti gjej zgjidhje
shenoje reaksionin
qe zgjate dy milje!!!

29.Dhe nga tere kjo
rrjedhe perkufizimi
rrezultate ne kete
jete eshte vetem mashtrimiiiii...

30.Me nje plage ne Zemer
me nje lote ne sy,
po i mbyll kujtimet
qe pata per TY!!!!!!
Kullerka Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-08-04, 13:50   #3
akoma i pa diplomuar
 
Anėtarėsuar: 11-02-04
Vendndodhja: gostivar
Postime: 19
akoma i pa diplomuar e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek akoma i pa diplomuar
Gabim komplimente kullerk

pershendetje kullerk vertete kujtime te bukura kishit shkruar. komplimentet e mia per ju . tung
akoma i pa diplomuar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-04, 12:51   #4
Kullerka
 
Anėtarėsuar: 21-08-04
Vendndodhja: ,,,,,,
Postime: 212
Kullerka e ka pezulluar reputacionin
Gabim OOOpaaaaaa thenk's

"Akoma i pa diplomuar" hehe flm.shummm per komliment
gjithashtu ju urroj qaste te bukura
byeeeeeeeee
Kullerka Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-08-04, 18:46   #5
Kullerka
 
Anėtarėsuar: 21-08-04
Vendndodhja: ,,,,,,
Postime: 212
Kullerka e ka pezulluar reputacionin
Gabim Buzet...........>

BUZĖT

Nuk jam poet,
tė shkruaj poezi
Por fjalėn tė dua,
E shkruaj vetėm pėr ty

Bilbili nė degė
Sa bukur kėndon
Ti puthsha buzėt
Ti qė e lexon

Pėr ty qė tė dua
Do tė them sukses
Pėr ty kam lindur
Pėr ty do tė vdes :!: :!: :!:
Kullerka Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-08-04, 18:55   #6
Kullerka
 
Anėtarėsuar: 21-08-04
Vendndodhja: ,,,,,,
Postime: 212
Kullerka e ka pezulluar reputacionin
Gabim Te duaaaaaa...........<<<<

TĖ DUA :!: :!: :!:

Tė dua tė pres
Nuk dua tė vdes
Me ylzit e natės
Unė tė pėrshėndes

Kujto erėn e mali
Kujto erėn e lehtė
Kujto zemrėn time
Qė tė don pėr jetė

Ah sa natė e lumtur
Ah sa natė e qetė
Gjithmon mė kujtohesh
Nga ora 12-tė

Tė dua pa masė
Tė dua pa mbarim
Tė dua mė shumė
Se sa shpirtin tim

Tė dua ,tė dua
Pėr ty do tė vdes
Por ti a mė don mua? :?:
Pėrgjigje po tė pres?
:?:
Kullerka Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-08-04, 18:58   #7
Kullerka
 
Anėtarėsuar: 21-08-04
Vendndodhja: ,,,,,,
Postime: 212
Kullerka e ka pezulluar reputacionin
Gabim Tradhetia>>>>

TRADHĖTIA

Nėse mė tradhėton
Tė vret perendia
Por,mė sė shumti tė vrasin
Vuajtjet e mia

Bora e bardhė, bjen prej malit
Fjala tradhėti
rrjedhė prej gojės sė djalit

sytė e mi,prapė tė kėrkojnė
sikur shiu ,vetėm mė lotojnė
jo ,jo nuk mundem me tė harua
se unė ende tė du
edhe pse m'ke tradhėtu

kur njė ditė tė pashė
ishe me njė tjetėr
mendova se do tė pendohesh
ta shkrujta njė letėr
letrėn kur e shkrova
plasa tue vajtu
martohu ,o i dashur
se mua mė kanė martu........
Kullerka Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-09-04, 05:38   #8
ilire
 
Anėtarėsuar: 15-09-04
Vendndodhja: usa
Postime: 9
ilire e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek ilire Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek ilire
Gabim Re: Tradhetia>>>>

Pershendethje kullerka . Vertet kjo poezi me ka lan shum mbesa . E urrej tradhtijen dhe per ket arsyje kam qef te lexoj poezi per tradhtija . Te deshiroj suksese ne te ardhmen dhe vazhdo te shkruash .


__________________
ju pershendes te gjithve tema te bukura kishi dhe per at arsyje ju bashkangjita
ilire Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:12.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.