Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-10-04, 00:14   #1
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim A egzistojnė miq tė vėrtet?

Per asnjerin prej nesh nuk mungojne miqte apo shoket/shoqet. Te zesh miq nuk eshte edhe aq e veshire, por miqte e vertete jane te rralle. Do ti klasifikoja llojet e Miqesise ne 3 kategori:

1. Miqesi te nevojes. Ketu futen te gjithe miqte qe i pergjigjen nevojave tuaja. Miq nepermjet te cileve ti arrin nje qellim tendin.

2. Miqesi te kenaqesise. Miq me te cilet kalon kohen e lire, me te cilet eshte gallate te qendrosh. Miq me te cilet ju afron vetem kenaqesia qofte kjo duke folur, duke pire etj etj.

3. Miqesi te Vertete. Me keto miq vleresoni miresine e personit, cilesine e karakterit te tij/saj, virtytet, bukurine morale, tolerancen, mirekuptimin ndaj njeri-tjetrit etj.

Ku qendroni ju si miq dhe ku qendrojne miqte tuaj?


__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-10-04, 00:31   #2
blusky
 
Avatari i blusky
 
Anėtarėsuar: 11-08-04
Vendndodhja: diku po
Postime: 284
blusky e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek blusky
Gabim

Miku i mire shihet ne dite te veshtira.
I nderuary Honesty kategorit e tuajaj jane te drejta ,sikurse e para po ashtu edhe e dyta dhe e treta e hasim ne keto dite te perditshme te jetses sone.
Sa me perket mua une do te percaktona per te treten,qka do te thote se kam nje mik nga femijeria ime me te cilin qe nga bankat shkollore ,jemi bashke dhe te gjithe veshtiresit qe kemi ne jete i perballojme me keshilla te anasjellta,dhe mund te shtoj se po mos te ishin disa nga sugjerimet e perbashkta per disa gjera te rendesishme jetesore zor qe do te kishin pare sukseset siq i kemi sot.
Sa i perket kategorive te tjera me ka ra te punoj ne vende te ndryshme te puneve dhe kame njoftuar shume miq por gjithmoin e kame verejte se interesi i tyre ishte ne rend te pare ne qfardo aspekti .
Keshtu qe me mire nje te hajrit se dhjete te sherit.
__________________
There is no easy way to freedom...
blusky Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-10-04, 00:50   #3
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A egzistojn miq te vertet...??????????????

Pėrshėndetje Honesty^uk!

Unė kėto kategoritė e miqėsisė do ti radhisja ndryshe, ose ndoshta vehtė qėllimisht keni bėrė radhitjen nė kėtė mėnyrė, pėr ta pasur ne tjerėt sa mė tė vėshtirė tė vendosim nė mes kėtyre kategorive, sepse pėr tė kompletuar cilėsimin si miq tė vėrtetė ėshtė pak e vėshtirė, sepse ka veēori nga kėto tri kategoritė qė ke cekur pėr ta kompletuar vlerėsimin pėr miqėt e vėrtetė :lol: :lol: :lol:

Hmm :roll: po provoj ti zbėrthej, sa kam mundur ti kuptojė.

Kategorinė Nr. 2 do e anuloja menjėherė, sepse tė tillė mundesh tė gjesh sapo kalove pragun e derės sė shtėpisė dhe si tė tillė nuk janė mė as aktual e as interesant.

Ndėrsa Kategorinė e miqėve tė vėrtetė, do ta kompletoja me kombinimin e veēorive nga kategoria e parė dhe e tretė.

Njė mik, ėshtė ai qė tė kupton, vlerėson, ēmon, ndihmon, por edhe tė kritikon dhe i gatshėm pėr ēdo rrethanė dhe nevojė qė e kėrkon miqėsia.

Herėn tjetėr kyēem mė shumė nė temė, por pres mendimet edhe tė diskutuesve tjerė.
__________________
Unė nuk jam i pari, por jam Nr.1 !kėte qė po e shkruaj e din edhe ti !!!

...sikur une te isha ti, me miliona here do i lutesha Zotit te jam une !!!

http://www.youtube.com/watch?v=HV5GQkDbKpM
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-10-04, 02:06   #4
uliksi31
 
Anėtarėsuar: 19-11-03
Vendndodhja: catskills
Postime: 10,218
uliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A egzistojn miq te vertet...??????????????

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Honesty^uk.
Per asnjerin prej nesh nuk mungojne miqte apo shoket/shoqet. Te zesh miq nuk eshte edhe aq e veshire, por miqte e vertete jane te rralle. Do ti klasifikoja llojet e Miqesise ne 3 kategori:

1. Miqesi te nevojes. Ketu futen te gjithe miqte qe i pergjigjen nevojave tuaja. Miq nepermjet te cileve ti arrin nje qellim tendin.

2. Miqesi te kenaqesise. Miq me te cilet kalon kohen e lire, me te cilet eshte gallate te qendrosh. Miq me te cilet ju afron vetem kenaqesia qofte kjo duke folur, duke pire etj etj.

3. Miqesi te Vertete. Me keto miq vleresoni miresine e personit, cilesine e karakterit te tij/saj, virtytet, bukurine morale, tolerancen, mirekuptimin ndaj njeri-tjetrit etj

Ku qendroni ju si miq dhe ku qendrojne miqte tuaj?

1.Eshte i urt ai qe din ta ktheje armikun ne mik.
2.Nje mije miq jane pak,nje armik eshte shume.
3.Me mire te grindesh me mikun se te jesh i perzemert me armikun.
uliksi31 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-10-04, 06:34   #5
Krokodilli
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Australia-Prishtine
Postime: 3,019
Krokodilli e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Krokodilli
Gabim Re: A egzistojn miq te vertet...??????????????

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Honesty^uk.
Per asnjerin prej nesh nuk mungojne miqte apo shoket/shoqet. Te zesh miq nuk eshte edhe aq e veshire, por miqte e vertete jane te rralle. Do ti klasifikoja llojet e Miqesise ne 3 kategori:

1. Miqesi te nevojes. Ketu futen te gjithe miqte qe i pergjigjen nevojave tuaja. Miq nepermjet te cileve ti arrin nje qellim tendin.

2. Miqesi te kenaqesise. Miq me te cilet kalon kohen e lire, me te cilet eshte gallate te qendrosh. Miq me te cilet ju afron vetem kenaqesia qofte kjo duke folur, duke pire etj etj.

3. Miqesi te Vertete. Me keto miq vleresoni miresine e personit, cilesine e karakterit te tij/saj, virtytet, bukurine morale, tolerancen, mirekuptimin ndaj njeri-tjetrit etj. ..
Ku qendroni ju si miq dhe ku qendrojne miqte tuaj?

PO MIQET E MIJE JAN TE NDRYSHEM,, SIKURSE KETO QE I PERMENDE MA HERET Honesty_Uk,,
**KAM MIQE TE NEVOJES KU PREJ TE CILEVE ARRI QELLIMET E MIJA POR EDHE JU NDIHMOJ TI ARRIJN QELLIMET,, NE BAS TE MUNDESIVE
**MIQ TE KENAQESIS KAM SHOK ME TE CILET E KALOJ KOHEN E LIRE ,, DALIM NEPER KLUBE ETJ ETJ...
** MIQESI E VERTET,,, ME KETE VLERESOJ KARAKTERIN , MIREKUPTIMIN,, NJE MIK I VERTET ESHTE AI I CILI E TREGON VETEN NE DITET E VESHTIRA PA MARR PARASYSH,, QE ESHTE PRAN KUR KE NEVOJ PER NDIHME PA MARR PARASYSH QFARE,,,, KENI RESPEKTIN NDAJ NJERI TJETRIT NE NIVEL TE DUHUR....E KUPTONI NJERI TJETRIN NE TE GJITHA RRETHANAT....
__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-10-04, 12:34   #6
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Une jam per 4 stinat e vitit- konstant.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-10-04, 18:53   #7
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

Pershendetje per ju te nderuar qe keni shprehur mendimet tuaja

Honesty
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-04, 13:09   #8
qika_pr
 
Anėtarėsuar: 16-05-04
Vendndodhja: Prishtina
Postime: 343
qika_pr e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Per asnjerin prej nesh nuk mungojne miqte apo shoket/shoqet. Te zesh miq nuk eshte edhe aq e veshire, por miqte e vertete jane te rralle. Do ti klasifikoja llojet e Miqesise ne 3 kategori:

1. Miqesi te nevojes. Ketu futen te gjithe miqte qe i pergjigjen nevojave tuaja. Miq nepermjet te cileve ti arrin nje qellim tendin.

2. Miqesi te kenaqesise. Miq me te cilet kalon kohen e lire, me te cilet eshte gallate te qendrosh. Miq me te cilet ju afron vetem kenaqesia qofte kjo duke folur, duke pire etj etj.

3. Miqesi te Vertete. Me keto miq vleresoni miresine e personit, cilesine e karakterit te tij/saj, virtytet, bukurine morale, tolerancen, mirekuptimin ndaj njeri-tjetrit etj.

Ku qendroni ju si miq dhe ku qendrojne miqte tuaj?


Pershendetje
1.Kam miq te nevojes por jo qe i shfrytezoj vetem une e shfytozojme njeri tejtrin per ndonje pune ekipore,zakonishte ne vendin e punes ndodh kjo
2.Kam shume te ketill dal shpesh me ta dhe rri me ore te tera
3.Miq te vertet kam me pak,por ata qe i kam rri gjithmon me ta,fatemiresishte punoj me ta i ma edhe koleg edhe kemi qen edhe ne shkoll bashke ia kaloj per mrrekulli.
E kam nje mik te vertet dhe me ate njihemi qysh si femij ndodh nuk shihemi me muaj sepse jetojme shume larg njeri tjetrit por kur shihemi ate e kam si ditar jete,cdo gje e flas me te .
__________________
Nese nuk deshironi kete jete nuk jeni te detyruar ta jetoni
qika_pr Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-04, 13:21   #9
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Miku i sinqertė ėshtė kur nuk tė lidh interesi.
Sa egziston nė kėto kohė shoqėri pa interes????
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-04, 14:09   #10
uliksi31
 
Anėtarėsuar: 19-11-03
Vendndodhja: catskills
Postime: 10,218
uliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kundershtari me i rezikshem eshte miku i kthyer ne armik.
uliksi31 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-04, 17:09   #11
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Miq te vertet ekzistojn UN jan nje nga ato!!! :) :) :D
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-04, 17:26   #12
aferdita
 
Avatari i aferdita
 
Anėtarėsuar: 31-10-03
Postime: 4,075
aferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek aferdita
Gabim

Honesty te pershendes

mund te qendroj deri sa te kene nevoj per ty,dhe kur nuk kan nevoj kurgje behen kishe nuk te njohin.....

sot ka ardh koha qe nuk mundesh qe t'i besojsh askujt ......


ju pershendes te gjitheve
me nderime aferdita
__________________
Fitorja mė me madhe nė jetė,ėshtė qė tė fitosh zemrėn e dikujt qė e don mė tė vėrtet!!
aferdita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-04, 17:58   #13
Agroni22
 
Anėtarėsuar: 03-08-04
Vendndodhja: ku kom lindur
Postime: 3,929
Agroni22 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

une ju besoj atyre qe me besojn, e nuk eshte veshtire me dite kusht te beson.
__________________
dashuria nuk blihet por fitohet
dashuria nuk shitet por dhurohet
Agroni22 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-04, 21:55   #14
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

TUNG

miqt e mire jane keshtu si une, nese keni nevoje per miqesi te paster urdheroni...................ha ha :lol:
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-04, 23:03   #15
Maca
 
Anėtarėsuar: 31-05-04
Vendndodhja: !...SwIsS...!
Postime: 1,447
Maca e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Un qendroj ne 3 kategorit e miqesive qi i ka shkruar Honesty^uk.

Dhe kam miqesi te 3 kategorive qi i tha Honesty^uk.

Pergjigjem real...


__________________
Maca Thot:Delete Per Budalla,Away Per Shmekera,Block Per Klloshara,Online Per Cara...
Maca Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:22.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.