Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-11-04, 15:33   #1
morea26
 
Anėtarėsuar: 11-10-04
Postime: 3
morea26 e ka pezulluar reputacionin
Gabim pse ne shiptaret nuk e duam njeri-tjetrin kur jem ne gurbet

:) cka po ndodh me shqiptaret nuk po mudem t'i kuptoj pse i'a kane zili njeri-tjeterit,pse nuk shikojne pak anash sesi popujt etjer si jetojne edhe te mesojne prej tyre .shikoni ruset apo judet e slavet edhe pse jane te nga vende te ndryshme kane interesa te ndryshme ata rrin bashke ,kurse ne .........


morea26 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-11-04, 16:36   #2
livoreka bicio
 
Anėtarėsuar: 23-07-04
Vendndodhja: (itali)
Postime: 2,086
livoreka bicio e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek livoreka bicio
Gabim

MOREA26,TEPERSHENDES...UNE JAM I MENDIMIT QE SECILI SHQIPETAR,DUHET TE NDIJHET I LUMTUR KUR, NE DIASPOR NDEGJON DIKEND QE PO FLETT SHQIP, APO QE KA DIKEND TE KOMBIT TON, PRAN APO, AFER TIJE,DHE QE TE MOS KEN, AS PAK, ZILI SIQ THUA TY, POR TE KEN RRESPAKT DHE NDER NE MES VETI, SA ME SHUME...
__________________
Njč fjal čshtč shumč, njčqind janč pak.....!
livoreka bicio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-04, 19:33   #3
aferdita
 
Avatari i aferdita
 
Anėtarėsuar: 31-10-03
Postime: 4,075
aferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek aferdita
Gabim

morea te pershendes
jam e mendimit se ne shqiptaret kemi zili shume mesveti dhe nuk kam deshire qe te shohin dikend me mire se vet...
kurse disa kan edhe arsyet se per qka nuk i flet nje shqiptari te panjohur ne rruge.....
__________________
Fitorja mė me madhe nė jetė,ėshtė qė tė fitosh zemrėn e dikujt qė e don mė tė vėrtet!!
aferdita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-04, 20:44   #4
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ketu kisha pas deshire prap ta publikoj nje realitet( nana e vakive jam) para nje viti nderrova banesen dhe dola ne nje shtepi ku pas gjysme viti me erdhe nje kojshi perball shqiptare nga Drenica e gruaja me duket se Gjakovare apo e rrethit Gjakoves nuk e di sakt, keshtu qe takoheshim shpesh para dere dhe e pershendetja e ajo vetem vazhdonte rrugen e nuk pergjigjej, nje kohe mendova se gruaja qenka e huaj e burri shqiptare dhe fillova ta pershendes ne gjuhen gjermane, prap asnje reagim.Me vone e degjoja se fliste me femiune e saj shqip dhe mendova se nuk ndegjon ndoshta mire dhe e pershendetja pak me ze me te larte po prap hiq thash eu( hiq nuk e kuptojsha se nuk done te flas ,q`fare budalle edhe une!) keshtuj qe e lash dhe sot e asaj dite nuk pershendetemi fare me dhe jetojme balleperballe :cry:
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-04, 01:06   #5
Sherri Pz
 
Anėtarėsuar: 12-10-04
Vendndodhja: Se Di As Vet...!
Postime: 13
Sherri Pz e ka pezulluar reputacionin
Gabim aiiiiii

pershendetje per te gjith kisha me dhan nje mendim te shkurter nja se kuptojm se esht e vertet qe nuk duhemi ne gyrbet ama nja esht e mir qe kemi zili dhe per at pasurojm shum shpejt dhe per at duhemi mu kan krenar qe jemi ashtu thjesht qka te shojm kemi zili po e bajm se pa inat kurgja sun ban a sa i perket pse nuk flasim sikur ajo qe eceki perball jetojn nuk flasin esht nje dobesi e madhe por sduhesh mi ja zan per te madhe se shum pak ka asi shqiptar tash ne ket koh a igjen ne krejt perendimin 20 maksimum.kaq tung
Sherri Pz Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-04, 21:12   #6
qeqa&zana
 
Anėtarėsuar: 24-10-04
Vendndodhja: kosov
Postime: 81
qeqa&zana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek qeqa&zana Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek qeqa&zana Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek qeqa&zana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek qeqa&zana
Gabim

kuku dea ajo grua edhe mu me beri nervoz tash qe na tregove ti per te
nejse mos e pershendet me fare :wink
:
__________________
cant bACk the paSt
qeqa&zana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-04, 23:10   #7
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
Ketu kisha pas deshire prap ta publikoj nje realitet( nana e vakive jam) para nje viti nderrova banesen dhe dola ne nje shtepi ku pas gjysme viti me erdhe nje kojshi perball shqiptare nga Drenica e gruaja me duket se Gjakovare apo e rrethit Gjakoves nuk e di sakt, keshtu qe takoheshim shpesh para dere dhe e pershendetja e ajo vetem vazhdonte rrugen e nuk pergjigjej, nje kohe mendova se gruaja qenka e huaj e burri shqiptare dhe fillova ta pershendes ne gjuhen gjermane, prap asnje reagim.Me vone e degjoja se fliste me femiune e saj shqip dhe mendova se nuk ndegjon ndoshta mire dhe e pershendetja pak me ze me te larte po prap hiq thash eu( hiq nuk e kuptojsha se nuk done te flas ,q`fare budalle edhe une!) keshtuj qe e lash dhe sot e asaj dite nuk pershendetemi fare me dhe jetojme balleperballe :cry:


OFOF cfar idiotke :twisted:

Mua sme ka ndodh asnjher te takoj ndonje shqiptar te tille ...vec po befasohem gjithcka ka ne ket toke :shock:
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-01-09, 17:42   #8
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: pse ne shiptaret nuk e duam njeri-tjetrin kur jem ne gurbet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
Ketu kisha pas deshire prap ta publikoj nje realitet( nana e vakive jam) para nje viti nderrova banesen dhe dola ne nje shtepi ku pas gjysme viti me erdhe nje kojshi perball shqiptare nga Drenica e gruaja me duket se Gjakovare apo e rrethit Gjakoves nuk e di sakt, keshtu qe takoheshim shpesh para dere dhe e pershendetja e ajo vetem vazhdonte rrugen e nuk pergjigjej, nje kohe mendova se gruaja qenka e huaj e burri shqiptare dhe fillova ta pershendes ne gjuhen gjermane, prap asnje reagim.Me vone e degjoja se fliste me femiune e saj shqip dhe mendova se nuk ndegjon ndoshta mire dhe e pershendetja pak me ze me te larte po prap hiq thash eu( hiq nuk e kuptojsha se nuk done te flas ,q`fare budalle edhe une!) keshtuj qe e lash dhe sot e asaj dite nuk pershendetemi fare me dhe jetojme balleperballe :cry:
Bash po me intereson se qysh eshte situata sot mes jush ,hahahahah.....
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-01-09, 17:46   #9
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: pse ne shiptaret nuk e duam njeri-tjetrin kur jem ne gurbet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
Ketu kisha pas deshire prap ta publikoj nje realitet( nana e vakive jam) para nje viti nderrova banesen dhe dola ne nje shtepi ku pas gjysme viti me erdhe nje kojshi perball shqiptare nga Drenica e gruaja me duket se Gjakovare apo e rrethit Gjakoves nuk e di sakt, keshtu qe takoheshim shpesh para dere dhe e pershendetja e ajo vetem vazhdonte rrugen e nuk pergjigjej, nje kohe mendova se gruaja qenka e huaj e burri shqiptare dhe fillova ta pershendes ne gjuhen gjermane, prap asnje reagim.Me vone e degjoja se fliste me femiune e saj shqip dhe mendova se nuk ndegjon ndoshta mire dhe e pershendetja pak me ze me te larte po prap hiq thash eu( hiq nuk e kuptojsha se nuk done te flas ,q`fare budalle edhe une!) keshtuj qe e lash dhe sot e asaj dite nuk pershendetemi fare me dhe jetojme balleperballe :cry:

Haaaaaahahahahahhaha i ka pas friken burrit se ai Drenicaaaaaaaaaaaak edhe ka pas frike se mos e fton pastaj per drek e kaffe keshtu qe ska dasht hiq tket shoqni me ty
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-01-09, 19:35   #10
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: pse ne shiptaret nuk e duam njeri-tjetrin kur jem ne gurbet

Qenka Temė e vjetėr por mė ra nė sy, e paska aktualizu dikush pėr nafak.

Shiqoni ēka po ju tham, jo qė po jua tham une me pervojė tė shumfisht, por Shqiptarėt nė Disapor jan njė mrekulli e zotit.
Nuk e kam fjalen kėtu edhe per ata pak hajna qe jan mbet, e kam fjalen per ata qe kan kapur punen.

Ajo qe mua mka ba vaki ktu (pėrveq faktit qė jamė Shqiptar) se besoj qe i ban vaki kujt(naj populli tjetėr). Po as vėllau qė ma ka ba Nanan e Baba se di qė kishin "shkrep" ashtu!

Spo shkruj ma shumė se pe ha nama e po m'del Emni e Mbiemni.
E hajde e me shnetje.
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-01-09, 19:41   #11
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: pse ne shiptaret nuk e duam njeri-tjetrin kur jem ne gurbet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pupi
Qenka Temė e vjetėr por mė ra nė sy, e paska aktualizu dikush pėr nafak.

Shiqoni ēka po ju tham, jo qė po jua tham une me pervojė tė shumfisht, por Shqiptarėt nė Disapor jan njė mrekulli e zotit.
Nuk e kam fjalen kėtu edhe per ata pak hajna qe jan mbet, e kam fjalen per ata qe kan kapur punen.

Ajo qe mua mka ba vaki ktu (pėrveq faktit qė jamė Shqiptar) se besoj qe i ban vaki kujt(naj populli tjetėr). Po as vėllau qė ma ka ba Nanan e Baba se di qė kishin "shkrep" ashtu!

Spo shkruj ma shumė se pe ha nama e po m'del Emni e Mbiemni.
E hajde e me shnetje.
kurgjo valla pupi gati qe nuk kuptova,
sqaro pak..!!
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-01-09, 19:48   #12
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: pse ne shiptaret nuk e duam njeri-tjetrin kur jem ne gurbet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore
kurgjo valla pupi gati qe nuk kuptova,
sqaro pak..!!
Lexo ehde niher , e nese se "kupton" neser kysmet ta sqaroj "nvesh" se spo kam vakt.
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-01-09, 19:48   #13
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: pse ne shiptaret nuk e duam njeri-tjetrin kur jem ne gurbet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shfletuesi_
Haaaaaahahahahahhaha i ka pas friken burrit se ai Drenicaaaaaaaaaaaak edhe ka pas frike se mos e fton pastaj per drek e kaffe keshtu qe ska dasht hiq tket shoqni me ty
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaa...
mi paske marret fjalet e mia nga gishtat...! kuku, cka pa/degjue kam...
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-01-09, 19:49   #14
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: pse ne shiptaret nuk e duam njeri-tjetrin kur jem ne gurbet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pupi
Lexo ehde niher , e nese se "kupton" neser kysmet ta sqaroj "nvesh" se spo kam vakt.
pasha t'madhin Zot as une s'te kuptova o Pupi...!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-01-09, 20:24   #15
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: pse ne shiptaret nuk e duam njeri-tjetrin kur jem ne gurbet

Them :faleminderit Zotit qe s'jam inatqare,dhe qe kam shoqri te mrekullushme,kam pak shoqe Shqiptare po jan si familje e imja,,,ju ndimoje dhe me ndimojne,per atta qe s'me shkone muhabeti,une nuke kam as pershendetje ,thjeshte vetem se nuk kam kohe mu marr me njerz te till,dhe ja du vetes t miren,e la kryte shnosh,,,,
po em te vertet shkojne rrin pin kafe,hajne pin bashk,kure dalin tek dera qkamos flasin,jo kshtu jo ashtu,,,,une shkoi mire me gjith se s'kome pune me ta,(arsya) ....Nuk kam kohe per njerz qe nuk i du;)


__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:36.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.