Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-01-05, 04:36   #1
mickoja
 
Avatari i mickoja
 
Anėtarėsuar: 04-02-04
Vendndodhja: jetoj mas kodrave!!!
Postime: 1,486
mickoja e ka pezulluar reputacionin
Gabim Schtatčzčn por pa te dashur???

E hapa ket tem se ma merr mendja se ka raste te tilla..

pyetja ime ishte kshtu?
qka mendoni ju per ato femra qe jan shtatčzčn dhe nuk kan te dashur?prshbl. qe i dashuri e ka lanč atč femren apo se jan nda aj qift per xx arsyje???A e meriton ajo vajz te martohet me naj djal dhe ta merrte femijen me vete?


"Un personalisht e njo nje vajz se kur ka ndegju i dashuri vet se čsht ajo shtatčzen(normal me te dashurin e vet) u nda aj djali dhe ka ik dikund neper evrop,e tash ajo vajza ka lind djal dhe jeton me femijen e vet por ende nuk e din se ku asht babi i femis?" :cry:


__________________
Tč jetosh duke vdekur,a tč vdesčsh duke jetuar?
mickoja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 07-01-05, 13:51   #2
LennY
 
Anėtarėsuar: 08-09-04
Postime: 70
LennY e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek LennY
Gabim Re: Schtatčzčn por pa te dashur???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mickoja
E hapa ket tem se ma merr mendja se ka raste te tilla..

pyetja ime ishte kshtu?
qka mendoni ju per ato femra qe jan shtatčzčn dhe nuk kan te dashur?prshbl. qe i dashuri e ka lanč atč femren apo se jan nda aj qift per xx arsyje???A e meriton ajo vajz te martohet me naj djal dhe ta merrte femijen me vete?


"Un personalisht e njo nje vajz se kur ka ndegju i dashuri vet se čsht ajo shtatčzen(normal me te dashurin e vet) u nda aj djali dhe ka ik dikund neper evrop,e tash ajo vajza ka lind djal dhe jeton me femijen e vet por ende nuk e din se ku asht babi i femis?" :cry:
Kėtė gjė e bėjn vetem njerzėt qė nuk kan ndjenja :roll:
LennY Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-01-05, 15:12   #3
TIM
 
Anėtarėsuar: 28-09-04
Vendndodhja: Diku ne Perendim ???
Postime: 100
TIM e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Nje teme shume intresante , per shoqrin tone .

Pra pasi qe jetoj ne perendim dhe ketu ndodhin shume raste te tilla , dhe ketu nuk e shohim shume tragjike kete rast .

Sepse ketu funksjonojn te gjitha institicjonet dhe i mundsohet gjdo gruaje qe nese don mund te rrite femijen edhe pa baba .

Ndersa sa i perket Kombit Shqiptar , ka pak mirkuptim per kete pune , si ne gjinin femnore po dhe ne ate mashkullore , me nje fjale qe duhet pa tjeter te zhduken gjurmet e ati femiju te pa lindur , d.t.dh . PARA SE TE LIND ESHTE I VDEKUR .

Po une kame ndegjuar nje rast i cili ka ndodhur , para 33 vite , dhe sot e asaj dite , ai femije jeton , por eshte tragjike sepse , ate e kane ndare nga prinderit .
__________________
JETA ESHTE SHUME E SHKURTER PER TE KUPTUAR , SE SA E BUKUR ESHTE .............
TIM Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-01-05, 15:51   #4
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

TIM shkruajti:
__________________________________________________ _______
Sepse ketu funksjonojn te gjitha institicjonet dhe i mundsohet gjdo gruaje qe nese don mund te rrite femijen edhe pa baba .
________________________________________

Po,Timi i nderuar,por nuk ka istitucion i cili mundet shpirtin me ta sherue.


Me nderime,TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-05, 00:09   #5
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Schtatčzčn por pa te dashur???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mickoja
E hapa ket tem se ma merr mendja se ka raste te tilla..

pyetja ime ishte kshtu?
qka mendoni ju per ato femra qe jan shtatčzčn dhe nuk kan te dashur?prshbl. qe i dashuri e ka lanč atč femren apo se jan nda aj qift per xx arsyje???A e meriton ajo vajz te martohet me naj djal dhe ta merrte femijen me vete?


"Un personalisht e njo nje vajz se kur ka ndegju i dashuri vet se čsht ajo shtatčzen(normal me te dashurin e vet) u nda aj djali dhe ka ik dikund neper evrop,e tash ajo vajza ka lind djal dhe jeton me femijen e vet por ende nuk e din se ku asht babi i femis?" :cry:

Apsolut duhet me mar femijen me vete, nese ai mashkull nuk e pranon vec sepse kjo ka femij me tjeter, ateher ska shum dashuri te ai mashkull.
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-01-05, 11:20   #6
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Re: Schtatčzčn por pa te dashur???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mickoja
E hapa ket tem se ma merr mendja se ka raste te tilla..

pyetja ime ishte kshtu?
qka mendoni ju per ato femra qe jan shtatčzčn dhe nuk kan te dashur?prshbl. qe i dashuri e ka lanč atč femren apo se jan nda aj qift per xx arsyje???A e meriton ajo vajz te martohet me naj djal dhe ta merrte femijen me vete?


"Un personalisht e njo nje vajz se kur ka ndegju i dashuri vet se čsht ajo shtatčzen(normal me te dashurin e vet) u nda aj djali dhe ka ik dikund neper evrop,e tash ajo vajza ka lind djal dhe jeton me femijen e vet por ende nuk e din se ku asht babi i femis?" :cry:


Pershednetje MIckoja.
Problemi ne fjale eshte me te vertet per te ardhur keq, por me keq eshte se si njeriu ka arritur ne kete shkalle sa qe te mohoje indetitetin e vet.
Kjo dukuri eshte shume e perdorur nga shqiptaret ne perendim, ka plot qe kane lene femijet e tyre rrugeve qe ndoshta neser edhe mundet qe vajza apo djali ti tij te krijoje lidhje apo te martohet me po djalin apo vajzen e tij te mohuar dhe te lene ne harese.

Persa i perket pytjes suaj une kam kete mendim;;
Sido qe kene rrjedhur ngjarjet qe ai cift ka zgjedhur rrugen e ndarjes, ai djal duhet te pranoje femijen e vet dhe te kujdeset per te, ose nese ngelj shtatzene ka ndodhur aksidentalisht , perseri ai duhet qe te kujdeset per te bere abordin.

Me nderime
Honesty
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-05, 23:09   #7
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Schtatčzčn por pa te dashur???

Hmm :roll: :roll: Mickoja unė do ta postoj, sapo tė mė premtoj koha rreth kėsaj tematike pėr njė rast i cili ishte sa tragjik por edhe fatal...

Deri atėherė mirėmbetshi!

Gentiani!
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-01-05, 11:19   #8
dardha
 
Anėtarėsuar: 22-01-05
Postime: 110
dardha e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek dardha
Gabim Re: Schtatčzčn por pa te dashur???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiani
Hmm :roll: :roll: Mickoja unė do ta postoj, sapo tė mė premtoj koha rreth kėsaj tematike pėr njė rast i cili ishte sa tragjik por edhe fatal...

Deri atėherė mirėmbetshi!

Gentiani!

Perse tragjik dhe fatal?
per mua eshte dicka normale ne ditet e sotme,nese une dua te kem nje femij por jo edhe nje burre do ta zgjedhja vetem personin e duhur qe te me pelqente te ishte babai i femijes tim dhe do i thoje lamtumir hahahaahaha
dardha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-05, 19:41   #9
suzi
 
Anėtarėsuar: 18-05-04
Vendndodhja: kosovė
Postime: 93
suzi e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek suzi
Gabim

Mjer femrat perpara i kan vorros si kan lind ndersa tash shfryjne epshet ne to dhe i lojne ,mjer ata mashkuj qe kan me qen lande djegese ne ate bote, se Zoti i sheh te gjitha keto dhe i shkruhen dikund keto mekate gjdokuj , andaj kjo jet eshte e shkurt dhe e shpejt si cunami ne azi , qe kishte shpejtsi 900 km sec , keshtu edhe neve nje dite do na ndodh diq etill kam frike , disa mashkujt qe kan lan shume femij jetim e mos te flasim per femrat sa zemren e femres e kan lendu po Zoti ka mu haklmerr per kte dhe shume shpejt do pendohen qka kan ba disa meshkuj , kan me kerku mi permiresu gabimin po ka me qen vone , me vjen shume keq per ate femren qe ka femijen ndersa ai ''mashkulli'' ka ik ai nuk eshte njeri dhe nuk ka ndjenja nese femiun e len se thuhet shenjat e kijametit jan kur prindit i humb rahmeti ose meshira ndaj femiut dhe mendoj qe kjo kohe veq ka ardh , prinderit kan humb meshiren dhe i len femijet i braktisin, ateher qka na pret neve perveq nje cunami nje katastrof nje termet , vrshim qe ndoshta kish me ju ra nder mend atyre qe veprojne ne menyre te pameshirshme ndaj gjinis me te bukur dhe me te ndijshme femres qe eshte nena enjerezimit , ishalla atyre femrave qe risin femij vetum ju ndihmon Zoti ndersa ata qe i braktisin i shkateroft Zoti dhe padyshim se ka mi shkateru... :roll:
__________________
Dituria, duke u bashkuar me urtesinė, fiton nje thellesi qe te merr mendtė...
Pyet atė qė di. Dy te ditur , jane me mire se nje.
suzi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-05, 19:45   #10
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga suzi
Mjer femrat perpara i kan vorros si kan lind ndersa tash shfryjne epshet ne to dhe i lojne ,mjer ata mashkuj qe kan me qen lande djegese ne ate bote, se Zoti i sheh te gjitha keto dhe i shkruhen dikund keto mekate gjdokuj , andaj kjo jet eshte e shkurt dhe e shpejt si cunami ne azi , qe kishte shpejtsi 900 km sec , keshtu edhe neve nje dite do na ndodh diq etill kam frike , disa mashkujt qe kan lan shume femij jetim e mos te flasim per femrat sa zemren e femres e kan lendu po Zoti ka mu haklmerr per kte dhe shume shpejt do pendohen qka kan ba disa meshkuj , kan me kerku mi permiresu gabimin po ka me qen vone , me vjen shume keq per ate femren qe ka femijen ndersa ai ''mashkulli'' ka ik ai nuk eshte njeri dhe nuk ka ndjenja nese femiun e len se thuhet shenjat e kijametit jan kur prindit i humb rahmeti ose meshira ndaj femiut dhe mendoj qe kjo kohe veq ka ardh , prinderit kan humb meshiren dhe i len femijet i braktisin, ateher qka na pret neve perveq nje cunami nje katastrof nje termet , vrshim qe ndoshta kish me ju ra nder mend atyre qe veprojne ne menyre te pameshirshme ndaj gjinis me te bukur dhe me te ndijshme femres qe eshte nena enjerezimit , ishalla atyre femrave qe risin femij vetum ju ndihmon Zoti ndersa ata qe i braktisin i shkateroft Zoti dhe padyshim se ka mi shkateru... :roll:
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-01-05, 20:38   #11
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Schtatčzčn por pa te dashur???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dardha
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiani
Hmm :roll: :roll: Mickoja unė do ta postoj, sapo tė mė premtoj koha rreth kėsaj tematike pėr njė rast i cili ishte sa tragjik por edhe fatal...

Deri atėherė mirėmbetshi!

Gentiani!

Perse tragjik dhe fatal?
per mua eshte dicka normale ne ditet e sotme,nese une dua te kem nje femij por jo edhe nje burre do ta zgjedhja vetem personin e duhur qe te me pelqente te ishte babai i femijes tim dhe do i thoje lamtumir hahahaahaha
Dardha ndoshta ti do tė veproje, por e kisha fjalėn pėr njė rast e qė nė mungesė kohe nuk munda ta sjellė rrėfimin i cili ishte tragjik dhe fatal nga ajo qė kam mundur ta pėrcjell sė paku unė.


Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:47.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.