Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 12-01-05, 19:30   #1
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim A ndjeni nostalgji per nje dashuri te vjeter edhe pse.....??

Pershendetje te gjithve.

A ndjeni nostalgji per nje dashuri te vjeter edhe pse keni nje dashuri tjeter prezent?

Ketu mund te shkruani ato cka ndjeni per nje dashuri te vjeter ,dhe sbesoj se do thoni qe e keni harruar fare,,se gjithsesi cdo kush qe kalon ne jeten tone le dicka prej vetes, por edhe merr dicka tonen.

Diskutime te kendshme.
Honesty


__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 12-01-05, 21:38   #2
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Te them te drejten dashuria ime e vjeter eshte me e gjalle se kurre me pare .po me shume nostalgji i kujtojme kohet e kaluara
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-01-05, 21:58   #3
Mr_100%
 
Anėtarėsuar: 19-11-04
Vendndodhja: karlsruhe-Gjermani
Postime: 832
Mr_100% e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Nese UN dikende kam DASHURE,dua qe edhe kujtimet ti mbaje,qe ka qene nje dashuri.
UN nuk e di pse nje dashuri te kaluar,do duhej ta beja te TE KEQE
Me kete do ta demtoja veten dhe dike tjeter,dhe nje periudhe te jetes sime. Kjo kishte me qen shume e pamenqur
PRA I KUJTOJE POR NUK NDIEJ ME PER TOOOOOOOOOOOOO :!:
__________________
Nje dite do vish, dhe do te me pyetesh,se qka do me shume?jeten tend apo mua,un do te pergjigjem-Jeten time,e Ti ndoshta do te ikesh pa e ditur qe ti qe tani me JETA IME
Mr_100% Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-01-05, 10:26   #4
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A ndjeni nostalgji per nje dashuri te vjeter edhe pse...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Honesty^uk.
Pershendetje te gjithve.

A ndjeni nostalgji per nje dashuri te vjeter edhe pse keni nje dashuri tjeter prezent?

Ketu mund te shkruani ato cka ndjeni per nje dashuri te vjeter ,dhe sbesoj se do thoni qe e keni harruar fare,,se gjithsesi cdo kush qe kalon ne jeten tone le dicka prej vetes, por edhe merr dicka tonen.

Diskutime te kendshme.
Honesty
Aty ku ka nostalgji,akoma jeton dashuria",kam lexuar nje thenje,por kjo ndryshon te njerezit ndoshta !
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-01-05, 12:56   #5
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A ndjeni nostalgji per nje dashuri te vjeter edhe pse...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Honesty^uk.
Pershendetje te gjithve.

A ndjeni nostalgji per nje dashuri te vjeter edhe pse keni nje dashuri tjeter prezent?

Ketu mund te shkruani ato cka ndjeni per nje dashuri te vjeter ,dhe sbesoj se do thoni qe e keni harruar fare,,se gjithsesi cdo kush qe kalon ne jeten tone le dicka prej vetes, por edhe merr dicka tonen.

Diskutime te kendshme.
Honesty
Honesty i nderuar,

Me duhet prap te kthehem tek Autobusi i Honestyt,sepse ai eshte JETE,derisa uleset jane vendet e caktuara ne ate jete.Me kujtohen " uleset "djathtas,me kujtohenmajtas,edhe trapazanime kujtohet kur kam qene udhetar dhe kondukter.Tash jam shofer dhe me kujtohet me mall koha kur qefi ka qene i embel dhe kur ēdo qef dhe provoj ka qene e paguar ( bileta ) . Vendin e shoferit e kam te sigurt,sepse, nuk muj ne te njejten kohe ne katin e pare dhe katin e dyte MU ZAVIT.


Me nderime,

TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-01-05, 18:32   #6
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

DEA, Mr_100 dhe Barbaroza ju pershendes per pjesemarjjen dhe dhenien e mendimeve tuaja ne lidhje me temen.

Kaloni sa me bukur

Honesty
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-01-05, 18:41   #7
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Re: A ndjeni nostalgji per nje dashuri te vjeter edhe pse...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga turisti

Honesty i nderuar,

Me duhet prap te kthehem tek Autobusi i Honestyt,sepse ai eshte JETE,derisa uleset jane vendet e caktuara ne ate jete.Me kujtohen " uleset "djathtas,me kujtohenmajtas,edhe trapazanime kujtohet kur kam qene udhetar dhe kondukter.Tash jam shofer dhe me kujtohet me mall koha kur qefi ka qene i embel dhe kur ēdo qef dhe provoj ka qene e paguar ( bileta ) . Vendin e shoferit e kam te sigurt,sepse, nuk muj ne te njejten kohe ne katin e pare dhe katin e dyte MU ZAVIT.


Me nderime,

TURISTI.

I nderuar dhe i respektuar " turisti" vete shkrimi juaj ne fjale tregon nostalgji per nje te kaluar. :arrow:

Kaloni sic eshte me se miri

Honesty
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-01-05, 11:51   #8
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sikur mos te kishte nostalgji,nuk do te kishte as dashuri :!: Eshte normal qe nji dashuri qofte e mire apo lajkatare mbetet e pa shlyer ne memorien tone.Nevojitet kohe per ta perpunuar dhe me ne fund zbehet ngadale....dikur vetem se i qeshem te kalueres Jeta vazhdon,keshtu duhet te mesojme qe e ardhmja te sjelle suksese dhe te mos perseriten gabimet e te kaluares... :lol:
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-01-05, 11:30   #9
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

Ju pershendes te gjitheve per mendimet tuaja, dhe per te paraqitur nostalgjine qe nje person ruan per nje dashuri te vjeter, do te botoj kete leter te shkruar vite me pare.
_________________________________________


......E ndjeja qe ate nate gjerat nuk po ecnin mire. Qe ne fillim e kuptova
qe ajo mbremje ish e fundit per ne te dy, per miqesine tone. Ne
mengjes ndjeva keqardhje per veten, ngaqe humba nje mike te mire...!
puthjet e tua ate nate, loti yt i vetmuar qe heshturazi zbriste drejt
e ne ate gushe ku aq here kishin fjetur perkedheljet.
Pse?
Te gjithe te donin. Mos valle ATA kishin frike se kjo e jona ishte dashuri e
poshter, mashtruese. Apo se nuk e shprebleje dot. Ishim ``miq``.
. Pse?
Te gjitha perpjekjet tona per dite me te bukura u shkaterruan. Perse
me kerkoje falje qe me doje, ne letren e fundit? Mos valle eshte krim
te vendosesh per VETE apo se e ATA thonin qe kjo dashuri e jona eshte e pamundur?
Ti qave. une qava. Qava aq shume sa syte mu enjten si ato
te nje lugati pijanec.
Aq shume qava sa nuk shihja dot, e para here ne jeten time qe qaja...
Mbase qava sepse ndoshta nuk doja ta shihja boten ashtu te mjere
bardh e Zi. Bardhe e Zi sepse ngjyrat i morre TI me vete per ti
mbytur ne erresiren e pertejme. Sa do doja te te urreja. Keshtu do
mund te te harroja e te harroja kete dhimbje qe me bren nga brenda.
Ne jemi akoma te vegjel, akoma adoleshente, dhe e gjithe bota na
duket ne kembet tona. Jemi pre e ekzaltimeve injorante. E ndoshta ne
te ardhmen do jemi ata qe ti nuk do kurre qe ne te jemi. Njerez te
kompromisit. Njerez qe synojne te shkojne diku, diku per hir te
familjeve, traditave. Ja keshtu do jemi ne.
Jo te semure, jo te cmendur, normale! Por nuk eshte normale dhimbja
qe ndjej kur te shoh cdo nate ne enderr, kur te prek pa mundur te te
prek. Nata eshte e gjate dhe per dreq ndodhem krejt vetem e une marr
fryme thelle e tani per tani vetem aroma jote mbetet ne shtratin
tim...
Mallkuar qofshin ATA qe s'lejojn Bashkim.PS:Kjo eshte nje leter qe paraqet nje ndodhi te vertete, vite me pare.

Honesty
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-01-05, 12:42   #10
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Honesty^uk.
Ju pershendes te gjitheve per mendimet tuaja, dhe per te paraqitur nostalgjine qe nje person ruan per nje dashuri te vjeter, do te botoj kete leter te shkruar vite me pare.
_________________________________________


......E ndjeja qe ate nate gjerat nuk po ecnin mire. Qe ne fillim e kuptova
qe ajo mbremje ish e fundit per ne te dy, per miqesine tone. Ne
mengjes ndjeva keqardhje per veten, ngaqe humba nje mike te mire...!
puthjet e tua ate nate, loti yt i vetmuar qe heshturazi zbriste drejt
e ne ate gushe ku aq here kishin fjetur perkedheljet.
Pse?
Te gjithe te donin. Mos valle ATA kishe frike se kjo e jona ishte dashuri e
poshter, mashtruese. Apo se nuk e shprebleje dot. Ishim ``miq``.
. Pse?
Te gjitha perpjekjet tona per dite me te bukura u shkaterruan. Perse
me kerkoje falje qe me doje, ne letren e fundit? Mos valle eshte krim
te vendosesh per VETE apo se e ATA thonin qe kjo dashuri e jona eshte e pamundur?
Ti qave. une qava. Qava aq shume sa syte mu enjten si ato
te nje lugati pijanec.
Aq shume qava sa nuk shihja dot, e para here ne jeten time qe qaja...
Mbase qava sepse ndoshta nuk doja ta shihja boten ashtu te mjere
bardh e Zi. Bardhe e Zi sepse ngjyrat i morre TI me vete per ti
mbytur ne erresiren e pertejme. Sa do doja te te urreja. Keshtu do
mund te te harroja e te harroja kete dhimbje qe me bren nga brenda.
Ne jemi akoma te vegjel, akoma adoleshente, dhe e gjithe bota na
duket ne kembet tona. Jemi pre e ekzaltimeve injorante. E ndoshta ne
te ardhmen do jemi ata qe ti nuk do kurre qe ne te jemi. Njerez te
kompromisit. Njerez qe synojne te shkojne diku, diku per hir te
familjeve, traditave. Ja keshtu do jemi ne.
Jo te semure, jo te cmendur, normale! Por nuk eshte normale dhimbja
qe ndjej kur te shoh cdo nate ne enderr, kur te prek pa mundur te te
prek. Nata eshte e gjate dhe per dreq ndodhem krejt vetem e une marr
fryme thelle e tani per tani vetem aroma jote mbetet ne shtratin
tim...
Mallkuar qofshin ATA qe s'lejojn Bashkim.PS:Kjo eshte nje leter qe paraqet nje ndodhi te vertete, vite me pare.

Honesty

:cry: :cry: :cry: :cry:
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-05, 16:33   #11
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Eshte e vertete se dikush jeton me nostalgjine e nje dashurie te perenduar,por jo te gjithe.Tek dikush,nese i ka perenduar nje dashuri e re,gjithmone kthehet tek dashuria e pare ashtu siq do te tregoj disa raste qe i kam verejtur vete.

Kur dikush s'ka mundur te te kete dashuri jetesore dhe "i ngelur merak"siq themi ne nje fjale,vete ne fytyren e tij mund ta veresh nje mall per diqka qe ka humbur.Kur e takon ne rruge dhe ndodhesh perballe me te,ne syte dhe fytyren e tij ndjen merzine dhe deshperimin.Kur kalon andej nga rruga apo lokali i tij,e ndjen se del dhe te shikon derisa te te humbas hija jote.Kjo eshte nostalgjia e shprehur qarte per ty.


Nje shoku im,e donte nje vajze shume.Edhe pse ishte mjaft i pashem,cuditerisht nuk kishte fat me femra.Sa here deshtonte ne nje dashuri te re,i kthehej kujtimi ne dashurine e vjeter dhe merzitej shume.
Njehere i pata thene"Kur ta kesh ate te verteten nje dite,do te te duket hyjnorja.Me pat thene se edhe ai beson se eshte tip i tille dhe vertete ndodhi ajo.Sot ka gjete "hyjnoren"e tij dhe eshte i lumtur.

Nje tjeter shok,qe ndodhet larg ne kurbet,me pat thene se ne dhome mban nje poster te nje aktoreje filimi qe i ngjan mjaft asaj qe ai kish dashur,dhe ketu ndjeva se nje tipi sikur ai,nostalgjia kish mundesi te mos i heqej kurre.

Por,une befasohem ndonjehere pse ne e idealizojme aq shume dike qe e duam.Themi se sikur ai/ajo s'do kete tjeter edhe pse ndoshta po te kishim qene bashke,krejt ndryshe do te ishte!!!

Personalisht,nuk jam tip qe jetoj me te kaluaren.E kam thene shume here se,kur e dua nje person,e dua me tere afshin,dhe ate dite qe pushoj qe ta dua,bashke me te vdes edhe kujtimi dhe gjithcka qe lidhet me te!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-05, 20:36   #12
CICERRIMA
 
Anėtarėsuar: 01-11-04
Vendndodhja: ULQIN
Postime: 44
CICERRIMA e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Eshte e vertete se dikush jeton me nostalgjine e nje dashurie te perenduar,por jo te gjithe.Tek dikush,nese i ka perenduar nje dashuri e re,gjithmone kthehet tek dashuria e pare ashtu siq do te tregoj disa raste qe i kam verejtur vete.

Kur dikush s'ka mundur te te kete dashuri jetesore dhe "i ngelur merak"siq themi ne nje fjale,vete ne fytyren e tij mund ta veresh nje mall per diqka qe ka humbur.Kur e takon ne rruge dhe ndodhesh perballe me te,ne syte dhe fytyren e tij ndjen merzine dhe deshperimin.Kur kalon andej nga rruga apo lokali i tij,e ndjen se del dhe te shikon derisa te te humbas hija jote.Kjo eshte nostalgjia e shprehur qarte per ty.


Nje shoku im,e donte nje vajze shume.Edhe pse ishte mjaft i pashem,cuditerisht nuk kishte fat me femra.Sa here deshtonte ne nje dashuri te re,i kthehej kujtimi ne dashurine e vjeter dhe merzitej shume.
Njehere i pata thene"Kur ta kesh ate te verteten nje dite,do te te duket hyjnorja.Me pat thene se edhe ai beson se eshte tip i tille dhe vertete ndodhi ajo.Sot ka gjete "hyjnoren"e tij dhe eshte i lumtur.

Nje tjeter shok,qe ndodhet larg ne kurbet,me pat thene se ne dhome mban nje poster te nje aktoreje filimi qe i ngjan mjaft asaj qe ai kish dashur,dhe ketu ndjeva se nje tipi sikur ai,nostalgjia kish mundesi te mos i heqej kurre.

Por,une befasohem ndonjehere pse ne e idealizojme aq shume dike qe e duam.Themi se sikur ai/ajo s'do kete tjeter edhe pse ndoshta po te kishim qene bashke,krejt ndryshe do te ishte!!!

Personalisht,nuk jam tip qe jetoj me te kaluaren.E kam thene shume here se,kur e dua nje person,e dua me tere afshin,dhe ate dite qe pushoj qe ta dua,bashke me te vdes edhe kujtimi dhe gjithcka qe lidhet me te!
E NDERUARA BARBAROZA...KOMENTI YT ME TERHOQI VEMENDJEN DHE ME SHTYRI QE TE REAGOJ ME DISA RRESHTA,SHKURTIMISHT DICKA TE THEM NE KETE TEME,
E VERTET ESHTE QE NE E IDEALIZOJME DASHURIN E HUMBUR,POR MOS HARRO QE MUND TE IDEALIZOHET VETEM NJE PERSON E JO DISA.MENDOJ QE PERPOS DHIMBJES PER ATE PERSON ,VUAJME ME SE SHUMETI SEPSE NE SHPIRT JEMI LENDUAR ME SHUME SE SA E KEMI PARAMENDUAR NE MOMENTIN E NDARJES DHE SE ZAKONISHT VLEREN E VERTET TE NJE DASHURIE E KEMI TE QARTE PASI E HUMBASIM ATE.ESHTE EDHE NJE ELEMENT PSIKOLOGJIK KETU.ESHTE AI MEKANIZMI MBROJTES QE AKTIVIZOHET KREJT PAPRITMAS SAPO NDJEN PAK NOSTALGJI NE SHPIRT PER NJE DASHURI TE KALUAR.AI ZGJON SHUME PYETJE TE FSHEHURA NE SHPIRT.
1.PERSE ME LA
2.PERSE E LASH
3.KUSH ESHTE FAJTOR
4.SI DO ISHTE SIKUR TE KISHIM PERFUNDUAR BASHKE
5.PERSE AKOMA ME PELQEN DHE PERSE NDJEJ MALL APO NOSTALGJI PER TE
PERGJIGJA SIPAS MENDIMIT TIM QENDRON TE ARSYEJA QE NUK PATEM FAT QE TE DASHUROJME DALNGADAL...GRADUALISHT..HAP NGA HAP,PAS ASAJ DASHURIE TE MADHE.
CICERRIMA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-05, 20:47   #13
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CICERRIMA

E NDERUARA BARBAROZA...KOMENTI YT ME TERHOQI VEMENDJEN DHE ME SHTYRI QE TE REAGOJ ME DISA RRESHTA,SHKURTIMISHT DICKA TE THEM NE KETE TEME,
E VERTET ESHTE QE NE E IDEALIZOJME DASHURIN E HUMBUR,POR MOS HARRO QE MUND TE IDEALIZOHET VETEM NJE PERSON E JO DISA.MENDOJ QE PERPOS DHIMBJES PER ATE PERSON ,VUAJME ME SE SHUMETI SEPSE NE SHPIRT JEMI LENDUAR ME SHUME SE SA E KEMI PARAMENDUAR NE MOMENTIN E NDARJES DHE SE ZAKONISHT VLEREN E VERTET TE NJE DASHURIE E KEMI TE QARTE PASI E HUMBASIM ATE.ESHTE EDHE NJE ELEMENT PSIKOLOGJIK KETU.ESHTE AI MEKANIZMI MBROJTES QE AKTIVIZOHET KREJT PAPRITMAS SAPO NDJEN PAK NOSTALGJI NE SHPIRT PER NJE DASHURI TE KALUAR.AI ZGJON SHUME PYETJE TE FSHEHURA NE SHPIRT.
1.PERSE ME LA
2.PERSE E LASH
3.KUSH ESHTE FAJTOR
4.SI DO ISHTE SIKUR TE KISHIM PERFUNDUAR BASHKE
5.PERSE AKOMA ME PELQEN DHE PERSE NDJEJ MALL APO NOSTALGJI PER TE
PERGJIGJA SIPAS MENDIMIT TIM QENDRON TE ARSYEJA QE NUK PATEM FAT QE TE DASHUROJME DALNGADAL...GRADUALISHT..HAP NGA HAP,PAS ASAJ DASHURIE TE MADHE.
Per paraqitjen e realitetit ne kete teme, pranoni pershendetjet e mia te sinqerta.

Me respekt
Honesty
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-05, 21:06   #14
Mafiozi
 
Anėtarėsuar: 27-10-04
Vendndodhja: Geneve
Postime: 4,586
Mafiozi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Ndjejm nostalgji kur mendojm qe ka qen me mir se tani, nese jem te
kenaqur ne momentet prezente, nostalgjia esht vetem nje kujtim.
Kur thojm nostalgji dmth qe ka qen me mir se tani (siq thojm ndonjeher,
aaah ne at koh ka qen mir...). Nese tani jem mir, nostalgjija esht vetem nje kujtim.

Duhet te jem te kenaqur me qka kem, gjerat e kaluara edhe nese kan qen
me te mira, jan te kaluara, dhe asgje nuk esht keq, koha e ben qe nuk
mundemi mi perjetu gjerat njejt. Esht perher mir ne menyr te ndryshme.
Jeta e ka keshtu dhe duhet ta pranojm per te qen mir ne te ardhmen.

Te gjitha jan gjera njerzore qe duhen te kontrollohen simbas mundesive.Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-01-05, 16:46   #15
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

CICERRIMA,edhe une e kisha fjalen ne njefare menyre per nje person dhe prape mbroj qendrimin tim se ne e idealizojme qofte edhe nje person te vetem edhe pse ndoshta krejt nuk do ishte ashtu po te ishim bashke.
Dhe,eshte e drejta e secilit te jap mendimin e tij si dhe sa e njeh dhe e perjeton nje dashuri,atehere edhe nostalgjine per ate person.Edhe une pra shpreha mendimin tim edhe pse nuk desha te beja replike me juve sepse me se paku i pelqej replikat.

Ty dhe te gjithe atyre qe akoma e kujtojne nje ish-dashuri me dhimbje e nostalgji,ju uroj shume fat dhe aspak vuajte ne jete!


__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:22.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.