Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-05-05, 17:34   #1
Bronx
 
Anėtarėsuar: 07-10-04
Vendndodhja: Germany/München
Postime: 104
Bronx e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Bronx Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Bronx
Gabim Cili qytet ne Gjermani ka me shume shqiptare?

Kush mundet me dite. :?: :?: :?:

une nuk e di

vetem me interesson.

me respekt!


__________________
Statt zu klagen, daß wir nicht alles haben, was wir wollen, sollten wir lieber dafür dankbar sein, daß wir nicht alles bekommen, was wir verdienen.
Bronx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-05-05, 18:04   #2
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Mynihu/München (Bavari/Bayern)


A ia qellova?
***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-05-05, 18:49   #3
Bronx
 
Anėtarėsuar: 07-10-04
Vendndodhja: Germany/München
Postime: 104
Bronx e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Bronx Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Bronx
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 4peace
Mynihu/München (Bavari/Bayern)


A ia qellova?
***
tung 4peace,

nuk edi as un se kush ka me shume shqiptar. por mua ma mer mendja düsseldorfi apo stuttgarti.


te pershendes
__________________
Statt zu klagen, daß wir nicht alles haben, was wir wollen, sollten wir lieber dafür dankbar sein, daß wir nicht alles bekommen, was wir verdienen.
Bronx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-05-05, 19:29   #4
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bronx

tung 4peace,

nuk edi as un se kush ka me shume shqiptar. por mua ma mer mendja düsseldorfi apo stuttgarti.


te pershendes

Pershendetje Bronxi

Eshte e vertete se Müncheni ka me shume shqiptare se cilido qytet ne Gjermani. Jam i bindur qe ka se paku dy here me shume se Stuttgarti e Düsseldorfi se bashku. Sic kam degjuar para ca vitesh Müncheni eshte qyteti me me shume shqiptare (s'po e di tash me siguri) ne bote apo Europe (?).

Megjithate duhet t'i kemi parasysh disa te dhena qe flasin ne favor te pohimit tim. Pozita gjeografike (eshte me afer vendlindjes) dhe numri i banoreve te pergjithshem te ketij qyteti (qyteti i trete per nga numri i banoreve ne Gjermani, pas Berlinit dhe Hamburgut). Pastaj per kete flet edhe nje e dhene tjeter. Ajo eshte se ne München kane ardhur (jane shperngulur) shume shqiptare nga qytete tjera te Gjermanise, kryesisht nga qytetet e veriut. Une kam jetuar per nje kohe atje, prandaj dhe po te them. Shpresoj se do te lajmerohet ndonje "vendas" i Münchenit, i cili do te mund ta vertetonte kete pohim.


Cdo te mire!
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-05-05, 20:47   #5
Bronx
 
Anėtarėsuar: 07-10-04
Vendndodhja: Germany/München
Postime: 104
Bronx e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Bronx Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Bronx
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 4peace
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bronx

tung 4peace,

nuk edi as un se kush ka me shume shqiptar. por mua ma mer mendja düsseldorfi apo stuttgarti.


te pershendes

Pershendetje Bronxi

Eshte e vertete se Müncheni ka me shume shqiptare se cilido qytet ne Gjermani. Jam i bindur qe ka se paku dy here me shume se Stuttgarti e Düsseldorfi se bashku. Sic kam degjuar para ca vitesh Müncheni eshte qyteti me me shume shqiptare (s'po e di tash me siguri) ne bote apo Europe (?).

Megjithate duhet t'i kemi parasysh disa te dhena qe flasin ne favor te pohimit tim. Pozita gjeografike (eshte me afer vendlindjes) dhe numri i banoreve te pergjithshem te ketij qyteti (qyteti i trete per nga numri i banoreve ne Gjermani, pas Berlinit dhe Hamburgut). Pastaj per kete flet edhe nje e dhene tjeter. Ajo eshte se ne München kane ardhur (jane shperngulur) shume shqiptare nga qytete tjera te Gjermanise, kryesisht nga qytetet e veriut. Une kam jetuar per nje kohe atje, prandaj dhe po te them. Shpresoj se do te lajmerohet ndonje "vendas" i Münchenit, i cili do te mund ta vertetonte kete pohim.


Cdo te mire!
tung 4 peace,

ndoshta esht ashtu. une jam vet nga münchen. por shpresoj se te postojn ketu shum qe jetojn ne gjermani e ta shikojm se kush ka me shume.

ne qoft se München ka ma shume shqiptar atehere do te ja lem emrin "dardania" kryqyteti i bayernit :D :D :D :D apo düsseldorfit, berlinit apo tjeterkujt?

ju pershendes
__________________
Statt zu klagen, daß wir nicht alles haben, was wir wollen, sollten wir lieber dafür dankbar sein, daß wir nicht alles bekommen, was wir verdienen.
Bronx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-05, 16:25   #6
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Aj, edhe ti Bronx-i
Si po jeton n'München e nuk po i numeron sa shqiptare ka aty?


Dil n'Marienplatz, filloja prej Stachus-it e teposhte...(e sheh sa shume dalin)! :roll:***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-05, 18:27   #7
Bronx
 
Anėtarėsuar: 07-10-04
Vendndodhja: Germany/München
Postime: 104
Bronx e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Bronx Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Bronx
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 4peace
Aj, edhe ti Bronx-i
Si po jeton n'München e nuk po i numeron sa shqiptare ka aty?


Dil n'Marienplatz, filloja prej Stachus-it e teposhte...(e sheh sa shume dalin)! :roll:***
ich grüße dich 4 peace


jo bre se ashtu nuk muj me dite. se ti po i njeh shqiptaret si te shohin qe je shqiptar ja fillojn me fol gjermanisht. kam hetu shume raste.

dabei bin ich doch stolz, das ich ein Kosovare bin.
__________________
Statt zu klagen, daß wir nicht alles haben, was wir wollen, sollten wir lieber dafür dankbar sein, daß wir nicht alles bekommen, was wir verdienen.
Bronx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-05-05, 19:01   #8
Daja POLIC
c"ka
 
Avatari i Daja POLIC
 
Anėtarėsuar: 04-05-05
Vendndodhja: sdi
Postime: 699
Daja POLIC e ka pezulluar reputacionin
Gabim

nuk e di sakt por mendoj se STUTTGART ka me se shumti SHQIPETAR :?
Daja POLIC Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-05, 18:26   #9
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Daja POLIC
nuk e di sakt por mendoj se STUTTGART ka me se shumti SHQIPETAR :?
Pershendetje
Po te duam kete mund ta vertetojme. Ka metoda te numerimit te njerezve, megjithese mund te zgjase nje kohe (deri dy dite).
...
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-05, 21:16   #10
Mr_100%
 
Anėtarėsuar: 19-11-04
Vendndodhja: karlsruhe-Gjermani
Postime: 832
Mr_100% e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Se cili qytet ka me se shumti shqipetare,nuk e diiiiiiiiiiiiiiii

por cili qytet ju takon shqiptarve(mafis shqiptare)e di, HAMBURGU,jo qe jam un vet,por e pata lexuar diku :lol:
__________________
Nje dite do vish, dhe do te me pyetesh,se qka do me shume?jeten tend apo mua,un do te pergjigjem-Jeten time,e Ti ndoshta do te ikesh pa e ditur qe ti qe tani me JETA IME
Mr_100% Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-05-05, 05:35   #11
Daja POLIC
c"ka
 
Avatari i Daja POLIC
 
Anėtarėsuar: 04-05-05
Vendndodhja: sdi
Postime: 699
Daja POLIC e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 4peace
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Daja POLIC
nuk e di sakt por mendoj se STUTTGART ka me se shumti SHQIPETAR :?
Pershendetje
Po te duam kete mund ta vertetojme. Ka metoda te numerimit te njerezve, megjithese mund te zgjase nje kohe (deri dy dite).
...
shum e drrejt kjo por organizime mungon si gjithmon shum keq :(
__________________
Mfalni nese ju pengova najsen ,,
Daja POLIC Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-05-05, 18:41   #12
festim_ku
 
Anėtarėsuar: 07-05-05
Postime: 4
festim_ku e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek festim_ku
Gabim

ju pershendes gjithve un mendoj se qyteti qe ka me shum shqiptare eshte MUNCHEN
__________________
me festen feste ne cdo kohe
festim_ku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-05-05, 19:00   #13
Agroni22
 
Anėtarėsuar: 03-08-04
Vendndodhja: ku kom lindur
Postime: 3,929
Agroni22 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

kom ndegjuar se ne SHTUTGARTE mos me dite shqipen jete gadare njeri
__________________
dashuria nuk blihet por fitohet
dashuria nuk shitet por dhurohet
Agroni22 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-05-05, 21:07   #14
Bronx
 
Anėtarėsuar: 07-10-04
Vendndodhja: Germany/München
Postime: 104
Bronx e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Bronx Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Bronx
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Agroni22
kom ndegjuar se ne SHTUTGARTE mos me dite shqipen jete gadare njeri
ndoshta esht ashtu
__________________
Statt zu klagen, daß wir nicht alles haben, was wir wollen, sollten wir lieber dafür dankbar sein, daß wir nicht alles bekommen, was wir verdienen.
Bronx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-05-05, 14:49   #15
experti_lu
 
Avatari i experti_lu
 
Anėtarėsuar: 17-01-05
Vendndodhja: lindur ne SHQIPERI,deshiroj te vdes ne SHQIPERI.
Postime: 628
experti_lu e ka pezulluar reputacionin
Gabim

mendoj se HAMBURGI,ka mas shumti shqiptar ne gjermani?


__________________
armiku me i madh i njeriut eshte njeriu.
experti_lu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:29.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.