Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 03-09-05, 09:53   #1
Krokodilli
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Australia-Prishtine
Postime: 3,019
Krokodilli e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Krokodilli
Gabim pemet me te preferuara

AVOCADO - gjendet ne Australi, Hawaii
sa ju pelqen Avokado,, dhe nese din dikush a importohet edhe ne Kosove?PAPAYA- gjendet ne Hawaii , Australia, Afrika Lindore...
sa ju pelqen,, a importohet ne KosoveMANGO- nje pem shum e rrall,, rritet ne Australi me se shumti,gjendet edhe ne Afrik dhe Hawaii
perdoret shum ne embelsira te njohura ne bot...

????


__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-09-05, 14:24   #2
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Personalishte preferoj pjeshken, dredhezat, qershite, mango, shalqi...
I ha te gjitha frutat, skam lane pa i kerkue te gjitha qe jane ne tregun canadez!

ps: AVOCADO, me krip t'knaq krejte...
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-09-05, 20:01   #3
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim

__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-09-05, 01:11   #4
teDUAty
 
Avatari i teDUAty
 
Anėtarėsuar: 26-06-05
Vendndodhja: n'Pushime
Postime: 2,816
teDUAty i respektuarteDUAty i respektuarteDUAty i respektuarteDUAty i respektuarteDUAty i respektuarteDUAty i respektuar
Gabim

me dardha turke ska
teDUAty Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-09-05, 21:53   #5
anna
 
Anėtarėsuar: 17-01-04
Vendndodhja: ........
Postime: 2,539
anna e ka pezulluar reputacionin
Gabim

mandarinat :D
anna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-05, 02:12   #6
Kupid
 
Anėtarėsuar: 24-04-05
Postime: 531
Kupid i vlerėsuar jo keq
Gabim

tung Krokodilli,

ata papaya jan shum mir edhe bejn si bonbon i natyres kur eshte e that.
eshte shum e mir per shendeti pse ka "enzyme" papain, kjo papain ndihmon per procesin e tretje (digestion) e proteinat. mund edhe me gjet ne ananas kjo papain. eshte shum me mir per bodibilderat. po e di nuk han kosovart shum pse pak teper embel eshte.

per mangos edhe avacados, cdo kosovart kush kan provu kta pemje ken qef me hengre po eshte problem i cmimit per me eksportu te kosova.

edhe flm shum, me ka marre uria me kta fotot. une vet preferoj bastani.
Kupid Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-10-05, 13:13   #7
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

:P "Pemet ekzotike" :P .
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-05, 00:14   #8
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

urrej avokado , dredhzat dhe qershiat i ha shume . :)
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-10-05, 09:29   #9
Dimri
 
Avatari i Dimri
 
Anėtarėsuar: 09-10-05
Vendndodhja: zvicerr
Postime: 1,567
Dimri i njohur pėr tė gjithėDimri i njohur pėr tė gjithėDimri i njohur pėr tė gjithėDimri i njohur pėr tė gjithėDimri i njohur pėr tė gjithėDimri i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Kiwi...... po shqyp sdi qysh u thojn
__________________
Sa me shum njof njerez aq me shum i dua kafshet.
Dimri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-10-05, 00:41   #10
regi_05
 
Anėtarėsuar: 18-10-05
Vendndodhja: nė ...
Postime: 98
regi_05 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Avocado dhe mango "fanno schifo" :D , me te vertet "jane shume te neverithem", kush din mire letersine shqipe le te me korigjoje se si di a mund te thuash per pemet te "neveritshem" :roll: :? :( . Perndryshe mollat me pelqejne shume :) vecanerisht ato te tharta, te gjelberta :) ...
__________________
\"Lexo (mėso,studio), me emrin e Zotit tėnd...\"(Suretu El Alak: 1)
regi_05 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-10-05, 15:58   #11
loni19
 
Anėtarėsuar: 04-11-04
Vendndodhja: Nė zemren e njerėzve...
Postime: 1,582
loni19 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

I dua ne pergjithesi pemet vetem me shume dardhat e buta(jo te forta), pastaj pjeshkat.

ej ai hani ju mush-mullat?


loni19.
__________________
\"Vitet kalojnė...ne si shqiptarė shpresojmė dhe vetėm shpresojmė...Zemrat rrahin mė fuqishėm, dėshira ėshtė e flaktė, nje fjalė e pėrmendim edhe ne gjumė:PAVARĖSIA..
PRESIM PAVARĖSINĖ TĖ SHĖROJĖ ZEMRAT TONA\"----
LONI19....
loni19 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-10-05, 16:20   #12
Kupid
 
Anėtarėsuar: 24-04-05
Postime: 531
Kupid i vlerėsuar jo keq
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dimri
Kiwi...... po shqyp sdi qysh u thojn
kivi :)


Kupid Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:52.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.