Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-09-05, 22:55   #1
xixi
 
Anėtarėsuar: 15-08-05
Vendndodhja: londer
Postime: 3
xixi e ka pezulluar reputacionin
Gabim paraja kurve

vllezer e motra po ju shkruaj nga londra jam 3 vite ketu jam lodhur e merzitur sa smund tjua pershkruaj nje mund tjua them me e embel nje luge dhe nga toka e vendlindjes se nji qind luge mjalt gurbeti ,,,,,,, qme duhen parat kur zemra eshte e vyshkur


__________________
pas qdo furtune shendrite dielli
xixi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 06-09-05, 10:03   #2
kaola
 
Anėtarėsuar: 24-08-05
Postime: 59
kaola e ka pezulluar reputacionin
Gabim

mos e merr vehten me te keq o xixi po baja qefin vehtes :lol: :lol:
__________________
me i marrshin te ligat kush ma ka inat ;)
kaola Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-09-05, 16:53   #3
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje!

Paraja nuk eshtė e keqe pėr ata tė cilet e fitojnė me djersė dhe e marrin me hak , njeriun e ndryshon paraja , por edhe njeriu e ndryshon paranė.
Mė e mira do tė ishte qe njeriu ta hargjon paranė e jo paraja njeriun , por njė thenjė popullore thotė;
-Syt nuk pastrohen as me dorė tė shtrenguar e as me atė tė lirė fare.
Kur njeriut i behet cdo gjė paravetit vetem pare ,atehere ai ėshtė ne hasmeri me vetveten , mos tė flasim pėr me tė tjeret.
Nderime.
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-09-05, 02:35   #4
Flaka_1
 
Anėtarėsuar: 08-07-05
Vendndodhja: aty ku shperthen flaka
Postime: 1,212
Flaka_1 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

I nderuari xixi se pari e pershendes te uroj per temen,se dyti uroj qe se shpejti te kalosh nga kjo rutine nostalgjie.
Parate na duhen ta rregullojme sa do pak perditshmerin,jeten.
Nuk eshte e lehte te jetosh ne skaj tjeter te botes,larg nga vendlindja,large nga rrethi i ngushte familjare,large nga shoqeria,larg nga natyra qe na fali bukurin, por ja qe jeta eshte e tille,jeta eshte si valet e detit sot ketu , neser tje,jeta eshte si shkallet sot dy shkalle me poshte neser tri me nalte,dhe e kunderta e saj.
Jeta eshte mbreti i qastit mund te jete qast gezimi dhe qast i hidhur,duhet te pajtohemi qe me te dyat, se nese ia bejme me hile do te del ndryshe.
Nuk je ti i vetmi qe kalon ne keta tela perques te nostalgjise.
Nuk je ti i pari e as i fundit.
Jeta eshte por si nje fest ta jetojme ashtu siq i ka hije.
Sot jemi ndoshta neser jo.
Paraja eshte vetem nje leter e thejeshte here-here bile edhe e grisur.
Na lehteson pakez nga skamja.por ngajhere paraja nuk luan rol te rendsishem,jane disa gjera me me vlere,se pari duhet te jem te lumtur qe kemi shendetin dhe mendjen e shendosh,pastaj vjen paraja.
Per fund edhe nje here te uroj shendet,
gjithe te mirat ne jete te prifte e mbara ku do qe te jesh. :arrow:
Me dashuri flaka
__________________
Sikur te isha une nje cope qielli, te lundroja ne zemren tende.
Me mire do te ishte te isha une nje mal, dielli me rreze te me griste kemishen e bardhe.
Flaka_1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-10-05, 13:28   #5
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Paraja eshte e mire ta kesh, jo vetem per veti ,sepse ajo te verbon , por edhe per ata qe i don dhe qe kan nevoje per te , edhe nese njeriu nuk mundet sa duhet , te pakten ndan diqka me ata.
Kush mendon vetem ne pare , e humbe edhe njerzine e vete dhe rrethin e vete shoqerore por edhe familjare.
doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-10-05, 17:19   #6
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doGzona
Paraja eshte e mire ta kesh, jo vetem per veti ,sepse ajo te verbon , por edhe per ata qe i don dhe qe kan nevoje per te , edhe nese njeriu nuk mundet sa duhet , te pakten ndan diqka me ata.
Kush mendon vetem ne pare , e humbe edhe njerzine e vete dhe rrethin e vete shoqerore por edhe familjare.
Njė konstatimė shumė realė,pajtohem plotėsishtė me Ju.

Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-05, 23:22   #7
Dimri
 
Avatari i Dimri
 
Anėtarėsuar: 09-10-05
Vendndodhja: zvicerr
Postime: 1,567
Dimri i njohur pėr tė gjithėDimri i njohur pėr tė gjithėDimri i njohur pėr tė gjithėDimri i njohur pėr tė gjithėDimri i njohur pėr tė gjithėDimri i njohur pėr tė gjithė
Gabim Re: paraja kurve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga xixi
vllezer e motra po ju shkruaj nga londra jam 3 vite ketu jam lodhur e merzitur sa smund tjua pershkruaj nje mund tjua them me e embel nje luge dhe nga toka e vendlindjes se nji qind luge mjalt gurbeti ,,,,,,, qme duhen parat kur zemra eshte e vyshkur
Pershendetje XIXI te besoj se edhe une jam qe 20 vite ne perendim po mos te ishin kushtet dhe papunsia ne kosov qdo njeri ish kthye ne vendlindje eti je i lir mundesh kur te dush mu kthye ne vendlindje pome duket do te lypsh perseri te kthehesh ne londer.


__________________
Sa me shum njof njerez aq me shum i dua kafshet.
Dimri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:35.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.