Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia
Emri
Fjalėkalimi
Shkenca & Teknologjia Zhvillimi i shkencės, tė rejat dhe tė arriturat e fundit nga shkenca dhe teknologjia.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-11-05, 16:46   #1
vendasi
 
Avatari i vendasi
 
Anėtarėsuar: 11-09-05
Vendndodhja: Canada
Postime: 3,533
vendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Si behet instalimi i ajre-ndrrusit(air-exchanger)?

Te dashur antare te forumit,
Kam vendosur ta instaloje nje ndrruse- ajri ne shtepine time te cilin e kam blere para disa ditve.Ajre ndrrusi ne fjale quhet Hepa 3000 te cilin e ka prodhuar komp.Venmar.Pasi posedoje nxemje qendrore me eshte thene se nuk kam nevoje qe te instaloje sistem te veqante por mundem qe ta shfrytezoj te njetin rrjete te nxemjes per ta bere filtrimin e mbrendshem te shtepise.
Ju kisha pyeteur juve forumues te dashur se a ka dikush nga ju qe ka pervoje ne ket drejtim.

Pres me pa durim pergji.e juve.
Flm,
Vendasi


vendasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-12-05, 21:49   #2
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Nese shtepia jote ka nje sistem te mire te ngrohjes qendrore atehere Hema 3000 nuk eshte e nevojshme.
Nese sistemi i ngrohjes nuk ploteson komfortin atehere mund te perdoresh Hema 3000.
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-01-06, 02:10   #3
vendasi
 
Avatari i vendasi
 
Anėtarėsuar: 11-09-05
Vendndodhja: Canada
Postime: 3,533
vendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Nese shtepia jote ka nje sistem te mire te ngrohjes qendrore atehere Hema 3000 nuk eshte e nevojshme.
Nese sistemi i ngrohjes nuk ploteson komfortin atehere mund te perdoresh Hema 3000.
Flm per sqarim Kalt,
Me duket se me keqkuptuare.........
Un e pata fjalen per Hepa 3000 ajrendrruesin e jo Hema 3000.
pasi qe tani ja dola qe ta instaloje kete vete pa ndihmen e askujte fale informacionve qe i gjeta ne internet....Kalte un kame nxemje qendrore me gaz por kja ska te beje zagje me ajrendrrimin....Ajrendrrusesi(Airexchanger)ka per detyre ta beje ndrrimin dhe filtrimin e ajrit ne shtepi....Hepa 3000 posedon ajrefiltruesin nepermes te cilit ajri i pasterte nga jashte deperton neper filterin te cilin e posedon.Filteri ne fjale nuk lejon azgje me te madhe se 3 mikrona qe te deperton ne mbrendesi te shtepise.Ajrendrruesi ne fjale bene edhe nxemjen e ajrit.Ai poashtu thithe dhe e dhe e qete jashte ajrin,pluhurin,qimet,dhe gjesendet e tjera te cilat fluturojne ne shtepi te cilat ne nuk mund ti shohim me anen e syrit,sidomos gjate kohes se dimrit kur ben ftohte dhe ne nuk mundemi ti hapim dritaret qe te behet ajrimi i shtepise.Ky ajrendrruese ka perdetyre qe ta minimizon edhe lageshtine apo kondenzimin mbrenda shtepise i cili krijohet sidomos ne dritare.Me beso para se me instalu kete mjete pasi jetoje ne Kanada dhe dimrite behet shume ftohte ne dritare mbrenda shtepise u krijojke aq shume akull qe gjysma e dritarve ishin jo te tejdukshme ,kur se tani jane ne dukje normale jo te mjegulluara dhe jo te ngrira.......
Kaq kisha...
Te Pershendes......
__________________
Lumturine e sjelle vendosmeria...
vendasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-05-06, 02:08   #4
xeli
 
Anėtarėsuar: 31-03-06
Postime: 6
xeli i vlerėsuar jo keq
Gabim flm,per kto sqarime

lexova sqarimin per ajr ndrrusin qe e ke instalu ne shtepin tende.
ishte ni informacion me interes flm/
xeli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-09-09, 23:23   #5
bekim
 
Anėtarėsuar: 08-08-04
Vendndodhja: kosov
Postime: 4
bekim e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Si behet instalimi i ajre-ndrrusit(air-exchanger)?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vendasi
Te dashur antare te forumit,
Kam vendosur ta instaloje nje ndrruse- ajri ne shtepine time te cilin e kam blere para disa ditve.Ajre ndrrusi ne fjale quhet Hepa 3000 te cilin e ka prodhuar komp.Venmar.Pasi posedoje nxemje qendrore me eshte thene se nuk kam nevoje qe te instaloje sistem te veqante por mundem qe ta shfrytezoj te njetin rrjete te nxemjes per ta bere filtrimin e mbrendshem te shtepise.
Ju kisha pyeteur juve forumues te dashur se a ka dikush nga ju qe ka pervoje ne ket drejtim.

Pres me pa durim pergji.e juve.
Flm,
Vendasi
te dashur shok meduhet pa njohuri per nxemjen qendrore
bekim Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-09-09, 23:27   #6
bekim
 
Anėtarėsuar: 08-08-04
Vendndodhja: kosov
Postime: 4
bekim e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Si behet instalimi i ajre-ndrrusit(air-exchanger)?

un kerkoj istalim per nxemje qendrore jo per vitillim
bekim Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-09-09, 23:30   #7
bekim
 
Anėtarėsuar: 08-08-04
Vendndodhja: kosov
Postime: 4
bekim e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Si behet instalimi i ajre-ndrrusit(air-exchanger)?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga bekim
un kerkoj istalim per nxemje qendrore jo per vitillim
dhe si shkon sistemi


bekim Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:16.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.