Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Humori
Emri
Fjalėkalimi
Humori Lexoni e postoni barsaleta shqiptare dhe mos harroni tė qeshni!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 23-12-05, 09:19   #1
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim VARGJE HUMORISTIKE PER MILETIN TONE.

Eshte tubu mileti
kan nise muhabetin
e shajne njeri tjetrin
kurrkush s'e kqyre vetin.

Politike e Fe
paqaver i bane,
drithe e mill se bashku
i bejne buke e i hane.

Hin llugave e therrave
ku s'del as gomari
te pshtyme e te shkyem
vec me kan i pari.

Kan zene istikame
edhe trimni shesin
por s'ki cka i ngon
se thate e kan thesin....

(vazhdon, por ndihmonja edhe ju)


__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 23-12-05, 10:17   #2
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim ****

Se that e kane thesin
dhe boten e pushtojne
per liri vdesin
dhe nuk dine te jetojne
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-12-05, 10:28   #3
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim *

Me shekuj te tere
drejtuar nga qielli
se kuptuan kurre
se ne toke mbreteron terri
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-12-05, 17:44   #4
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Hop u nal rryma
s'kemi qka me ba
hajde dalim vjedhin
se s'na she kush jo!

Rrugėt gropa-gropa
s'kemi ka me ec,
si sheh qeveria
se kokėn e kan pėrpjet...
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-12-05, 20:23   #5
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

.........nisin muhabetet
fjalet i bejne varg
s'shohin para hundes,
mendojne me shku larg.

Njani flet per fe
tjetri flet per kerr
i ndegjon se koti
se kurr vesh si merr.

njeri i krishter
tjetri musliman
edhe dyte se bashku
prap nuk jan taman.

Njerit i mungon patvalla
tjetrit do mertek
mos provo me ju hy ne mes
se mund te hash qytek.

E kan gjete Forumin
per me fole me gishta
nuk pritojn me ngjite
e as me hjeke-bishta.

Flasin e perflasin
por vetem per te tjere
por bishtat e vet- te gjate
s'i shohin kta te mjere...............
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-12-05, 19:49   #6
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

medet qka po flitet
medet qka nuk shef
asht tranu mileti
na mbushen me mllef
dikujt i hyp tensioni
dikujt si rreh zemra
jane tranu mileti
me kembe e me themra
hyn ka politika
hyn ka historia
e kane bo krejt lome
pa kurrfar taktika
zgjidhni more fjalet
mos folni budallaqe
se ketu asht forum
e jo kopsht e bashqe
kush po lyp fesat
koka atij ju dafte
folni fjale te urte
pa frige e pa tute
boni muhabet
e na leni lezet :lol: :lol: :lol:
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-01-06, 09:55   #7
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

...Ī kan hype gomarit
per dasem jan nise
asnje pune te shpise
nuk e kan bitis.

Te gjithe kan shku ne dasem
kurrkush s'eshte te shpija
pa asnje minister
ka mbete qeveria.

Atje po bajn dasem
e ne n'a rrok sikleti
se cilin flamur
do e marrin me veti.

I ligu nuk ka
dyja as ahret
bane gajlen e te mdhajve
han buken e vet.

Kur po flas me ju
per te gjitha keto halle
s'e dij por po me duket
se jemi te nje mahalle.

Po ju flas si vllezer
si me qene te nje shpije,
mos te ndahemi per fe ,
as per pune partije......................
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-01-06, 21:05   #8
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Jane bere pike e pese
dhe s'duan t'ia dijne
se kush e ka keq,e kush e ka mire!
Me rendesi per ta
eshte me share dhe fy
mendojne se per komb
kjo eshte merite e mire!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-01-06, 15:02   #9
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

.......I kan nxjerre pelenat
e i terin ne ere,
hyne e dalin per dritare
edhe ku ka dere....
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-01-06, 11:23   #10
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

... deshirojn te behen mbret
e flasin per profete
po i pyete se kush jan,
nuk e dijne EMRIN e vet.

I kan zgjate dizginat
e s'dijne me e ndal vrapin,
veq kur bijen ne humnere ,
thone e kem humbe hapin.

Hapi i humbur sot
neser t'a humbe koken,
s'ke nevoj me kqyre kah qielli
Po s'e "PUTHE TOKEN"....

*****************
P.S.
(Puthe token e ka kuptimin e dashurise ndaj Atdheut)
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-05-06, 08:14   #11
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Dardania e jone
qenka mbushe plot qika
kur po dojne po e kallin flake
he mos iu rafte pika

Njera thot jam mis
e tjetra thot jam zonje
po fustana e kule
i lidhin me toje.

Njera thote-Mbretereshe
tjetra Halle e Madhe
njera si yll drite
nje si lule ne livadhe.

Njera Ane e Re
tjetra thot Do e Gezona
njera Do veq Mire
tjetres Vjeshte i thona.

Nje eshte E martueme
tjetra Syte si Deti,
lumja Dardania
qe i ka per veti......
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-06, 07:43   #12
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GURI SYLAJ
.........nisin muhabetet
fjalet i bejne varg
s'shohin para hundes,
mendojne me shku larg.

Njani flet per fe
tjetri flet per kerr
i ndegjon se koti
se kurr vesh si merr.

njeri i krishter
tjetri musliman
edhe dyte se bashku
prap nuk jan taman.

Njerit i mungon patvalla
tjetrit do mertek
mos provo me ju hy ne mes
se mund te hash qytek.

E kan gjete Forumin
per me fole me gishta
nuk pritojn me ngjite
e as me hjeke-bishta.

Flasin e perflasin
por vetem per te tjere
por bishtat e vet- te gjate
s'i shohin kta te mjere...............
Njani lidhe per kryqi
tjetri lidhe per hane
kur shahen ne mes veti-
shahen ne gjuhe te nje nane.

Zihen ne mes veti
se i kujt eshte Zoti
tere diten e dites
e qojne kote se koti.

Jo une jam me i pari
jo une jam me i miri
kurse ne Atdhe te tyre,
i huaj-eshte Veziri.

Kush s'mun i bie ne fije
ketij fare mileti
qe toke e qielle bashk
i don veq per veti............
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-06, 13:09   #13
Aga Syl
 
Avatari i Aga Syl
 
Anėtarėsuar: 05-04-06
Vendndodhja: Berlin
Postime: 287
Aga Syl i dashurAga Syl i dashurAga Syl i dashur
Gabim

jane merzit mileti
vuajn nga sikleti
japin mendime
vetem nga vetveti.

nuk ka faj mileti
qe mendojne per veti
ju ka humbur koka
s“din ku e kan krevetin.

naten t“u mendue
neser qka me shkrue
syte t“u lotue
gjumin se kan plotsue.

jo keshtu e jo ashtu
t“u i thene njeri tjetri
do i ze te shkretet
taksirati i vjeter.
Aga Syl Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-06, 21:46   #14
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rilinda
Hop u nal rryma
s'kemi qka me ba
hajde dalim vjedhin
se s'na she kush jo!

Rrugėt gropa-gropa
s'kemi ka me ec,
si sheh qeveria
se kokėn e kan pėrpjet...
Pse te dalim t'vjedhim
ne terr dhe erresir
te marrim ndoj post
eshte profit me i mire.

Pse te dalim t'vjedhim
neper rruge me groppa
presim investimet
qe do i bej bota.
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-06, 22:10   #15
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Eshte msu ky milet
veq me ndejt tuj prite,
i dhane gajret vetit
se po vjen nje dite...

Njeri pret sa pret
e behet minister
ati tjetrit ne dore
i mbet nje kapister

Njeri pret e pret
dhe behet i pari
kurse ati tjetrit
i mbet veq gomari

dikush vjedh me gishta
dikush vjedh me leter
ne kete far zanati
e kem bukur te vjeter

njeri vjedh ne gjepa
tjetri ne tender
s'na vyen pamvaresia
mire jemi njehere.
............


__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:57.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.