Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Humori
Emri
Fjalėkalimi
Humori Lexoni e postoni barsaleta shqiptare dhe mos harroni tė qeshni!



Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 19-05-06, 07:26   #1
eksplozivi
 
Anėtarėsuar: 14-07-05
Postime: 54
eksplozivi e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek eksplozivi
Gabim Barcoleta 2

Diku larg shume larg, mbrapa 7 kontinenteve, shtate oqeaneve, shtate maleve, shtate livadheve, jetonte nje kulceder. Nje dite zgjohet kulcedra prej gjumit, del ne oborr edhe thote:

Euuu nonen ja kajsha ku jam ka rrnoj edhe une.

__________________________________________________ ________________________________________

E pyet kesulkuqja ujkun:

Axha ujk, axha ujk pse i ke syte kaq te medhaj?

Ujku:

A po kujton qe osht lehte me e dhi gjyshen a.

__________________________________________________ ________________________________________

Nese mi huazon 100 euro, do te mbetem borxhli tere jeten.

Kush vdes ne Vjeshte, per te nuk ka Dimer.

Pasi qe te mencurit leshojne rruge, budallenjet e udheheqin boten.

Kam probleme me gruan, po me perzihet ne martese.

Mencuria e njerezve eshte e kufizuar, cmenduria nuk eshte.

Nuk po me pengon qe shoh endrra ne gjuhen angleze, po me pengon perkthimi ne gjermanisht.

Le ta paguaj dikush tjeter llogarine, une kesi jete nuk kam porositur.

E dua vjehrren si Koka Kollen, te ftofte dhe ne tavoline.


Kthejeni sheqerin ne ORBIT.

__________________________________________________ _______________________________________

Para mijera vjeteve na ishin dy vllezer, Ramizi edhe Remzis. Ramizi mbeti ne Kosove e Remzis shkoj ne Egjipt.

__________________________________________________ ________________________________________

Shkon Bali te falltorja:

FALLTORJA: I paske dy femij.

BALI: Haha, sja qellove, mos po mendon tre femij?

FALLTORJA: Jo ashtu mendon ti.

__________________________________________________ _________________________________________

Luli rrinte ulur para shtepise se tij dhe qante. Aty kalon nje i njohur edhe e pyet:

Pse po qane o Luli?

Babi e ka goditur gishtin me cekan.

Ani pse po qane pra ti?

Po... se pari une qeshja.
__________________________________________________ ___________________________________________

Shkon Luli per vizite ne kopshtin zoologjik me mesuesen dhe shoket e klases.
Afrohet tek elefanti dhe pyet mesuesen:

Mesuese mesuese cka eshte ai sendi i gjate ne mes te kembeve te elefantit?

Mesuesja i pergjigjet:

Ajo ne mes te kembeve te elefantit?!...hmmmm... nuk eshte asgje hiq zemer.

Pasi merr kete pergjigje, Luli i drejtohet Balit:

Bal, a te kom thene se mesuesja eshte kurve, a pe sheh qe kesaj edhe aleti 1 meter e gjysem i gjate i doket asgje hiq.
__________________________________________________ _______________

Mjaft per sot, vazhdon neser.


eksplozivi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFF



Hyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:35.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.