Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-06-06, 15:27   #1
seriozja_19
 
Anėtarėsuar: 28-06-06
Postime: 341
seriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashur
Gabim Coco Chanel, Christian Dior, Armani,...

Rrobat e cilit dizajner i pelqen dhe pse??
Une per vete vishem me Lacoste, Diesel jeans dhe i pelqej syzat e Christian Dior... po ti??


seriozja_19 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-06-06, 22:04   #2
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga seriozja_19
Rrobat e cilit dizajner i pelqen dhe pse??
Une per vete vishem me Lacoste, Diesel jeans dhe i pelqej syzat e Christian Dior... po ti??
Uffffffffffff koke e shtrejt bre seriozja_19
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-06-06, 22:23   #3
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

LUIS VUITTON E PERDORI SHUME AMO IMITIM POR KAJA NONEN EDHE AJ PO KUSHTON SHTREJT EEHEHHE

Qanten, kuleten, rrypin, shall, etc... perdori Luis Vuitton edhe gucci i kam disa artikel qe me pelqejn.

Kpucet ARMANI... Fallc ahahahaah


Kam edhe tjera po qeto qe i kyqa i perdori me shume.

Kryesore eshte me qen mire ne ata qe i mban se firma zdmth asgje.
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-06-06, 23:04   #4
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e_martumja
LUIS VUITTON E PERDORI SHUME AMO IMITIM POR KAJA NONEN EDHE AJ PO KUSHTON SHTREJT EEHEHHE

Qanten, kuleten, rrypin, shall, etc... perdori Luis Vuitton edhe gucci i kam disa artikel qe me pelqejn.

Kpucet ARMANI... Fallc ahahahaah


Kam edhe tjera po qeto qe i kyqa i perdori me shume.

Kryesore eshte me qen mire ne ata qe i mban se firma zdmth asgje.

(..wow )
..e Martuemja ... ska gajle qe jane "imitim" mjafton qe shije te holle paske ne zgjidhje ....
.....

(...ky Luis Vuitonn ,si shume eshte ne trend per kohen ,sa qe ka kalu si perhapje serik ne perdorim(veshje bartje) , e kjo per ate qe ka sens shijesh mendohet , kur stili unikatkalon ne seri, dhe serija kaplon masen (qofshin edhe origjinale, sepse serja gjithmone cvlerson vleren) ndrro marken e modes , shiko cilet emra (shtepi te modes,) pretendojne ne te ardhen per kohen te jene- Inn- ...(hahahaha talent duhet, e dij - megjithate prap pune shijesh ...)
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-06-06, 00:59   #5
seriozja_19
 
Anėtarėsuar: 28-06-06
Postime: 341
seriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashur
Gabim

hahahaha, ti aty burrit shume shtrenjt po i bishe valla...
por ndasht, sepse edhe une e pelqej teper louis vuitton, shume keq qe edhe imitimet e tij kushtojne teper bre. Kur kam qen ne NYC ato afrikant me thesa te zi i shitshin fshehtas...as nje cantes nuk pata mundesi te ja vendoj syrin...keq, keq...
seriozja_19 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-06-06, 01:03   #6
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga seriozja_19
Rrobat e cilit dizajner i pelqen dhe pse??
Une per vete vishem me Lacoste, Diesel jeans dhe i pelqej syzat e Christian Dior... po ti??
Me marke krejt a? Eh ruje veten cike bre...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-06-06, 12:45   #7
seriozja_19
 
Anėtarėsuar: 28-06-06
Postime: 341
seriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashur
Gabim Jo edhe bash krejt... ;-P

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arb
Me marke krejt a? Eh ruje veten cike bre...
Ndonjeher nuk eshte edhe aq e rendsishme per mua te shkruaje marka. Jam e kenaqur dhe me mjafton kur te me ndejn mire rrobat, pa mare para sysh se sa kan kushtuar apo ne cilin butike i kam blere....
seriozja_19 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-06-06, 19:34   #8
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga seriozja_19
Ndonjeher nuk eshte edhe aq e rendsishme per mua te shkruaje marka. Jam e kenaqur dhe me mjafton kur te me ndejn mire rrobat, pa mare para sysh se sa kan kushtuar apo ne cilin butike i kam blere....
E lumja ti moj serioze,ja paske anen qe po te mbajka ai babe i yti si mretneshen Ishalla te hece ky ajom edhe mbasi te martohesh se une e shkreta hala jame mbete me nji pale dimija te Gucci-t e sune po bahna mukajet me ble ma se ma honger shpirtin ai plaki im
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-07-06, 23:29   #9
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
Avatari i GjIlAnAsI_cSi
 
Anėtarėsuar: 04-01-04
Postime: 1,201
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Un per vete mezi po behem ti blej 20 euro nje gje , mbase spo ka e i kam harru Markat...
Tani rroft Malli Turkis se mos me qen ai na ishin kalb rrobat n'trup..!

ps: Mos u livdoni shum ej..!

Gjith te mirat.
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-07-06, 23:46   #10
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga seriozja_19
hahahaha, ti aty burrit shume shtrenjt po i bishe valla...
por ndasht, sepse edhe une e pelqej teper louis vuitton, shume keq qe edhe imitimet e tij kushtojne teper bre. Kur kam qen ne NYC ato afrikant me thesa te zi i shitshin fshehtas...as nje cantes nuk pata mundesi te ja vendoj syrin...keq, keq...

Gabim e ke.......E kam kuleten time dhe nuk pres apo nuk e hargjoj burrin.

Shko ne MIlanooooo ka plotttttttttt
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-07-06, 23:48   #11
seriozja_19
 
Anėtarėsuar: 28-06-06
Postime: 341
seriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashur
Talking

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gjilanasi_csi
Un per vete mezi po behem ti blej 20 euro nje gje , mbase spo ka e i kam harru Markat...
Tani rroft Malli Turkis se mos me qen ai na ishin kalb rrobat n'trup..!

ps: Mos u livdoni shum ej..!

Gjith te mirat.
hahahahaha, normal se kjo shkon edhe me statusin qe ka cdo person!!!
As une personalisht nuk kam, por jastakun e kam te shtrenjte...prind me financojne

Me respekt, seriozja_19
seriozja_19 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-07-06, 23:49   #12
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gjilanasi_csi
Un per vete mezi po behem ti blej 20 euro nje gje , mbase spo ka e i kam harru Markat...
Tani rroft Malli Turkis se mos me qen ai na ishin kalb rrobat n'trup..!

ps: Mos u livdoni shum ej..!

Gjith te mirat.

NUk e livdum veten !!! Une isha e sinqerte.....
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-07-06, 23:50   #13
seriozja_19
 
Anėtarėsuar: 28-06-06
Postime: 341
seriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashur
Arrow

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e_martumja
Gabim e ke.......E kam kuleten time dhe nuk pres apo nuk e hargjoj burrin.

Shko ne MIlanooooo ka plotttttttttt
Mire shume, i pelqej femrat/grate e emancipuara dhe qe jan te pamvarura...(financiarisht)

Me vjen mire, flm per keshillen, do te ja lagi ndonjeher edhe per Milano per shopping
seriozja_19 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-07-06, 23:52   #14
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga seriozja_19
Mire shume, i pelqej femrat/grate e emancipuara dhe qe jan te pamvarura...(financiarisht)

Me vjen mire, flm per keshillen, do te ja lagi ndonjeher edhe per Milano per shopping

Knaqesh nje Week End me shkuuuuu, hummm Italia ramantik, shume sende qe nuk kushtojn shtrejt dhe te mira !
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-07-06, 00:03   #15
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Shume e nderuara e_martumja Ty nuk te nevojiten gjera te shtrejta, ti je thesar i shtrejt vet, mos te them qe bukurine tende smund ta zbehin as gjerat me te lira dhe te kqija qe egzistojne...
P.S.:hajt mos te livdoj shum se pot rritet mendja e pom shan najkund :P


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:34.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.