Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.


Rezultati i Sondazhit : A do tė fitoj Kosova pavarėsinė kėtė vit kalendarik?
Po, do ta fitoj pavarėsinė e plotė. 7 25.93%
Po, do ta fitoj pavarėsinė e kushtėzuar. 11 40.74%
Jo, kėtė vit nuk ka pavarėsi pėr Kosovėn. 6 22.22%
Nuk e di. 2 7.41%
Multiple Choice Poll. Votues: 27. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 12-07-06, 12:45   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Question A do ta fitojė Kosova pavarėsinė kėtė vit?

A do te fitoj Kosova pavaresine kete vit? Do ti jap 3 mundesi votimi?
Mendimin e juaj ju lutem.
1.Po, do ta fitoj pavaresine e plote.
2.Po do ta fitoj pavaresine e kushtezuar.
3.Nuk do te kete pavaresi per Kosoven kete vit.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 12-07-06, 18:49   #2
Daja POLIC
c"ka
 
Avatari i Daja POLIC
 
Anėtarėsuar: 04-05-05
Vendndodhja: sdi
Postime: 699
Daja POLIC e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Sdi sen cool pot tregoi dicka ... ni sh.m.b lexoje nese ke deshir

Ndoshta ke ndegju per Algjerin .Ne Afrik. Dikur algjeria ishte koloni e frances dhe algjerianve ju erdh deri te fyti dhe fillun kryengritje por aty nuk ishin 5000 mij algjerian por ishte 90% e popullsis pro pamvarsis te algjeris

e ne kosove ndodh e kunderta askujt nuk ju intereson se cka po ndodh ata qe kan mundesi te ndryshojn dicka , i kan mbushur gjepat plot me leke , dhe nuk ju intereson cka thojn ( ashtu quajtur ) katunart , fshatart
po du me than 90% te shqipetarve duhet mu quhe ne kemb e me i tregu botes se na jemi Pro Pamvarsis , e kjo nuk ndodh,
e keshtu u kry nese nuk e ke kuptu , di edhe gramatiqki mos ta nin

e kjo nuk ka ndodh vetem ne Algjeri po edhe ne disa shtetet tjera , shembull ne INDI koloni e anglis edhe ne disa vende tjera

kalofsh mir
Daja POLIC Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-08-06, 22:01   #3
Agroni22
 
Anėtarėsuar: 03-08-04
Vendndodhja: ku kom lindur
Postime: 3,929
Agroni22 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

mendoje se pooooooo
__________________
dashuria nuk blihet por fitohet
dashuria nuk shitet por dhurohet
Agroni22 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-07-07, 21:17   #4
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

A na është afruar pavarësia apo jo?!
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-07-07, 21:57   #5
yllush_qiki
!!..qikilush..!!
 
Avatari i yllush_qiki
 
Anėtarėsuar: 13-07-07
Vendndodhja: !!..qa po t'han ty???...ku t'ma do kokrra e qefit mos t'ardht merzi..!!qy!!
Postime: 237
yllush_qiki me shokė shumeyllush_qiki me shokė shume
Gabim

une mendoj qe PO, pavarsin e kushtezuar amo...dhe eshte ni gjo shume e mire kjo per neve sps plotikanet tan nuk jon ne gjendje me bajt shtetin qysh duhet...mendojn veq per xhepin e vet ata ...une i them vetit PO, qe do fitojm pavarsin kete vit amo e boj thjesht per me ja bo qefin vetit se pastaj bi ne deshprim ....s'di kur e merr Kosova pavarsin , veq ishalla sa ma shpejt se na hongren ymrin
__________________
!!...per KOSOVEN hip hip urra hip hip urra....jupiiiiiiiii...!!
yllush_qiki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-07-07, 02:34   #6
prishtinasi
 
Avatari i prishtinasi
 
Anėtarėsuar: 09-03-06
Vendndodhja: Tokyo
Postime: 3,096
prishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga yllush_qiki
une mendoj qe PO, pavarsin e kushtezuar amo...dhe eshte ni gjo shume e mire kjo per neve sps plotikanet tan nuk jon ne gjendje me bajt shtetin qysh duhet...mendojn veq per xhepin e vet ata ...une i them vetit PO, qe do fitojm pavarsin kete vit amo e boj thjesht per me ja bo qefin vetit se pastaj bi ne deshprim ....s'di kur e merr Kosova pavarsin , veq ishalla sa ma shpejt se na hongren ymrin

Ah po ja bojshe thjeshte qefin vetit ...kjo eshte pika kryesore qe te bashkon me ekipin e unitetiti ..edhe ata po ja bojne, qefin vetiti!

-E sa i perket pytjes "a do ta fitoje Kosova pavarsine kete vite"?
-Pergjigjigjja eshte e thjeshte...gjithsesi qe PO...nese populli e deshiron...!
prishtinasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-07-07, 08:34   #7
Nirvana Band
 
Avatari i Nirvana Band
 
Anėtarėsuar: 08-03-07
Vendndodhja: Germany
Postime: 3,637
Nirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Fatkeqesisht po shihet se sivjet nuk do ta fitojme pavaresine edhe ate te me monitorim nderkombetare, se nese e mendojme pavaresi te plot, duhet kohe pake me e gjate. Pra mendimi im jo i deshirueshem eshte se as sivjet nuk do te kemi nje pavaresi qfardo qofte ajo.
Nirvana Band Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-07-07, 09:00   #8
Lijanna
 
Anėtarėsuar: 12-06-06
Vendndodhja: (
Postime: 1,344
Lijanna e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Sivjet JO ...........!
__________________
Nė zemrėn e njeriut ka vetmi, tė cilėn nuk mund ta largosh pos duke iu drejtuar Zotit.
Lijanna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-07-07, 11:24   #9
yllush_qiki
!!..qikilush..!!
 
Avatari i yllush_qiki
 
Anėtarėsuar: 13-07-07
Vendndodhja: !!..qa po t'han ty???...ku t'ma do kokrra e qefit mos t'ardht merzi..!!qy!!
Postime: 237
yllush_qiki me shokė shumeyllush_qiki me shokė shume
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga prishtinasi
Ah po ja bojshe thjeshte qefin vetit ...kjo eshte pika kryesore qe te bashkon me ekipin e unitetiti ..edhe ata po ja bojne, qefin vetiti!

-E sa i perket pytjes "a do ta fitoje Kosova pavarsine kete vite"?
-Pergjigjigjja eshte e thjeshte...gjithsesi qe PO...nese populli e deshiron...!
pa valla se neve na vetin shume......ata qe vendosin jon nderkombetret...ne nuk jemi ne gjendje ti kundershtojm dot sps ato jon fuqi te mdhoja
__________________
!!...per KOSOVEN hip hip urra hip hip urra....jupiiiiiiiii...!!
yllush_qiki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-07-07, 13:30   #10
lyra2
 
Anėtarėsuar: 28-04-07
Vendndodhja: Aty ku e kam vendin...
Postime: 6,243
lyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Se pari, duke qene nje popull i vogel paguajme nje cmimm te larte per fryme per cdo nderhyrje apo edhe tentative per nderhyrje direkte apo inderekte.
Se dyti, jemi ne vete si popull qe me sjellejn tone i japim shpesh (jo ne te gjitha rastet) arsye fqinjeve dhe jo fqinjeve qe te nderhyjne. Perpara se te fajsojme te tjeret eshte me a dobishme qe te shikojme nga vetja si popull dhe te jemi te hapur dhe ndershme rreth te metave tona. Pyetja shtrohet nese jemi ne gjendje qe te nderrmarrim nje hap ose hapa te tille. Personalisht kam dyshime per aftesite tona,ne zgidhjen e ketij problrmi...Se fundi, nuk jam e sigurte nese i beje nje kompliment politikanave Shqiptare duke i quajtur "politikane".
Pra pavaresine ,nuk DO TE NA JAPIN sivjet edhe PIIIIIK!!
__________________
...
lyra2 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-07-07, 14:00   #11
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim

Mendoj qe kete vit nuk do te kete pavarsi per Kosoven (as edhe te kushtezuar).E mira eshte se kete vit do te ket zgjedhje,dhe ndoshta disa nga politikanet nuk do ti shohim aty ulur.Ne nje vend tjeter keta politikan do te duhej qe ti kishin dhe llogari keti populli per genjeshtrat lidhur me pavarsi,caktimin e afateve te rrejshme,per kolapsin ekonomik qe e ka perfshir Kosoven.

Mirpo ketu eshte Kosove.Ne kemi pritur qe 17 vite,presim ende mbasi skemi cka me ba.
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-07-07, 14:40   #12
XheBraiLi
Double G
 
Anėtarėsuar: 28-05-06
Vendndodhja: --Ne Parajse Tu Bo feature me 2pac
Postime: 406
XheBraiLi i vlerėsuar jo keq
Gabim

mendimi jem jo...
thjeshte bota po luan me neve
ne si gjithmone jemi mesuar te jemi skllever teperendimit
sum pelqen ky send por qfare ti bosh realiteti dhembb
__________________
N'Londer, m'kan coptu - n'Berlin, m'kan tradhtu
n'Rambuje, m'kan mashtru e n'Vjen, m'kan studju
Po jom msu me u kesh e fjales huj me ju nenshtru
Kur s'di me vendos vet, n'New-York vendoset per mu
spo valon mo flamuri se e kan shti renovim (sepse)
simboli spo pershtatet lypet pelqim n'5% (pse pse!!)
plotsohen kushte qi krimineli me thon po kthehna (pse!!)
zavendsohet shqiponja me ni sorr me dy krena
XheBraiLi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-07-07, 14:02   #13
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lijanna
Sivjet JO ...........!
Qy pesimistja
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-07-07, 14:09   #14
SANTANA-29
-Shum i Thjeshte-
 
Avatari i SANTANA-29
 
Anėtarėsuar: 26-09-06
Vendndodhja: FRANKFURT
Postime: 16,506
SANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

po;;??!!,,,,,,,,,,,,,,
__________________
C'do dite zgjohem me nje mendim te ri me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites por asgje nuk ka kuptim.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Murgesha : 29-07-07 nė 10:51
SANTANA-29 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-07-07, 14:12   #15
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Mendoj se Po !!!


Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:38.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.