Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia
Emri
Fjalėkalimi
Shkenca & Teknologjia Zhvillimi i shkencės, tė rejat dhe tė arriturat e fundit nga shkenca dhe teknologjia.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-04-07, 19:58   #1
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim Nė kinė zbulohen eshtrat mė tė vjetėr njerzor

Nė kinė zbulohen eshtrat mė tė vjetėr njerzor

Antropologėt kinez zbuluan eshtrat e njeriut bashkohor tė vjetėr rreth 40 000 vjet, e ky zbulim qon nė pėrfundim se teoria e pėrhapjes sė njerzimit nga Afrika ėshtė mė e ndėrlikuar se sa qė ėshtė menduar gjer me tani.
Eshtrat e zbuluara nė vitin 2003 nė shpellėn TianJuan nė Zukudian, jo larg Peking-ut, janė tė vjetėr 38 500 - 42 000 vjet.
Bėhėt fjalė pėr skeletin njerzor mė tė vjetėr tė gjetur gjer me tani, nė Euroazinė Lindore, shkruan nė tekstin e edituar nė Analet e Akademisė nacionale shkencore tė Amerikės.
Shumica e karakteristikave morfologjike tė atyre eshtrave ju pėrgjigjen karakteristiakave tė njeriut modern. Ky zbulim dėshmon se para 25 000 vjetve nuk ishte vetem njė migrim i Homosapiensit nga Afrika lindore kah Evropa e Azia, por materiali gjenetik i Homosapiensit ėshtė zgjeruar nga perendimi e nga jugu.


__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:25.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.