Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-05-07, 16:52   #1
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim Nora Istrefi & xhelozitė...Sėrish femrat xhelozohen mes tyre pėr Getoar Selimin.
Nga burime pranė Elvana Gjatės mėsohet se ish e dashura e Getoarit, kėngėtarja Nora Istrefi, xhelozohet sė tepėrmi nė adresė tė Elvanės. Nė fakt, po prej tė njėjtit burim, mėsohet se Nora nuk ka qenė kurrė xheloze pėr Ēiljetėn, me tė cilėn mėsohet se ka marrėdhėnie tė mira. Edhe pse bashkėpunimi midis Ēiljetės dhe Getoarit ka qenė mė “hot”, Nora nuk ka pasur dyshime pėr njė lidhje tė mundshme mes tyre. Nė simpatinė e Norės ndaj Ēiljetės ka ndikuar edhe prishja e marrėdhėnieve midis kėsaj tė fundit dhe Getoarit. Po prej burimeve pranė Elvana Gjatės mėsohet se Ēiljeta dhe Getoari kanė pasur njė zėnkė mes tyre dhe pas kėsaj nuk kanė kontaktuar mė.
*****
Nora Istrefi, duke e konsideruar veten si dashuria e parė e Getoarit, xhelozohet shumė shpejt nga “afrimet” e kėngėtareve tė tjera me Getoarin, qofshin kėto edhe bashkėpunime pėr kėngė apo projekte tė ndryshme. Bashkėpunimet e njėpasnjėshme tė Elvanės me Getoarin e kanė shqetėsuar Norėn, e cila mėsohet se nuk e simpatizon fare Elvanėn, madje mund tė thuhet se e injoron praninė e saj nė raste aktivitetesh ku ato tė dyja mund tė jenė pjesmarrėse. Por mėsohet se edhe Elvana nuk ėshtė shumė e qetė pėr kontaktet e vazhdueshme qė mban ende Getoari me Norėn nė Prishtinė. Nė fakt Nora e ka kuptuar kėtė gjė dhe vazhdon tė mbajė marrėdhėnie konstante, aq sa ta turbullojė Elvanėn qė jeton nė Tiranė.
E pra, xhelozia po I shqetėson kėto dy bukuroshe tė skenave shqiptare, dhe shkak pėr kėtė po bėhet sėrish Getoar Selimi.
****
Nora Istrefi kohėt e fundit ka filluar, qė pėrveēse tė bėhet xheloze, tė mundohet
tė xhelozojė Getoarin me krijimet e saj plot nėnkuptime dhe shoqėrimet e saj me djem tė famshėm nė Prishtinė, pėr tė cilėt shprehet se i ka miq tė mirė.


Gazeta shqiptare


__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-05-07, 18:07   #2
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

phaaaaaaaaaaaaa e pse po shani keshtu !!!!!!!
por sikur te ishit ju ne vend te saj ose te tij qka ishit bo ju !?
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-05-07, 18:13   #3
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SANTANA-29
na i kishim nrrue qdo or,hahahahahahahahahahahahhahahahah
qy qy po ju hiq pa akn askushi po i ndrroni e kishe po folni per te Famshum phaaaaaaaaaa
Nejse Xhelozia oshte ne Pytje
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-05-07, 20:32   #4
SANTANA-29
-Shum i Thjeshte-
 
Avatari i SANTANA-29
 
Anėtarėsuar: 26-09-06
Vendndodhja: FRANKFURT
Postime: 16,506
SANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arkza
qy qy po ju hiq pa akn askushi po i ndrroni e kishe po folni per te Famshum phaaaaaaaaaa
Nejse Xhelozia oshte ne Pytje
auuu.shpejt po u bojshe nervos as hajgare nuk ban me ba.aty ku ka xhelozi thon se ka
edhe dashuri,hahahahah
__________________
C'do dite zgjohem me nje mendim te ri me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites por asgje nuk ka kuptim.
SANTANA-29 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-05-07, 14:15   #5
RiannA
I*N*F*I*N*I*T
 
Avatari i RiannA
 
Anėtarėsuar: 02-03-07
Postime: 2,009
RiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIP
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dilaver
Nora Istrefi, duke e konsideruar veten si dashuria e parė e Getoarit, xhelozohet shumė shpejt nga “afrimet” e kėngėtareve tė tjera me Getoarin, qofshin kėto edhe bashkėpunime pėr kėngė apo projekte tė ndryshme. Bashkėpunimet e njėpasnjėshme tė Elvanės me Getoarin e kanė shqetėsuar Norėn, e cila mėsohet se nuk e simpatizon fare Elvanėn, madje mund tė thuhet se e injoron praninė e saj nė raste aktivitetesh ku ato tė dyja mund tė jenė pjesmarrėse.
Po qka din bre kjo fmijaqe qka esht dashuria...kur nuk din me dallu ne punen qe e ban aj dh ne jeten private qe e ka, qka i thohet ksajna?? Shko rritu edhe pak edhe tana hajde edhe banu kishe po di me desht dikon...

Perndrryshe nese e ka menden ky far fraeri sajna me tradhtu, munden edhe 1000 NORA GJELOZKE me ardh edhe sun e nalin...

Shnetje
__________________
O mic Sokola, o lek Dukagjina, a thu pa juve nuk e kishte zbulu RAP-in Prishtina?!
RiannA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-07, 04:40   #6
Rammstein
Skinheads
 
Avatari i Rammstein
 
Anėtarėsuar: 26-04-07
Vendndodhja: Me nji Krahin qetu ...KoSovo - Gnjillane
Postime: 727
Rammstein i vlerėsuar jo keq
Gabim

Po bre i kalli Katunart ...
__________________
Only RockMetall4ever.
- No Peace -
* Botė N'veti *
Rammstein Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-05-08, 00:08   #7
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nora Istrefi & xhelozitė...

nora istrefi shikone uck_aksh_video
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-05-08, 10:54   #8
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nora Istrefi & xhelozitė...

Mos paqa pune tjeter... se sa me u merr me xhelozine e saj...
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-08, 13:18   #9
qokollada
 
Anėtarėsuar: 13-09-07
Postime: 103
qokollada
Gabim Titulli: Nora Istrefi & xhelozitė...

Fejohet Nora Istrefi - gjithmone duke ndjekur hapat e karrieres se Adelina Ismajlit


Pas njė kohe relativisht tė gjatė tė lidhjes sė saj me Robertin (ish- i dashuri i Adelina Ismajlit) kėngėtarja Nora Istrefi duket se ka vendosur qė lidhjen ta forcojė duke bėrė njė hap para e duke shpallur fejesėn. Miqtė e Norės kanė folur se data e fejesės sė saj mund tė jetė 22 ose 23 maji, por kjo nuk ėshtė konfirmuar nga ēifti i ri. Sipas kėtyre burimeve, Nora dhe Roberti kanė vendosur qė rastin e fejesės ta shėnojnė me njė ceremoni, ku tė ftuar do tė jenė disa nga miqtė e tyre mė tė afėrt. Duke marrė parasysh se ēifti ka shumė njerėz me tė cilėt punojnė dhe ndajnė kohėn mė tė madhe tė tyre, pritet qė ceremonia tė mos jetė aq e vogėl sa pėr tė mos u vėnė re. Ata kanė zgjedhur njė lokal tė kryeqytetit ku do tė ndėrrojnė nishanet e fejesės, ndėrsa nuk dihet nėse do tė ketė ndonjė ceremoni mė formale. Vet Nora nuk ka folur asnjėherė nė publik pėr lidhjen e saj me Robertin, por nuk ka mundur ta fshihte atė, derisa sė bashku shumė shpesh kanė qėndruar nė lokalet mė tė frekuentuara tė kryeqytetit. Sidoqoftė, ata ka kohė qė njihen, pasi tė dy i takojnė tė njėjtit profesion, derisa Roberti luan nė organo (thonė se ėshtė njė klaviaturist i mirė). Ai ėshtė njėri nga bashkėpunėtorėt e ngushtė tė kėngėtarit Sinan Vllasaliu,(me kete te fundit do kete nje duet i cili do dale ne muajn qershor, enderr e madhe e Nores njekohesisht duke ndjekur hapat e Adelina Ismajlit, e cila vite me pare ka pasur duet me po te njejtin kengetar)duke e shoqėruar atė gjithkund. Nga ana tjetėr, Roberti njihet edhe si njė zemėrthyes i vajzave, pėr shkak tė sharmit dhe bukurisė qė ka.

Historia

Nė intervistat e saj, kur i drejtohej pyetja nėse ėshtė e dashuruar dhe e lidhur me ndokėnd, Nora pėrgjigjej se ishte singėl dhe se do tė donte tė qėndronte kėshtu pėr njė farė kohe. Por nė fakt nuk ishte e vėrtetė. “Bluetooth” arriti tė zbulonte muaj mė parė se kush ishte i dashuri i Nora Istrefit. Robert Berisha, njė djalė nga Prishtina, i cili ashtu si edhe Nora merret me muzikė. Tė dy bashkė nisėn tė frekuentoheshin muaj mė parė, nė kryeqytetin kosovar. Edhe pse Nora nuk ka dėshiruar asnjėherė tė flasė pėr kėtė, ajo nuk ka heziton qė me Robertin tė kalojė ēaste tė bukura nėpėr lokalet nė qendėr tė Prishtinės.

Nora Istrefi, mė sensuale se kurrė…

Menjėherė sapo gjeti dhe tė dashurin e zemrės, pas njė periudhe tė gjatė singėl pas ndarjes me Getoarin, Nora u shfaq mė sensuale se kurrė. Kjo u duk mė sė shumti tek video e saj e re, “Mos mė lė”. Sapo doli, pjesa e parė e klipit u vu re qė shoqėrohej nga imazhe jo tė zakonta nga ē’ka realizuar Nora deri mė sot. Tė veēanta ishin lisharėset ku tregohet se vajza ėshtė vėrtet e dashuruar. Gjatė gjithė kėngės, vetėm nė rastet e ndėrhyrjes sė lėkundjeve me lisharėse, kėngėtarja kosovare kėndon nėn ujė dhe pas trupit tė saj, ku duket vetėm pjesa e pasme e zhveshur, shihet qartė tatuazhi ku ėshtė shkruar titulli i kėngės. Kujtojmė qė pėr klipet e Norės nuk kujdeset vetėm ajo, por edhe i fejuari i saj, Robert Berisha, i cili nuk mund tė qėndrojė indiferent pėr dy arsye, sė pari, sepse do maksimumin pėr tė fejuarėn e tij dhe sė dyti, siē thamė edhe mė lart, i pėrket tė njėjtės fushė, asaj tė muzikės.

(GAZETA SHQIPTARE)
qokollada Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-08, 23:00   #10
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nora Istrefi & xhelozitė...

O Xoooot, o Xoooot!
Oj Ēokolladė, hajde pash Perendinė edhe tregom a ki naj punė ma t'meqme me bo, a veē mi njek kta plagjiaturistat e Adelinės?!
Shiheeee... ani edhe ish frajerin e Adelinės e paska marr a?! Uh Zoti haram ja boftė!

Allahile, ky far Roberti a ka pas naj femėr tjetėr para Adelinės?!
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-08, 23:14   #11
luckyman
 
Anėtarėsuar: 18-03-07
Postime: 3,373
luckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nora Istrefi & xhelozitė...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rilinda

Allahile, ky far Roberti a ka pas naj femėr tjetėr para Adelinės?!
Jo, nuk kishe pas(femer) ,per arsye se baba dhe nena e Robertit nuk kishin pas dite a eshte Roberti femer a mashkull deri sa i ka mbush (Roberti) 15 vjet.!!
luckyman Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-08, 11:27   #12
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nora Istrefi & xhelozitė...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga luckyman
Jo, nuk kishe pas(femer) ,per arsye se baba dhe nena e Robertit nuk kishin pas dite a eshte Roberti femer a mashkull deri sa i ka mbush (Roberti) 15 vjet.!!
Ahaaaaa
Veē deshta me dit a ka pas a jo, edhe nėse ka pas, kon e ka pas edhe me gjet qat tipkėn qė o tu e imitu Adelina.
Po jaaaa... tash u binda qė Adelina nuk e imiton kėrkon. Ajo krejt i shpik vet edhe n'gjitēka osht e para.
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-08, 23:14   #13
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nora Istrefi & xhelozitė...

hahaha allahile qka jeni ka bisedoni bre po nora istrefi a e kini par gjithmon kur ka dal nga salloni i bukuris apo e keni par ndonjeher thjesht tuj ndejt ne shpi te vet hahaha ja nora kur ka dal ne foto per leternjoftim hahah
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-08, 23:36   #14
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nora Istrefi & xhelozitė...

Veq urime kesaj tipeshes...
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-08, 18:01   #15
qokollada
 
Anėtarėsuar: 13-09-07
Postime: 103
qokollada
Gabim Titulli: Nora Istrefi & xhelozitė...

Drenusha Latifin dhe Liberta Spahiun dhe sa per info kush e njeh Robertin e din shum mire qe ne fund te qafes ka tatto emrin e ADELINES


qokollada Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:09.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.