Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia
Emri
Fjalėkalimi
Shkenca & Teknologjia Zhvillimi i shkencės, tė rejat dhe tė arriturat e fundit nga shkenca dhe teknologjia.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 11-10-07, 20:20   #1
iliros
 
Avatari i iliros
 
Anėtarėsuar: 19-07-07
Vendndodhja: Germany - München
Postime: 9
iliros i vlerėsuar jo keq
Gabim Paraqitet Sony Ericsson W910i


Sony Ericsson W910i
Sony Ericsson ka mbajtur konferencė virtuale pėr media, gjatė sė cilės ka paraqitur telefonin-walkmen mė tė avancuar deri mė tani. I paralajmėruar para verės, Sony Ericsson W910i tani ėshtė kompletuar dhe pas pak kohe, pritet fillimi i shitjes sė tij.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bėhet fjalė pėr modelin mė tė ri nga seria e telefonave Walkman nga Sony, e cila dallohet nga mundėsitė e jashtėzakonshme tė riprodhimit tė muzikės.

Sony Ericsson ka vendosur qė me modelin W910i t’ju ofrojė adhuruesve tė muzikės edhe disa zbulime shumė interesante - e fillimisht bėhet fjalė pėr teknologjitė SensMe e Shake.

SensMe mundėson shfaqjen e tė gjitha dosjeve muzikore me njė lėvizje duke i grupuar dhe krijuar playlist-at sipas dėshirės sė shfrytėzuesve.

Shake nė anėn tjetėr mundėson kontrollin me anė tė vibrimit, qė do tė thotė se W910i ka detektues tė lėvizjeve, i cili shėrben pėr udhėheqje me muzikė. Me dridhjen e telefonit, kalohet nė kėngėn e radhės apo tė pėrparme, varėsisht nga kahja e dridhjes. Detektori i dridhjes pėrdoret nė mėnyrė interesante edhe pėr lojėra, me tė cilat udhėhiqet thjesht – me lėvizjen e telefonit.

Specifikimet e telefonit, tė cilat megjithatė janė diē mė pak se tė jashtėzakonshme, pėrfshirė edhe monitorin me rezolucion 240 x 320 pikselė dhe paraqitje tė 262 mijė ngjyrave, shtėpizė tė hollė dhe rrėshqitėse dhe fotoaparat me rezolucion prej dy megapikselash. Mundėsitė fotografike nuk i pėrcjellin mundėsitė nga seritė Cybershot.

Evolucioni nė serinė Walkman ėshtė Walkman Player 3.0 dhe softueri bindshėm mė i pėrpunuar i koleksionit muzikor nė kompjuter, si dhe transferimin e tyre nė telefon. Nė paketė me telefon, do tė shitet edhe njė gigabajt memorie, nė formė tė kartelės Memory Stic Micro, stereo dėgjuese, USB kabllo dhe softueri i pėrmendur.

www.sonyericsson.com

© Portali Telegrafi


iliros Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:04.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.