Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.


Rezultati i Sondazhit : PRO apo KUNDĖR dėnimit me vdekje?
PRO 19 36.54%
KUNDĖR 33 63.46%
Votues: 52. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-10-07, 17:20   #1
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim PRO apo KUNDĖR dėnimit me vdekje?

Unė jam kundėr dėnimit me vdekje. Mė mirė do tė ishte njė burgosje deri nė fund tė jetės, ku nuk do tė mungon as torturat, e kėshtu dhe ai person do tė vuante i mbyllur brenda katėr mureve e dikur edhe ndėrgjegja do ta brente.


__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-10-07, 17:24   #2
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim KUNDĖR dėnimit me vdekje

Ai qe fal eshte mė i miri . . .
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-07, 17:47   #3
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim PRO apo KUNDĖR dėnimit me vrasje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Preshevar
Ai qe fal eshte mė i miri . . .
Jo, jo... as falje nuk meriton njė person qė ėshtė kriminel. Duhet diēka tė paguajė...
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-07, 18:03   #4
yllbardh
 
Avatari i yllbardh
 
Anėtarėsuar: 05-05-07
Vendndodhja: Danimark
Postime: 772
yllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: PRO apo KUNDĖR dėnimit me vdekje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rilinda
Unė jam kundėr dėnimit me vdekje. Mė mirė do tė ishte njė burgosje deri nė fund tė jetės, ku nuk do tė mungon as torturat, e kėshtu dhe ai person do tė vuante i mbyllur brenda katėr mureve e dikur edhe ndėrgjegja do ta brente.
Gjithashtu edhe unė jam kundėr dėnimit me vdekje,por me njė dallim tė vogėl rrethe dėnimit pėrkatės nė mungesė tė dėnimit me vdekje. Askush nuk ka tė drejtė qė tė privoj dikėnd nga jeta e poashtu edhe tė kontrolloj jetėn e dikujt, sikurse dėnimi me burgim tė pėrjetshėm. Sepse njė gjė duhet tė kuptojm se institucioni i burgimit duhet tė shiqohet si vendė ku njeriu, me ndihmėn e programeve tė ndryshme edukative, tė pendohet pėr gabimin e bėrė. Dhe asesi nuk duhet qė ky institucion tė marrė rolin e njė akademie ku tė burgosurit tė pėrsosin edhe mė tutje aftėsit e tyre kriminele.
__________________
Mirė se vini te Prishtinasi dera ėshtė githėmon e hapur
yllbardh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-07, 18:07   #5
yllbardh
 
Avatari i yllbardh
 
Anėtarėsuar: 05-05-07
Vendndodhja: Danimark
Postime: 772
yllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: PRO apo KUNDĖR dėnimit me vrasje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rilinda
Jo, jo... as falje nuk meriton njė person qė ėshtė kriminel. Duhet diēka tė paguajė...
Natyrisht se krimineli duhet tė paguaj dicka pėr krimin e bėrė, por gjithashtu duhet edhe tė ekzistoj mundėsia qė personi i penduar pėr krimin e bėrė tė mundė tė ri-integrohet nė shoqėri.
__________________
Mirė se vini te Prishtinasi dera ėshtė githėmon e hapur
yllbardh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-07, 18:07   #6
gazi-de
mergimtari
 
Avatari i gazi-de
 
Anėtarėsuar: 11-12-06
Vendndodhja: ger
Postime: 32,050
gazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: PRO apo KUNDĖR dėnimit me vrasje?

Kunder.............
Rilinda nje teme interesante dhe per tu diskutuar!
Une besoj se ase nje njeri nuk ka te drejt apo nuk ja jepe ase kushe te drejte ta mbys tjetrin,por ai qe vret,mire e kishe then ti rilinda burg te perjetshen,por sote ne Europ,po thon apo po ja then me ja edhe nje shance,dhe po e denojn 10,15 vite,qe per mendimin time eshte gabim,sepse ai qe vret nje her ka me vra apo mbyt prape,siq ka shume raste..
Mendimi ime nje kriminel apo nje vras te denohet me burg te perjetshem,jo me vdekje,siq kish then edhe rilinda...
gazi-de Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-07, 19:18   #7
rafet llapjani
 
Avatari i rafet llapjani
 
Anėtarėsuar: 02-06-05
Vendndodhja: ngat dhive valla se sbon pa to
Postime: 23,978
rafet llapjani e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek rafet llapjani
Gabim Titulli: PRO apo KUNDĖR dėnimit me vdekje?

Yllbardhi> Askush nuk ka tė drejtė qė tė privoj dikėnd nga jeta e poashtu edhe tė kontrolloj jetėn e dikujt, sikurse dėnimi me burgim tė pėrjetshėm.

Po yllbardh ashtu eshte po qaj askush ti ben gjith ato krime dhe te merr jeta tjeterkuj e tani te pendohet e te integrohet qe dmth une jam Pro, ne qoft se dikush pyt pse,sepse per kriminel nuk na duhen kurgju mu integru,ose kriminel qe bejn dhunime ne femi atu per mue ska pardon ase per ata qe bajn akte te marrjes te jetes te tjeterkuj per gjera matriale ose per bindje te tij fanatike ata i kisha qit ne konop edhe ikisha qel gjepa me zhilet ne trup dhe jau kisha mush plot me kryp deri te kish leshue shpirti kadaldale
rafet llapjani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-07, 20:19   #8
yllbardh
 
Avatari i yllbardh
 
Anėtarėsuar: 05-05-07
Vendndodhja: Danimark
Postime: 772
yllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: PRO apo KUNDĖR dėnimit me vdekje?

Njė kriminel qė tanė jetėn e tij e kalon nga njė krim nė tjetrin, duke mos u penduar asnjė cikėz pėr veprat e kryera natyrisht se rrugėdalje tjetėr pėr tė s'ka pėrvec burgimit. Por tė mos harrojm se cdo person mundet t'i ndodhė rasti qė tė jetė i detyruar nė vetmbrojtje tė marrė jetėn e dikuj. A u'a merr mendja se ėshtė e drejt qė kėté t'a dėnojm me burgim tė pėrjetshėm?!!! Pastaj poashtu njė person qė ka marrė jetėn e dikuj kur ka qen i ri dhe pastaj pendohet pėr atė qė ka bėrė, mos vallė burgimi i tij i pėrjetshėm do ta kėthej tė vrasurin nė jetė?
Duhet qė t'a kemi ndėrmend se cdo veprim ka pasojat e veta, qė ndikojn tek formimi i vetėdijes sė cdo personi dhe se cdo kush me ndėrgjegjėje tė plotė do t'a shof dikur se ka gabuar, vetėm njė pakicė ekstreme nuk ndikohet asesi nga veprat e kryera e kėtu dėnimi i pėrjetshėm arsyetohet me plotkuptimin e fjalės. Por kurrėsesi nuk bėnė qė t'i japim autorizim shtetit qė tė bėhet vrasėsi mė i madhė, sikurse qė edhe ndodhė si nė disa vende tė perėndimit e poashtu edhe tė lindjes.
__________________
Mirė se vini te Prishtinasi dera ėshtė githėmon e hapur
yllbardh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-07, 21:00   #9
egi
B€QARU§ POW€RU§
 
Avatari i egi
 
Anėtarėsuar: 21-05-07
Vendndodhja: ne boten belly dance
Postime: 7,833
egi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: PRO apo KUNDĖR dėnimit me vdekje?

Nuk Behem Kriminele Per Me Denu Kriminelin Tjeter!
__________________
Jeta e zemrės
ėshtė njohuria.
Ruaje,
mirėmbaje.

Vdekja e zemrės
ėshtė padituria.
Gjuaje,
largoje …
egi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-07, 21:05   #10
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: PRO apo KUNDĖR dėnimit me vrasje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rilinda
Jo, jo... as falje nuk meriton njė person qė ėshtė kriminel. Duhet diēka tė paguajė...
S'di qka mundet me pagujt nje kriminel,... me shum ja preferoj burgimin e perjetshėm se sa VDEKJĖN me tė cilen e rahatoj.
Hakmarrja eshte pun e flliqt dhe nuk stimulon tjeter pos Hakmarrjes.
Pra nėse ligji eshte i rrept sa i perket dėnimėve at here mendoj qė me jeten qe e ka fituar, vetmia e perjetshme do t'ja impunon edhe Pendimin qka edhe nuk eshte me keq.
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-07, 21:07   #11
aLbaChiCk
Love To Be Loved
 
Avatari i aLbaChiCk
 
Anėtarėsuar: 13-07-06
Vendndodhja: Not here
Postime: 12,903
aLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek aLbaChiCk Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek aLbaChiCk Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek aLbaChiCk Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek aLbaChiCk Send a message via Skype™ to aLbaChiCk
Gabim Titulli: PRO apo KUNDĖR dėnimit me vdekje?

Kriminele nuk bohem veq edhe flm si thom por secili qe ka kry nji veper kriminele duhet me pagu at nese jo me vdekje me burgim patjeter se i jet omel prap me bo ashtu.Bile bile ata qe dhunojn femijet e vrasin pa ndal hiq atij ski qka i fal atij duhet sa ma shpejt me ja tregu vendin e karriges eletrike spo te injekcionit
__________________
Man VergiSst Nicht Das Jemand FehLt , Man Gewöhnt Sich Nur Daran
This is for all people who talk shit about me.I just give a fuck about you “cause I“m something that you never can be!!!!
aLbaChiCk Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-07, 22:12   #12
lule_
 
Anėtarėsuar: 23-10-07
Postime: 1
lule_ i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: PRO apo KUNDĖR dėnimit me vdekje?

PRO..........

Ktu po i shtoj edhe une ca fjal...... Une jam Pro...... sepse ai i cili ja merr jeten e dikujt...... duhet ta dij se edhe ate e pret e njeta gje.... se per ndrysh te nesermen edhe dikujt tjeter ja merr...... e keshtu me radh.... dikur bahet imun me ket krim, i duket sikur po pret nji pul per dark.... Kshtu qe ju jep shembull edhe tjerve, mendo dy her para se te veprosh.

Por ta kemi parasysh....... qellimisht apo aksident....... kto jan marrje jete,..... por kan dallim te madh......!!!
lule_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-07, 23:11   #13
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: PRO apo KUNDĖR dėnimit me vdekje?

Tė gjithė njerėzit janė tė dėnuar me vdekje!

A janė tė gjithė njerėzit kriminelė???

Duhet t'i mbysim arsyet pse njerėzit vrasin, e jo e kundėrta!
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-07, 23:18   #14
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: PRO apo KUNDĖR dėnimit me vdekje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei
Tė gjithė njerėzit janė tė dėnuar me vdekje!

A janė tė gjithė njerėzit kriminelė???

Duhet t'i mbysim arsyet pse njerėzit vrasin, e jo e kundėrta!
Atėherė ,duhet luftuar Zotin ,sepse ai na ka pajisė me arsye tė tilla !!!!!!
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-07, 23:41   #15
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: PRO apo KUNDĖR dėnimit me vdekje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Atėherė ,duhet luftuar Zotin ,sepse ai na ka pajisė me arsye tė tilla !!!!!!
Dmth ti je PRO , dėnimit me vdekje ! (prap nuk po guxoj me e pėrmend "tė kujt").
Pėrndryshe! T'kisha ndihmu nė luftė!


__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:59.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.