Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kultura kombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Kultura kombėtare Materiale tė reja, zbulime dhe ide personale per gjuhėsinė, artin, historinė ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-03-08, 21:31   #1
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Djepi qė rritė mė shumė se njė foshnjė

Kryeministri shqiptar, Sali Berisha, ka porositur homologun e tij serb Vojisllav Koshtunica qė t'i lėrė "mėnjanė mitet".\05.03.08\

Nė njė intervistė pėr BBC-nė, kryeministri shqiptar, Sali Berisha, ka porositur kryeministrin serb, Vojisllav Koshtunica qė t'i lėrė "mėnjanė mitet", sepse siē tha "mitet dhe politika nuk mund tė qėndrojnė sė bashku".
"Nuk jam i sigurt nėse ata sollėn djepin e tyre apo morėn djepin tonė nė Kosovė. Megjithatė, nė njė djep mund tė rriten disa foshnja", ka thėnė Berisha. "Nuk ėshtė aspak realiste ajo ēka thonė serbėt. Si mund t'i thuash njė kombi se djepi i tij ėshtė njė vend tjetėr? Djepi i tyre ėshtė Beogradi".
Kryeministri shqiptar ka hedhur poshtė pretendimet serbe se Kosova qenka "zemėr" e Serbisė, duke thėnė se "Kosova nuk mund tė jetė kurrė zemra e njė kombi tjetėr". "Atje ka disa manastire, por ato kanė qenė katolike romane pėrpara se serbėt tė mbėrrinin dhe kjo ėshtė provuar". "Manastiri i Pejės ėshtė ndėrtuar nė pronat e njė familjeje shqiptare me mbiemrin Zajmi. Ata kanė qenė mbrojtės tė manastirit pėr shekuj me radhė. Mendoj se kryeministri Koshtunica duhet tė jetė mė realist", ka thėnė Berisha pėr BBC-nė.\05.03.08\


__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 06-03-08, 09:22   #2
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Djepi qė rritė mė shumė se njė foshnjė

Fjalė e qelluar nga Sali Berisha po megjithate histori pa mite s'ka sa i perket regjionit ballkanik.

Te gjithė duam te jem viktima para syve botes per x arsye, dhe te gjith duam qe te kemi me te drejte sa i perket historis.
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-03-08, 03:24   #3
King_Gentius
 
Avatari i King_Gentius
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Boston
Postime: 1,243
King_Gentius e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Djepi qė rritė mė shumė se njė foshnjė

Sic ka then nje shoku im, djepi i Serbise eshte Akademia e Shkencave e Beogradit :)


__________________
Shqiperi, o mema ime, ndonese jam i merguar,
Dashurine tende kurre zemra s'e ka harruar.

Naim Frasheri
King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:15.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.