Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-10-08, 02:25   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Buzėt? Trajtoji kėshtu ...

Pėr ēdo formė tė buzėve ekziston njė grim specifik, por edhe njė trajtim specifik, qė u jep formėn e dėshiruar dhe mbulon defektet. Ja se ē’duhet tė dish dhe bėsh pėr buzėt e tuaLyej buzėt dhe “puth” njė fletė tė bardhė pėr tė lėnė gjurmėn. Duke krahasuar gjurmėn qė kanė lėnė buzėt e tua mbi fletėn e bardhė, gjej atė qė i pėrafrohet mė shumė nė foto. Pėr secilėn prej tyre njė specialist make up-i jep kėshillat pėr tė mbajtur buzėt tė buta dhe tė freskėta dhe pėr t’i grimuar gjithmonė nė mėnyrėn e duhur, duke pėrdorur ngjyrat dhe grimin qė i shkon mė pėr shtatBuzė tė holla dhe pa formė

Pėr tė pėrvijuar konturin e buzėve dhe pėr tė forcuar ngjyrėn e mukozės sė buzėve, provo trukun e pėrkohshėm, nė formė tatuazhi. Ky truk realizohet nė dy ose tre seanca nė njė qendėr estetike tė specializuar. Specialisti injekton nėpėrmjet njė ageje tė vogėl, qė nuk shkakton dhembje, pigmente ngjyrash me bazė uji ose mineralesh, tė padėmshme, pėrgjatė gjithė perimetrit tė buzės. Nė fund buzėt do tė jenė mė tė formuara dhe mė tė dukshme.

Ngjyrat e grimit: thekso buzėt dhe jepi ndriēim gjithė fytyrės, duke shfrytėzuar gamėn e rozės sė ngrohtė, koralit, portokallisė dhe okrės. Sa mė shumė shkėlqim dhe dritė pėr tė theksuar nė maksimum formėn e gojės. Pėr tė forcuar edhe mė shumė ngjyrėn e buzėve, para se tė vendosėsh buzėkuqin, shpėrnda njė shtresė fondėtinte ngjyrė bezhė.Buzė tė mėdha dhe pa kontur

Rreziku ėshtė qė me kalimin e kohės, lėkura e hollė e buzėve tė dhėmbėzohet pak. Dhe konturi tė jetė gjithmonė e mė shumė i papėrkufizuar. Ēdo 6-8 muaj, tek dermatologu, provo veprimin e peeling-eve tė kombinuar, qė e gėrryejnė shtresėn sipėrfaqėsore tė lėkurės dhe falė stimulimit tė kolagjenit tė ri, qė del nė sipėrfaqe tė lėkurės, shenjat zhduken. Mbi zonėn e trajtuar aplikohen substanca delikate por efikase, qė veprojnė nė dhjetė minuta. Nevojiten 4-5 seanca afėr njėra-tjetrės.

Ngjyrat e grimit: e gjithė gama e sė kuqes, qė nga e kuqe gjak deri tek e purpurta, tek ciklamini i errėt e deri tek vjollca. Vetėm nuanca mat, por qė theksojnė pamjen. Apliko dy shtresa buzėkuqi, duke filluar nga qendra e buzės drejt skajeve.Buzė tė zgjatura dhe tė holla

Pėr t’i zmadhuar, mund tė vraposh pėr njė trajtim me “filler” (nga anglishtja, mbushės). Dermatologu estetik, nėpėrmjet mikroinjeksioneve nė nėnlėkurė, pa dhembje, “mbush” buzėt me acido ialuronik absolutisht natyral, i cili nuk jep asnjė efekt anėsor. Duke qenė se me kalimin e kohės kjo substancė pėrthithet, trajtimi duhet tė pėrsėritet ēdo gjashtė muaj.

Ngjyrat e grimit: alternohu me rozėn, koralin dhe okrėn. Sa mė tė ngrohta dhe tė shndritshme, sepse tė japin efektin optik tė zmadhimit tė buzėve. Njė truk pėr t’i bėrė mė mishtore? Pasi tė kesh aplikuar buzėkuqin, apliko njė shtresė shkėlqyesi transparent. Shmang tonet e sė kuqes sepse tentojnė tė zvogėlojnė buzėt.Buzė mishtore dhe tė zgjatura

Buzėt e tua, pėr tė mbetur tė buta dhe pėr tė shmangur shenjat e kohės, kanė nevojė pėr shumė pėrkujdesje. Ēdo mėngjes elimino lėkurat e vogla me njė furēė tė burė dhėmbėsh tė njomur. Pastaj, kundėr rrudhave vendos njė shtresė kremi ushqyes. Prit qė tė thahet dhe para buzėkuqit, apliko njė shtresė gjalpi kakaoje, qė krijon njė barrierė mbrojtėse.

Ngjyrat e grimit: shkojnė shumė mirė tė gjitha tonalitetet e errėta. Mund tė pėrdorėsh tė gjitha tonet e kafes dhe tullės tė ngrohta dhe me shkėlqim. Por mund tė zgjedhėsh edhe ngjyrat bordeaux dhe kumbull, mė tė ftohta nė version mat. Pėr nė mbrėmje do tė ishin perfekte e kuqėrremta dhe bronzi, me efekt brilant. Mos pėrdorni laps pėr kotur.Buza e sipėrme mė e hollė

Pėr tė pėrvijuar linjat paksa tė ērregullta tė buzėve, para se tė vendosėsh buzėkuqin, vizato gjithmonė konturin e buzėve. Zgjidh njė tė njėjtė ose pak mė tė errėt sesa ngjyra e buzėkuqit. Pėrvijo nė fillim buzėn e sipėrme, duke filluar nga qendra drejt cepave. Pastaj atė tė poshtmen nga njėri cep nė tjetrin. Pasi tė kesh vendosur buzėkuqin, apliko njė gloss tė shndritshėm dhe transparent vetėm mbi buzėn e sipėrme.

Ngjyrat e grimit: do tė ishte perfekte e gjithė gama e rozės sė ftohtė. Nga vjollca tek ciklamini. Duhet zgjedhur gjithmonė njė version perlė, sepse e nxjerrin buzėn edhe mė nė pah dhe rrinė mirė me konturin e lapsit. Pėr njė rast special, provo tė kombinosh njė buzėkuq shumė tė ēelur dhe njė laps ngjyrė ciklamin.Buzė tė mėdha dhe me rrudha

Elimino rrudhat dhe shenjat e shprehjes, qė mund tė zbehin buzėqeshjen. Provo efikasitetin e lazerit, njė trajtim pa dhembje. DermaKleb quhet aparatura qė vendos nė zonat qė duhen trajtuar njė sasi shumė tė vogėl oksid alumini, nė gjendje tė gėrryejė deri nė fund shtresat sipėrfaqėsore tė lėkurės, duke stimuluar prodhimin qelizave tė reja. Rezultati? Lėkura ēlirohet, duket mė e re, kompakte dhe uniforme.

Ngjyrat e grimit: tė gjitha tonet e rozės, si tė ftohtat ashtu edhe tė ngrohtat. Por sa mė shumė tė qarta dhe tė shndritshme. Provo produktet e lėngshme, qė japin njė efekt tė shndritshėm dhe brilant. Ndonjėherė, pėr tė ndryshuar pak, mund tė evidentosh vetėm “zemrėn” e buzės me njė laps tė sė njėjtės ngjyrė me tė buzėkuqit.Buzė tė vogla dhe me formė

Ajo qė duhet ėshtė njė make up qė t’i vėrė edhe mė shumė nė pah. Ja njė truk qė luan me efektet optike: lag buzėt, vendos njė shtresė fondėtinte tė lėngshme bezhė tė qartė dhe tamponoji me pak pudėr transparente dhe tė shndritshme. Mė pas vizato me njė laps ngjyrė mishi konturin e brendshėm. Apliko buzėkuqin duke e tamponuar nė fillim nė qendėr pastaj drejt cepave. Fėrko buzėt me njėra-tjetrėn, kalo buzėkuqin sėrish dhe pėrfundo me njė shkėlqyes buzėsh transparent.

Ngjyrat e grimit: shmang tė gjitha tonet e sė kuqes, qė tentojnė tė zvogėlojnė buzėt. Mė mirė syno koralin, bezhėn dhe kafen e qartė.Buzė nė formė zemre

Mbrėmjeve, kur heq grimin, pastro buzėt me njė qumėsht detergjent hidratues dhe shmang tonikun. Tamponoji me njė pambuk tė mbytur nė vaj bajamesh tė ėmbla, qė i bėn tė buta dhe shmang tharjet. Nė mėngjes, mos harro tė vendosėsh pak produkt specifik anti-rrudhė. Nė fund, shmang buzėkuqėt 24-orėsh, qė pėr vetė formulėn e tyre, tentojnė tė thajnė lėkurėn.

Ngjyrat e grimit: nė buzėt e tua shkojnė shumė mirė buzėkuqėt e qartė me tonalitete neutrale. Bezhė, ngjyrė rėre, ndoshta nė version tė lėngshėm, kremoz dhe tė shndritshėm.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-01-09, 15:46   #2
Estella
...........
 
Avatari i Estella
 
Anėtarėsuar: 09-11-07
Vendndodhja: .........
Postime: 9,649
Estella e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Buzėt? Trajtoji kėshtu ...

Kurrr nuk qes buzkuq .. :)palidhje hiq se pelqej...
__________________
Wir werden als Originale geboren und müssen aufpassen, dass wir nicht als langweilige Kopien sterben.
Estella Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-09, 20:44   #3
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Buzėt? Trajtoji kėshtu ...

Buzė nė formė zemre

Mbrėmjeve, kur heq grimin, pastro buzėt me njė qumėsht detergjent hidratues dhe shmang tonikun. Tamponoji me njė pambuk tė mbytur nė vaj bajamesh tė ėmbla, qė i bėn tė buta dhe shmang tharjet. Nė mėngjes, mos harro tė vendosėsh pak produkt specifik anti-rrudhė. Nė fund, shmang buzėkuqėt 24-orėsh, qė pėr vetė formulėn e tyre, tentojnė tė thajnė lėkurėn.

Ngjyrat e grimit: nė buzėt e tua shkojnė shumė mirė buzėkuqėt e qartė me tonalitete neutrale. Bezhė, ngjyrė rėre, ndoshta nė version tė lėngshėm, kremoz dhe tė shndritshėm.


njet se kam valla se m bahet guha pelim:P

jana faleminderit qe na sjell kso gjanash kaq interesante
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-09, 20:51   #4
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Buzėt? Trajtoji kėshtu ...

jana


po do qe po i trashin buzt qysh po ja bajn a mos po han hithna veq veta ose po i regjin me hithna
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-09, 20:53   #5
AlbaSoft
 
Avatari i AlbaSoft
 
Anėtarėsuar: 28-04-08
Postime: 1,741
AlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Buzėt? Trajtoji kėshtu ...

Buzet duhet ti mbani te lagura ... veq kujdes mos dilni jashta se ju krisen ha ha ha.
AlbaSoft Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-01-09, 11:35   #6
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Buzėt? Trajtoji kėshtu ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Estella
Kurrr nuk qes buzkuq .. :)palidhje hiq se pelqej...
Une e preferoj valla !

Nuk mundem pa buzekuq ose pa Lipgloss !
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-01-09, 00:28   #7
Estella
...........
 
Avatari i Estella
 
Anėtarėsuar: 09-11-07
Vendndodhja: .........
Postime: 9,649
Estella e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Buzėt? Trajtoji kėshtu ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasja_
Une e preferoj valla !
$

Nuk mundem pa buzekuq ose pa Lipgloss !
lipgloss pooo ama jo buzkuq :D
__________________
Wir werden als Originale geboren und müssen aufpassen, dass wir nicht als langweilige Kopien sterben.
Estella Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-01-09, 00:31   #8
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Buzėt? Trajtoji kėshtu ...

keshtu;)ngjyra ime epreferume....
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:46.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.