Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Gjuha Shqipe
Emri
Fjalėkalimi
Gjuha Shqipe Drejtėshkrimi i gjuhės, barbarizmat, morfologjia, gramatika, sintaksa, dialektet, historia, dhe studimet mė tė fundit nė lidhje me gjuhėsinė.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-11-08, 09:12   #1
Bad-Boy
 
Avatari i Bad-Boy
 
Anėtarėsuar: 01-11-08
Vendndodhja: Prizren
Postime: 14
Bad-Boy i vlerėsuar jo keq
Gabim Testime ne Gjuen Shqipe dhe Letersi

Ne ket tem do te bejm testime dikush e ben pyetjen tjert japin pergjigje
Ja po filloj un i pari...

1. Nė cilėn poezi Naimi ka thurrur vargjet mė tė bukura pėr gjuhėn shqipe:

“Gjuha Jonė sa e mirė!
Sa e ėmbėl! Sa e gjerė!
Sa e lehtė! Sa e lirė!
Sa e bukur! Sa e vlerė!”


a) Korēa
b) Fyelli
c) Shpreh
d) Fjalėt e qiririt


Bad-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-11-08, 21:42   #2
Llapjani_HH
 
Avatari i Llapjani_HH
 
Anėtarėsuar: 05-06-08
Postime: 1,262
Llapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Testime ne Gjuen Shqipe dhe Letersi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad-Boy
Ne ket tem do te bejm testime dikush e ben pyetjen tjert japin pergjigje
Ja po filloj un i pari...

1. Nė cilėn poezi Naimi ka thurrur vargjet mė tė bukura pėr gjuhėn shqipe:

“Gjuha Jonė sa e mirė!
Sa e ėmbėl! Sa e gjerė!
Sa e lehtė! Sa e lirė!
Sa e bukur! Sa e vlerė!”


a) Korēa
b) Fyelli
c) Shpreh
d) Fjalėt e qiririt
a) Korēa


Llapjani_HH Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:20.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.