Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 18-05-09, 14:23   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Tė grimosurat s’bien lehtė...

Grimi zbukuron, pėrmirėson disponimin dhe vetėbesimin ndėrsa tash u zbulua se ėshtė i mirė si mini-tkurrje nė mėngjes qė sjell deri tek baraspesha e mirė dhe mė pak rėnie.

Gratė tė cilat grimosėn ēdo mėngjes kanė baraspeshė mė tė mirė andaj mė rrallė bien se ato qė nuk e bėjnė kėtė, tregoi njė studim i ri i cili asnjėherė nuk do tė ishte bėrė nėse, fatmirėsisht pėr eshtrat dhe nyjat tona, nuk do ta kishte iniciuar dhe financuar L’Oreal.
Duke i anketuar 100 gra nė moshė prej 65-85 vjet, dr. Patricia Pineau vėrejti se gratė tė cilat vendosin edhe fare pak grim nė fytyrė janė mė stabile sa iu pėrket kėmbėve.

“Ato kanė qėndrim mė ndryshe nė tė ecur sesa ato tė cilat nuk vėnė grim”, tha ajo.
Kėtė pėrfundim tė pazakontė, dr. Pineau e shpjegon me atė se vėnia e grimit grave iu shėrben si tkurrje e llojit tė vet qė ndihmon nė koordinim gjė qė sjell deri tek mė pak rėnie.
Sidoqoftė, ky ėshtė lajm i keq pėr tė gjitha ato tė cilat nuk arrini tė grimosėn nė mėngjes.

Por nga ana tjetėr, gazeta Telegraph thekson anėn e rrezikshme tė kozmetikės. Njė hulumtim nga viti 2006 dėshmoi se sė paku 5 pėr qind e ngasėsve tė veturave gjatė vozitjes pinė, lexojnė harta tė hapura apo vendosin grim.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:14.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.