Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kinematografia dhe Televizioni
Emri
Fjalėkalimi
Kinematografia dhe Televizioni Pėrshtypje mbi filmat e fundit vendor apo tė huaj. Dokumentarėt, komeditė, tragjeditė, festivalet e filmit. VIP-at, artistėt, yjet e filmave.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-11-09, 23:01   #1
AlbaSoft
 
Avatari i AlbaSoft
 
Anėtarėsuar: 28-04-08
Postime: 1,739
AlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėm
Gabim Film i ri pėr Muhammedin a.s. nga fituesi i Oskarit

Film i ri pėr Muhammedin a.s. nga fituesi i Oskarit
Producenti i filmave "The Matrix" dhe "Lord Of the Rings" do tė pėrgatis filmin pėr Muhammedin s.a.w.s.

Fituesi i ēmimit Oskar producenti Barrie M. Osborne ėshtė i njohur mirė pėr filmat e shkėlqyer duke pėrdorur karaktere mesianike, veēanėrisht nė filmin "The Matrix" dhe trilogjinė " Lord of the Rings".

Kohėt e fundit edhe pse i fokusuar drejtpėrsėdrejti nė materiale fetare dhe jo nė storie qė i referohen kėtyre teksteve, Osborne tashmė vetėm ka filluar punėn nė filmin "Kingdom Come", njė poemė epike biblike pėr jetėn e Jezusit, i cili do tė drejtohet nga artisti i efekteve vizuele tė filmit "Lord of the Rings" Dean Wright.

Tani, sipas gazetės Guardian ai ėshtė duke planifikuar njė film 150 milion dollarėsh pėr Muhamedin s.a.w.s.

Filmi i Osbornit, i cili do tė ndjekė jetėn e Muhamedit (s.a.w.s) nga lindja e deri nė vdekjen e tij dhe mėsimet e tij nuk do tė shfaqin pėrshkrimin e Pejgamberit (s.a.w.s.) nė ekran. Producenti me origjinė nga Zelanda e Re ėshtė duke punuar me njė kompani tė produksionit nga Katari dhe ka tė punėsuar dijetarin musliman, Jusuf El Karadavin, pėr tė mbikėqyrur tėrė projektin gjatė xhirimeve.

Producenti i tha Reuters-it se do tė jetė "njė produksion ndėrkombėtar epik qė ka pėr qėllim ngritjen e urave mes kulturave." /imdb/


__________________
99% t'bukuris t'1 femnes munesh me fshi , me 1 Pallom t'lagt !
AlbaSoft Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:07.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.