Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-12-09, 20:07   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Kreatori mė i mirė Shqiptar pėr vitin 2009..

Nysret Bonjaku nga Gjilani ėshtė shpallur fitues i edicionit tė tretė vjetor tė garės ‘Kreatori Mė i Mirė Shqiptar’ pėr vitin 2009 gjatė ceremonisė sė zhvilluar mbrėmė nė Sheshin 21.

Nė ceremoninė finale tė zhvilluar mbrėmė nė Sheshin 21, Bonjaku pati nė konkurrencė edhe tre kreatorė tė tjerė, Violeta Gruda, Agron Brahimi dhe Syzajete Kosumi, kreacionet e tė cilėve u prezantuan nga 32 modelet e agjencisė Gecjan Group.
Bonjaku, i cili triumfoi edhe nė kategorinė ‘Velloja Mė e Mirė Shqiptare 2009’, pos tjerash ka fituar edhe tė drejtėn e plotė pėr tė studiuar nė shkollėn “Design Factory, si dhe tė drejtėn e pjesėmarrjes nė javėn e modės “Kosova Fashion Week 2010”
Violeta Gruda po ashtu ka qenė njė nga fitueset e mbrėmjes, duke triumfuar nė ēmimin ‘Kreacioni Mė i Mirė Express’.
Juria e cila vlerėsoi finalistėt ishte e pėrbėrė nga kryetari i jurisė David Priol, disenjator nga Parisi dhe ligjėrues nė “Design Factory”, Ronald W Hilt, avokat i ED HARDY, Nadire Zymberi nga kompania ‘Menakon’, Mikel Gecaj pėrfaqėsues i Gecjan Group pėr diasporė, Valbona Peqani Kida – stiliste dhe Blerina Kllokoqi Rugova – dizenjatore.
Kreatori Mė i Mirė Shqiptar 2009” ėshtė njė garė qė tashmė mbahet ēdo vit dhe organizohet nga agjencia e modės Gecjan Group nė bashkėpunim me Radiotelevizionin 21 dhe shkollėn e modės “Design Factor”.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-12-09, 20:34   #2
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kreatori mė i mirė Shqiptar pėr vitin 2009..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana
Nysret Bonjaku nga Gjilani ėshtė shpallur fitues i edicionit tė tretė vjetor tė garės ‘Kreatori Mė i Mirė Shqiptar’ pėr vitin 2009 gjatė ceremonisė sė zhvilluar mbrėmė nė Sheshin 21.

Nė ceremoninė finale tė zhvilluar mbrėmė nė Sheshin 21, Bonjaku pati nė konkurrencė edhe tre kreatorė tė tjerė, Violeta Gruda, Agron Brahimi dhe Syzajete Kosumi, kreacionet e tė cilėve u prezantuan nga 32 modelet e agjencisė Gecjan Group.
Bonjaku, i cili triumfoi edhe nė kategorinė ‘Velloja Mė e Mirė Shqiptare 2009’, pos tjerash ka fituar edhe tė drejtėn e plotė pėr tė studiuar nė shkollėn “Design Factory, si dhe tė drejtėn e pjesėmarrjes nė javėn e modės “Kosova Fashion Week 2010”
Violeta Gruda po ashtu ka qenė njė nga fitueset e mbrėmjes, duke triumfuar nė ēmimin ‘Kreacioni Mė i Mirė Express’.
Juria e cila vlerėsoi finalistėt ishte e pėrbėrė nga kryetari i jurisė David Priol, disenjator nga Parisi dhe ligjėrues nė “Design Factory”, Ronald W Hilt, avokat i ED HARDY, Nadire Zymberi nga kompania ‘Menakon’, Mikel Gecaj pėrfaqėsues i Gecjan Group pėr diasporė, Valbona Peqani Kida – stiliste dhe Blerina Kllokoqi Rugova – dizenjatore.
Kreatori Mė i Mirė Shqiptar 2009” ėshtė njė garė qė tashmė mbahet ēdo vit dhe organizohet nga agjencia e modės Gecjan Group nė bashkėpunim me Radiotelevizionin 21 dhe shkollėn e modės
“Design Factor”.


emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:43.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.