Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-12-09, 20:15   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Shtėpia e modės Kujta & Meri prezantohet nė Milano...

Nė javėn e modės qe mbahet nė Milano tė Italisė, tė organizuar nga “A Critical Fashion”, prezantohet edhe shtėpia e modės “Kujta & Meri” nga Gjakova.


Interesimi pėr kreacionet e stilistėve Kujtim dhe Merita Berisha, tė cilėt kanė zgjeruar biznesin e tyre edhe jashtė Kosovės, ka prekur emra tė mėdhenj tė modės evropiane, si dhe agjenci e media tė njohura nė Itali dhe jashtė saj.
Milano njihet tashmė si qyteti i dytė nė botė pėr modėn, nga ky vit krahas shtėpive mė tėe njohura tė modės, nė Milano ėshtė edhe ‘show room’ dhe galeria e shtėpisė sė modės ‘Kujta & Meri’.
Ky organizim nė vazhdimėsi ėshtė duke u pėrmendur, shkruar e intervistuar nga mediat mė tė njohura tė modės nė Itali, tė shkruara dhe elektronike. Gjate te gjitha intervistave dhe shkrimeve, mediat kanė pėrmendur Kosovėn, duke treguar prejardhjen e stilistėve Kujta dhe Meri.
Nė organizimin e titulluar “Dressed Up”, nė sfilatėn e Shtėpisė “Kujta & Meri” mysafir do tė jenė: Claudio Gentile (kampion bote nė futboll me Italinė-1982), Alberto Traversi (kėngėtar dhe editues i shtypit), Antonella Ruggero (kėngėtare italiane), Miky (kėngėtare e grupit tė famshėm italian “No Relax”), Karina Khadarak (modele e K&M) dhe artistė tjerė tė njohur italianė.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-12-09, 20:56   #2
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shtėpia e modės Kujta & Meri prezantohet nė Milano...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana
Nė javėn e modės qe mbahet nė Milano tė Italisė, tė organizuar nga “A Critical Fashion”, prezantohet edhe shtėpia e modės “Kujta & Meri” nga Gjakova.


Interesimi pėr kreacionet e stilistėve Kujtim dhe Merita Berisha, tė cilėt kanė zgjeruar biznesin e tyre edhe jashtė Kosovės, ka prekur emra tė mėdhenj tė modės evropiane, si dhe agjenci e media tė njohura nė Itali dhe jashtė saj.
Milano njihet tashmė si qyteti i dytė nė botė pėr modėn, nga ky vit krahas shtėpive mė tėe njohura tė modės, nė Milano ėshtė edhe ‘show room’ dhe galeria e shtėpisė sė modės ‘Kujta & Meri’.
Ky organizim nė vazhdimėsi ėshtė duke u pėrmendur, shkruar e intervistuar nga mediat mė tė njohura tė modės nė Itali, tė shkruara dhe elektronike. Gjate te gjitha intervistave dhe shkrimeve, mediat kanė pėrmendur Kosovėn, duke treguar prejardhjen e stilistėve Kujta dhe Meri.
Nė organizimin e titulluar “Dressed Up”, nė sfilatėn e Shtėpisė “Kujta & Meri” mysafir do tė jenė: Claudio Gentile (kampion bote nė futboll me Italinė-1982), Alberto Traversi (kėngėtar dhe editues i shtypit), Antonella Ruggero (kėngėtare italiane), Miky (kėngėtare e grupit tė famshėm italian “No Relax”), Karina Khadarak (modele e K&M) dhe artistė tjerė tė njohur italianė.
knaqsi te degjosh kso lajmesh;) ju uroi sukses te metutjeshem ,e meritojne sepse kan emer dhe kan krijime te hatashme;)


emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:47.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.