Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 11-01-10, 20:12   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Njė banjė e nxehtė gjatė mbrėmjeve tė dimrit ėshtė e nėvojshme ..

Gjatė kėsaj stine mė shumė preferohet bėrja e dushit, kėshillojnė dermatologėt, pėr shkak se, sikur qė nxehtėsia shkakton djersitje, po ashtu edhe uji mė i nxehtė se temperatura e trupit, i hap poret dhe e than lėkurėn.


Pas bėrjes sė dushit apo banjės ‘sė pjesshme’, tereni lėkurėn lehtazi me peshqir, duke e lėnė nga pak tė lagėt.
Nė mėnyrė qė tė pengoni avullimin e lagėshtisė nga poret e hapura, e ashtu edhe tharjen e lėkurės, menjėherė pėrdorni ndonjė losion ushqyes pėr trup i cili nuk duhet tė jetė i yndyrshėm.
Njėri nga mitet dimėrore kozmetike thotė se, gjatė dimrit, mė tė preferuar janė losionet e yndyrshme, kremozė, por edhe ata mė tė butė, tė payndyrshėm janė njėsoj efikas, thonė ekspertėt.

Losionet e yndyrshme parandalojnė avullimin e lagėshtisė, kurse pėrbėrėsit e fuqishėm tė losioneve tė buta e fusin lagėshtinė nė lėkurė, duke rregulluar njomjen e shtresės sė jashtme tė saj. Lėkura e njerėzve qė rri njė kohė tė gjatė jashtė gjatė dimrit, nė tė shumtėn e rasteve nuk ėshtė e thatė dhe e dehidruar, thotė dermatologu amerikan Frederik Brandt.
Kjo haset mė shumė te njerėzit qė rrinė shumė nė ambiente tė ngrohta, meqė nxehtėsia e than lėkurėn. Edhe pse pirja e ujit ruan lagėshtinė e lėkurės, teprimi me ujė pėrshpejton nxjerrjen e lėngjeve nga trupi. Pėr kėtė shkak, tharjen e lėkurės duhet penguar duke ngrėnė ushqime qė ndihmojnė nė njomjen e lėkurės.

Kėto janė ushqimet e pasura me thartira yndyrore omega-3, sidomos peshku salmon. Me depilimin e kėmbėve me zhiletė, nuk vjen deri te tharja e lėkurės, pohon dermatologia amerikane Ranella Hirsh. Me depilim me zhiletė, pėrpos qimeve, do t’i largoni edhe qelizat e vdekura tė sipėrfaqes sė lėkurės.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 11-01-10, 20:24   #2
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Njė banjė e nxehtė gjatė mbrėmjeve tė dimrit ėshtė e nėvojshme ..

>Shyqyr se sjom en Ks se ish Dasht me pagu ka 1,000euro veq per uj te Nxeht qe hargjoj ne dush mbrenda dites ....

Mua me ndihmon dush ne shume aspekte e me se shumti kur jam nervoz apo merzitshem !!


Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:18.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.