Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 24-02-10, 14:34   #1
Doooni
 
Anėtarėsuar: 27-09-07
Postime: 75
Doooni me shokė shumeDoooni me shokė shume
Gabim Femjien per do Vite ne Kosove?

Qka mendoni ju mi qu Femijet per 1-3 vjet ne Kosove apo Shqipni?

Vllaznit e mi e kan kry gimnasiumin ne Shqipni dhe shpresoj se edhe un kur ta kam femi ti qoj per nje vjet ne Kosove apo Shqipni.

qka mendoni ju ?


Doooni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 24-02-10, 14:39   #2
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femjien per do Vite ne Kosove?

Gabim

Pse po them?

Se vajza ime eshte aktive 2 ore ne shkolle, kurse ne shtepi 6 ore tjera. Pra, po nisem prej vetit.
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-02-10, 14:41   #3
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femjien per do Vite ne Kosove?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Doooni
Qka mendoni ju mi qu Femijet per 1-3 vjet ne Kosove apo Shqipni?

Vllaznit e mi e kan kry gimnasiumin ne Shqipni dhe shpresoj se edhe un kur ta kam femi ti qoj per nje vjet ne Kosove apo Shqipni.

qka mendoni ju ?

As un s'do e kisha dergu femin tim ne shqipni apo kosove, po ti nese e dergon dhe shkon bashk me femiun, dije se un te perkrahi 100 e 1 % !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-02-10, 14:41   #4
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femjien per do Vite ne Kosove?

Pse me qu en Shipni...krejt varet qysh jan Prinderit edhe Fmija bohet ose mson...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-02-10, 10:45   #5
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femjien per do Vite ne Kosove?

Dėrgojeni fėmijet ne Kosove apo Shqiperi , nėse doni fėmija tė humb edhe atė diturin se ka pasur !
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-03-10, 10:52   #6
jEtA_1
My Eye
 
Avatari i jEtA_1
 
Anėtarėsuar: 01-01-07
Vendndodhja: Londer
Postime: 3,564
jEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femjien per do Vite ne Kosove?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium
Dėrgojeni fėmijet ne Kosove apo Shqiperi , nėse doni fėmija tė humb edhe atė diturin se ka pasur !
Nuk pajtohem me ket qe thua i nderuar premium sepse ashtu mendojn shumica por gabim e kan une shoh ketu ne Angli cfar mesime bejn femit dhe cfar ne Kosov dhe kam ardhur ne perfundim qe ne duhet te krenohemi me femit tane ne Kosov njiherit dhe me mesidhensit tane qe jame e sigurt qe po te behen klasifikimet nxenes me nxenes dhe mesimdhenes me mesimdhenes Kosova do te ishte ne vendin e par kurse ne vendet evropiane vetem qe kan perkrahje institucionale perndryshe askund nuk na ofrohen per dituri .
Bej apel te rinia e jone mos u fasciononi mbas shkollave te huaja sepse tonat jane me te forta ne aspektin edukativ dhe dituris
__________________
Ne endra nene po me vjene ralle
Ndonse te varri kame ardhur shpesh
Cdo lot i imi pikon vec malle
Ti nuk me flet vetem buzqesh...
jEtA_1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-03-10, 17:06   #7
Llapjani_HH
 
Avatari i Llapjani_HH
 
Anėtarėsuar: 05-06-08
Postime: 1,262
Llapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femjien per do Vite ne Kosove?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jEtA_1
Nuk pajtohem me ket qe thua i nderuar premium sepse ashtu mendojn shumica por gabim e kan une shoh ketu ne Angli cfar mesime bejn femit dhe cfar ne Kosov dhe kam ardhur ne perfundim qe ne duhet te krenohemi me femit tane ne Kosov njiherit dhe me mesidhensit tane qe jame e sigurt qe po te behen klasifikimet nxenes me nxenes dhe mesimdhenes me mesimdhenes Kosova do te ishte ne vendin e par kurse ne vendet evropiane vetem qe kan perkrahje institucionale perndryshe askund nuk na ofrohen per dituri .
Bej apel te rinia e jone mos u fasciononi mbas shkollave te huaja sepse tonat jane me te forta ne aspektin edukativ dhe dituris
Keni plotsisht tė drejt,mirpo disa mendojn se gjithqka qė ėshtė nė perėndim ėshtė mė mirė se nė Kosovė.

Sikur nxėnėsit e Kosovės tė i kishin kushtet e njėjta sikur tė tjerėt jam i sigurt se suksesi do ishte 100% ma i mirė se i atyre qė jan nė Evropė e gjetiu.

Kurse sa i pėrket asaj me i que fėmijėt nė shkollė nė Kosovė ose Shqipėri ėshtė njė ide qė nuk mund tė realizohet edhe aq kollaj.
Ka arsye tė shumta pse, e njė ndėr to ėshtė se prindi nuk mund ta len fėmijėn e vet tė shkoj nė Kosovė apo Shqipėri nė shkollė e vet tė jetoj nė Gjermani,Zvicėr apo dikund tjetėr.
Llapjani_HH Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-03-10, 18:18   #8
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Femjien per do Vite ne Kosove?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium
Dėrgojeni fėmijet ne Kosove apo Shqiperi , nėse doni fėmija tė humb edhe atė diturin se ka pasur !
Lexo gjdo dite Amoklauf apo si te them Shqip atentate ndaj nxenesve e profesorve nga vet nxenesit,ne shkollat eperendimit ..gjera qe ne kosove e shqiperi akoma si kam ndi qe ka ndodh ...Skollat e ketuhit jan ne nivel me te Ulet se ato te shqiperis dhe Kosoves ... Ne Baze te atyre kushteve qe kan nxenesit tek ne, ne jemi perpara me shkollimin 90% ...

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Peja-Boy : 28-03-10 nė 18:19
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-10, 08:53   #9
jEtA_1
My Eye
 
Avatari i jEtA_1
 
Anėtarėsuar: 01-01-07
Vendndodhja: Londer
Postime: 3,564
jEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femjien per do Vite ne Kosove?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapjani_HH
Keni plotsisht tė drejt,mirpo disa mendojn se gjithqka qė ėshtė nė perėndim ėshtė mė mirė se nė Kosovė.

Sikur nxėnėsit e Kosovės tė i kishin kushtet e njėjta sikur tė tjerėt jam i sigurt se suksesi do ishte 100% ma i mirė se i atyre qė jan nė Evropė e gjetiu.

Kurse sa i pėrket asaj me i que fėmijėt nė shkollė nė Kosovė ose Shqipėri ėshtė njė ide qė nuk mund tė realizohet edhe aq kollaj.
Ka arsye tė shumta pse, e njė ndėr to ėshtė se prindi nuk mund ta len fėmijėn e vet tė shkoj nė Kosovė apo Shqipėri nė shkollė e vet tė jetoj nė Gjermani,Zvicėr apo dikund tjetėr.
Edhe pse nuk i kan kushtet as 10% si te femijve qe jane ne Evrop prap se prap femit qe shkollohen dhe jetojn ne Kosov jane me te ditur dhe me te afte por mjerisht nuk kan kushte dhe mundesi ku ti shprehin aftesit e tyre
__________________
Ne endra nene po me vjene ralle
Ndonse te varri kame ardhur shpesh
Cdo lot i imi pikon vec malle
Ti nuk me flet vetem buzqesh...
jEtA_1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-10, 08:58   #10
jEtA_1
My Eye
 
Avatari i jEtA_1
 
Anėtarėsuar: 01-01-07
Vendndodhja: Londer
Postime: 3,564
jEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femjien per do Vite ne Kosove?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja-Boy
Lexo gjdo dite Amoklauf apo si te them Shqip atentate ndaj nxenesve e profesorve nga vet nxenesit,ne shkollat eperendimit ..gjera qe ne kosove e shqiperi akoma si kam ndi qe ka ndodh ...Skollat e ketuhit jan ne nivel me te Ulet se ato te shqiperis dhe Kosoves ... Ne Baze te atyre kushteve qe kan nxenesit tek ne, ne jemi perpara me shkollimin 90% ...
Shume e vertet ja nje raste konkret qe ka ndodhur mu ne Londer ku jan masakruar dy student Francez ne banesen e tyre nga disa shok te tyre nga Kolegji e arsya ka qen pse keta te dy student kan qen shembull per te mir ne ate Kolegj dhe ju kan hakmarrur duke i masakruar me thika ne banesen e tyre per ate dhe po them mos mendoni se shumcka eshte e mir ne perendim se paku keto gjera te ne ne Kosov nuk ndodhin sepse kemi kujdes me te madh nga prinderit po njashtu dhe femit e kan njifar respekti ndaj tyre dhe kjo ka bere qe ta kemi nje ekuiliber ne vendin ton
__________________
Ne endra nene po me vjene ralle
Ndonse te varri kame ardhur shpesh
Cdo lot i imi pikon vec malle
Ti nuk me flet vetem buzqesh...
jEtA_1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-10, 12:01   #11
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femjien per do Vite ne Kosove?

Habitem me disa se si mund te jetojn me komplekse, e cka eshte me e keqja ato komplekse duan qe t'ua "mbjellin" femijeve te tyre. Jam i lindur ne Shkup, jetoj dhe kam mbaruar studimet. Te thuash per cdo dite kam takime te ndryshme me perndimor e vendor, nga kosova e Shqiperia, ajo cka me bene te ndjehem mire eshte se nuk jetoj me friken se dikush eshte me superior. Dihet se Zoti na dha sy, veshe e duar, zemer e mendje... faji eshte i atyre prinderve qe ua qorojne syte femijeve me gjera te kota.
po ua permendi dy shembull:
1. Breshken nga Kosova po e cove ne Londer mbetet e njejta, me ate shpejtesi te te ecurit, po ashtu edhe ne te kunderten.
2 Njeriu kalon ne keto faza te edukates dhe te mesuarit
a) Edukata familjare qe mere noten 1
b) shkolla fillore- qe mban 0 dhe po e bashkove me edukaten fitohet 10
c) shkolla e mesme- po ashtu 0- nese e bashkon me dy te para fitojm 100
d) fakulteti nje 0 qe po i bashkove me keto larte fiton 1000
e)masteri qe fiton 0 e rradhes e qe rite numrin ne 10000
f) doktoratura ka ne vete nje 0 qe numri ritet ne 100000
te nderuar po nese nuk do ishte 1 i edukates familjare cfare vlere do kishin keto zero???
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-10, 12:14   #12
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Femjien per do Vite ne Kosove?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jEtA_1
Shume e vertet ja nje raste konkret qe ka ndodhur mu ne Londer ku jan masakruar dy student Francez ne banesen e tyre nga disa shok te tyre nga Kolegji e arsya ka qen pse keta te dy student kan qen shembull per te mir ne ate Kolegj dhe ju kan hakmarrur duke i masakruar me thika ne banesen e tyre per ate dhe po them mos mendoni se shumcka eshte e mir ne perendim se paku keto gjera te ne ne Kosov nuk ndodhin sepse kemi kujdes me te madh nga prinderit po njashtu dhe femit e kan njifar respekti ndaj tyre dhe kjo ka bere qe ta kemi nje ekuiliber ne vendin ton
Citim:
Anglisht... Amoklauf in German school: Altogether 16 victims, madmen also dead
STUTTGART. With the Amoklauf at the six-form high school Winnenden in Baden-Wuerttemberg were killed according to data Stuttgart chief of the police Konrad Jelden of ten pupils, three teachers and an adult before the neighbouring hospital. In 40 km the distant Wendlingen died in the shooting between police and madmen two Passanten and the 17-jährige madman.
Citim:
Gjermanisht ...Amoklauf in deutscher Schule: Insgesamt 16 Opfer, Amokläufer auch tot
STUTTGART. Bei dem Amoklauf an der Realschule Winnenden in Baden-Württemberg sind nach Angaben des Stuttgarter Polizeipräsidenten Konrad Jelden zehn Schüler, drei Lehrer und ein Erwachsener vor der benachbarten Klinik getötet worden. Im 40 km entfernten Wendlingen starben im Schusswechsel zwischen Polizei und Amokläufer zwei Passanten und der 17-jährige Amokläufer.
Ketu e ke Rastin qe Nxenesi para 1 Viti ka Vra ne shkoll 10 Nxenes, tre profesor nje te Mitur edhe Veten !! Kso gjera tek ne akoma nuk kan ndodh !!
Ke edhe Rastin e 18 shkurt 2010 ne Ludwigshafen i njejti Rast !!
Keto mendime se shkollat e perendimit jan me te Perparuara i kan ne Mende vetem ata persona se skan qen akoma ne shkollat e perendimit se skan qen akoma ne perendim per te shikuar se si rrjedhin gjerat ketu ! Ketu fakt qe kan perparuar amo vetem prej Kushteve Ekonomike se per menqurin e sjelljet e Nxenesit shume ma shume mesohet nje femi ne Kosove e Shqiperi se sa ne Perendim ...
Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Peja-Boy : 29-03-10 nė 12:20
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-10, 12:39   #13
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femjien per do Vite ne Kosove?

Le le Peja, une ku kam qen ne shkolle, kurr incident nuk ka patur (perveq ne pushim te gjate kaniher femrat u shpullavshin per naj mashkull hahaha) se jo ksi te shtira ncuk kurr hiqqq.....e sa i perket fatkeqesive te tilla, mos thuaj se ka edhe ketu raste (por jo aq tragjike sa ato ne perendim) por te na shkojne ne shkolle me thika, e kontroll nuk ka. Bile atje ka nje lloj kontrolle ne perendim, gje qe pakeson/parandalon raste te tilla. Ketu frik vajza m'ka ardh ne shpi mami mami, e prejti nje vajze edhe dy djem njani, mesuesja tha jo eshte pjese aktrimi, jane duke inxhizuar film dhe me vrap i ka futur femijet ne klase derisa eshte pastruar vendi i krimit.
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja-Boy
Ketu e ke Rastin qe Nxenesi para 1 Viti ka Vra ne shkoll 10 Nxenes, tre profesor nje te Mitur edhe Veten !! Kso gjera tek ne akoma nuk kan ndodh !!
Ke edhe Rastin e 18 shkurt 2010 ne Ludwigshafen i njejti Rast !!
Keto mendime se shkollat e perendimit jan me te Perparuara i kan ne Mende vetem ata persona se skan qen akoma ne shkollat e perendimit se skan qen akoma ne perendim per te shikuar se si rrjedhin gjerat ketu ! Ketu fakt qe kan perparuar amo vetem prej Kushteve Ekonomike se per menqurin e sjelljet e Nxenesit shume ma shume mesohet nje femi ne Kosove e Shqiperi se sa ne Perendim ...


__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-10, 12:47   #14
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Femjien per do Vite ne Kosove?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga roadrunner
Le le Peja, une ku kam qen ne shkolle, kurr incident nuk ka patur (perveq ne pushim te gjate kaniher femrat u shpullavshin per naj mashkull hahaha) se jo ksi te shtira ncuk kurr hiqqq.....e sa i perket fatkeqesive te tilla, mos thuaj se ka edhe ketu raste (por jo aq tragjike sa ato ne perendim) por te na shkojne ne shkolle me thika, e kontroll nuk ka. Bile atje ka nje lloj kontrolle ne perendim, gje qe pakeson/parandalon raste te tilla. Ketu frik vajza m'ka ardh ne shpi mami mami, e prejti nje vajze edhe dy djem njani, mesuesja tha jo eshte pjese aktrimi, jane duke inxhizuar film dhe me vrap i ka futur femijet ne klase derisa eshte pastruar vendi i krimit.
Nuk ka Siguri as ne Perendim Roadrunner se me pas siguri nuk ndodhin keto gjera .. Vet kam Punu ne nje shkoll edhe kom pa sjelljen e nxenesve ketu ... tu Bo hajgare kemb maje kembe ...e kishin thy deren e Klses ..e Profesoreshes dojke mi dal Goja pi vendi tu berti po as qe ja rraske Kush veq e zezatshin, se bash njeher mendova me tju kajt nonen me tju hy krejt Klases shkelma njeher e me i thon Profesoreshes qeshtu msohet tek ne e jo si ti se marove tu bertit..veq me rreh se ska drejt nxenesin !!
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-10, 12:53   #15
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femjien per do Vite ne Kosove?

po edhe te na ne shkoll te mesme kur kam qen, diten e par e kemi rrzu derrasen e zeze, kur erdh profesoresha e anatomise, ia ndreqem mire karriken, kur e pa derrasen u hutua dhe me tu ungjur ne karrike, sharroj brenda saj dhe spat dreq qe e shkoqke, tja nisem na me kajt femrat e tngan drejtori thirri ambulancen, yhaaa u bo bet i madh se profesoresha ishte ne shtatin muaj shtatzane....dreqnijat ne shkoll sjane ndal kurr o Peja....po e mira e se mires eshte se atje sistemi shkollor eshte ma i pasur. Qysh e kryn ketu fakulltetin, atje harroje.com
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja-Boy
Nuk ka Siguri as ne Perendim Roadrunner se me pas siguri nuk ndodhin keto gjera .. Vet kam Punu ne nje shkoll edhe kom pa sjelljen e nxenesve ketu ... tu Bo hajgare kemb maje kembe ...e kishin thy deren e Klses ..e Profesoreshes dojke mi dal Goja pi vendi tu berti po as qe ja rraske Kush veq e zezatshin, se bash njeher mendova me tju kajt nonen me tju hy krejt Klases shkelma njeher e me i thon Profesoreshes qeshtu msohet tek ne e jo si ti se marove tu bertit..veq me rreh se ska drejt nxenesin !!


__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:22.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.