Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-07-10, 22:19   #1
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim ....ruhet nė Londėr.

Dhe ėshtė nderė i madhė tė kesh miqė tė tillė siq ėshtė Tony Blair dhe populli Britanik nė pėrgjithėsi.
Thaēi Blairit i dorėzoi deklaratėn e pavarėsisė.
 • Blair-in e nderojė edhe Ushtria e Kosovės.
 • E Priti edhe Kryetari i Kosovės (Fatmir Sejdiu). Nė njė ceremoni tė veēantė, presidenti Sejdiu ia dorėzoi Tony Blairit “Medaljen e Artė tė Lirisė”, me tė cilėn e ka dekoruar Presidenti historik Ibrahim Rugova, mė 12 qershor 2004, medalje kjo qė u jepet qytetarėve tė
  Kosovės dhe tė huaj, pėr kontributin e lartė nė mbrojtjen e lirisė sė Kosovės.
 • Edhe Kryeministri i Kosovės (Hashim Thaēi).Ēdo ide dhe ēdo angazhim qė vjen nga Tony Blair pėr Kosovėn do te jetė i pranueshėm pėr shtetin tonė.
 • Edhe Bashkėshortja e ish-kryeministrit Tony Blair, Cherie Blair ka mbėrritur nė orėt e pasdites nė Aeroportin Ndėrkombėtar tė Prishtinės (ANP), ku ėshtė pritur nga protokolli shtetėror i Kosovės.
  Cherie Blair ka ardhur me njė aeroplan privat, pas vizitės nė kryeqytetin shqiptar, Tiranė, dhe do tė vazhdojė tė vizitojė Kosovėn sė bashku me bashkėshortin Tony Blair, i cili po qėndron nė Kosovė me ftesėn e kryeministrit Thaēi.


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga murrizi : 08-07-10 nė 22:23
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 08-07-10, 22:30   #2
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: ....ruhet nė Londėr.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi
Dhe ėshtė nderė i madhė tė kesh miqė tė tillė siq ėshtė Tony Blair dhe populli Britanik nė pėrgjithėsi.
Thaēi Blairit i dorėzoi deklaratėn e pavarėsisė.
 • Blair-in e nderojė edhe Ushtria e Kosovės.
 • E Priti edhe Kryetari i Kosovės (Fatmir Sejdiu). Nė njė ceremoni tė veēantė, presidenti Sejdiu ia dorėzoi Tony Blairit “Medaljen e Artė tė Lirisė”, me tė cilėn e ka dekoruar Presidenti historik Ibrahim Rugova, mė 12 qershor 2004, medalje kjo qė u jepet qytetarėve tė
  Kosovės dhe tė huaj, pėr kontributin e lartė nė mbrojtjen e lirisė sė Kosovės.
 • Edhe Kryeministri i Kosovės (Hashim Thaēi).Ēdo ide dhe ēdo angazhim qė vjen nga Tony Blair pėr Kosovėn do te jetė i pranueshėm pėr shtetin tonė.
 • Edhe Bashkėshortja e ish-kryeministrit Tony Blair, Cherie Blair ka mbėrritur nė orėt e pasdites nė Aeroportin Ndėrkombėtar tė Prishtinės (ANP), ku ėshtė pritur nga protokolli shtetėror i Kosovės.
  Cherie Blair ka ardhur me njė aeroplan privat, pas vizitės nė kryeqytetin shqiptar, Tiranė, dhe do tė vazhdojė tė vizitojė Kosovėn sė bashku me bashkėshortin Tony Blair, i cili po qėndron nė Kosovė me ftesėn e kryeministrit Thaēi.

qashtu trego ku po te dhem ilaqin e kie te pergaditur gelltite murriz


ty po te dhemb se kjo qeveri po e humb elektoratin nuk poe qon ne vend amanetin e 15000 martirve per kosoven e pa varur


e sa kso deklaratash tona qendrojn ne kancellarit evropjane e botrore
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-07-10, 22:32   #3
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ....ruhet nė Londėr.

O Gur Djali, hajt bonu i mequm e dil prej oborrit tem amonja t'koft(hahahaha).
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-07-10, 22:53   #4
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ....ruhet nė Londėr.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi
 • Edhe Kryeministri i Kosovės (Hashim Thaēi).Ēdo ide dhe ēdo angazhim qė vjen nga Tony Blair pėr Kosovėn do te jetė i pranueshėm pėr shtetin tonė.
Kjo nuk me pėlqeu pa marr parasysh kontributin e z. Bler pėr Kosoven.
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-07-10, 22:53   #5
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ....ruhet nė Londėr.

'sha Zoten nese Taci me shoke eshte qu ne kame me i rujt Miqte e Kosoves, e paska honger dreqi me ka krejt.

Edhe pak kohe s'paska me na mbete asnje mik.
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-07-10, 22:57   #6
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ....ruhet nė Londėr.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dilaver
Kjo nuk me pėlqeu pa marr parasysh kontributin e z. Bler pėr Kosoven.
Unė do tė shkoja edhe mė larg.

A guxon njė Kryeminister, Kryetarė, apo pamarrėparasysh zyrtar nė Qeveri tė flas njė fjalė tė tillė ?
Pėr zotėn mu drodhėn kėmbėt kur e lexova me tė shpejtė.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-07-10, 13:37   #7
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ....ruhet nė Londėr.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dilaver
Kjo nuk me pėlqeu pa marr parasysh kontributin e z. Bler pėr Kosoven.
shyqyrr qe u lajmeru edhe nje i kthjellte , se me ka pas hy mendja qe krejte forumi u mbet ne murrrriza
p.s.
murriz , a te dridhen kembet shpesh ..!
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-07-10, 19:42   #8
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ....ruhet nė Londėr.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dilaver
Kjo nuk me pėlqeu pa marr parasysh kontributin e z. Bler pėr Kosoven.Pėr tė konstatuar(provuar) mikun e mirė, duhet lėnė hapėsirėn njėherėshe tė vendosjes (ide prurjen) sė diēkaje, por, jo pėr krejt Kosovėn.

Po vendosi mirė, mos ke frikė se ke djemtė nė Anmgelrik.

jadore, mike e nderuar, deshifroje fjalėn e fundit hahaha


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Artisti : 09-07-10 nė 19:45
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-07-10, 21:18   #9
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Titulli: ....ruhet nė Londėr.

...kontributi dhe mbeshtetja e z.Bler jane jashtezakonisht te patjetersueshme
por kjo sdo te thote qe bolsheviket nen hyqmin e Thacit
te citojne shprehje te atilla, sepse tregojne hapur inekzistencen dhe paaftesine e tyre per ide udheheqese te nje shteti
andaj mua sme beri fare pershtypje kjo gafe e radhes se kryepucistin te radhes Thaci,
sepse pos gafave dhe foreve te perditshme asgje nuk prodhon apo paraqet
ne publik
qe te tregojne se eshte munduar te dalim nga ky qorrsokak qe po na shtyn cdo dite e me teper.

Honesty
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-07-10, 21:31   #10
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ....ruhet nė Londėr.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore
shyqyrr qe u lajmeru edhe nje i kthjellte , se me ka pas hy mendja qe krejte forumi u mbet ne murrrriza
p.s.
murriz , a te dridhen kembet shpesh ..!
Paj Jadorko ēka me bo, medet a, na ka mbet forumi vetėm me dy tė kthjellėt, ndėrsa pjesa tjetėr krejt "murriz".
derisa unė kohė pas kohe po mundohem tė tė mbroj nga pargjykimet ti prap po dridhesh...?
mo, mos u dridhė sė tepėrmi se tybe na gėrdite, mo kur e paramendoj qė pi edhe cigaren....eeeeeeeeee
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-07-10, 21:38   #11
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ....ruhet nė Londėr.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Honesty^uk.
...kontributi dhe mbeshtetja e z.Bler jane jashtezakonisht te patjetersueshme
por kjo sdo te thote qe bolsheviket nen hyqmin e Thacit
te citojne shprehje te atilla, sepse tregojne hapur inekzistencen dhe paaftesine e tyre per ide udheheqese te nje shteti
andaj mua sme beri fare pershtypje kjo gafe e radhes se kryepucistin te radhes Thaci,
sepse pos gafave dhe foreve te perditshme asgje nuk prodhon apo paraqet
ne publik
qe te tregojne se eshte munduar te dalim nga ky qorrsokak qe po na shtyn cdo dite e me teper.

Honesty
Vetėm ti sqarojm muhabetet si duhet, pak durim dhe s'duhet kushedi ēka tjetėr.Pėr tė huajt nuk ėshtė edhe aq relevante, nė i fryen dikush fyellit apo kavallit, shumė mė shumė ata intersohen si i "fryejm ne fyllit apo kavallit".
Nė rastin konkret Kosova udhėhiqet me kualicjonin e madhė Pdk-Ldk. Qė tė dyja kėto subjekte Politike pohojn tė kanė kuadro tė mjaftueshme pėr tė udhėhequr me shtetin, nė janė kėto "bolsheviko komunisto, makiawelisto, fidelkastrisko, apo maucetuniste" kjo nuk luan rol ama aspak !!!
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga murrizi : 09-07-10 nė 21:44
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-07-10, 21:52   #12
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Titulli: ....ruhet nė Londėr.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi
Vetėm ti sqarojm muhabetet si duhet, pak m durim dhe s'duhet kushedi ēka.Pėr tė huajt nuk ėshtė edhe aq relevante, nė i fryen dikush fyellit apo kavallit, shumė mė shumė ata intersohen si i "fryejm ne fyllit apo kavallit".
Nė rastin konkret Kosova udhėhiqet me kualicjonin e madhė Pdk-Ldk. Qė tė dyja kėto subjekte Politike pohojn tė kanė kuadro tė mjaftueshme pėr tė udhėhequr me shtetin, nė janė kėto "bolsheviko komunisto, makiawelisto, fidelkastrisko, apo maucetuniste" kjo nuk luan rol ama aspak !!!

.......fryerja e fylleve/kavalleve pa rime dhe asonance
te shkakton jo vetem dhimbje koke, por te sjell edhe neveri

- per rastin udheheqes qe i behet Kosoves nga koalicoin fyej/kavalle
eshte shume e dallueshme mos kordinimi i melodive te tyre, saqe kokedhimbja popullore cdo dite e me shume po vjen duke u shtuar
dhe keta trumbetiste deshtak, patjeter qe do thone dhe mundohen ta mbrojne me fanatizem se kombinimi fyej/kavall eshte nje melodi vlerash dhe aftesish udheheqese,

...Jo gjithmone lavduesi/reklamuesi i konakut te vet, tregon realitet

Honesty
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Honesty^uk. : 09-07-10 nė 21:58
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-07-10, 22:05   #13
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ....ruhet nė Londėr.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Honesty^uk.
.......fryerja e fyelleve/kavalleve pa rime dhe asonance
te shkakton jo vetem dhimbje koke, por te sjell edhe neveri

- per rastin udheheqes qe i behet Kosoves nga koalicoin fyej/kavalle
eshte shume e dallueshme mos kordinimi i melodove te tyre, saqe kokedhimbja popullore cdo dite e me shume vjen duke u shtuar
dhe keta trumbetiste deshtak, patjeter qe do thone dhe mundohen ta mbrojne me fanatizem se kombinimi fyej/kavall eshte nje melodi vlerash dhe aftesish udheheqese,

...Jo gjithmone lavduesi/reklamuesi i konakut te vet, tregon realitet

Honesty
Do ta lidhja kėtė "pėrgjegje timen me dy shembuj:
 • Lexoja diku nė gazetat e Tirones dikur moti njė artikull pėr mėrgimtarėt e Shqipris (njėjtė thuaja se edhe ne po sillemi si ata, fundja njė jemi apo )."mėrgimtarėt" thuhej mė tutje nė artikull, nuk lėnė gjo t'keqe pa e thonė kur vijnė n'pushime, dhe tya tė shko mendja qė kėta kurrrė mė skan pėr t'ardhur nė Shqipri. Dhe motin tjetėr prap "ecin karavanet" me tė njėjtit njerėz, me tė njėjtat ankesa/halle.
 • Dhe e dyta, Si ėshtė e mundur tė zhgjidhet njė pushtet/qeveri, dhe ende pa kaluar dy javė tė fillosh tė ankohesh pėr tė .
Pse more vėlla po e bėjmė tė njėjtin gabim dy herė ? e nėse ai bėhet tre herė.....
ja mė falni mua a, kam frigėn spo mund tu ndjek nė hap.

Tema:

Zoti Blair ka marrė pėrsipėr ta "RUAJ PAVARSIN E KOSOVĖS NĖ LONDĖR", unė besojė qė ai do ti ēėndrojė karshi premtimit.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-07-10, 13:40   #14
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Titulli: ....ruhet nė Londėr.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi
Do ta lidhja kėtė "pėrgjegje timen me dy shembuj:
 • Lexoja diku nė gazetat e Tirones dikur moti njė artikull pėr mėrgimtarėt e Shqipris (njėjtė thuaja se edhe ne po sillemi si ata, fundja njė jemi apo )."mėrgimtarėt" thuhej mė tutje nė artikull, nuk lėnė gjo t'keqe pa e thonė kur vijnė n'pushime, dhe tya tė shko mendja qė kėta kurrrė mė skan pėr t'ardhur nė Shqipri. Dhe motin tjetėr prap "ecin karavanet" me tė njėjtit njerėz, me tė njėjtat ankesa/halle.
 • Dhe e dyta, Si ėshtė e mundur tė zhgjidhet njė pushtet/qeveri, dhe ende pa kaluar dy javė tė fillosh tė ankohesh pėr tė .
Pse more vėlla po e bėjmė tė njėjtin gabim dy herė ? e nėse ai bėhet tre herė.....
ja mė falni mua a, kam frigėn spo mund tu ndjek nė hap.

Tema:

Zoti Blair ka marrė pėrsipėr ta "RUAJ PAVARSIN E KOSOVĖS NĖ LONDĖR", unė besojė qė ai do ti ēėndrojė karshi premtimit.

.......zoteria murrizz
reagimi im i pare kishte te bente me opinionin tim rreth gafes se radhes
qe udbash Thaci beri me rastin e vizites se Kryeministrit Bler ne Kosove

ndersa karrabythja (reagimi) jote filloi me fyej dhe kavalle,
andaj i nderuar une isha i detyruar te pergjigjem sipas imponimit qe
ti bere me lart,
keshtu qe eshte ne te miren dhe nderin tend moral dhe edukativ
qe te mesohesh me reaguar sipas notave muzikore qe kerkon melodia,
se perndryshe nderhyrjet vetem sa per numer dhe per te bere zhurme te nxjerrin bllof ndaj realitetit.

Sa per dijeni rreth temes;
I nderuari z. Bler si nje nder aktoret faktor kryesore per largimin njehere e pergjithmone te makinerise vrastare serbo-ruse e ka krye misionin e vet persa i perket pavaresise se Kosoves
keshtu qe ruajtja e pavaresise si DOKUMENT mund te arkivohet kudo, por ruajtjen defakto e kemi ne dore vet ne populli i Kosoves,
por jo duke u udhehequr nga matrapazet dhe bolsheviket e Thacit.

Klm
Honesty
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-07-10, 20:07   #15
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ....ruhet nė Londėr.

Pasha zoten spo di njeri sot pėr ku me u kap, ta pėrziejn e bojn "bullgur" thuaja qė zgjidhja ishte, apo ėshtė nė shuplak tė dorės.

Jo, pikėrisht kjo edhe ishte arsyeja pse Toni Blair erdhi tash e jo mė heret nė Kosovė.

Realisht, ai ne edhe na tregoj qė "u bė pėr neve" mė shumė sa qė e meritonim, dhe kryesorja, mė shumė sa qė kėrkuam !!!
Ndėr fjalėt e tija, mundė tė kuptoje qė ai habitej nė veten e tijė, pse i bėhej aq pritje madhėshtore, ku ai mesiguri dinte "hala" mė tepėr.
Mirpor ai poashtu pse t'ia zvogloj namin vehtes. Tony Blair ėshtė njė politikan i kategoris sė rėndė, pėr fatė tė mirė askohe kishte njė rreth politikanėsh ndėrkombėtar tė "dėgjueshėm", Z. Blair (duke qenė njė maestro i madhė) shfrytzoj rastin dhe e fituam luftėn kundėr Rusis.
Pėr kėtė arsye lufta e fituar nė fushbetejen "KOSOVO WAR 1999" ishte lufta midis NATO-s dhe Rusis. e qeta far bolsheviket me t'thon drejtėn kan dhon kontribut tė madhė (po thojshin pjesmarrsit e agjendes "kosovo war 1999).

Pra Koleg i nderuar nė Kosovė dikur bėhej fjalė pėr tė drejta tė njeriut (vakti e ha kashten), pse i fitojm ato, dhe na mbet edhe pak kusur, kėtė se ka boe men kush, se ka besue kush (fakte kėto pse njerzia nuk i'u pėrgjegjėn luftės sa duhet) !!!


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:45.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.