Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 03-12-10, 20:57   #1
Crazy
 
Avatari i Crazy
 
Anėtarėsuar: 03-12-10
Postime: 70
Crazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithė
Gabim gruja vs burri

do thojn i ka drejtet e barabarta do jo megjithat un mendoj qe si kan
ka shum dhum n'mesin e partnerve n'kombin ton qka menoni ju a duhet mu zhduk kjo dukuri negative .


Crazy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-12-10, 21:38   #2
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: gruja vs burri

Te drejtat i kemi te barabarta, po sa dhe si ushtrohen ato te drejta mvaret nga vetedijesimi i te dyja gjinive...
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-12-10, 21:44   #3
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,631
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: gruja vs burri

Gjitha i kemi te (=) ! (Vetem se nje jo, une mund te dal tash, e ... jo ! Mendoj ne kafiteri, e per resto - po)
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-12-10, 21:50   #4
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: gruja vs burri

Oqeani, lirija nuk eshte tek dalja per mendimin tim edhe pse gjithehere asociacohet me ate. Lirija eshte ajo kurr burri nuk pengon emancipimin e femres shkaku i gjelozise po ashtu as femra mashkullin me te njejtin pretendim. Lirija eshte ajo kur njeri eshte krahu i djathte/shtylla e tjetrit.
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-10, 01:11   #5
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: gruja vs burri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Crazy Shiko postimin
do thojn i ka drejtet e barabarta do jo megjithat un mendoj qe si kan
ka shum dhum n'mesin e partnerve n'kombin ton qka menoni ju a duhet mu zhduk kjo dukuri negative .
me u zhduk duhet por duhet koh dikun edhe 20-30 vite

jo me mir ikaaa prej ksaj teme se me duhet me sha najkon e mos vet tani
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-10, 14:35   #6
Crazy
 
Avatari i Crazy
 
Anėtarėsuar: 03-12-10
Postime: 70
Crazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: gruja vs burri

@ Teuta...

e vertet osht lypet koh amo kjo osht 1fatkeqsi qe zor osht mu evitu..
spo thom qe na skem fuchi me largu kit dekuri amo jem shum t'dobt n'kit aspekt menyra qysh kena ardh brez pas brezi n'kit dekad sna lejon mi qel syt pe din tash zakonet e shqiptarve mjaft t'fella edhe n'do raste shum t'prapambetura.
anyway life goes on, nese s'arrijm na uroj thmit ton t'ja dalin.
Crazy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-10, 14:45   #7
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: gruja vs burri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Crazy Shiko postimin
do thojn i ka drejtet e barabarta do jo megjithat un mendoj qe si kan
ka shum dhum n'mesin e partnerve n'kombin ton qka menoni ju a duhet mu zhduk kjo dukuri negative .

Te drejtat e barabarta e kan sjelle dhunen ...,asnjeri nuk leshon pe ,secili mendon qe mendimi i tij eshte ma i drejt se i partnerit dhe se nese ai mendim i tij nuk perfillet mendohet ,bindet ,qe i eshte shkel e drejta e...!

Nese doni me e zhduk dhunen duhet zhduk iden e te drejtave te barabarta !

Shokuese a ?!
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-10, 14:51   #8
Crazy
 
Avatari i Crazy
 
Anėtarėsuar: 03-12-10
Postime: 70
Crazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: gruja vs burri

@ vjesht.

spajtohna me ty man, njerz jon edhe pjesa tjeter e botes pos shqiptarve mer msim nga ta :D
kto qe je tu i fol ti per menimin tem jon pralla, ka kalu koha e sakrifices sod gjithqka me qef osht po qysh thash ma heret e kalumja jon sna len mi qes syt .
Crazy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-10, 14:55   #9
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: gruja vs burri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Crazy Shiko postimin
@ vjesht.

spajtohna me ty man, njerz jon edhe pjesa tjeter e botes pos shqiptarve mer msim nga ta :D
kto qe je tu i fol ti per menimin tem jon pralla, ka kalu koha e sakrifices sod gjithqka me qef osht po qysh thash ma heret e kalumja jon sna len mi qes syt .
As une nuk pajtohna me veten po ashtu eshte .

Eshte edhe tjetri variant i ndaleses se dhunes .Qe secili me ndejt neper shpija te veta .Stopa martesave ,stop partnerave dhe stop dhuna !
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-10, 14:59   #10
Crazy
 
Avatari i Crazy
 
Anėtarėsuar: 03-12-10
Postime: 70
Crazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithėCrazy i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: gruja vs burri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta Shiko postimin
As une nuk pajtohna me veten po ashtu eshte .

Eshte edhe tjetri variant i ndaleses se dhunes .Qe secili me ndejt neper shpija te veta .Stopa martesave ,stop partnerave dhe stop dhuna !

hahaha 100% sun e nal kerkush dhunen amo qellimi osht me ul sadopak perqindjen e dhunes.

shyqyr sjena kejt njejt.
Crazy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-10, 15:18   #11
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: gruja vs burri

Barazi gjinore s'mund te kete asnjehre por duhet te luftojme per drejtesi gjinore.
Drejtesia gjinore behet vetem atehere kur burri nuk ia mohon te drejtat qe i takojne gruas dhe anasjelltas.
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-10, 18:23   #12
Llapjani_HH
 
Avatari i Llapjani_HH
 
Anėtarėsuar: 05-06-08
Postime: 1,262
Llapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: gruja vs burri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Crazy Shiko postimin
do thojn i ka drejtet e barabarta do jo megjithat un mendoj qe si kan
ka shum dhum n'mesin e partnerve n'kombin ton qka menoni ju a duhet mu zhduk kjo dukuri negative .
Kjo ska tė bėjė vetėm me kombin ton, por kjo dukuri ekziston nė tėrė rruzullin Toksor.
Askund nuk jan tė barabarta tė drejtat e Femrės dhe t' Mashkullit, mirpo dikund vėrehet mė pak e dikund mė shumė.
Llapjani_HH Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-10, 18:55   #13
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: gruja vs burri

crazy pasha forumin koke i menqur te lumt per nje mendim te till gjdo fjal e ke than me vend a ju tjert qka po filozofoni palidhje be so ka flitet cili mundet me qu rond me shum po per te drejta te berabarta ne perditshmeri burr-grua qe dikun 80% e shqiptarve sjan as ngat hiq me kete jete

__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-10, 18:57   #14
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: gruja vs burri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapjani_HH Shiko postimin
Kjo ska tė bėjė vetėm me kombin ton, por kjo dukuri ekziston nė tėrė rruzullin Toksor.
Askund nuk jan tė barabarta tė drejtat e Femrės dhe t' Mashkullit, mirpo dikund vėrehet mė pak e dikund mė shumė.
ahahha po be ne kafe te sabitit rrin krejt burrat e rruzullit toksor
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-10, 19:07   #15
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: gruja vs burri

Dhuna a trashegim ne familje,eshte edukata qe eshte rrite ai njeri,mos te perdore fjalen po dajakun,dhe as aj njeri seshte fajtore sepse nuke dine ndryshe pos nje mospajtimi mi ra dingllap shpull a ku ta di,kto dokuri jane te njohne ne gjithe popujte tjere,edhe shqiptaret me shume rrefin gjyks se sundojne gruan sa edhe e sundojne,pra a edukata mentaliteti i nje familje te ter qe trashegohet eshte temperamenti i njerit,rrethi ,ku ndoshta ju ka afru qe nga femijria dhuna dhe nuke din te toleroi apo ti jap mundsi partnerit tije te shfaq mendimin dhe te behet diskutim rreth problemev,po te perdoret dhuna,pra mos shfaqni vetem gjana negative per shqiptaret ,hapni pake horizonit e shikoni e afrojuni popujve tjer,e shifni shume qart se kudo ka dhune po ashtu ka mirkuptim dhe martesa qe sgjasin pergjithmone duke vazhdu te ndajne njeri me tjetrin mirkuptim dhe pse shqiptare jane te shumta grate qe punojne e vazhdojne studimet edhe pse jane ne nje martes,dhe asgje sju imponohet,mos merrni njerzt e bjeshkve shembulle e me fute gjithe ne nje thes,se soshte e vertet ,


__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:15.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.