Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.


Rezultati i Sondazhit : Si u pasuruan politikanet prej paslufte deri sot ?
Me punė tė ndershme 1 5.00%
Me punė tė pandershme 19 95.00%
Votues: 20. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-04-11, 21:04   #1
Januzbrahimi
 
Avatari i Januzbrahimi
 
Anėtarėsuar: 11-05-08
Postime: 62
Januzbrahimi i dashurJanuzbrahimi i dashurJanuzbrahimi i dashurJanuzbrahimi i dashur
Gabim Si u pasuruan politikanet prej paslufte deri sot ?

me pune te ndershme

me pune te pandershme


Januzbrahimi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-04-11, 22:21   #2
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Si u pasuruan politikanet prej paslufte deri sot ?

interesant gjithmon po qilloj i pari per me votue


une ja dhash kokrren hashim thaqit
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-04-11, 23:00   #3
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si u pasuruan politikanet prej paslufte deri sot ?

Po hyj edhe njeher me prepotence, elhyqmerilah,

Pytje edhe opcione teper driteshkurtera. Driteshkurtera i bjen, pyetje prej dikujt ose per dikend qe nuk sheh.

Cka meson te re njeriu prej ketij sondazhi?
Cka synohet prej ketij sondazhi?
A ka mundesi me u deklaru "nuk e dij qysh jane pasuru"?
A ka femije mbi 5 vjec ne Kosove qe nuk e din qysh o pasuru akecili politikan?

nejse,

Nje sondazh, do te duhej te zgjonte interes, te ofronte ide, te ofronte zgjidhje, te perfaqesonte shqetesimin aktual te publikut qe i drejtohet, dhe te perfaqesonte shperndarjen e ngjyrave klasore, partiake e individuale ne raport me problemin e shtruar. Per shembull:

Cila mendoni se eshte zgjidhja me e mire per te dale nga kriza e vazhdueshme institucionale, politike dhe ekonomike ne Kosove???

opcionet:

1. Opozita duhet te reflektoje mbi qendrimet e veta dhe te mbeshtete vendimet e mazhorances
2. Mazhoranca duhet te reflektoje mbi qendrimet e veta dhe te negocioje me opoziten per mundesite e kompromisit
3. Duhen zgjedhje te reja
4. Permes protestave gjithepopullore dhe rebelimit, populli duhet te ngritet dhe te rrezoje njehere e pergjithmone te gjithe kasten aktuale politike te Kosoves, dhe te vendose nje qeveri tranzitore ekspertesh
5. Demokracia duhet ta veterregulloje situaten pa nderhyrje, pra mire eshte puna
6. Zoti na paste n'dore, se s'ka shprese per ndonje zgjidhje

p.s.
je qe dishka. po 42 vjet une me haverin tem naper zvicerr kena arganizu sundasha
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-04-11, 08:55   #4
Januzbrahimi
 
Avatari i Januzbrahimi
 
Anėtarėsuar: 11-05-08
Postime: 62
Januzbrahimi i dashurJanuzbrahimi i dashurJanuzbrahimi i dashurJanuzbrahimi i dashur
Gabim Titulli: Si u pasuruan politikanet prej paslufte deri sot ?

I nderuari Pantha rei, Ne populli i bejme pyetjet me shume opsione jo ata njerz, une i parashtrova ashtu siq ata vet kan vepru , sepse po ata te bejshin keto pyetje qe ti ii parashtrove vehtes nuk iu kishin hy atyne puneve, po siq thot populli ł"i kan ra trup "! Un e shoh se me pune te ndershme nuk ben kurgja ne dit te sotit, veq e siguron njefar ekzistence sa mos me dal me lyp ne rruge. e ketu kur flasim per pasurim te politikaneve tan, flasim per nje pasuri te hatashme, e flasim per njerez qe para 10 viteve nuk kishin asgje pas shčpirtit, siq ju thoshte Daut Haradinaj disa gazetareve italian, duke mendu se nuk do te del ne shesh, kur gazetari ia beri pyetjen, pasiqe i pabn te gjite at Nam qe kan be ne Gllogjan "prej nga ju erdh kjo pasuri?" Dauti pergjigjet "Ne katund perpara baba ka pas shum delme e tu shit lesh te delmev e me gja " Ani pasuria e ketyre po na vika prej LESHIT

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Januzbrahimi : 02-04-11 nė 08:55
Januzbrahimi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-04-11, 09:39   #5
prototyp
 
Anėtarėsuar: 11-05-10
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 110
prototyp i njohur pėr tė gjithėprototyp i njohur pėr tė gjithėprototyp i njohur pėr tė gjithėprototyp i njohur pėr tė gjithėprototyp i njohur pėr tė gjithėprototyp i njohur pėr tė gjithėprototyp i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Si u pasuruan politikanet prej paslufte deri sot ?

Zona e argetimit
Votime & Sondazhe
Si u pasuruan politikanet prej paslufte deri sot?

Une personalisht votova me pune te ndershme. Se pari nese eshte fjala vetem per politikanet. E nese me politikane mendohen edhe "luftetaret" kriminel atehere shpallne voten time te pavlefshme sepse per mua ata persona nuk jane politikane por kriminel te para-, gjate- dhe pasluftes.

Pata -haj, lexoj tre rreshtat e pare qe i kam shkruar dhe ndoshta kupton se nuk gjindemi ne zonen filozofike , dhe besoj se asnje anetare nukj ka nevoje qe ketu te Dardania.de te blej mend.

Pershendetje
Nje fundjave te kendshme
prototyp Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-04-11, 09:51   #6
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si u pasuruan politikanet prej paslufte deri sot ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga prototyp Shiko postimin
Zona e argetimit
Votime & Sondazhe
Si u pasuruan politikanet prej paslufte deri sot?

Une personalisht votova me pune te ndershme. Se pari nese eshte fjala vetem per politikanet. E nese me politikane mendohen edhe "luftetaret" kriminel atehere shpallne voten time te pavlefshme sepse per mua ata persona nuk jane politikane por kriminel te para-, gjate- dhe pasluftes.

Pata -haj, lexoj tre rreshtat e pare qe i kam shkruar dhe ndoshta kupton se nuk gjindemi ne zonen filozofike , dhe besoj se asnje anetare nukj ka nevoje qe ketu te Dardania.de te blej mend.

Pershendetje
Nje fundjave te kendshme
Pse pra po mendon se duhet me ble mend pikerisht prej teje tash?
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-04-11, 11:29   #7
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si u pasuruan politikanet prej paslufte deri sot ?

Privatizimi ne kosove vala e pare , vala e dyte.......vala e tridhjete , ua cunami i miljonave.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 02-04-11 nė 11:34
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-04-11, 11:40   #8
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Si u pasuruan politikanet prej paslufte deri sot ?

***

Te gjithe jane pasuruar ne menyre "te ndershme".

Pas perfundimit te luftes tu Kosova kishin shperthyer shume bomba... Shperthimi i bombave kishte shkaktuar edhe hudhjnen ne ere te shume trezoreve... Ne kete menyre, te gjitha paret e tu Kusoves ishin ngritur ne ajer...Pastaj, pas nje kohe kishin filluar te biejne sikur shiu, te shperndara gjithandej Kusoves....

...Ne kete menyre, keta "trimat" (ende) me pushka (dhe alltija) e kishin nderruar profesionin mbrenda nates: ishin bere mbledhes te puplave, asish parave... Keshtu, kush ka mbledhe me shume, aq me shume edhe eshte pasuruar... Krejt me "pune" te rende fizike...


***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-04-11, 15:29   #9
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Si u pasuruan politikanet prej paslufte deri sot ?

Tayp Erdogan kur morri pushtetin tha:
"objektivi kryesor i joni ėshtė rritja ekonomike.
Si do e beni kėtė?!!!- i pyetur nga gazetaret.
Tha, shume thjeshtė...duke mos vjedhur!.."
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-07-11, 17:42   #10
LaDy_Diaspora
Bride to be...
 
Anėtarėsuar: 20-07-11
Postime: 1,350
LaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si u pasuruan politikanet prej paslufte deri sot ?

Me hajni, korrupsion e ndoshta edhe "punė" tjera...
__________________
Just happy...
LaDy_Diaspora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-07-11, 19:11   #11
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Si u pasuruan politikanet prej paslufte deri sot ?

me hajni....me emrin me te njohur...tender.....kuku qka ish tenderi.....e pse nuk po pyesni sa jane pasuruar....po persrei skam pergjigjeje se smundte askush te marre me emnd se sa kane e aq me pak as ata vet se dine....


tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:08.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.