Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-07-11, 19:10   #1
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Parfumet, pjesė e padukshme nė trupin tonė

Parfumet, pjesė e padukshme nė trupin tonė

Aromat i shtojnė karakterit tonė njė dimension mė shumė, na identifikojnė me lule, mjedise ekzotike, vende, persona.
Aromat janė pjesė e pandarė e jetės sonė. Janė fillimisht ato natyrale si era e flladit tė detit, aroma e tokės sė lagur pas shiut nė njė pyll me pisha, aroma e njė fushe me grurė nė njė ditė tė nxehtė vere, apo aromat e pafund tė luleve dhe deri te vetė aroma e lėkurės sonė qė, nė disa variacione tė saj, ėshtė e jashtėzakonshme. Por qė nga lashtėsia, njeriu ka tentuar me tė gjitha mjetet dhe mėnyrat qė t’i shtojė vetes edhe aroma tė tjera, ose mė mirė t’ua marrė aromat luleve, ujėrave, fushave dhe t’i shndėrrojė nė parfume pėr pėrdorim tė pėrditshėm. Dihet nga faktet historike se qė nė kohėt antike, metodat e pėrpunimit dhe tė pėrftimit tė parfumeve kanė qenė tė sofistikuara. Nė ditėt tona, sigurisht qė teknologjia ėshtė pėrmirėsuar ndjeshėm dhe formulat e krijimit tė parfumeve janė tė pafund. Kjo ka bėrė qė edhe tregu i tyre tė jetė shumė i madh. Sigurisht qė ėshtė njė treg qė si nė rastin e ēdo malli ka njė shtresėzim, pra njė treg pėr parfumet e lira me pėrdorim tė pėrditshėm, pėr njė masė tė caktuar njerėzish dhe njė treg pėr njė konsumator mė elitar, qė kėrkon tė veēantėn dhe uniket nė produktet qė blen.


shkrimi eshte marre nga Bota Sot.


__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:09.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.