Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare!
Emri
Fjalėkalimi
Toleranca fetare! A jemi ne Shqipetarėt popull tolerant nė fe?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-12-11, 16:26   #1
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Kujt i'a zėnė udhen tė vdekurit ? Pėrdhosen varrezat e hebrenjeve ne Prishtinė
Publikuar: 01.12.2011 - Koha

Prishtinė, 1 dhjetor - Varrezat e hebrenjve nė lagjen “Velania” tė Prishtinės, tė cilat nė popull njihen si Varrezat e jahudive, janė bėrė cak i njė apo mė shumė personave ose edhe tė ndonjė grupi tė caktuar, gjatė dy ditėve tė fundit. Me pėrjashtim tė atyre qė janė tė mbuluara me rrasa guri dhe ku mundėsia pėr ngjyrosje dukej tė ishte e pavėrejtshme, pothuajse asnjė varrezė e mbuluar me pllaka tė mermerit nuk i ka shpėtuar pa iu vendosur njė kryq i thyer, simbol i nazizmit hitlerian. Me njė gjermanishte tė dobėt, nė platenė e kėtyre varrezave, ėshtė shėnuar fjalia urdhėrore “Jud raus”, qė pėrkthyer nė shqipe i bie “Hebrenjtė jashtė”. Pėr svastikėn, simbolin e nazizmit hitlerian tė kėtyre varrezave janė informuar edhe Komuna e Prishtinės dhe Policia e Kosovės.


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-12-11, 16:45   #2
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kujt i'a zėnė udhen tė vdekurit ? Pėrdhosen varrezat e hebrenjeve ne Prishti

Kush tjetėr pos toleranca fetare?

Dhe tani lind pyetja; A rrezikohet Kosova nga vehabistėt?

Unė them PO. Duhet tė konsiderohen serioze kėrcėnimet e tė sėmurėve psiqik! Fundja, ata janė tė sėmurė, jetojnė nė tjetėr botė nga kjo e jona, bėjnė pregaditje pėr tjetrėn botė dhe pėrveq tė tė lartcekurave ata edhe janė tė lirė! Ata ecin rrugės si secili nga ne, dhe duken pothuajse njėjtė si ne.

Nuk doja tė besoja njė gjė tė tillė, deri sa kam parė njė video tė njė proteste, nė njė tė premte nė Prishtinė!

Ata nuk mund tė quhen shqiptarė! Nė ta ka hyrė mendja e djallit, mė fal e arabit!

Hajt turqeta!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-11, 16:53   #3
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Kujt i'a zėnė udhen tė vdekurit ? Pėrdhosen varrezat e hebrenjeve ne Prishtinė

Rrugen ua kane zene ketyre magjupeve harape qe po thirren ne emer te nje islami kriminal politik...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-11, 16:58   #4
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Kujt i'a zėnė udhen tė vdekurit ? Pėrdhosen varrezat e hebrenjeve ne Prishti

Ish ra blloku B i KEK-ut... Muslimant kane faj

... Besa edhe per ate hijenen qe ka pordhe atje diku ne sahare muslimant kane faj.

jeni bo shume ridikillus...
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-11, 16:59   #5
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Kujt i'a zėnė udhen tė vdekurit ? Pėrdhosen varrezat e hebrenjeve ne Pri

Nuk besoj,
shumė mė shumė besoj qė serbi e bėri kėtė pėr tė na njollosur.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-11, 17:02   #6
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Kujt i'a zėnė udhen tė vdekurit ? Pėrdhosen varrezat e hebrenjeve ne Pri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga valiii Shiko postimin
Ish ra blloku B i KEK-ut... Muslimant kane faj

... Besa edhe per ate hijenen qe ka pordhe atje diku ne sahare muslimant kane faj.

jeni bo shume ridikillus...
Jo bre, s'po thote kush Muslimanet. Ti po thu.

E kemi fjalen per ata qe po thirren si Muslimane.
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-11, 17:04   #7
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Kujt i'a zėnė udhen tė vdekurit ? Pėrdhosen varrezat e hebrenjeve ne Pri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Nuk besoj,
shumė mė shumė besoj qė serbi e bėri kėtė pėr tė na njollosur.

E mundur kjo. Por shiqo urrejtjen e muslimanėve nė forum pėr jahuditė, dhe nisur nga kjo, tė len tė dyshosh.

Por nėse kthehemi edhe pak mbrapa, serbi e futi edhe muslimanizmin (lexo; vehabistin) nė Kosovė! Ai shfytėzoi fukarallėkun, dhe populli e hėngri!
Serbi si gjithmonė pėrdori trurin dhe luajti me ne!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-11, 17:07   #8
gazi-de
mergimtari
 
Avatari i gazi-de
 
Anėtarėsuar: 11-12-06
Vendndodhja: ger
Postime: 32,050
gazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kujt i'a zėnė udhen tė vdekurit ? Pėrdhosen varrezat e hebrenjeve ne Prishti

Gjermant jen kan po lene qy
__________________
09.08.2009 syn ti me ben te ndihem mire ;)
gazi-de Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-11, 17:08   #9
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Kujt i'a zėnė udhen tė vdekurit ? Pėrdhosen varrezat e hebrenjeve ne Prishti

Kjo do jet besoj nje sfide shume e madhe per Policine e Kosoves. Ka informata se do bej cmos policia e Kosoves te zbardh kete rast.
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-11, 19:16   #10
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kujt i'a zėnė udhen tė vdekurit ? Pėrdhosen varrezat e hebrenjeve ne Prishti

Muslimanet, nuk vizatojn kryēa te lakuara, bile, fare kryēa nuk vizatojn.

Per nje here, pajtohem me murrizin, shqiptaret dhe muslimanet e botes s'kan bela me hebrenjt, e sidomos me ata t'vdekurit qe si bejn keq kujt.

Politika kriminale e izraelit, s'ka t'ben me t'vdekurit e prishtines.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-11, 19:26   #11
Stuhi Rere
 
Avatari i Stuhi Rere
 
Anėtarėsuar: 09-11-11
Postime: 519
Stuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Kujt i'a zėnė udhen tė vdekurit ? Pėrdhosen varrezat e hebrenjeve ne Pri

Edhe kjo eshte pjese e bisedimeve Kosove Serbi. :D
Stuhi Rere Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-11, 19:28   #12
shef-qeti
 
Avatari i shef-qeti
 
Anėtarėsuar: 26-04-09
Postime: 49
shef-qeti i respektuarshef-qeti i respektuarshef-qeti i respektuarshef-qeti i respektuarshef-qeti i respektuarshef-qeti i respektuar
Gabim Titulli: Kujt i'a zėnė udhen tė vdekurit ? Pėrdhosen varrezat e hebrenjeve ne Prishti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zanzi/M Shiko postimin
Kjo do jet besoj nje sfide shume e madhe per Policine e Kosoves. Ka informata se do bej cmos policia e Kosoves te zbardh kete rast.
Atehere hetimet po vazhdojkan me vite e vite....
shef-qeti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-11, 19:34   #13
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Titulli: Kujt i'a zėnė udhen tė vdekurit ? Pėrdhosen varrezat e hebrenjeve ne Pri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Kush tjetėr pos toleranca fetare?

Dhe tani lind pyetja; A rrezikohet Kosova nga vehabistėt?

Unė them PO. Duhet tė konsiderohen serioze kėrcėnimet e tė sėmurėve psiqik! Fundja, ata janė tė sėmurė, jetojnė nė tjetėr botė nga kjo e jona, bėjnė pregaditje pėr tjetrėn botė dhe pėrveq tė tė lartcekurave ata edhe janė tė lirė! Ata ecin rrugės si secili nga ne, dhe duken pothuajse njėjtė si ne.

Nuk doja tė besoja njė gjė tė tillė, deri sa kam parė njė video tė njė proteste, nė njė tė premte nė Prishtinė!

Ata nuk mund tė quhen shqiptarė! Nė ta ka hyrė mendja e djallit, mė fal e arabit!

Hajt turqeta!
Qenke ti nje avanturiere sa duket.Ska te beje ky akt me vehabistet e tu dhe te ternaves.E kaluar me ka mesu se vendalet mmbi varreza asnjehere nuk kan qene shqiptare po i benet vete serbi dhe ua mveshte shqiptarve.Kjo q ethua ti vehabet duhet te pakten per te leshu nje akuze para organeve te ndjkejes dhe drejtesise ka nen hije pikerisht qellimin e disave per te njollos muslimanet.Ajo qe nuk dini ju te mjeret eshte se muslimani ka respekt ndaj cdo varri padallim se kut konfesioni i perket...Kujdes me thenje te pakonfirmuara dhe lerine kete pune atyre qe edhe e kan angazhim.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-11, 19:39   #14
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Kujt i'a zėnė udhen tė vdekurit ? Pėrdhosen varrezat e hebrenje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari Shiko postimin
Qenke ti nje avanturiere sa duket.Ska te beje ky akt me vehabistet e tu dhe te ternaves.E kaluar me ka mesu se vendalet mmbi varreza asnjehere nuk kan qene shqiptare po i benet vete serbi dhe ua mveshte shqiptarve.Kjo q ethua ti vehabet duhet te pakten per te leshu nje akuze para organeve te ndjkejes dhe drejtesise ka nen hije pikerisht qellimin e disave per te njollos muslimanet.Ajo qe nuk dini ju te mjeret eshte se muslimani ka respekt ndaj cdo varri padallim se kut konfesioni i perket...Kujdes me thenje te pakonfirmuara dhe lerine kete pune atyre qe edhe e kan angazhim.

Pėr kėnd nė kėtė botė mund tė garantosh ti Kercovari?

Ti nuk ke fakte se ata nuk e kanė bėrė, ashtu si unė nuk kam fakte qė ata e kanė bėrė!

Thashė se dyshimet janė..
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-11, 20:00   #15
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kujt i'a zėnė udhen tė vdekurit ? Pėrdhosen varrezat e hebrenjeve ne Prishti

E-uritura,


Ne gjithe kete storje, kam pershtypjen qe ti me se shumti i je gezuar keti akti antisemit.


__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:26.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.