PDA

View Full Version : Politika


Faqet : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10

 1. Fatos Nano, 140 ditėt pas dorėheqjes
 2. Sa injorant mreti i spanjes...!
 3. Albin Kurti, dore e zgjatur e regjimit serb!
 4. Nexhat Daci ka marrė tė gjitha funksionet e presidentit
 5. Kosoves i duhet tash nje president i zgjedhur me konsensus?
 6. Disi me duket e Quditshme
 7. A DUHET TADIQI ME ARDH NE KOSOV.....?
 8. Garda e Kosoves...
 9. Mania e procesit tenton tė na le nė(n) pavarsi
 10. Fatmir Sejdiu kandidat i LDK.se per Presidnet ...!!!???
 11. Aeroporti i Prishtinės tė emėrtohet - Ibrahim Rugova
 12. Thaēi nė IS nė Greqi takohet me kryetarin serb Tadiē!!!
 13. Mendimi Juaj eshte shume i kerkuar...!
 14. Konflikti arabo - danez!
 15. Dhe mbi te tjera Ndergjegjja/Njerezorja...
 16. NJĖ KANDIDATURĖ PĖR MINISTRINĖ E RENDIT TĖ KOSOVĖS
 17. REXHEP QOSJA DHE LEVIZJA E KUFIJVE TE KOSOVES
 18. Kombi Kosovar realitet apo plan serb?!
 19. Si e cilesonte Ibrahim Rugova, Kryetarin e RSFJ-se J.B Tito
 20. Internacionalja Socialiste
 21. SURROI I GATSHĖM TĖ NĖNSHKRUAJ ZGJIDHJEN SERBE PĖR KOSOVĖN
 22. KRONIKE E NJE HISTORIE 15-VJECARE III
 23. Kryeministri i Kosovės ftohet nė Kėshillin e Sigurimit
 24. Kė status i Kosoves ėshtė vullnet i tė ...MADHIT ZOT...
 25. 24 MARS 1999 - Date qe nuk duhet harruar kurre!
 26. Klinton: Mes pushtimit tė Lewinskit dhe Ēlirimit tė Kosovės
 27. Kush ėshtė pro pavarsisė sė Kosovės
 28. Demaqi Kryetar i Kosoves ?
 29. “Duam Kosovėn tė lirė dhe tė pavarur”
 30. 5 elementet e Shqipėrisė Etnike
 31. Pse mej prit sabit
 32. Me 5-6-7 mars mbahet pėrvjetori pėr komandantin Adem Jashari
 33. Identiteti shqiptar dhe identiteti kosovar nga Rexhep QOSJA
 34. Fatmir Sejdiu, President i Kosovės
 35. A u pranua PDK-ja nė Internacionalen socialiste proletare ko
 36. LAJTHITJET E POLITIKĖS SERBE
 37. Rexhep Qosja: Identiteti kombėtar dhe vetėdija fetare
 38. Adem Demaqi - Simbol i Rezistences sone Kombetare !
 39. Presidenti Fatmir Sejdiu ,priti nje delegacion te PDK-se
 40. Barazimi i Shqiperisė me Serbinė
 41. Mr. Ukshin HOTI: Politiologute me te shquar te gjitha kohera
 42. Pse Jakup Krasniqi nuk shkon nė Vjenė?
 43. "Dinjiteti i Kuvendit tė Kosovės"
 44. Kosova mė Kryeministėr tė ri (Agim Ēeku)
 45. Kryesia e LDK-sė shkarkon kryekuvendarin Nexhat Daci
 46. Qeveri Teknike
 47. Gripi i shpezve prapagand e rezikshme
 48. Kryetari Fatmir Sejdiu vizitoj Prekazin legjendar nė vitin 2006
 49. institucione kombtare ,apo kompromisi
 50. Kush ėshtė kundėr pavarsisė sė Kosovės
 51. Ramush Haradinaj personalitet i madhė i UĒK-sė
 52. Murseli vs. Greece
 53. Morali I Argjilės Politike
 54. Kolė Berisha
 55. Agim Ēeku
 56. Gjeneral Sylejman Selimi merr komanden e TMK-sė
 57. Gafet E Qosjes Edhe Nė Gjuhė
 58. Flamuri I Kosovės
 59. Jakup krasniqi e quan dezertor cekun
 60. Shqiperia nuk garanton mosndryshimin e kufijve me Kosoven dhe Maqedonin, tha Mustafaj
 61. Hashim Thaqi udheheq delegacionin e ardhshem ne Vjene...
 62. Franca planifikon...
 63. Kush do ja ndryshojė emrin Kosovė?
 64. Cili do tė zgjedhet kryetar i LDK-sė
 65. Testimi I Politik I Kosoves
 66. Marreveshje Te Vogla Ne Marrveshje Te Medha
 67. "Mos t'sunoft' shiptari"!!!???
 68. Behxhet pacolli ne politike.A thua paraja gjithqka?
 69. A do ta mbytnit nenshtetasin tuaj
 70. Daci kėrkon 70 pėr qind tė pagės sė kryetarit tė Kuvendit
 71. Baton Haxhiu "bashkpunėtor" i sherbimit sekret serb
 72. 13 persona te perfshir ne aferen e veturave presidenciale, 1,4 mil euro
 73. LDK-ja eshte e pathyeshme
 74. Dėnime me burg pėr marrje tė mitos!
 75. Harresa e rohanovit (nė dokumentin pėr decentralizim)
 76. Identiteti Europian i Shqiptarėve
 77. Deklarata bombastike e Vuk Drashkoviqit - pranon pavarsin e Kosovės
 78. Demaēi: Kosova mund tė bashkohet me Malin e Zi dhe Gjukanoviē tė jetė kryeminister
 79. Korrupsioni Nė Emėr Te Patriotizmit
 80. Krijimi I UCK u be me31 dhjetor 1991
 81. Kur cetniku nderon cetnikun
 82. Dialogu i Mimikave
 83. Interviste me Adem Demaēin
 84. Kontrata „ Pavarsia“
 85. Serbi, Opozita Kerkon Njohjen E Pavaresise Se Kosoves
 86. LDK dhe zgjedhjet (?!?)
 87. Haklajt dhe vrasja e Azem Hajdarit
 88. Gjestikulimet e fundit
 89. Nė Prishtinė nė moshėn 7O-vjeēare vdiq Mahmut Bakalli
 90. Ish Kryeministri Bajram Kosumi uzurpon veturen BMW te qeverise
 91. Bomba e Sanxhakut (Kėrkojnė autonomi; Shqiptarėt, boshnjakėt, hungarezet ...)
 92. Edhe serbia duhet copėtuar
 93. Pavarsia Nė Pozitė Tė Mjerimit
 94. Projektrezolutė e qeverisė pėr kthimin dhe integrimin e minoriteteve nė Kosovė
 95. Prishtina tė garant. tė drejt. pėr minorit. BEOG. TĖ PAJTOHET SE E KA HUMBUR KOSOVĖN
 96. Pohim I rrezikshem I Hashim Thaēit!!
 97. Ku Kem Kur U Nda Mitrovica
 98. Ibush Vokshi, piloti i parė i rėnė nė krye tė detyrės
 99. R. Haradinaj i fton nė darkė (Pastėrme) anėtarėt e Ekipit Negociator tė Kosovės
 100. Decentralizimi->Ndarje->Lufte
 101. Matrapaze dhe mercenare qe mundohen te percajne sa me shume !
 102. 10 rregullat pėr t'u bėrė politikan i "suksesshėm" nė Kosovė
 103. V. Surroi kujton borxhet e jashtme tė Kosovės por jo borxhet qė i kan tjeret Kosovės
 104. Gjithēka “Politikė”!
 105. Protesta tė studentėve
 106. Prit gomar sa tė dal bar !
 107. Shqipėria : vendi i drejtave tė njeriut
 108. Flet Astrit HARAQIA
 109. Lufta mediatike kundėr pavarėsisė sė Kosovės
 110. Berisha & Kryeziu ne SHBA
 111. Fondacion pedofilesh ne Tirane!
 112. Hija e Pavarsisė
 113. Kemi tė drejtė tė mburremi me vlerat shqiptare te anti-racizmit
 114. Berisha nuk mund ti thyej rregullat e lojės
 115. Sa i besoni pushtetit lokal ne Kosove?
 116. Azem Syla e Jakup Krasniqi akuzohen se kanė krijuar fraksione nė Komunėn e Drenasit
 117. Zgjedhjet Parlamentare ne Maqedoni
 118. Parisi nuk ekziston...!
 119. Ēka lyp Zef Morina.....?
 120. Tadiq proteston ashpėr pėr shkak tė bojkotit tė prodhimeve serbe nė Kosovė!
 121. Hashim pondla e Fatmir robiashi nė tubimin e partive socialiste nė Sofje tė Bullgari
 122. Berisha nė Kosovė, mė 15 qershor
 123. Ēfarė propozon borllėgu i beligratit...
 124. Pse Politikanet Kosovare e kan nivelin e ulet te oratorisė?
 125. A do te deshtoi edhe ne fushaten per BOJKOTIM te produkteve serbe.VETEVENDOSJA!!!
 126. Krijohet Keshilli i Sigurise per komunitetet ne Kosove.
 127. Operacion anti-terrorist nė Londėr
 128. Arrestohet pasi vjen nga egjipti VEHABISTI i dyshuar pėr vrasjen e Sali Tivarit
 129. Dialogu Polivalent
 130. Shqiptari arratiset me helikopter nga burgu grek
 131. Bojkoti i banditave !
 132. Kosova pranon te zhvendosurit e luftes.
 133. Revolucioni rrezik per Kosoven
 134. Radhėt e gjata pėr njė vizė nė BE, tė turpshme
 135. Petersen-kryeadministrori i fundit i Kosove, largohet me 20 qershor 2006.
 136. Armiqtė e pavarėsisė sė Kosovės, tė lumtur kur shohin protestat e "Vetvendosja"
 137. Populli i Kosovės beson nė Zot dhe nė Amerikė.
 138. Nė cdo 3 sekonda vdes nga njė fėmijė
 139. Plani i kryengritjes serbe ėshtė gati
 140. "Talebani dje, Kosova nesėr"
 141. Shqiperia Njeh Zyrtarisht Republiken E Malit Te Zi
 142. Pse Ali Ahmeti ik nga duelet televizive?
 143. Uashingtoni i madh e jo brukseli i vickėl !
 144. Ismet Beqiri nderon SALI BERISHĖN, Edi Rama nderon Goran Bregoviqin
 145. Rezolutė e re e KS – shlyhet sovraniteti i RSFJ-sė, Kuvendi i Kosovės shpall pavarėsi
 146. Lidhja e Prizrenit
 147. Popullariteti qė gėzojnė partitė politike dhe liderėt nė Kosovė
 148. Maks Velo quan kosovaret "primitiv"?
 149. Pavarsi apo vendnumėrim?
 150. Presidenti Sejdiu viziton Shqipėrinė, pritet tė marrė titullin "Honoris Causa"
 151. Kongresisti Krouli thekson se Kosova meriton te jete e lire dhe e pavarur
 152. Nga e ka prejadhjen pasuria e komandantėve tė UĒK-sė...?!
 153. Njė muaj paraburgim kėshilltarit pėr siguri tė ish kryeparlamentarit Nexhat Daci
 154. "Skandaloze" arrestohet kryetari i LPK-sė dhe deputet Emrush Xhemaili
 155. A ėshtė ky hap drejt triumfit tė politikės serbe pėr Kosovėn
 156. Serbėt ne Mal te Zi shesin pronat dhe largohen
 157. Krimet ne Kosove dhe Zgjithjet e tyre,
 158. Vrasja nė Prizren
 159. Duam Shqiperine ne NATO dhe Kosoven e pavarur.
 160. Flamuri Kosovar versioni Diogardi - Pėr pavarėsinė e Kosovės vendoset nė Uashington
 161. Vetėvendosja!
 162. Zgjedhjet nė Maqedoni. Si duket Ali Ahmeti sėrish nė pushtet ?
 163. Mė vjen keq qė jam njeri!
 164. Ata janė tė tilė dhe nuk meritojnė mė tė mirė
 165. Ndahet nga jeta ish kryetari i Kuvendit tė Shqiperisė Pjetėr Arbnori
 166. Peshkut I Vije Era Nga Koka
 167. Ahtisari "blen"Kosovėn
 168. Nė Hagė filloi gjykimi i 6 serbėve tė akuzuar pėr krime nė Kosovė
 169. Zi E Kuq - Ari
 170. Mbahu nėnė e mos ki frikė, kem nis mashkullin pėr Amerikė.
 171. Koshtunica sėrish kundėrshton pavarėsinė e Kosovės
 172. Opozita braktis sallen e kuvendit te Kosoves.
 173. Dymiljon flamujt e shqiptarve
 174. Kapitali I Pakryer I Pavarsisė
 175. Dhuratė njė deputet pė maqedonasit
 176. Pėrgjegjėsia Historike, Pavarėsia dhe rruga e mundimshme
 177. Hashim Thaēi UA KA THYER KEQ zemrat shoqatave tė dala nga lufta,Vetėvendosjes dhe di
 178. Pse PDSH_ja nė qeveri e jo BDI_ja?
 179. Kindapohet Besim govori ne maqedoni
 180. Shqiperia: Toka e Harruar nga Koha
 181. Edhe Sllovenet dhe Kroatet e perkrahin Serbin.
 182. Udhėheqėsi ultranacionalist serb paralajmėron se serbėt do tė luftojnė
 183. Thaci akuzon Sejdiun
 184. Kosova, si shtet i ardhshėm, duhet tė ketė ushtrinė e saj
 185. Gjeste rrugaqėrie nė Parlamentin Shqiptarė!
 186. SHBA fond special per te rinjte e Kosoves.
 187. Shkrime anonime antishqiptare
 188. Debat: Letėr Bajram Kosumit mbi 'dorėheqjen' tuaj
 189. Pėrfundoi Takimi Pėr Evropėn Juglindore Nė Shek. 21
 190. Antinomia E Testimeve
 191. Gjykata komunale nė Prizren i jep 15 vite burg Sali Veselit
 192. pernime cilit popull i takon pandeli majka shoqi ilir metes ?
 193. Qfar kerkon Ali AHMETI
 194. Korrupcioni ne Policine dhe Gjykatat e Kosoves
 195. Ēka mendoni per vendosja e ushtris shqipetare ne Kosoven Londore
 196. Mos lėshoni pe burra!
 197. " Gjermania E Vogėl " Nė Ballkan
 198. Dikush duhet ta njoftojė Beogradin se Kosova tashmė ėshtė e pavarur.
 199. Serbia pa djep - serbėt me gishta nė...
 200. Mali i Zi, Malesia ne rrethim
 201. Krimet e njėsitit famkeq serb ”Beretat e kuqe”
 202. 4 serbe te Kosoves plagosen ne Kline!
 203. Ku duhet tė dėrgoni ndihmat, 3% pėr Kosovėn ?
 204. (Ē)ngulmimi politikė i Kosovės
 205. Hiqet Flamuri Turk ne magjistralen Gjakove-Prizren.
 206. Mali i Zi ushtron demokracinė
 207. OSBE-ja mbėshtet referendumin serb! Shqiptarėt heshtin
 208. Terrorizmi Godet Shqiperin
 209. „mashallahu“ Politik I Serbisė
 210. Varrmihėsit E Kosovės, Krim Pa Ndėshkim
 211. Franca dhe serbia fashiste paralajmėrojnė luftė tė re nė Kosovė
 212. Edhe njė bombė nė shtėpinė e kshilltarit tė Hazirit
 213. Hashim pondla akuzon kryeministrin pėr marrėveshje tė fshehtė pėr shtyrjen e statusit
 214. Mė nė fund...
 215. Ministri i Arsimit shkarkon nga posti Rektorin e USHT_sė Nexhbedin Bahadinin
 216. Lulzim Zeneli thirret ne bisede informative
 217. Nuk u durova...
 218. Propozimi im
 219. Paramilitar serb maltretojnė shqiptarėt nė Kosovėn lindore
 220. Sejdiu dhe Ryker binden leht...!
 221. Sulmohet fizikisht kryetari i Komunės sė Fushė Kosovės
 222. Ahtisaari : Kosova, krahinė e serbisė
 223. Kosova me ushtri tė vetėn
 224. Nexhat Daci emėron zėdhėnėse te tij ish -missin Agnesė Vuthaj
 225. Definicioni i skandalit :
 226. Shteti Brenda pakos - pavarėsi me sovranitet tė kufizuar
 227. Iran-Serbi, pakt kundėr Kosovės
 228. Pavarėsia me autonomi substanciale brenda
 229. Opozita proserbe ne mal te Zi proteston per viziten e Agim Cekut.
 230. Kosova zyrė diplomatike nė Uashington e Bruksel
 231. Paftyrsia E Regjep Qosjes
 232. Ilaēet e skaduara serbe "pushtojnė" farmacitė e Kosovės
 233. Agim Ceku: Kosova do ta shpalle vete pavaresine nese keshilli i Sigurimit nuk ka kons
 234. Pavarėsia nė pyetje
 235. Imponimi i Serbisė dhe shtyrja e statusit tė Kosovės
 236. “wm” Nėntori
 237. Shpifjet mbi tė ashtėquajturin "Jerusalemi serb" nuk kan tė ndalura !!!
 238. Operacioni sekret serb „Operacija Lanac“
 239. Tė hapen dosjet e Pejės
 240. humbje morale e politikanve te KOSOVES
 241. Tė burgosurit e SHBA, azil nė Tiranė
 242. Diktimi i Serbisė dhe Kosova
 243. Gallup:Shqiptaret te paret ne europe per lufte kunder extremizmit islamik.
 244. Rezolutė pėr Kosovėn
 245. Deklarata e Abderson-it vlen 100 €
 246. O sa keq me qenė Serb!
 247. Kėrcėnime kundėr Ndėrkombėtarėve
 248. OKB: Unmiku, organizatė kriminelėsh...!
 249. Surroi thotė qė Kosova nuk e meriton asnjė gjysmėshteti sot
 250. Familja RUGOVA mbėshtet Alush Gashin